Login lub e-mail Hasło   

(...)Że utraciwszy rozum w mękach długich,plwają na siebie i żrą jedni drugi...

Zabełtano nam w głowach na tyle, że się nam gówno pomieszało z rozumem i zaistniało jako myśl świetlista, za którą podążamy jak ćmy.
Wyświetlenia: 3.877 Zamieszczono 24/10/2010

Polska "klasa polityczna" nie jest inna, niż naród. Jest jego emanacją i odzwierciedleniem. To nie "oni" są chorzy na nienawiść. Tylko my. 

To nie "oni" drwią, szydzą, mataczą, kręcą, poniżają, dzielą, opluwają. Tylko my. My jesteśmy dokładnie tacy sami jak "oni". Wszak owych "onych", my wybraliśmy. My ich finansujemy i na ich chamstwo i prymitywizm zezwalamy.

Problem nie leży w "nich". To my jesteśmy problemem. To nie nad "nimi" powinniśmy się zastanowić, tylko nad nami. 

Podzielone i rozdarte są polskie rodziny. Sąsiad patrzy wilkiem na sąsiada, brat na brata, ojciec na syna. Bo ten skurwysyn jest z PiS-u, a ten mason, złodziej i morderca jest z PO.

Każdy dla każdego jest wrogiem. Każdy w każdym widzi wroga. I to wroga, którego należy zniszczyć. Odebrać mu człowieczeństwo, cześć, godność.

Pohańbić.

Zgnoić.

Zabić.

Doszliśmy, jako naród do miejsca, w którym (...)"Nawet Odwaga załamuje ręce"(...). 

Prawda jest kłamstwem, a kłamstwo prawdą.

Zabełtano nam w głowach na tyle, że się nam gówno pomieszało z rozumem i zaistniało jako myśl świetlista, za którą podążamy jak ćmy. Bezmózgie, bezrozumne manekiny bez serc. Bez duszy.

Bez sumienia.

To nie "oni" się zeszmacili, tylko my. 


(...)Te pokolenia żałobami czarne,

Powietrze tylą klątwami ciężarne,(...)

 

Albo czegoś się nauczymy, albo pozostaniemy pośmiewiskiem narodów Europy, bandą skretyniałych oszołomów, niewartych niczyjego szacunku. 

Bez godności. 

Narodem, który traci prawo do istnienia.

Ropiejącym wrzodem, który śmierdzi. I, od którego każdy odwraca wzrok ze wstrętem i z obrzydzeniem.

To nie "oni". 

To my.

 

                                  

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1207
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1018
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1087
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 763
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 741
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1892
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1038
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 547
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 552
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 896
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 677
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  24/10/2010

Wszak człowiek jest fabryką gówna, które politykom również wydostaje się z ust. Może to odchody z głowy ?

Nie zgadzam sie, ale cos w tym jest.... Nie lubie wyciagac cech tak zwanych narodowych. W nas bardziej tkwi pewna ambiwalecja uczuc. Jednoczesnie "plujemy" na politykow, ale wszyscy sie polityka interesuja. W czasie tragedii narodowych potrfimy byc razem, a pozniej to wszystko znika i znowu taplamy sie w "blocie".

tia

  Elba,  25/10/2010

Nie chodzi o to w jakich czasach żyjemy (Oktawiana czy Hitlera, CIA czy KGB), chodzi o to, co się dzieje w duszy ludzkiej, jakie człowiek podejmuje wybory. Jeśli zaś chodzi o Polskę, no cóż… tego – jak się niektórym zdaje – bibelotu z lamusa nie da się przeskoczyć, nie da się ominąć – niezależnie, jak źle one dzisiaj brzmią – kwestii związanych z krzyżem. Nie da się pominąć, przeskoczyć patriotyzmu. Polak nie przestanie przecież być patriotą tylko dlatego, że patriotyzm stał się niemodny.

T. Lis na żywo
Oglądałem ten program i pytam się kto to jest ten Hofman i skąd się wziął. Wiedziałem, że jest to typowy pisuar i potwierdziło się. Typek nie potrafi zabrać głosu w inteligentnej rozmowie, jego intelekt nie rozpoznaje wyższej formy przekazu oprócz tych wyświechtanych frazesów o jęz nienawiści, inwektywach itd. W sumie celne argumenty jego przeciwników są dla niego NEZROZUMIAŁ ...  wyświetl więcej

  leszekw,  26/10/2010

Rzeczywiście cos w tym jest, Polacy pozwlają sobie na istnienie takich partii jak SLD czy PO. Nie mogą stanowić o sobie we własnym domu. Polacy nie maja WALECZNEGO SERCA. Jak można dopuścić do istnienia TVN'u. Ta stacja KŁAMIE w prawie każdym programie społecznym. Nie mam na to dowodów, ale uważam, ze sondaże są jedną wielką mistyfikacją. Jest to robienie głupa z narodu. Kto to finansuje???

...  wyświetl więcej

jak można dopuścić do istnienia TVN?? słyszał może o wolnym rynku? kłamie TV Trwam. "redaktorzy" nie posługuja się tam aluzja, czy niedopowiedzeniem (zbyt subtelne metody moga nie trafic do starych- głupich ludzi) oni kłamią prosto w oczy!!!
Co do postaw rodem z powstania... nie wiem, czy dał bym się zaszlachtować tylko dlatego, że jakiś nie znający się na polityce facet nakładzie mi bajek ...  wyświetl więcej

  ulmed,  26/10/2010

@ dzepson Jeśli zarzuca się komuś kłamstwo, to trzeba podać przykłady!!! Inaczej to jest pomówienie. Cały ten szum, właśnie zaczyna się od takich pomówień.
Nie widziałem, nie słyszałem, nie oglądam. Ale WIEM?

  ulmed,  26/10/2010

Mam nadzieję, że mi komenta nie pożre. Posłuchałam trochę. Pani M. Nawrocka mówiła, co sądzi o tym filmie. Czy ona nie ma prawa mieć takiej opinii?
Gdzie tu kłamstwo?

jeśli słuchałaś to wiesz, że nie mówiła co uważa, tylko jak jest. Harry Potter to opowieść o przyjaźni trójki satanistów

  leszekw,  26/10/2010

@dzepson
Kościół stoi na stanowisku, ze złe emocje biorą sie z z woli szatana, którego działalność objawia sie róznymi zjawiskami. Do tych zjawisk zalicza film Harry Potter. Tutaj nie ma kłamstwa mozesz co najwyżej sie z tym nie zgadzać. Z drugiej strony moze bys sie zagłebił w temat co to jest opętanie i dlaczego niektórzy i tylko wybrani księza odprawiają egzorcyzmy.
Jeżeli masz do ...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  26/10/2010

Opętanie to choroba psychiczna, nie mam co do tego wątpliwości ;)

@leszekw
egzorcyści (podobnie jak reszta szamanów) to zwykli kuglarze. Nie ma czegoś takiego jak opętanie; są za to różne katobajki dla takich jak ty.
Nie ma też żadnego szatana, który ma pełnić rolę straszaka i usprawiedliwienia w jednym. To nie szatan gwałci dzieci i kleryków; tych chwalebnych czynów dokonują ludzie, którzy tobie i podobnym mówią jak żyć.
A ty panie "zagłębił temat" znajdź mi przykład opętanego człowieka racjonalnego

  leszekw,  26/10/2010

@dzepson
http://www.youtube.com/watch?v(...)K2Gc1Nw

http://www.youtube.com/watch?v(...)related

i nastepne części . Dzepson kłamiesz, znowu twoje filozofie.

  w84u6  (www),  26/10/2010

http://tnij.org/ir79 minuta 3:25 do 8:30
Anneliese Michel była religijną dziewczynką (wpływ rodziców) nosiła się z zamiarem wstąpienia do zakonu. Zachorowała na gruźlicę, która źle leczona wywołała powikłania w postaci gruźlicy ośrodkowego układu nerwowego, zwaną też gruźlicą mózgu, co dawało objawy w postaci problemów ruchowych, porażenia, itd. Wylądowała ...  wyświetl więcej

@w84w6
No niestety kontekst tego wykładu jest zupełnie inny i opisuje bardziej nawiedzenia ludzi z ich zwidami niż problem opętania. Nijak sie to ma do problemu Anneliese Michel Niemiec. W wykładzie pana Ramachandran'a jest mowa o zwidach z przykładami mistyczno religijnymi i mozliwymi zmianami w korze mózgowej. Ale na pewno Rachmadan nie mówi o opetaniu jako o stanie choroby psychicznej a ...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  26/10/2010

Specjalnie dla ciebie, że masz rację http://tnij.org/ir9u , 12 osób go widziało!!
I wywiad z demonem o inteligencji sfiksowanego katola http://tnij.org/ir91

Ja sie ciebie pytam czy znasz angielski. Bo z tego wynika że gadasz trzy po trzy

leszekw wiem, że dla ciebie ruchome obrazy z komputra to świętość i niepodważalny dowód, ale mnie jakoś nie przekonuje ksiądz, który akurat w przerwie między kolejnym aktami samogwałtu opowiedział o tym, co mu się wydaje

dzepson, ty podobnie jak w86u6 nie znacie j.angielskiego, totez wasze opinie są żadne. Nawet nie możecie zaliczać sie do WYKSZTAŁCIUCHÓW. Wszystko co tutaj piszesz jest twoim zwidem, tak jak opisuje Ramachandran, z tą różnicą że religią jest dla ciebie neokomunizm.

A samogwałt jest aktem dojrzałości fizjologicznej, robia to faceci i kobiety bo taką mamy konstrukcję. Takie tematy tabu to po

...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  27/10/2010

"Ja sie ciebie pytam czy znasz angielski.", "dzepson, ty podobnie jak w86u6 nie znacie j.angielskiego, totez wasze opinie są żadne"
Rozmawiasz z demonami po angielsku? Jeżeli nie znasz holenderskiego też uważam, że jesteś niekompetentny . A ty jesteś psychiatrą, księdzem-egzorcystą czy opętanym? A może demonolog ;) Myślę jednak, że jesteś tylko religijnym betonem i na satysfakcjonującą dyskusję nie ma co liczyć.

@dzepson
Starość to zaleta, starość to doświadczenie i wiedza. Młodość to poszukiwanie i błedy. Twoje skojarzenia, są takie same jak piktogram. Zazwyczaj takie jak twoje postawy wywodzą się ze przegranych warstw niskich w społeczeństwie, które chcą zaistnieć i otrzymuja szanse tylko od systemów totalitarnych takich jak komunistyczne czy neokomunistyczne. Tam takie osoby najpierw poklepuje s ...  wyświetl więcej

eh...telewizji Trwam faktycznie nie oglądam często (za to RM słucham jeśli tylko jadę sam wieczorem samochodem) to co na antenie opowiadają "redaktorzy" to stek nie ocierających się nawet o rzeczywistośc bzdetów.
Ciekawi mnie na jakiej podstawie facet, który pisze o wywodzeniu się "ze warstw" pisze coś o mojej sytuacji materialnej i społecznej.
Po tych słowach co napisałeś (cóż za br ...  wyświetl więcej

Pieprze stateczność dzepson. Twoje standardy myslenia opieraja się na sprycie i wygadaniu, a to ma sie nijak do wiedzy i doswiadczenia. 95 procent daje, ze albo jesteś z małego miasta i mieszkasz w Warszawie, Krakowie czy innym Wrocławiu od niedawna, albo jest to taki szpan środowiskowy, im bardziej radykalnie tym bardziej zauważalny albo debil z urodzenia. Wszelkie inne ekstrema odrzucam bo trafi ...  wyświetl więcej

człowieku...wyluzuj sie, bo nie chce cie mieć na sumieniu. Widać, że wpadłeś w jakiś amok, bo to co piszesz jest totalnie pozbawione sensu, a zdania urywają ci się w połowie. CNN nie poogladam, bo nie posiadam telewizora. Żaden ze mnie literat, a co do biegłego władania językami, to w przeciwieństwie do ciebie umiem się poprawnie posługiwać językiem polskim. Całe życie mieszkam w mieście >400k ...  wyświetl więcej

Chodziło tylko o to abyś sie choć troche otworzył, reszte dopowiada jaszczurka , ponizej.

  dzepson,  26/10/2010

jestem otwarty. Tylko, że nie zgadzam się z tym, co napisałeś... zamiast odnieść się do mojego komentarza zacząłeś wypisywać swoje fantazje na temat mojej osoby... otwieranie się proszę zacząć od siebie

  jotko49,  26/10/2010

czy cenzura już się zaczęła? prosiłem Was tylko byście wspólnie w zgodzie..pomyśleli jak popędzić kota cwaniakom..a od nastu min. tekst nie chce wejść......

ten jednak wszedł tamten jak wisiał tak wisi....co ma wisieć nie....

Gówno wymieszało się nam z rozumem i rzeczywiście nazywamy to myślą świetlistą. Wyborcy, miejcie trochę dystansu do swoich świetlistych myśli.
Świetny artykuł Grzegorzu.

A może by tak spróbować, w najbliższych wyborach lokalnych, wybrać tych, których znamy, i którzy są zwyczajnie przyzwoici. Może to coś da? Kto wie? Wszystko, w życiu publicznym, zaczyna się od przyzwoitości. Ścierwo, choćby miało "łeb jak sklep" i tal będzie ścierwem. Cham, choćby z tytułem profesora, i tak będzie chamem. Itd, itp...
Pozdrawiam:-)

"TY jesteś innym MNĄ, Ja jestem innym TOBĄ." - stare i aktualne. Artykuł trafia w sedno - nie ma tak, że ONI to czy tamto. A MY - to co? Wyłącznie piękni i wspaniali? Politycy, to tylko (i aż) przekrój społeczeństwa. Jacy MY - tacy i nasi "wybrańcy". 460+100+ członkowie partii są obrazem narodu. Jak hologram - cząsteczka pokazuje całość.

Otóż to, Januszu, otóż to. Tyle, że łatwo jest wskazywać palcem na "nich".
Ostatnio pisałeś, że wówczas trzy palce wskazują na mnie. No a to już nie jest ani takie łatwe, ani takie miłe...
Trzymaj się ciepło;-)

Artykuł trafił w sedno sprawy,gratuluję.Społeczeństwo pokazuje swoje oblicze w codziennym życiu,a jakie ono jest to wiemy,różańcowe,judaszowskie,alkoholowe,złodziejskie,a przede wszystkiemu zazdrosne o sukcesy innych,nasze klęski i porażki narodowe,to nie my,tylko oni ze wschodu i zachodu, szydzi i inni ,tylko nie my.Polacy to cacy,budują kościołki,za darmo oddają szpitale i sierocińce kościołkowi ...  wyświetl więcej

  trustno1,  29/10/2010

Wielkie brawa dla autora tego artykułu. Polemika, która pojawiła się poniżej ukazała nam jak my Polacy potrafimy rozmawiać. Dokładnie odzwierciedla nasz stan umysłu i podejścia do drugiego człowieka.

Z przykrością muszę stwierdzić, iż nasz naród musi być trzymany "krótko za mordę". Inaczej zaczynamy się gubić i wszczynamy wojny wewnętrzne. Irytuje mnie to bardzo. Nikt nie potrafi polemizow

...  wyświetl więcej

Dziękuję:-)
Szkoda, że nie ma się z czego cieszyć...
Pozdrawiam.

Świetny,niechaj żyje nam Mniejszy do końca moich dni,brawo,bravissimo,a potem jeszcze dłużnej,pozdrawiamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska