Login lub e-mail Hasło   

Uprzejmie donoszę, że mamy przechlapane.

Wszystko powyższe nosi oczywiste znamiona spisku wrażych sił i, znając polskie realia, rząd i szerzej, władza, nie ma wyjścia i będzie musiała znaleźć i wskazać ludowi wroga.
Wyświetlenia: 3.813 Zamieszczono 27/10/2010
Komisja Europejska, mimo zabiegów premiera, ministra finansów i komisarza d/s budżetu UE Janusza Lewandowskiego nie wyraziła zgody na dalsze stosowanie i twórcze rozwijanie przez Jana Vincenta kreatywnej księgowości.
 


"Minister Rostowski jest wprawdzie do niej przyzwyczajony i uprawia ją od momentu kiedy zjawił się w ministerstwie finansów ale jak widać, jego błyskotliwe pomysły nie znalazły uznania na forum unijnym." No coś podobnego!!!

Nie chcąc zanudzać pt. Czytelników szczegółami technicznymi, chodzi o to, że Jan Vincent usiłował nadal "zamiatać pod dywan" rzeczywiste wydatki budżetowe, tak je "fiksując", że już budżetowymi nie były. 

Robił to tak sprytnie, że w ciągu ostatnich trzech lat ukrył "prześpiegle" ca. 60 miliardów złotych polskich, nowych...  I w ten oto cudowny sposób tzw. dług publiczny był równie cudownie zaniżany.

"Zgoda KE na takie rozwiązanie pozwalałaby na obniżenie deficytu o około 2% PKB czyli w warunkach roku 2010 o około 28 mld zł. To z kolei pozwalało by zmniejszyć odpowiednio dług publiczny,który w ten sposób nie przekroczył by 55% PKB czyli II progu ostrożnościowego z ustawy o finansach publicznych".

Szlag trafił premiera, bo go Jan Vincent zapewniał, że w Brukseli ma takie chody, że załatwione będzie. A tu dupa blada. 

Bariera 55% zostanie przekroczona już w tym roku!!! I wyszło Janowi Vincent'emu, że będzie 55.4. A może i 55,6. 

Jeśli ktoś nie wie, co to oznacza, to dowie się za chwil parę... Niech sobie, zawczasu, kupi kropelki na serce i poczyta Ustawę o Finansach Publicznych. Następnie niech zada sobie trochę trudu i odszyfruje enigmatyczne pojęcie, "równoważenie budżetu". 

Do tego Żydzi, masoni lub cykliści z Sądu Najwyższego na polskiej ziemi, zawyrokowali, że KRUS jest bezprawny, znaczy się niekonstytucyjny... I dali władzy 15 miesięcy na zrobienie go legalnym. Co oznacza, że albo zmienić trzeba konstytucję, albo "przekształcić"  Kasę. Tyle, że jest to zadanie zgoła niewykonalne w roku wyborczym.A jeszcze do tego i do tamtego GUS podał, że bezrobocie wzrosło, zamiast zmaleć. Bo "lekko" wzrosnąć miało dopiero w czwartym kwartale. 

I po co komu GUS?

Wszystko powyższe nosi oczywiste znamiona spisku wrażych sił i, znając polskie realia, rząd i szerzej, władza, nie ma wyjścia i będzie musiała znaleźć i wskazać ludowi wroga. Bo wqurwiony naród musi wiedzieć, kto jest za te nieszczęścia odpowiedzialny.


A niedawny "główny hamulcowy" świetlanego rozwoju, już, niestety, nie wchodzi w grę. 


Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1008
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1196
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 750
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1077
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1886
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 736
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 578
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 605
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 891
9
komentarze: 106 | wyświetlenia: 489
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  27/10/2010

Sie sprywatyzuje koleje i lasy na które zachód łasy i wrzuci do kasy !

  sylwia77  (www),  27/10/2010

W rzeczy samej!

Zupełnie nie rozumiem dlaczego żadne z głównych mediów o powyższym nawet się nie zająknęło... Widać trwa uzgadnianie strategii informacyjnej.
Podpowiem: Jutro w Łodzi ma być wesoło... Będzie o czym bić pianę przez kilka dni...

Zająknęło, TVPinfo w 30 sekundowym omówieniu problemu. Resztę dnia zajęła afera borowikowa i przechwalanie się, kto dostał więcej gróźb. Chyba wygrał Niesiołowski, bo najczęściej występował w roli głównej i miał taką minę jakby już został conajmniej postrzelony.

  jotko49,  27/10/2010

."..i miał taką minę jakby już został co najmniej postrzelony." a tego dotychczas nie było widać,słychać i czuć od kilku lat?.

Ups:-)
A w "temacie" rzetelności dziennikarskiej:
Dziś o 10.56 red. Kuźniar żegnając się z widzami podał, ze cyt: "Poseł Hofman z PiS-u został ukarany przez Komisję Etyki karą nagany a wiec najwyższą z możliwych kar". A o 11.04, okazało się, że dostał i owszem, karę upomnienia...
Wczoraj rano marszałek Niesiołowski opowiadał, to co opowiadał. Po południu portier z opowieści Pa ...  wyświetl więcej

  leszekw,  28/10/2010

@grzegorz

Zajakneło, zająkneło ... Radio Maryja o tym trąbi w imię interesów narodowych, tylko kto słucha RM. Oficjalnie mało kto sie przyzna. To nie jest trendy, tak samo jak kiedyś należeć do harcerstwa. W imię nowoczesności lepiej słuchać kłamstw olejnik.

I kto tutaj jest nowoczesny i światły, no chyba że wyznacznikiem jest muzyka rockowa.

  jotko49,  27/10/2010

"Jeśli ktoś nie wie, co to oznacza, to dowie się za chwil parę... Niech sobie, zawczasu, kupi kropelki na serce i poczyta Ustawę o Finansach Publicznych."... Czy mam rozumieć że znowu zrobią "skok" na mój pusty i dziurawy stary portfel?..No jasne ,ale ze mnie Ćwierć główek.Tym razem (jak i zawsze) mamy przechlapane.No ale po to jesteśmy by nas poklepując - wydoili jak dobry gospodarz w trosce o nasze wspólne dobro.

@jotko49, Jaszczurka
Czy wy się czasem nie czepiacie:-)

  jotko49,  27/10/2010

Jaa..? w życiu.Martwię się tylko kto poniesie koszty twórczości naszego ministra.Zapewne jak dotąd -budżet czyli my.A co mi jeszcze można podebrać?,i z czego?Ale naród ubogi długo tego nie wytrzyma i tu jest pies pogrzebany.

  Tomasz B.  (www),  28/10/2010

Bez sensu, ja już nie oglądam nawet wiadomości, nie słucham radia. Zero merytorycznych wypowiedzi. W kółko gadanie kto co powiedział i dlaczego to jest dobre albo nie.

  leszekw,  28/10/2010

Wiadomosci i programy publicystyczne to sama manipulacja, nic informacji samo naciaganie w imię własnych interesów - szczególnie TVN. Już nie wspomne o kabarecie majewskiego, te bzdurne skojarzenia i śmiechy w tle klakierów ... żenada.

Potem tak jest że redaktorki jeżdżą porsche a reszta 1500

@leszekw
Ty jakiś wsteczny jesteś, cy cuś? Wszak programy, takie jak wymieniony, śmieszą i bawią jakieś sześć milionów rodaków. Bo dowcipne i śmieszne są bardzo. No ubaw po pachy!
Siala la, siala la, sial la...

@grzegorz
zawsze się zastanawiałem jak mozna nawet szacunkowo policzyć oglądalność. Wiesz coś o tym?

Są dwa sposoby.
Pierwszy: A jaka ma być panie: prezesie, ministrze, dyrektorze(wpisz tu co chcesz)? (...) No to taka będzie...
Drugi: Są jakoweś tajemne urządzenia elektroniczne, które to mierzą. Ale jak, nie mam pojęcia.
Pozdrawiam:-)

  Elba,  28/10/2010

Niemiecki koncern prasowy Bertelsmann AG jest właścicielem większości polskich mediów i prowadzi w nich proniemiecką nagonkę na polską kulturę, obyczaje i wiarę. To nie Polacy, ale Niemcy kradli i mordowali od tysiąca lat - wybijając ostatniego Prusa. To Niemcy rozpętali pierwszą jak i drugą wojnę światową i to ono zdolni byli do masowych mordów Żydów, Polaków i innych narodów. Niemiecka chrześcij ...  wyświetl więcej

oj Elba piszesz jakbyś wiedziała ile jest tych "polskich mediów". Z tego co wiem Żydów mordowali przedstawiciele wszystkich chyba europejskich narodów, a do eksterminacji mieszkańców Niziny Pruskiej Krzyżaków sprowadzili Polacy.

@elba
Elbo, nocoty...
:-)

  Elba,  28/10/2010

Wszystko zaczęło się od maszyny Guttenberga (z ruchomymi, odlewanymi czcionkami) w roku 1445. Biblia drukowana przez Guttenberga ukazała się w latach 1454-55
Dzisiaj najpotężniejszym graczem na rynku jest koncern Bertelsmanna, do którego należy: RTL, RTL2, Super RTL, VOX oraz informacyjny kanał TVN, nie wspominając o książkach i prasie. Wystarczy?
• Kiedyś można było powiedzieć, że n ...  wyświetl więcej

@elba

zamiast historii proponuje kartę wyborczą i więcej nie głosować na takich jak niesiołowski, tusk czy inny sikorski. Są wybory samorządowe już niedługo.

nie wystarczy... poza paroma niemieckimi kanałami, które nijak się mają do polskich mediów nic nie napisałaś. Czy kwartalnik hobbystyczny "Moje Glony" też propaguje niemiecki imperializm?

@dzespon
Przepraszam, że się wcinam. Ale przecież niemiecki imperializm nie istnieje, rosyjski też nie. Za to amerykański, jak najbardziej.
Pozdrowienia ślę:-)

@Grzegorz to o czym piszesz nie nazywa się imperializmem tylko aktywnym pozyskiwaniem członków wspólnoty państw demokratycznych zasobnych w surowce naturalne i/lub o strategicznym położeniu.

Masz rację Grzegorzu,ponadto znam Ciebie już dawno i niezłe dowalasz,że głowa mała,pozdrawiam

Drogi Panie Szymonie.
Zwyczajnie, czasem, jak włączę telewizornie i widzę tych patologicznych oszustów, to takiego wqurwa łapię, że głowa mała...
Ukłony ślę:-)

A to o czym Ty piszesz, to się nazywa semantyka:-)

powyższe jest do dzepsona:-)

słaby artykuł, spodziewałem się więcej przydatnych informacji

To pokaz co potrafisz,pchaj się na afisz,artykuły Grzegorza maja powodzenia,poczytaj ich sobie,to może nauczysz się krytykować, uzasadniać swój punkt widzenia,za slaby,a dla czegoż to?,czego tam brakuje ?

  sylwana,  28/10/2010

Kochane Lasy Państwowe, a tak miło nam było razem...

  ulmed,  28/10/2010

Za grzybki to już w euro? :)))

  ulmed,  28/10/2010

Przyszło się modlić o Hypatię. Hypatio nawiedź nas.

  ulmed,  28/10/2010

Wpadł mi taki śmiały kawałek! http://www.wykop.pl/link/50471(...)partii/

Autor ma wyraźny problem z szerszym spojrzeniem na otaczający go świat.

Staję się Twoim wielkim fanem! Cenne "komentarze" jakie jesteś uprzejma zamieszczać dowodzą, że nie masz żadnych problemów... To dobrze. Bardzo dobrze.
Pozdrawiam i zdrowia życzę.

No cóż, gdybyś był zdolny do zobaczenia czegokolwiek poza tym, co wskazują ci palcem inni, wiedziałbyś, że wszyscy mają jakieś problemy.

  Elba,  29/10/2010

Nie wydaje się wam, że Tusk pomału dąży do wprowadzenia stanu wojennego w obawie przed prawdą smoleńską. Pierwszy sygnał to fałszywa informacja o tym, że inkasent organizował zamach na naszego super Prezydenta, druga że morderca z łodzi był u Niesiołowskiego. Przydzielanie BOR politykom, ma spowodować żebyście uwierzyli, że zagrożone jest życie publiczne. Komisja Europejska nie wyraziła zgodny na ...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  29/10/2010

Czy ty się dobrze czujesz?

  Elba,  29/10/2010

Nie, chyba bredzę w malignie i dla nas wszystkich lepiej żeby tak tylko było...

  w84u6  (www),  29/10/2010

Też mam taką nadzieję. Staraj się nie dzielić z wszystkimi każdą "złotą myślą" i dopiero jak wiesz,że to jest od ciebie- napisz. Masz wzloty i upadki formy. Czasami zastanawiam się czy to ta sama osoba.

Nie dajmy się zwariować tym co się dzieje w kraju, cóż nie dzieje się najlepiej ale co zrobić, czy eioba będzie wolna od politycznych afer itp, nie twierdze że artykuł jest zły czy też nie ma w nim prawdy ale ile można, głosując na ten artykuł jak i podobne gdzie temat to polityka powielacie jak i zachęcacie do pisania na temat polityki a dokładniej to ujmując do politycznego trollowania, od jakie ...  wyświetl więcej

Najlepsze jest to, ze wszystkie prowokacje do Kaczyńskiego są kłamstwem lub specyficzną półprawdą, która bezposrednio generuje kłamstwa. Tak jest w mediach tak było na Zjeździe Solidarności w 2010. Kaczyński dostał owacje , a tusk i tramwajarka gwizdy.
Tusk nie rozpoznaje co to jest DEMOKRACJA, on jest najmadrzejszy, on ma jedyne rozwiązania, a to jest przeciwieństwem demokracji, to jest to ...  wyświetl więcej

@W84U6
Ja dyskutowałem z toba wcześniej i podawałeś przykłady na udowodnienie swoich RACJI tj. wykład prof. Rachmadan' a w języku angielskim z adresu:
http://tnij.org/ir8q od 7:15s (warto obejrzeć całość) i druga część http://tnij.org/ir8s
wiecej: ...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  30/10/2010

O, widzę facet od demonów. Z czym masz problem i w czym ci pomóc? Przetłumaczyć ci coś lub wytłumaczyć? Dyskutuj na temat we właściwym wątku a nie za....waj komuś tematu wątkami z innego artykułu. Tam chętnie porozmawiam o twoich paranormalnych zdolnościach: znajomość angielskiego, rozmowy z demonami itd,

@w84u6
Innymi słowy powiedziałem, ze nie wiesz co piszesz nawet w tak prostych sprawach jak interpretacja wolnego wykładu tj. nie naukowego a pogladowego prof Rachmadan'a. Jeżeli tam nie byłeś w stanie odczytać kontekstu to twoje mniemanie ze coś wiesz jest na poziomie licealnym. Czyli interpretacja czegokolwiek jest pobieżna i nie oddaje własciwej semantyki wypowiadanych zdań. Rozumiem ze ...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  30/10/2010

Przenieś tę dyskusję pod właściwy artykuł to być może się odniosę. Tu nie ma kontekstu. Rozumiesz, czy muszę po angielsku...

  sci,  30/10/2010

Biedny ten kraj. Najsmutniejsze jest to, że po 123 latach niewoli, 2 wojnach światowych, czasach przed wojennego dzikiego kapitalizmu i powojennej biedy oraz pół wiecznemu komunizmowi ludzie nie zauważają, że to najlepszy czas jaki mieliśmy od dawien dawna na rozwój i po prostu to olewają i dają się manipulować.
To smutne, tak smutne, ze aż nie śmieszne.
Okres świetności > okres z ...  wyświetl więcej

@ sci dobre !!

No to narobiłeś Grzegorzu.
Elba kompletnie odleciała, Leszekw bredzi jak zawsze, itd. To o czym piszesz jest prawdą, chociaż niekoniecznie do końca. Albo jestem do tyłu (bo siatkówkę oglądam), albo mam złe informacje. Otóż nic mi nie wiadomo o tym, aby KE nie zezwoliła Vincentowi robić tego co ma zamiar. Wiem (a może własnie nie wiem, ?), że przełożyła sprawę o miesiąc. Dotyczy to krajów, k ...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  30/10/2010

"Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak wyglądają sprawy zadłużenia"
Jesteśmy, można powiedzieć: pośrodku http://tnij.org/itym

Andrzeju! Kiedy pisałem tekst, jeszcze nie przełożyła, stało się to dopiero wczoraj:-) Ale nie jest problemem, czy przełożyła czy nie. Problemem jest narastający dług, czyli fakt empiryczny, a nie takie czy inne decyzje techniczne.
Ukłony ślę.

@andrzejs

Mam do ciebie proste pytanie, jakie miałes oceny na maturze bo zabierasz głos jabyś był ekspertem. O wyzej nie pytam bo dalej nic nie ma , ... prawda?

  andrzejs,  30/10/2010

Z linka podanego przez w84u6 wynika, ze nie jest tragicznie. Choć nie znaczy to, ze podoba mi się to, co się dziaje.
Nie będę komentował pytania leszkaw, bo jest żałosny, choć byćmoże maturę robił parędziesiąt lat po mnie. Zresztą, może właśnie dlatego jest żałosny..Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska