Login lub e-mail Hasło   

Żywot informatyka poczciwego

Komputery na dobre wkroczyły do naszego codziennego życia, a w ślad za komputerami do naszego życia wkroczyli informatycy.
Wyświetlenia: 1.694 Zamieszczono 21/10/2010

Gdzie jest dział IT?

Informatyków poznać można bardzo łatwo, najczęściej pojawiają się we flanelowym uniformie. Można nawet pomyśleć, że posiadanie flanelowej koszuli w kratę jest warunkiem koniecznym zaliczenia egzaminu dyplomowego na informatyce. Informatyk bardzo często dzierży w dłoni napój energetyczny, który spożywa w takiej ilości, w jakiej nie-informatyk spożywa wodę. Głównie dlatego, że szanujący informatyk zasypia około godziny 5 rano i wstaje koło 8. W pracy wyjaśnia to zwykle całonocnym programowaniem, lub tak zwanym kodzeniem, ale prawda jest taka, że wielu z nich gra w tym czasie w swoją ulubioną grę Heros III.  Nie licz jednak na to, że informatyk zapamięta Twoją twarz ponieważ informatycy rozpoznają ludzi jedynie po adresach IP.

Jeżeli przychodzi do nowej pracy i nie masz pojęcia gdzie jest dział IT, to wystarczy, że przyjrzysz się jak ludzie wokół użytkują komputer. Żaden szanujący się informatyk nie używa myszki, wszystko potrafi zrobić z klawiatury. Prawdopodobnie jako jedyni w całej firmie używają Linuxa, który jest głównym tematem ich rozmów. Czasem, gdy prosi się ich o pomoc, ponieważ Twój komputer odmówił posłuszeństwa, również proponują Ci zainstalowanie mitycznego Linuxa...

Rozrywki w systemie 0-1

Stereotyp mówi, że informatycy nie mają poczucia humoru. Nic bardziej mylnego. Informatycy często opowiadają sobie żarty, jednak są one niezrozumiałe dla zwykłego śmiertelnika. Najczęściej opowiadając żarty posługują się tym samym językiem, w którym programują, dlatego pozostają one zrozumiałe i śmieszne tylko dla innych nosicieli flanelowych koszul w czerwono-czarną kratę.

Informatycy mają również inne rozrywki. Czasem ścigają się, kto szybciej złoży komputer, albo piszą poradniki, jak złożyć komputer w szufladzie od biurka. Oddają się również rozrywkom, o których zwykły śmiertelnik nawet nie myśli, jak na przykład skokom z szóstego piętra budynku, w którym pracują http://www.youtube.com/watch?v=ZfwFyaRsLdg tylko po to by usłyszeć jeden z najpiękniejszych dźwięków w życiu informatyka. Informatycy nie boją się takich zadań dzięki temu, że stworzyli program, który oblicza, czy może im się cokolwiek stać.

Informatyk w relacjach społecznych

Informatycy zazwyczaj występują w stadzie. Dzięki temu potrafią sobie poradzić w najtrudniejszych życiowych sytuacjach jak np. zakładanie konta bankowego, czy sprzątanie w serwerowni. Czasami informatycy szukają sobie drugiej połówki. Jeżeli jakiś informatyk nalega na to, że zainstaluje Ci Linuxa i pokaże jak obsługiwać programy służące do monitorowania temperatury Twojego laptopa to możesz być pewna, że wpadłaś w oko, któremuś z chłopców z działu IT.

Informatycy są również ludźmi niezwykle miłymi. Jeżeli im się na to pozwoli, to za pomocą swoich programów rozwiążą nawet najbardziej skomplikowany program. Zwykle dzielą się z Tobą sposobem na rozwiązanie jakiegoś bardzo trudnego zagadnienia, jednak już przy pierwszych słowach zdajesz sobie sprawę, że nie dasz rady ogarnąć tego swoim rozumem. Niemniej jednak po 5 minutach od przestawienia problemu informatyk wysyła Ci jego rozwiązanie. Informatycy to również prawdopodobnie jedyni ludzie, którzy reagują na słowa „weź, mi się tutaj coś zrobiło” oraz potrafią to coś zlokalizować oraz zniwelować zwykle poprzez włącznie i wyłączenie komputera lub rekonfigurację systemu.

Informatycy z pewnością żyją w innej rzeczywistości, ale można to powiedzieć tak naprawdę o każdym zawodzie. Jednak w czasach, kiedy komputery wkroczyły do każdej dziedziny naszego życia możemy liczyć tylko na nich, może czasem wydają nam się trochę dziwni, trochę z innego świata, ale często tylko oni potrafią w naszym świecie zaprowadzić porządek.

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2837
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1081
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 937
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 575
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 982
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1829
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 678
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 833
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 533
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 975
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 626
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska