Login lub e-mail Hasło   

Dopalacze, Codex Alimentarius i Pierniczki

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://permakulturnik.blogspot.com/2010/(...)-i.html
Stało się - tzw. dopalacze zostały w praktyce zakazane.
Wyświetlenia: 2.145 Zamieszczono 06/10/2010

Stało się - tzw. dopalacze zostały w praktyce zakazane. Zbyt dużo różnych grup interesu miało w tym interes - dilerzy narkotyków  i mafiozi nie lubią konkurencji (zwłaszcza jeśli jest legalna), policjanci (część z nich za przymykanie oka dostaje od dilerów swoją działkę za "niedziałanie"). Również a może przede wszystkim  politycy, którzy nie mogli nie pokazać jak są "skuteczni" w dbaniu o lud. Są szczególnie pracowici gdy wiąże się to z wzrostem ich władzy a ograniczeniem wolności tegoż ludu!

Przyznam również, że często w kwestii tzw. Codex Alimentarius byłem sceptyczny, uważając ludzi głoszących tego typu poglądy za oszołomów. No bo jak można zakazać sprzedaży i spożywania ziółek czy zdrowej żywności? Teraz widzę, że nie będzie to trudne - w arsenale państwa będzie kolejne (zbyt) potężne narzędzie. Można przecież zarekwirować towar chociażby małego sklepikarza i przeprowadzać na jego koszt (przez czas do 18 miesięcy) raczej kosztowne badania nad danym towarem. Pewien jestem, że w niemal każdym sklepie spożywczym jest co najmniej jedna taka substancja...

Projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia, wprowadza przepisy, które zakazują wytwarzania i wprowadzania do obrotu na terenie Polski jakichkolwiek substancji (niezależnie od ich stanu fizycznego i źródła pochodzenia, w tym roślin, grzybów oraz ich części) lub produktów, które mogą być używane jak środki odurzające lub substancje psychotropowe.
W przypadku uzasadnionego podejrzenia, że produkt stwarza zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, inspektor sanitarny będzie mógł wstrzymać jego wytwarzanie lub wprowadzanie do obrotu albo nakazać wycofanie z handlu na okres do 18 miesięcy. W tym czasie prowadzone będą badania dotyczące jego wpływu na zdrowie. To badanie, jak zapowiedział Donald Tusk, będzie prowadzone na koszt producenta substancji i właściciela sklepu. Jeśli jednak okaże się, że badana rzecz nie jest szkodliwa pieniądze zostaną zwrócone.

Przyznam, że nie słyszałem jeszcze słowa sprzeciwu w sprawie tzw. "ustawy o dopalaczach".

 

Gałka muszkatołowa - dopalacz stosowany w setkach tysięcy domów w Polsce.


Dlaczego uważam, że ten przepis zwiększy zakres władzy państwa? Właściwie z tego powodu, że dość popularna przyprawa używana m.in. do pierniczków jaką jest gałka muszkatołowa posiada potężne właściwości psychotropowe. Co do tego nie ma wątpliwości jakakolwiek osoba, która spróbowała wypić napój zawierający kilkadziesiąt g. świeżo sproszkowanej gałki muszkatołowej. Można o tym przeczytać nawet na Wikipedii.

Czy oznacza to, że tradycyjne pierniczki domowej roboty (które zawierają gałkę muszkatołową) będziemy jeść wkrótce po raz ostatni?

Podobne artykuły


70
komentarze: 59 | wyświetlenia: 16918
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4078
31
komentarze: 11 | wyświetlenia: 7858
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15089
36
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2333
35
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3478
31
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2382
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5958
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3861
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2628
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2277
 
Autor
Artykuł  lilith123  (www),  06/10/2010

Praktycznie każda substancja którą zjadamy ma wpływ na naszą psychikę, jakby ktoś zaczął przesadzać w tym "dbaniu" o ludzi to i czekolady by zabronili - poprawia nastrój( czyli psychotrop) i może prowadzić do otyłości, czyli jest potencjalnie niebezpieczna;)
A gałka w dużych ilościach to naprawdę mocna rzecz...

  lilith123  (www),  06/10/2010

"które mogą być używane jak środki odurzające lub substancje psychotropowe" - czyli lakier do paznokci, kleje i rozpuszczalniki, kawa ,herbata, o guaranie nie wspomnę, zakazać można jeszcze rumianku i melisy bo uspokajają, a leki na przeziębienie to dopiero niebezpieczeństwo( na serio jak się zażyje kilka leków bez recepty w sporych dawkach odlot lepszy niż po trawce...); z przypraw nie tylko gałk ...  wyświetl więcej

To jest właśnie najgorsze, że tworzone jest kolejne prawo, które daje władzy bardzo szeroki zakres kompetencji. To, że nie będzie egzekwowane to tylko dobra wola państwa. Jeśli ktoś będzie "fikał" to znajdzie się na niego odpowiedni paragraf.

  kev  (www),  15/10/2010

Gdybyśmy byli mądrym narodem to podzękowalibyśmy PO w przyszłych wyborach takim wynikiem że ledwo by do sejmu weszli. Niech sobie Tusk swoją rodzinę terroryzuje debilnymi zakazami a nie wszystkich Polaków. Poczuł się tak pewnie tylko dlatego że polacy jeszcze bardziej nienawidzą PIS.

Racja, niestety jak znam życie nie podziękujemy...

  fela,  26/05/2011

Cos coraz wiecej tych roznych zakazow ,niestety.
Wlasnie obejrzalam ciekawy film ukazujacy zakazana roslinke ktora moze ratowac zycie !
Dzieki wytworzonemu z niej hanföl-grasöl.

un from the cure -the Rick Simpson story.

http://youtu.be/Mm3CQ62F1pO

  fela,  26/05/2011

kurcze niewiem czy film sie wyswietli .

nalezy wrzucic : Run from the cure -The Rick Simpson storyDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska