Login lub e-mail Hasło   

Wybierz idealna torebkę: poradnik dla każdej kobiety

Kształtując swój styl ubierania się nie możemy zapomnieć o torebce, bez której większość Pań nie wyobraża sobie wyjścia z domu.
Wyświetlenia: 920 Zamieszczono 06/09/2010

Często konsumentki stawiają tu na tradycję, decydując się na torby skórzane, o tradycyjnym wzornictwie i w stonowanych barwach: czarne, szare, brązowe. Trzeba jednak pamiętać, że to nie jedyna możliwość! Torebka może być nie tylko praktyczna, ale i piękna, przyciągać wzrok i podkreślać nasz indywidualny styl. Nie bójmy się eksperymentować – efekty będą znakomite. Przedstawiamy kilka porad: jak wybrać torebkę na każdą okazję.

Wiadomo, że tak jak nie można mieć za wiele par butów, nie sposób posiadać zbyt wielu torebek. Niestety, zbyt często traktujemy jedną torbę jako uniwersalną, nosząc ją na wszelkie okazje. To błąd, którego pani dbająca o swój wizerunek nie powinna popełniać. Tak jak dobieramy strój w zależności od miejsca i sytuacji, tak warto zmieniać torby (choć wiąże się z tym pewna niewygoda: trzeba przekładać wszystkie ważne rzeczy i starać się o niczym nie zapomnieć!). Najczęściej używana jest zazwyczaj torba, którą nosimy do pracy (bądź do szkoły czy na uczelnię). Tu musimy liczyć się ze sprawami praktycznymi: torebka musi zmieścić wszystko, co jest nam przez cały dzień na mieście potrzebne, a więc od tego zależy jej wielkość: niektórym paniom wystarczy mała torebeczka, mieszcząca portfel i komórkę, inne zaś będą potrzebować sporej aktówki na dokumenty i laptopa czy olbrzymiej torby – worka. Na to jednak również możemy mieć pewien wpływ: warto zastanowić się, czy rzeczywiście wszystkie codziennie noszone przedmioty są nam niezbędne? Nie warto nadmiernie się obciążać i dźwigać codziennie paru kilogramów, o ile nie jest to absolutnie konieczne.

Rodzaj wykonywanej przez nas pracy wpływa również na wygląd torebki: wiadomo, że w niektórych zawodach obowiązuje dość sztywny dress code, więc np. cały strój musi być biurowy, elegancki, klasyczny. Nie oznacza to jednak, że torebka musi być zupełnie tradycyjna. Pamiętaj, że styl tworzą dodatki, o torebka jest najważniejszym z nich. Warto więc kupić torbę w lubianym przez siebie kolorze, i stworzyć sobie wachlarz dodatków w podobnej tonacji. Chociaż większość kolekcji jesienno-zimowych 2010 oferuje raczej torby w barwach stonowanych, ale wybór jest tak duży, że z łatwością można w dowolnym rozmiarze znaleźć torbę we wszelkich odcieniach. A noszenie na co dzień torebki czerwonej, fioletowej, zielonej czy błękitnej sprawi, że twój strój będzie znacznie bardziej interesujący. No i miło mieć przy sobie trochę ulubionego koloru. Warto stosować tą zasadę nie tylko w pracy, ale również w czasie wolnym, gdzie nie ograniczają nas żadne konwencje. Również do stroju wieczorowego nie musimy kupować torebki czarnej czy w kolorze sukni. Odpowiednio dobrane dodatki w jednej gamie kolorystycznej stworzą niepowtarzalną całość. Nie bójmy się również kontrastów! Coraz bardziej w modzie jest łączenie przeciwieństw.

Warto zerwać również ze schematem, że bardziej eleganckie są torby wykonane ze skóry (ekologicznej czy naturalnej). Wiele bardzo ekskluzywnych marek oferuje szeroki wybór torebek z materiału, często znacznie bardziej szykownych niż te tradycyjne. Torby te nie są mniej trwałe, a ich ogromną zaletą jest znacznie mniejsza waga. Warto też zwrócić uwagę na torebki wykonane ze różnego rodzaju plecionek: sznurkowych, słomianych, trzcinowych. Panuje przekonanie, że są one odpowiednie jedynie na lato, kojarzone są ze stylem młodzieżowym.  Tymczasem taka torba może być nie tylko elegancka, ale i... seksowna. To idealny pomysł dla pań lubiących gadżety: widoczna przez siateczkę komórka, dobre perfumy czy piękny portfel również mogą cię ozdobić.

Pamiętaj: nie bój się śmiałych połączeń i kontrastów. Przecież chcesz przyciągać spojrzenia? Niebanalna torba pozwoli Ci to osiągnąć, nie musisz od razu wymieniać wszystkich ciuchów. A jej używanie będzie znacznie przyjemniejsze!

Więcej o wyborze torebki znajdziesz na blogu o torebkach damskich.

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 715
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 962
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 393
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 965
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 738
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 525
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1672
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 435
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 514
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 502
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 994
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 453
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 923
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 311
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 500
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Przypuszczam, że dla każdej kobiety inna torebka będzie najlepsza. Wszystko jest kwestią gustu. Na pewno zawsze warto mieć w szafie jakąś klasyczną torebkę, jakie mozna dostać np. na http://www.brytyjka.pl/torebki(...)21.html i dzięki temu nie ma problemu z dopasowaniem torebki do okazji, ponieważ to dość uniwersalny model.

  KoLo,  12/10/2015

Kobietom nie trzeba radzić, one wiedzą zawsze lepiej.
Pisanie takich tekstów, uważam za zbędne.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska