Login lub e-mail Hasło   

Decyzje, pieniądze inwestycje: karty przedpłacone

XXI wiek to nowe technologie i możliwości – dziś o kartach prepaid, które swoim pracownikom może sprezentować każdy pracodawca.
Wyświetlenia: 985 Zamieszczono 26/10/2010

Są akceptowane w 170 tysiącach punktów handlowo usługowych w Polsce i 23 milionach punktów na całym świecie. Karty prepaid, czyli karty przedpłacone dla firm. Każdy pracodawca, zamawiając taką usługę, może w prosty sposób przekazać pieniądze pracownikowi.

 Czym jest karta przedpłacona, wyjaśnia Dariusz Nalepa, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w BRE Banku SA:

- Jest to karta wydawana na przykład kierowcom ciężarówek, którzy będąc za granicą, chcieliby płacić za benzynę. W sytuacji, kiedy brakuje im gotówki, dzwonią do firmy, osoba zarządzająca kartami płatniczymi elektronicznie zasila taką kartę odpowiednią kwotą i płatność się dokonuje. W przypadku kart biznes możemy je stosować również dla rozliczeń z pracownikami sezonowymi, pracownikami na umowę zlecenie, bądź też z pracownikami, którzy nie mają rachunku bankowego.

 Niewykorzystane środki nie przepadają. Możemy z nich korzystać niemal wszędzie, np. płacąc kartą w sklepie lub wypłacając pieniądze z bankomatu. W przypadku utraty karty można ją zablokować i wyrobić nową.

 - Karta przedpłacona to bardzo interesujące rozwiązanie dla firm – stwierdza Paweł Widawski ze Związku Banków Polskich. - Jest to ciekawa alternatywa dla karty kredytowej, często bowiem firmy nie chcą lub nie mogą wydawać kart kredytowych swoim pracownikom bądź kontrahentom. Dlatego też karta przedpłacona to bardzo ciekawa alternatywa. Jest to bardzo popularny rodzaj karty płatniczej, szczególną popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych, ale także w wielu krajach Europy Zachodniej. Także w Polsce zyskuje coraz większą popularność, coraz więcej banków je wydaje, coraz więcej planuje zaoferować je swoim klientom.

 

Pieniędzmi na kontach pracowników można zarządzać w trybie on-line za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Firmy, które takie rozwiązanie wprowadziły, są z niego bardzo zadowolone.

 - Wykorzystujemy karty prepaid do różnego rodzaju akcji promocyjnych, które prowadzimy w naszej firmie - mówi Anna Gorczyńska-Ossowska, kierowniczka Działu Treasury w Amica Wronki SĄ. - Prowadzimy te akcje z naszymi partnerami handlowymi, co powoduje, że karty przedpłacone idealnie sprawdzają się w programach dwu-, trzymiesięcznych, ale także w dłuższych programach lojalnościowych. Taką kartę można wykorzystywać również w dłuższej perspektywie czasowej. Jest ona nie tylko wygodna dla klienta, ale również dla nas, ponieważ możemy zoptymalizować i w znaczący sposób obniżyć różnego typu koszty działań.

 Przykładów wykorzystania karty są dziesiątki: może być nagrodą w konkursach firmowych, wsparciem akcji promocyjnych, może być też wykorzystywana w programach lojalnościowych. Każda karta może być idealnie dostosowana do klienta.

 Jak wygląda taka karta?

- Podobnie jak w przypadku kart tradycyjnych, karty przedpłacone zawierają przede wszystkim imię i nazwisko użytkownika – wyjaśnia Dariusz Nalepa. - Coraz częściej firmy decydują się na umieszczenie na karcie płatniczej swojej nazwy, czy też nazwy programu lojalnościowego, którego ta karta dotyczy. Natomiast biorąc pod uwagę znacznie większa elastyczność w wykorzystaniu kart przedpłaconych, klient może zwrócić się do banku z prośbą o usunięcie imienia i nazwiska i umieszczenie tylko i wyłącznie nazwy programu lub jakiegoś numeru identyfikacyjnego, i takie prośby spełniamy.

 Każdy użytkownik karty posiada bezpłatne ubezpieczenia oraz ma możliwość sprawdzenia salda konta w bankomacie. Niewykorzystane przez kierowników środki mogą być natychmiast przeznaczone do realizacji następnego zlecenia.

 XXI wiek to już zupełnie inne czasy – nie musimy już przekazywać pracownikom bonów towarowych, które muszą wydać w wybranym sklepie, nie musimy im także dawać gotówki na delegacje. Jeśli pracownikowi zabraknie pieniędzy, wystarczy jeden telefonów, a w ciągu kilku sekund znajda się na koncie.

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1092
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73542
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648249
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15159
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21613
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40546
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17470
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13157
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53336
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22702
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18181
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23301
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska