Login lub e-mail Hasło   

Dzień w którym "zatrzyma" się Ziemia

Nie tak dawno bo 23 października, Polsat News serwisie informacyjnym podał, że w minionym roku obserwacje UFO nad Brukselą wzrosły o 500%.
Wyświetlenia: 2.407 Zamieszczono 11/11/2010

  Niezidentyfikowane obiekty latające pojawiły się w przeciągu tego roku w Hiszpanii, Rosji, czy Chinach. Sama Bruksela zaś, zaczęła intensywnie domagać się odtajnienia informacji dotyczących UFO.

  Co ciekawe, ONZ powołał nową komórkę do spraw kontaktów z pozaziemską cywilizacją. Co to może oznaczać? Tylko kolejną pożywkę dla entuzjastów UFO i twórców teorii spiskowych. Faktów – zero, bo i tak wszystko pozostaje bez komentarza.

  Wygląda na to, że jedna kwestia w tym wszystkim wydaje się oczywista. I choć dla wielu jest to czystą abstrakcją, to wcześniej czy później kontakt nastąpi.

 

-Ziemski świat, jako jedna z wielu rzeczywistości…

  Od ponad wieku, ludzkość przechodzi fascynacje kosmosem. Natomiast w umyśle człowieka od początku jego historii, kształtowały się wizje światów, odrębnych rzeczywistości, istniejących gdzieś obok naszej.

  Juliusz Verne „umieścił” taki świat wewnątrz Ziemi, C.S. Lewis „znalazł” do niego przejście w starej szafie, a Alicja w lustrze. Jerzy Żuławski wyobrażał sobie niezwykłą kulturę na księżycu, a dawne polskie legendy, mówią że właśnie na srebrny glob uciekł przed diabłem Pan Twardowski.

  Obecnie mamy epokę lotów w kosmos i historie o UFO. Wizje innych planet, rozwijającego się tam życia i innych cywilizacji. Życie człowieka to ułamek sekundy w stosunku do istnienia Wszechświata. Kosmos ma za sobą niezliczoną ilość takich „ułamków sekund”, podczas których mogły się rodzić, trwać i upadać cywilizacje w różnych częściach miliardów galaktyk. …i chociaż wizje obcych, ich kultury, wyglądu oraz ich świata sprowadzają się do fantazji czy rachunku prawdopodobieństwa, to nie może zmienić to faktu istnienia „drugiej Ziemi”.

 

-Porażka czy fiasko…

  Człowiek uwikłany we własną naturę i zdeterminowany ziemskimi warunkami może nie otworzyć się na swoich „kosmicznych braci”, nie zrozumieć ich.

  Wyobraźmy sobie, że będzie to cywilizacja funkcjonująca na zasadzie kolektywu. Wspólny biologiczny rozum i wspólna biologiczna wola. Taki model kulturowy stoi w opozycji względem naszego. Względem naszego pojęcia indywidualności, jednostki i jej praw. To kojarzy się ludzkości z zagrożeniem jakie niosły molochy komunistyczne. W rzeczywistości wcale nie musi to być społeczeństwo niewolników, komusze „mrowisko” nie szanujące wolności, a hołubiące sztuczny twór jakim jest system. My jednak, będziemy je takim postrzegać. Tym samym będziemy przekonani, że walczymy ze złem.

  Zatem okazać się może, że zbyt głębokie różnice biologiczne, mające przełożenie na priorytety, wartości i tym samym kulturę, wywołają konflikt, w którym każda ze stron będzie walczyć o swoje prawo do istnienia. Jakże zupełnie inna sytuacja od tej, gdzie agresor jest kierowany instynktem ekspansji własnego gatunku, czy chęcią ekspansji, dla samej tylko chęci posiadania.

  Różny może być ewentualny scenariusz spotkania się dwóch światów, do którego nie jesteśmy tak naprawdę przygotowani, a nasze wyobrażenia o nim mogą być zgoła inne.

  Wie o tym każdy kto czytał powieść Sagana „Kontakt”, bądź widział na jej podstawie film. Owa historia jest dobrym przykładem na to, że podróż może być bardzo osobista. Może prowadzić poza granice teorii, wiedzy i doświadczenia. Uświadamiać, że prawdziwa wizja może być ostatecznie połączeniem faktów i wiary.

  Nie wystarczy by „okno kontaktu” zostało „otwarte”, czyli by nadszedł taki moment w historii, w którym dzięki technologii radiowej, będziemy zdolni do odebrania sygnału innej cywilizacji. Dlatego by można było mówić o realnym kontakcie z obcą cywilizacją, musi być on oczywisty i zrozumiały dla wszystkich. Dla nas jako cywilizacji. W końcu nie sam kontakt byłby zagrożeniem, lecz nasza reakcja na niego...

  Mimo wszystko postęp technologiczny, który nastąpił w ostatnich latach, szeroki dostęp do niego pod postacią niereglamentowanego internetu i możliwość zapoznawania się z najnowszymi informacjami bez cenzury jaka miała miejsce w ubiegłym wieku, każe nam zastanowić się, czy nie jest to przygotowywanie nas do pierwszego kontaktu z innymi cywilizacjami. Być może zwiększona częstotliwość pojawiających się niezidentyfikowanych obiektów, a także powołanie przez ONZ 'pełnomocnika d/s kontaktów z obcymi' jest tego pierwszym sygnałem?

  Niewątpliwie będzie to dzień w którym dla nas wszystkich i każdego z osobna na chwilę czas i Ziemia „staną” w miejscu. Ponieważ takie wydarzenie będzie przełomem w historii człowieka, współczesnej cywilizacji i początkiem nowego porządku świata.

Podobne artykuły


26
komentarze: 10 | wyświetlenia: 52432
27
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2825
15
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1276
19
komentarze: 21 | wyświetlenia: 2660
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 9888
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 8136
14
komentarze: 36 | wyświetlenia: 9492
35
komentarze: 12 | wyświetlenia: 59957
66
komentarze: 158 | wyświetlenia: 417699
40
komentarze: 10 | wyświetlenia: 49667
30
komentarze: 8 | wyświetlenia: 29523
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 15128
28
komentarze: 10 | wyświetlenia: 26357
22
komentarze: 11 | wyświetlenia: 85389
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 3147
 
Autor
ArtykułKażdy kto czytał cokolwiek z twórczości Sagana, zdaje sobie sprawę że coś takiego jak "okno kontaktu" w dosłownym znaczeniu nie istnieje. Najbliższa temu możliwość to przechwycenie sygnału od "braci w rozumie" ze świadomością że oni już dawno nie istnieją, lub zmienili się tak dalece, że z istotami wysyłającymi komunikat nie mają nic wspólnego.

Ilustracja literacka: "Fiasko" Stanisława Lema.

  bellatrix8  (www),  13/11/2010

Lem przyjął ten najbardziej pesymistyczny wariant, czyli dolny pułap równania Drake'a, który przewiduje jedną planetę z cywilizacją technologiczną na pięć tys. lat świetlnych...
tak nie musi być w momencie gdyby przyjąć już średni wariant wzoru... my już znamy pół tysiąca planet..., kiedyś sądzono że układ planetarny występuje raz na setki gwiazd, tymczasem prawie każda gwiazda, którą możemy zbadać okazuje się że ma przynajmniej jedną planetę..

Planety to nie wszystko. Ważne gdzie są one położone (w sensie odległości od gwiazdy), typ gwiazdy którą obiegają, położenie tej gwiazdy w obrębie galaktyki, i cała masa innych czynników, nie wszystkie ujęte w równaniu Drake`a. Przeciw przyjmowaniu zbyt optymistycznych założeń przemawia "milczenie wszechświata", fakt że życie =/= inteligencja, że o kosztach międzygwiezdnej komunikacji nie wspomnę.

  bellatrix8  (www),  14/11/2010

piszesz że : " Ważne gdzie są one położone (w sensie odległości od gwiazdy), typ gwiazdy którą obiegają, położenie tej gwiazdy w obrębie galaktyki, i cała masa innych czynników, nie wszystkie ujęte w równaniu Drake`a. " oraz "że życie =/= inteligencja"

-jeden z parametrów równania drake'a uwzględnia średnią liczbę planet znajdujących się w ekosystemie gwiazdy, czyli że może na nich powstać

...  wyświetl więcej

Wiem co uwzględnia to równanie, to była odpowiedź na twoje stwierdzenie "...tymczasem prawie każda gwiazda, którą możemy zbadać okazuje się że ma przynajmniej jedną planetę."

>większość cywilizacji tylko przez krótki okres czasu może nadawać radiowo, a potem używać sygnału podprzestrzennego lub zupełnie inną formę komunikacji.<
Czyli po odfiltrowaniu pobożnych życzeń i elementów SF pozostaje stwierdzenie, że wszechświat milczy a my nie wiemy dlaczego. :)

  swistak  (www),  12/11/2010

Istnieje ciągły kontakt na poziomie duchowym. " Obcy" to my, bo ludzie też inkarnują w osobnikach obcych cywilizacji na zasadach wzajemności. Ilustracja merytoryczna to książki Bruca Moena i Roberta Monroe.

  bellatrix8  (www),  14/11/2010

interesująca uwaga :) z przyjemnością zapoznam się z literaturą którą podałeś za przykład :) jednak może ty mógłbyś rozszerzyć ten temat... ?

  goodbye...  (www),  14/11/2010

możemy założyć, że ewentualny kontakt miałby na celu nawiązanie przyjacielskich relacji albo inwazję albo wykorzystanie naszego gatunku do badań (czyli nienawiązanie oficjalnych relacji) ... o ile nawiązanie kontaktu jakiegokolwiek daje nam wybór, o tyle w przypadku wymienionym jako trzeci, możemy już być poddawani manipulacjom :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska