Login lub e-mail Hasło   

Stanowisko "Napromieniowanych" wobec problemu barier architektonicznych w Po...

Autorzy: Ekipa "Napromieniowani"Osoby niepełnosprawne w naszym kraju nie mają łatwo. W dalszym ciągu w Polsce można spotkać na każdym kroku bariery architektoniczne.
Wyświetlenia: 930 Zamieszczono 28/10/2010

Zdrowi ludzie bądź ci, którzy nie mają kontaktu z osobami niepełnosprawnymi nie zwracają uwagi na takie niedogodności jak chociażby wysokie krawężniki czy budynki bez podjazdów dla wózków inwalidzkich.


Obrazek

Obrazek


Oczywistością jest również to, że bez oporów parkują na miejscach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością. Dlaczego tak się dzieje, że wciąż rzuca nam się kłody pod nogi?
Obrazek

Może to pozostałości po starym systemie, w którym osoby inne, chore były spychane na margines, nie zajmowano się nimi, były niepotrzebne państwu i społeczeństwu?


Na pewno nie uda nam się zmienić podejścia do osób niepełnosprawnych jeśli nie zaczniemy od zmiany mentalności nas samych - ludzi niepełnosprawnych. Powinniśmy walczyć o nasze prawa, godne życie oraz równe traktowanie w każdym aspekcie naszego życia.


Portal Napromieniowani powstał właśnie dzięki tej idei. Więc kim jesteśmy? Jesteśmy grupą ludzi niepełnosprawnych, która poznała się w Internecie.


Pragniemy pomagać zmieniać życie osobom niepełnosprawnym, chcemy wspierać innych oraz łamać bariery zarówno społeczne, mentalne jak i natury prawnej bądź te architektoniczne.


Ponadto jesteśmy takimi samymi ludźmi jak Wy. Też czujemy, też chcemy dawać miłość i być kochanymi, potrzebnymi. Nie zamykajcie przed nami swoich drzwi, to że los nas obarczył jakąś wadą nie jest ważne. Nie bójcie się nas, jesteśmy tacy sami jak WY. Jeśli nie jest wam obojętny los osób niepełnosprawnych i ich rodzin, to zapraszamy do współpracy.


Zmiany, jakich dokonano w tym okresie, w porównaniu do liczby istniejących wciąż barier, nie pozostawiają złudzeń jak niewiele posunęliśmy się do przodu.

Wystarczy przejść się głównymi ulicami wielu polskich miast, aby przekonać się z jak niewielu budynków może korzystać osoba mająca problem z poruszaniem się. W ogromnej większości obiekty publiczne, obiekty administracji państwowej, sądy, zakłady ubezpieczeń społecznych, jak również restauracje, kawiarnie, kościoły, dworce i inne budynki użyteczności publicznej są w Polsce niedostępne dla osób niepełnosprawnych.


Oznacza to, że osoby niepełnosprawne w naszym kraju w znacznym stopniu nie mogą korzystać ze swoich praw i wolności.
Stawia to pod znakiem zapytania realność konstytucyjnych zasad państwa prawnego, równego wobec wszystkich obywateli.


Polska jest w Unii Europejskiej już od paru lat więc chyba czas dorównać wymogom wspólnotowym?
Mamy wielką prośbę do wszystkich osób, szczególnie tych, które tworzą politykę, kulturę - świat codzienny i do tych, którym nie jest obojętny los osób niepełnosprawnych o wsparcie nas.
Nasza strona to: "Napromieniowani Pozytywną Energią" PORTAL INTEGRACYJNY U NORBIEGO... http://www.unorbiego.pl/ lub http://www.fanton.nazwa.pl/napromieniowani/news.php
a także forum http://www.unorbiego.pl/forum/ lub http://www.fanton.nazwa.pl/napromieniowani/forum/

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1569
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 654
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1134
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 923
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 718
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 643
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1012
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 801
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 309
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 472
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 462
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 955
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 513
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 361
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska