Login lub e-mail Hasło   

Intelektualny masaż

Masoni doradzają UE, " jak walczyć z biedą "
Wyświetlenia: 973 Zamieszczono 16/10/2010

Najpierw definicja masona

Blog .Janusz Korwin Mikke pisze :

Przede wszystkim: każdy, kto cokolwiek wie o masonach, powinien zauważyć, że nie są to „masoni” – bo masoni, jak wiadomo, kobiet nie przyjmują. „Wielkie Wschody” , z „Wielkim Wschodem Francji” na czele, uważają się za masonów, mają nazewnictwo i część symbolikę przejętą od masonów – ale masoneria klasyczna za masonów ich nie uznaje i masonom zabroniona jest wszelka współpraca z „Wielkimi Wschodami” (czego, nawiasem pisząc, np. polscy masoni nie przestrzegają! Co gorsza: niemieccy również).

Po drugie: nie można być masonem nie wierząc w Boga (dla uniknięcia problemów z imionami Jehowa, Allah,… masoni mówią o Wielkim Budowniczym Wszechświata) – natomiast „Wielkie Wschody” są wojowniczo i fanatycznie ateistyczne i laicyzujące.

Po trzecie: masoni oficjalnie nie zajmują się polityką – podczas gdy „Wielkie Wschody” jak najbardziej. Konkretnie: zajmują się budową socjalizmu. Stąd masoneria panująca w Wielkiej Brytanii i Irlandii jest co najmniej niechętna Unii Europejskiej – i walka rozgrywająca się na Wyspach Brytyjskich to walka masonerii z „Wielkim Wschodem” i jego sojusznikami (np.Federacją Praw Człowieka, „Droit Humain”, która też uważa się za masonerię)

Te „nieścisłości” (to co napisałem powyżej jest i tak ogromnym uproszczeniem!) kładę na karb nieświadomości Autora – oraz polityki PT Redakcji ND, która zwalcza „masonerię” – nie wdając się w jakieś-tam subtelności. Natomiast kompletnym nieporozumieniem jest branie serio oficjalnego komunikatu „Wielkich Wschodów”, który to komunikat ma mącić w głowach. Cały projekt Unii Europejskiej prowadzony jest przezlewicowy think-tank, w którym wiodącą rolę odgrywa właśnie „Wielki Wschód Francji”. Obecnie czyni przygotowania do oficjalnego uznania swojej roli – po 1-I-2009, oczywiście. Przejmie wtedy – o czym „komunikat” wspomina oględnie –całość systemu edukacji w krajach „Unii Europejskiej”
Przy całym anty-masońskim zacietrzewieniu „Nasz Dziennik” nie dostrzega, obawiam się, powagi sytuacji. NDz krzyczy – a ONI robią swoje. Po cichu. I dość sprawnie. Projekt „Unia Europejska” ma wprawdzie 9 lat opóźnienia – ale idzie planowanym torem.

Swoja drogą: przeciwnika trzeba doceniać. Ja ICH podziwiam.Koniec cytatu..

dziś 0.03 15.10.2010/PAP

Liderzy unijnych instytucji przyjęli w Brukseli 18 przedstawicieli organizacji filozoficznych i niewyznaniowych, w większości masonów, by wspólnie rozmawiać o biedzie w UE. Do dialogu z ruchami niewyznaniowymi zobowiązuje Unię Traktat z Lizbony.

Wśród przybyłych do Brukseli osób znaleźli się najważniejsi przedstawiciele wolnomularstwa w UE, w tym wielcy mistrzowie z Belgii, Francji, Rumunii, Włoch i Luksemburga, a także przedstawiciele innych organizacji laickich z 11 państw UE. Nie było nikogo z Polski. Wśród zaproszonych gości znalazły się tylko dwie kobiety, w tym wielka mistrzyni z feministycznej loży we Francji.

- To spotkanie wyjątkowe. Jedynie w Europie mamy aż tyle ruchów niewyznaniowych. Nie ma żadnego innego miejsca, kontynentu, gdzie mogłoby mieć miejsce takie spotkanie - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.W spotkaniu po stronie UE uczestniczyli także przewodniczący Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, Jose Barroso i Jerzy Buzek. Dyskusja dotoczyła zjawiska biedy oraz wykluczenia społecznego w UE. Analizowano zarówno powody biedy, jak i jej konsekwencje, zwłaszcza w kontekście ostatniego kryzysu gospodarczego. - To kryzys ludzki - przekonywał Buzek. - Ludzie biedni nie są wolni. A nie ma wolności, dopóki wszyscy nie jesteśmy wolni.

Na konferencji prasowej dziennikarzy bardziej jednak interesowało, czy przedstawiciele UE należą do lóż masońskich. Obecni Barroso i Van Rompuy (Buzka już nie było w tej części konferencji) zapewnili, że nie są, choć Barroso dodał, że każdy człowiek powinien mieć prawo nieodpowiadania na takie pytania. - W wielu dyktaturach, jak np. w Portugalii, przedstawiciele takich ruchów byli prześladowani - powiedział.

Inne pytanie dotyczyło braku kobiet wśród ruchów niewyznaniowych. - Myślę, że zawsze będą loże, które będą działały tylko w gronie mężczyzn albo tylko w gronie kobiet, a inne będą mieszane - powiedziała wielka mistrzyni z feministycznej loży we Francji Denise Oberlin.

Traktat z Lizbony w art. 17. przewiduje dialog między unijnymi instytucjami a Kościołami, wspólnotami religijnymi oraz organizacjami filozoficznymi i niewyznaniowymi. 19 lipca 2010 roku odbyło się podobne spotkanie, także na temat walki z biedą, tyle że z przedstawicielami Kościołów i religii. Jednym z celów nowej unijnej strategii UE 2020 jest redukcja do 2020 roku o 25 proc. liczby osób dotkniętych biedą i wykluczeniem społecznym.

 
Autor: JMP
 
Źródła: PAP
 
niedawno 14:15, 17.06.2008 /PAP

Włosi aresztują masonów i rewidują jezuitę

ZA POWIĄZANIA Z SYCYLIJSKĄ MAFIĄ
 
Masoni powiązani z mafią
tvn24.pl
Ośmiu członków sycylijskiej loży masońskiej aresztowała włoska policja pod zarzutem współpracy z sycylijską mafią. Masoni mieli brać pieniądze za informacje dostarczane przestępcom.

Szczegóły śledztwa są otoczone tajemnicą. Ujawniono jedynie, że mafijni bossowie płacili masonom za informacje, dzięki którym mogli potem doprowadzić do opóźnienia wytaczanych im procesów.
Masoni...
Wśród aresztowanych są biznesmeni, lekarze, pracownicy sądu, policjanci, członkowie loży masońskiej. Okazało się, że zatrzymani mieli dostęp do tajnych informacji sądowych i archiwów elektronicznych wymiaru sprawiedliwości, a uzyskane w ten sposób wiadomości przekazywali mafiosom. W ten sposób poznawali tajniki dochodzenia i procesów i mogli manipulować ich przebiegiem.
...i jezuita
Prokuratura do walki z mafią w Palermo poinformowała, że na liście podejrzanych w tej sprawie jest także mieszkający w Rzymie jezuita, któremu zarzuca się związki z mafią. Jego mieszkanie zostało przeszukane. Według ustaleń śledztwa duchowny, na polecenie jednego z zatrzymanych we wtorek przedsiębiorców, przygotowywał listy do sędziów, by przy ich pomocy wpłynąć na przebieg postępowania karnego wobec gangsterów z cosa nostry.
Masoneria coraz szerzej rozwija europejskie skrzydła, zyskując przychylność Komisji Europejskiej. Przewodniczący masońskiej Francuskiej Federacji Prawa Człowieka Michel Payen wraz z przedstawicielami Wielkiej Kobiecej Loży Francji, Wielkiego Wschodu Portugali i Wielkiego Wschodu Francji, w porozumieniu z innymi lożami, spotkali się z José-Manuelem Barroso, przewodniczącym KE.

W wydanym po spotkaniu komunikacie masoni wyrażają zadowolenie z rozmów, oceniając je jako "bardzo ważne wydarzenie umieszczające masonerię w konstrukcji europejskiej". Jej miejsce zostało podkreślone nie tylko przez wielkie zainteresowanie przewodniczącego Barroso, tym co masoni mieli mu do powiedzenia, lecz również jego zaangażowaniem się w braniu w przyszłości pod uwagę wartości bronionych przez masonerię, jak i jej opinii dotyczących ważnych problemów europejskich. Masoni podkreślają fakt, że po raz pierwszy mogli się wypowiedzieć na tak wysokim szczeblu unijnych instytucji.
Twierdzą, że otrzymali zapewnienie prezydenta Barroso o jego przywiązaniu do wolności sumienia, ducha laickości i zasady oddzielenia Kościoła od państwa. W czasie rozmów masoni wskazywali na ważność Oświecenia w historii Europy, które, ich zdaniem, powinno być brane w większym stopniu pod uwagę niż religijne korzenie kontynentu. Oświecenie to epoka, w której masoneria miała ogromny wpływ na rządy ówczesnych państw. 
Masoni złożyli ofertę swojej wszechstronnej współpracy z Komisją Europejską. Zapewniają, że w najbliższej przyszłości Francuska Federacja Prawa Człowieka złoży, w zgodzie z zasadami Karty Praw Podstawowych, propozycję dotyczącą zasad całości systemu wychowawczego w Europie uwzględniającego wkład Oświecenia we wspólną kulturę narodów.
 

Franciszek L. Ćwik, Caen

  

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1194
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1351
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1570
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 925
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1313
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1543
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 401
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1079
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 909
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1185
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

No i co z tego wynika,jakie wnioski mają wyciągnąć Rodacy?

  swistak  (www),  16/10/2010

Że pseudomasoneria zeszła na psy ateizmu i spiskuje z mafią

  Elba,  17/10/2010

ONI pragną utworzyć (zapowiedziany w proroctwach Apokalipsy) globalny, totalitarny rząd, który będzie kontrolował wszelkie aspekty życia. Temu mają służyć inicjowane lub manipulowane przez nich kryzysy. ONI mają swe korzenie w dawnych sekretnych bractwach, włącznie z masonerią i iluminatami. Opracowali tajemne mechanizmy oddziaływania na rządy wszystkich krajów realizujących ich strategie działani ...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  17/10/2010

Dzisus, jak z tą świadomością można dalej żyć i spokojnie wypić trzecią kawę. Zróbmy z tym coś...

  swistak  (www),  17/10/2010

Elba ! Idealnym politycznym wzorcem dla unijnych eurokratów są Chiny.

  swistak  (www),  17/10/2010

z pomoca Dzisasa Grecy odparli atak i Francuzi trzymają się nieżle !Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska