Login lub e-mail Hasło   

Demokracja zepsutego ziemniaka

Czy Polsce grozi upadek demokracji
Wyświetlenia: 1.184 Zamieszczono 14/10/2010

W Polsce demokracja nie funkcjonuje prawidłowo. Twierdzenie, że w Polsce istnieje zagrożenie demokracji jest mało precyzyjne. Polsce grozi upadek demokracji

Złamana demokracja

Premier informuje społeczeństwo, że będzie walczył z dopalaczami nawet na granicy prawa. To oznacza tylko jedno, że zgodnie z prawem wygrać z dopalaczami nie da rady. To naprawdę smutna wiadomość. Dowiadujemy się od premiera, jak słaba i nieudolna jest demokracja. Nie potrafi obronić nas przed działaniem patologicznym. Demokracja ponosi wiele innych porażek. Jest mało skuteczna w walce z pijanymi kierowcami i piratami drogowymi, że o pedofilach już nie wspomnę. 

Święto Ziemniaka 

W Unii Europejskiej do uprawy dopuszczone zostały genetycznie zmodyfikowane (GMO) ziemniaki, a to oznacza niebezpieczeństwo dla zdrowia ludzi i zwierząt. Uczyniono to zgodnie z prawem. Polskie wsie postanowiły bronić polskiego zdrowego ziemniaka i Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ze Stryszowa zorganizowała ” Święto Ziemniaka”. Celem tego święta jest obrona i przywiązanie do zdrowego polskiego ziemniaka, który został zaatakowany przez machinę brukselskiej demokracji. 

Kliki samorządowe

Obecne struktury samorządowe trwają 20 lat, a demokracja pozwoliła na ogromne spustoszenie w działalności lokalnych władz. Demokracja pozwala na całkowite opanowanie władzy w miastach przez klany powiązane nićmi wzajemnych zobowiązań i wdzięczności. Wszystko to odbywa się w świetle jupiterów i zgodnie z prawem. Nawet wybory są tak zorganizowane, że dają małe szanse na zmiany. Listy bowiem są tak tworzone, by osoby, które zostaną wybrane nie potrafiły zbyt wiele. Wymaga się jedynie i rygorystycznie podnoszenia rąk przy głosowaniu za programem demokratycznie wybranych lokalnych klik.

Przed Pałacem

Minęło pół roku od katastrofy smoleńskiej. Przed Pałacem Prezydenckim kolejny raz odbyła się demonstracja obrońców krzyża i zwolenników pomnika poległego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pojawiły się opinie, że demonstrujący w tak haniebny sposób są zagrożeniem dla polskiej demokracji wraz z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Doszło do takiej sytuacji, że stacja telewizyjna TVN podała słowa, które nigdy nie padły, których Jarosław Kaczyński nie wypowiedział – słowa o prawdziwych Polakach. To wielki wstyd . Zagrożenie dla demokracji może zaistnieć, wtedy gdy ta demokracja istnieje, a w Polsce demokracja psuje się
i gnije, a więc nie funkcjonuje. Przypomina to często demokrację zepsutego unijnego
ziemniaka.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1247
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1035
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1119
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 798
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 759
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 594
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1054
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 564
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 905
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bez względu na jakość artykułu mam pytanie: czy jeszcze wierzy ktoś na serio, że demokracja warta jest tego, by jej bronić? Jeśli tak, to niechaj wreszcie wytrzeźwieje!

A co proponujesz w zamian? Oświeconą dyktaturę z tobą na czele, czy może coś innego?

Zawsze są poważne kłopoty, gdy ludziom kończy się wyobraźnia.

Pytałem co proponujesz, co ma z tym wspólnego moja wyobraźnia?

A moja ma mieć? Że niby, jak niczego nie zaproponuję, nikt inny niczego nie wymyśli?

Sugerujesz że "obrońcy demokracji" powinni wreszcie wytrzeźwieć, co pozwala na uzasadnione przypuszczenia że nie darzysz rzeczonej demokracji wielką estymą. Ale zarazem nie wydajesz się anarchistą, więc jakąś "wizję" sposobu sprawowania władzy mieć musisz. Pytam więc o tą wizję, czy to coś całkiem nowego, czy może pragnąłbyś odgrzać któryś ze "starych i sprawdzonych" pomysłów?

  swistak  (www),  15/10/2010

Swoją naiwną dociekliwością dobiłeś do gruntu . Ludzie nie potrzebują żadnej władzy. Wystarczy dekalog i sumienie.
To zawsze chciwi na władzę szukają legitymizacji dla tyrani i przemocy ! Tym stała się karykatura zrelatywizowanej przez polityków demokracji.

  swistak  (www),  15/10/2010

Większość jest zawsze głupsza, niedoinformowana i podatna na propagandę ! To taki pomnożony przez parę milionów Darkwater !

  Hamilton,  15/10/2010

Pomnożony przez parę milionów Świstak to nic innego jak totalitaryzm, gdzie mniejszość jest równie głupia, niedoinformowana i podatna na propagandę .

  swistak  (www),  15/10/2010

Intelektualnie Cham ilton ! Jesteś tylko sikaczem a nie szlachetnym trunkiem

  Hamilton,  15/10/2010

Pozwoliłem sobie tylko odwrócić twoją tezę. Zarówno twoja jak i moja teza jest prawdziwa. Twój intelekt jest zachwycający, porażający swoją błyskotliwością i niepowtarzalnością. Ja jestem intelektualnym dnem, chamem i sikaczem. Sądzę, że zrozumienie tego jest poza twoimi możliwościami. Jak dorośniesz może będziesz zawijał swe złote myśli w sreberka. Myślę, że sam sobie wystawiłeś ocenę. Nie oczekuję zatem odpowiedzi.

  swistak  (www),  15/10/2010

Chamilton ! Muszę uroczyście dodać, że jesteś spienionym sikaczem !

  Hamilton,  16/10/2010

Dziękuję za komplement. Sikacz to ulubiony napój ludzi twojego pokroju.Świstak niepotrzebnie się męczysz na eiobie. Nie musisz by uroczysty, bądź sobą. Weź kij dobejsbola i idź podyskutować z kibolami. Tam ci będzie znacznie bliżej intelektualnie, kulturowo i mentalnie.

  Elba,  15/10/2010

Polecam artykuł na http://kokos.salon24.pl/ - bardzo ciekawa ocena naszej polskiej rzeczywistości. Jaka jest u nas demokracja? Chyba bardziej jej karykatura.
Fragment poniżej:
[...Polacy to „dumny naród” i podobnie jak dumni Masajowie dali się omamić bezwartościowymi kolorowymi koralikami oraz uwierzyli w nadprzyrodzona moc „białych przybyszów” ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  15/10/2010

elba ! Pomódl się by Ten od plag lepiej celował !

  ulmed,  15/10/2010

Nie ma debaty, nie ma demokracji. Nas 'wyedukowano' byśmy wierzyli, a nie wiedzieli. Na debatę się nie pozwala. Szarpanie za słówka to nie jest ani informacja, ani debata.

  Elba,  15/10/2010

Najstarsi Polacy już chyba nie pamiętają, jak powinno wyglądać państwo demokratyczne, w którym wybiera się w naturalny sposób najlepszych i najmądrzejszych przedstawicieli do kierowania państwem.
Od przeszło 70 lat tkwimy w takiej rzeczywistości, że największym zagrożeniem dla Polski są narzucane jej odgórnie elity, dla których naród jest wrogiem numer jeden.
Aby ten stan mógł trwać ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  15/10/2010

Elbo ! Masz dziewczyno racje! Nasze "elity" graja w salonowca z sąsiadami i z premedytacja udają, że nie wiedzą kto nas wali w dupę !

Napisałem artykuł na Eioba na temat stosunku polityków do wyborców i demokracji - zachęcam do ponownego przeczytani........ http://eiba.pl/2maf

  Hamilton,  17/10/2010

Podstawową różnicą między demokracją a komunizmem jest to, że w komuniźmie ciągle rządzi jedna i ta sama komunistyczna banda, a w demokracji na zmianę rządzą 2 albo 3 bandy, które zmieniają się co 4 albo 5 lat.
Jednak w demokracji co prawda idiota może głosować, ale mądry ma szansę wygrać wybory. Dyktatura nie pozwala mądrym głosować po to, aby idiota mógł rządzić.

Strasznie to skomplikowanie, nie na mój rozum.

Trochę śmieszne trochę smutne jak rządy w naszym kraju

Może jeszcze dodam

....Demokracja to twór umożliwiający pod jej płaszczem, robić wszystkie najbardziej nieprawdopodobne manipulacje:
prawem
finansami
historią
Piszę ten komentarz w jasności pomrocznej aby nie narazić się na szykany !

W przeciwieństwie do monarchii, gdzie wszyscy urzędnicy i politycy są i byli wzorami cnót wszelakich.

A ...komuniści byli zawsze z klasą robotnicza i chłopami ...

Może nie pij już więcej, przestaniesz mylić demokrację z demokracją ludową i innymi tworami komunizmu.

A ...jak to zrobić ...jak winko czerwone tak smakuje )))....nie mylić z czerwoną pajęczyną komuchowatą ...))))

Mam zwidy i widzę Gierka jak przemawia na zjedzcie partii ...Towarzysze pomożecie ....pomożemy towarzyszu pierwszy sekretarzyDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska