Login lub e-mail Hasło   

Artefakt, który zagroził Himmlerowi

Na świecie istnieje wiele przedmiotów, które w taki lub inne sposób mogą zmienić losy świata, państwa lub zwykłego człowieka. Niekiedy nawet większość z nas nie zdaje sobie...
Wyświetlenia: 3.501 Zamieszczono 27/08/2010

Na świecie istnieje wiele przedmiotów, które w taki lub inne sposób mogą zmienić losy świata, państwa lub zwykłego człowieka. Niekiedy nawet większość z nas nie zdaje sobie sprawy z istnienia takich artefaktów. Jeśli budujemy świat na kłamstwie kosztem prawdy, każdy skrawek prawdy może spowodować wybuch płomienia, którego nie da się ugasić kolejnym kłamstwem.

W 1941 roku grupa niemieckich profesorów i mistyków zrzeszonych wokół Heinricha Himmlera postanowiła odnaleźć mały przedmiot o średnicy 18,5 milimetra i wadze dwudziestu setnych grama, ten filigranowy przedmiot, który mógł zostać schowany w dłoni noworodka mógł się przyczynić do upadku mitu potęgi niezwyciężonej 1000 letniej Rzeszy.

Niemieccy rabusie wyruszyli na poszukiwania owego przedmiotu, aby w ciągu kilku miesięcy splądrować prywatne kolekcje, zabijać i przesłuchiwać kolekcjonerów, muzealników, przeszukiwać muzea i katalogi muzealne…

Jaki przedmiot mógł sprawić tyle kłopotów niemieckim naukowcom, mistykom i zbrodniarzom w czarnych mundurach? Przedmiotem tym była mało znana polska moneta:

Brakteat Jaksy  (łac. bractea – blaszka) moneta tak cienka,że wybijano ją tylko jednostronnie.

W historii Polski istnieje sporo monet tego typu,jednak tylko ta przysporzyła sporo problemów niemieckiemu okupantowi podczas II wojny światowej!

Brakteat Jaksy księcia na Kopanicy był monetą,za którą podążała Nazistowska machina, naukowcy i mistycy. A mieli oni szczególny powód, aby odnaleźć i zniszczyć wszystkie jego egzemplarze!

Jaksa słowiański książę połabskich Stodoła / Sprewian (zwanych Hawelanami),kniaź na Kopanicy (zm ~ 1168/1178? Dokładnej daty nie udało się ustalić) mąż Agapii córki komesa Piotra Włostowica.Książe Jaksa zgłosił roszczenia do Brenny po śmierci Przybysława- Henryka ( przywódca Stodoran). Po śmierci Przybysława z pomocą wojsk polskich odbił przejściowo Brennę (niem. Brandenburg stolica Stodoran) z rąk Albrechta Niedźwiedzia w 1154 roku, którą utracił 3 lata później na rzecz Albrechta.

Książe Jaksa po porażce chroni się na Śląsku. W 1157 w Pradze umiera jego syn będący zakładnikiem cesarza Fryderyka Barbarossy. Kniaź do dziś jest również niesłusznie identyfikowany jako Jaksa z Miechowa pochodzącego z rodu Gryfitów (Małopolska), daty śmierci obu pokrywają się gdyż Jaksa z Miechowa zmarł najprawdopodobniej w 1176 roku.

Niemiecka propaganda bała się wszelakich publikacji, wypowiedzi mogących w jakikolwiek sposób podważyć istnienie narodu germańskiego na terenach, do których Naziści rościli sobie wielowiekowe prawo. Stąd też ich strach, kiedy to wpadli na trop historii Brakteatu Jaksy z Kopanicy.

Kopanica (Kopnik, Copnik dzisiejszy Kopeniek) we wczesnym średniowieczu była stolicą plemienia Sprewian.

Historia, bowiem płata ludziom, którzy na siłę chcą ją zmienić figla, w postaci pozostawionych śladów, artefaktów, książek i legend …I takim śladem, dowodem istnienia polskości na ziemiach Niemieckich była owa niepozorna moneta.

Jaksa będący księciem, na Kopanicy (copnic – kopa, góra), która dziś jest dzielnicą BerlinaKopeniek, bił własna monetę kłopotliwy dla nazistów „brakteat Jaksy”.

Moneta ta była zdobiona wizerunkiem woja dzierżącego miecz w jednej dłoni oraz wzorem palmy (palma była symbolem sprawiedliwości).

Ryt okolony był napisem laczo de Copnik, w późniejszym okresie zmienił się wizerunek bity na monecie i przedstawiał rycerza mającego w prawej dłoni chorągiew a w lewej krzyż wizerunkowi rycerza towarzyszył napis Jakza Kopnik knel.

Obecnie znanych jest pięć wzorów brakteatu Jaksy.

Obecnie monetę tą można oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie. Warto również pamiętać, iż moneta księcia Jaksy jest jedną z najstarszych monet bitych w Europie. Nazistowska propaganda, historycy, naukowcy chcieli za wszelka cenę pozbyć się monety, która kiedyś mogła zaświadczyć głosem wieków, iż na rdzennych ziemiach niemieckich rządził Słowiański Książe Jaksa.

Historia zawsze będzie solą w oku dla tych, którzy siłą, gwałtem, fałszem chcą ją zmieniać, modyfikować lub fałszować…Nigdy nikomu nie udało się usunąć pierwotnych śladów narodów, plemion czy Religi pseudo pogańskich. Przedmioty tworzone rękoma ludzi mówią poprzez wieki i wykrzykują prawdę prosto w kłamliwe twarze uzurpatorów i najeźdźców.

Nawet, gdy umrze ostatni wyznawca niszczonej Religi, ostatni człowiek władający językiem narodu podbitego…Historia o nich będzie żywa w podaniach, legendach, przedmiotach i mitach…Każda prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw, a mit i legenda pewnego dnia mogą stać się prawdą historyczną potwierdzoną jednym małym artefaktem wybudzonym ze snu wiecznego i odmętów historii.

Budując coś nowego nie zapominajmy o historii, nie zmieniajmy jej na siłę i nie starajmy się na siłę wplatać kultów starożytnych do współczesnych bytów pseudo religijnych i filozoficznych, bowiem artefakty powiedzą prawdę ludziom, którzy tej prawdy szukają…

Prawda zamknięta w przedmiotach przypomina człowiekowi, iż historii i prawdy nie da się zmienić, zniszczyć czy wykorzenić…

 

Wojciech dydymus Dydymski

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaksa_z_Kopanicy

http://1163.miech.pl/st_piw.html

http://www.poszukiwania.pl/portal/modules.php?name=News&file=article&sid=446

http://pl.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Himmler

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1773
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1038
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1318
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1006
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1180
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 691
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 548
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 937
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1222
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1100
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 572
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 800
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1052
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 882
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacjeDydymus.
Masz bardzo osobliwe podejście do tematów, które "obrabiasz". Czynisz to zwykle w sposób taki, jakbyś chciał udowodnić, że temat ów decyduje o losach świata.

Ale historia Słowian, zajmujących tereny obecnej Brandenburgii - to ponad 600 nie tylko brakteatem udokumentowanych lat. Nie będę jej tutaj wykładał, po prostu odeślę do podręczników. Wyjaśnię tylko, że tworzący całą d

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska