Login lub e-mail Hasło   

Uroda z Księżycem w tle

Nasz satelita – Księżyc - ma wpływ na wiele zjawisk zachodzących na naszej Planecie. O jego oddziaływaniu na ruchy wód oceanicznych, przypływy i odpływy wie chyba k...
Wyświetlenia: 3.573 Zamieszczono 24/08/2010

 

Nasz satelita – Księżyc - ma wpływ na wiele zjawisk zachodzących na naszej Planecie. O jego oddziaływaniu na ruchy wód oceanicznych, przypływy i odpływy wie chyba każdy. Ale Księżyc oddziałuje nie tylko na wielkie zbiorniki wodne. Podobnie działa na mniejsze zbiorniki takie jak jeziora, rzeki, stawy oraz na .... rośliny i zwierzęta. A człowiek? W końcu my ludzie też jesteśmy istotami, które w około ¾ składają się z wody.

A jaki wpływ ma ten Satelita na naszą urodę. Okazuje się, że spory, bowiem zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w odpowiedniej fazie Księżyca olśniewają efektem długi czas.

Oto kilka przykładów, co jest dla nas najlepsze gdy Księżyc jest w Pełni (widoczna cała tarcza księżyca), a co kiedy jest w Nowiu (Księżyc jest zupełnie niewidoczny).

 

PRZYBYWAJĄCY KSIĘŻYC I PEŁNIA: dni przed pełnią i sama pełnia są idealnym czasem na wszelkie zabiegi kosmetyczne związane z odżywianiem, wzmacnianiem i szybkim odrastaniem. Teraz jest więc odpowiednia pora na wizytę u fryzjera. Podcięte w tym czasie włosy szybciej odrosną i będą mocniejsze. Trwała ondulacja dłużej się będzie trzymała, podobnie jak farby i szampony koloryzujące, które dodatkowo będą intensywniejsze. W tych dniach lepiej się wchłaniają wszelkie maseczki odżywcze, witaminowe „zastrzyki” dla skóry i włosów. Kojące okłady na oczy też najlepsze efekty przynoszą w tych dniach. Dodatkowo przed pełnią (najlepiej od nowiu do pełni, kiedy Księżyca przybywa) możemy zastosować dietę wzmacniającą organizm. Teraz lepiej będą przyjmowane wszystkie witaminy i składniki mineralne. Ale uwaga: teraz łatwiej tyjemy. Pełnia natomiast jest dobrym dniem na przeprowadzenie leczniczej głodówki.

 

UBYWAJĄCY KSIĘŻYC I NÓW: to najlepsza pora na pozbywanie się defektów urody. Od Pełni do Nowiu możemy z dużym powodzeniem pozbywać się  trądziku, wszelkich wyprysków i przebarwień skóry, łatwiejsza też będzie walka z celulitem. W tych dniach możesz bezpiecznie poddać się operacji chirurgicznej (rany szybko się goją i szybciej można zatamować krwotoki) czy kosmetycznej, gdzie konieczna jest interwencja skalpela (np. usunięcie brodawek).

Od Pełni do Nowiu możemy też z powodzeniem wykonywać zabiegi depilacyjne. Usunięte w tym czasie włosy nie odrastają tak szybko, są słabsze. Zabiegi nie są też bardzo bolesne.

Ubywający Księżyc jest sprzymierzeńcem w walce z nałogami, teraz będzie nam znacznie łatwiej zerwać np. z paleniem. Wszelkie diety cud stosowane w tym czasie naprawdę czynią cuda i łatwiej ubywa nam zbędnych kilogramów. To także dobry okres do pozbycia się z włosów łupieżu.

 

O wpływie Księżyca na nasze zdrowie i urodę wiedzieli już starożytni mędrcy, wiedziały to nasze babcie, wiedzą to zwierzęta. Upiększające kuracje w blasku Srebrnego Globu zalecały Czarownice, teraz zalecają je kosmetyczki i fryzjerzy. Może więc warto spróbować?

 

Dla ułatwienia podaję link do strony z fazami księżyca: http://www.oswiecenie.com/fazy_ksiezyca.htm

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1774
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1039
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1318
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1008
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1181
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 692
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 549
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 939
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1222
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1103
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 573
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 800
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1054
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 883
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

To jakaś szarada, na sen ma wpływ ale nie przesadzajmy bo księżyc działa na cała ludzkość jednocześnie a nie na wybranychDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska