Login lub e-mail Hasło   

Jak i dlaczego warto związać się z geekiem?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://osblog.pl/jak-i-dlaczego-warto-zw(...)eekiem/
Więc drogie Panie, jesteście zainteresowane dlaczego Wasz kolega z działu IT jest dobrym materiałem na męża?
Wyświetlenia: 2.898 Zamieszczono 22/10/2010

Kim jest geek?

Geek to osoba posiadająca pasję i poświęcająca jej dużo czasu. Geek najczęściej kojarzony jest z komputerami. Ma specyficzne poczucie humoru, mówi sarkazmem jako drugim językiem, a oprócz pasji posiada także specyficzne zainteresowania. Dla geeków powstają specjalne sklepy, powstają o nich seriale, powstają kody, którymi się posługują, serwisy internetowe związane z ich zainteresowaniami technologicznymi, a sami, używając specjalnych tagów, mówią w serwisach internetowych o tym, co ich kręci.

Klatka z telewizyjnego show “Beauty and the geek

Jaki jest geek?

Craiglist, największy w Stanach Zjednoczonych serwis umożliwiający dodawanie anonsów z wszelakich dziedzin, wzbogacony został pewnego razu o tekst na temat geeków. Wypunktowanych zostało tam kilkanaście najważniejszych cech przemawiających za tym, dlaczego warto związać się z geekiem. Jedna z nich to fakt, iż przedstawiciele tej społeczności są naprawdę mili i uprzejmi, a fama o niegrzecznych geekach rozchodząca się po mieście dotyczy zaledwie jednego na dziesięć. Chłopak-geek może być także użyteczny. W dobie cyfronizacji toniemy wręcz w urządzeniach elektronicznych, które – niestety – mają zwyczaj się psuć. Czyż nie fajnie jest mieć chłopaka, który potrafi naprawić Twój komputer?

Na Craiglist pojawiła się także jedna z naprawdę ciekawych dla kobiet zalet geeków – są świetnymi kochankami. Nie dlatego, że mają doświadczenie w tych sprawach, wręcz odwrotnie. Przez to, że tak mało obcują z kobietami, mają wiele fantazji na ich temat, które, w przypadku związania się z kimś będą realizować. Mówią, że podręcznik Kamasutry napisał prawiczek. Daje do myślenia, co?

Twój facet geek będzie także osobą mającą dla Ciebie naprawdę dużo szacunku, będzie się Tobą naprawdę interesował. Nie tym, czy jesteś niska, czy wysoka, nie tym czy jesteś wystarczająco szczupła, ale Tobą, prawadziwą Tobą, Twoim wewnętrznym ja. Podobnie z jego przyjaciółmi – gdy Cię zobaczą, zareagują raczej w sposób “Łał! Dziewczyna!”, a nie “Ale fajny tyłeczek, chętnie strzelił bym jej klapsa”.

Little Red Rails, blog na temat randkowania, mówi o tym, iż w istocie – geek nie wniesie wysokiego statusu społecznego w Twoje życie, jednak to, co zaoferuje Ci w zamian za związanie się z nim, jest o wiele bardziej cenne. Brad, założyciel bloga, mówi w swoim wpisie na temat geeków, iż ich dwoma podstawowymi zaletami jest inteligencja oraz zaangażowanie w związek. Inteligencja wiąże się z tym, iż potrafią podejmować oni rozsądne decyzje, ułatwiając Ci życiowe, ale także i praktyczne wybory – wybór banku, w którym założysz konto, wybór operatora, u którego będziesz miała wykupione usługi telekomunikacyjne, czy wybór przewoźnika, byś w jak najlepszych warunkach i jak najtaniej dotarła na miejsce urlopu. Geek docenia także związek ze swoją partnerką. Nie ma nastawienia łowcy – wyznaczenia sobie “celu” i dążenia do jego “osiągnięcia”. Jeśli zwiąże się z Tobą, będzie to oznaczać, iż naprawdę mu na Tobie zależy. Powinnaś czuć się wyjątkowa.

Ważną kwestią jest także to, iż geek posiada swoją pasję i to zazwyczaj właśnie dzięki niej zarabia. Pasja, zainteresowania, to niezwykle istotna rzecz, chyba, że szukasz faceta, z którym nie masz zamiaru w ogóle rozmawiać i nie zależy Ci, by był interesujący. A przedstawiciele tej społeczności są interesujący, mówią z pełnym zaangażowaniem o swoich pasjach. Są także zadowoleni z tego, w jaki sposób pracują, zatem nie musisz nastawiać się na to, że codziennie po pracy będzie Ci zrzędził na temat tego, jak nie cierpi swojej roboty.

Wróćmy jeszcze raz do tematu seksu, gdyż również Brad porusza ten temat w swoim wpisie. Przywołuje on w tym miejscu jednak faktyczne badania statystyczne, które mówią, iż 82% pracowników działów IT przekłada potrzeby seksualne swojej partnerki nad swoje własne, podczas gdy w przypadku wysportowanych mężczyzn pracujących na siłowniach, takie ATTENTIVE potwierdziło zaledwie 42% osób.

Jak zdobyć geeka?

Leslie Sobon na blogu AMD at Home napisała artykuł pt. “Get a Geek in Five Easy Lesons”, w którego wstępie stwierdziła, iż komputerowi kolesie są spoko. Potrafią naprawić komputer, zainstalować potrzebne oprogramowanie, i owszem, posiadają zbyt wiele gadżetów, ale czy panie nie posiadają niezliczonej liczby butów?

Pięć zasad zdobywania geeka to według Leslie:

  1. Naucz się języka geeków. To kluczowy element. Przy realizacji tego celu możesz posłużyć się tym zbiorem, stworzonym dla osób niewtajemniczonych przez kobiety zajmujące się IT.
  2. Pojawiaj się tam, gdzie pojawia się społeczność geeków: QuakeCon, konferencje, spotkania overclockerów, imprezy LAN-party i tym podobne.
  3. Zadawaj pytania. Nie musisz rozumieć, co oznaczają te pytania. Po prostu pytaj o techniczne rzeczy w stylu Co jest lepsze – x86 czy ARM?, Co jest ważniejsze w komputerze – CPU czy GPU? etc.
  4. Jeśli nie kręcą Cię gadżety, pokochaj treść. Nie musisz pasjonować się nowinkami technologicznymi, jednak musi być coś, co będzie Was łączyć – niech będą to filmy, muzyka czy książki. Jeśli lubisz filmy, wypożycz Blade Runner, The Matrix, Tron czy też District 9 – powinien to być dobry zestaw na początek.
  5. Zignoruj jego ubiór.

Jak obchodzić się z geekiem?

Gdy już zdobędziesz geeka, powinnaś nauczyć się, jak z nim postępować. Serwis Geek Girl Diva poruszył ten temat. Redaktorka tego bloga postanowiła zebrać pięć najważniejszych rad odnośnie tego, jak obchodzić się z chłopakiem-geekiem. Artykuł zebrał dużą liczbę pozytywnych komentarzy, świadczących o prawdziwości zawartych w nim rad.

  1. Geek pracuje najczęściej w korporacjach nastawionych na biznes, nie technologię. Musi spotykać się na codzień z – jak by to ujął – rażącą głupotą swoich współpracowników. Rozmawianie z nim zaraz po powrocie z pracy może zakończyć się źle, gdyż może nie odróżnić Cię od “wrogów” z korporacji. Pomóż mu się wyluzować – daj mu się napić piwa czy też czegokolwiek innego, co preferuje.
  2. Daj swojemu geekowi trochę czasu dla siebie. Potrzebuje on momentów, w których wszyscy, łącznie z Tobą, dadzą mu spokój i pozwolą się skupić na jakiejś wybranej czynności – obojętnie czy będzie to granie na X-Boksie, składanie nowego PC-ta z zamówionych części etc.
  3. Nie zmuszaj go do oglądania babskich filmów. Naprawdę, to może być dla niego koszmar. Oglądajcie to, co pasuje Wam oboje, a jeśli naprawdę chcesz obejrzeć coś babskiego, wyskocz do kina z koleżankami.
  4. Chcesz kupić mu jakiś prezent? Nie kupuj, lepiej daj mu bon na zakupy. Geek jest osobą niesamowicie samowystarczalną. Cudem uda Ci się zapamiętać, na której książce mu zależało, kupisz mu ją, a gdy będziesz chciała mu ją podarować, okaże się, że właśnie sam sobie ją sprezentował.
  5. Staraj się zainteresować tym, co interesuje Twojego geeka. Kluczem do udanego związku jest umiejętność konwersacji. Naucz się z nim rozmawiać.

Materiały

W trakcie pisania tego artykułu zapoznałem się z licznymi materiałami traktującymi na ten temat. Wszystko zaczęło się od wpisu na blogu AMD, a potem z górki – GeekGirlDiva, Little Red Rails (blog na temat randkowania) czy Craigslist.

No, ale najfajniejszymi materiałami są właśnie przedstawiciele społeczności geeków. Więc dziewczyny – dajcie geekom trochę miłości! :)

Podobne artykuły


49
komentarze: 24 | wyświetlenia: 4047
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4409
21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 6146
20
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2856
18
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2145
17
komentarze: 15 | wyświetlenia: 4886
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2753
16
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2342
15
komentarze: 4 | wyświetlenia: 94216
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61139
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65189
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23437
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23768
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26813
 
Autor
Dodał do zasobów: Max King
Artykuł

Powiązane tematy

  Gamka  (www),  31/08/2011

Naprawdę ciekawe ;)
A Ty jesteś Geekiem ?

  hussair  (www),  31/08/2011

Na Swaroga...

Dobre:))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska