Login lub e-mail Hasło   

Represje na Kresach

Zlikwidować tożsamość narodową,to główny cel dyktatorów ...
Wyświetlenia: 910 Zamieszczono 01/12/2010

Pogromca powstania Kalinowskiego Murawjew w 1863 roku  powiedział”jedna szkoła rosyjska więcej zrobi niż ruska dywizja”I  kolejni okupanci te słowa skwapliwie realizowali ,tępiąc tradycję narodową,wpajając swoje wartości.

Pokój Ryski w 1921 roku, podzielił Kresy,wschodnie dostali bolszewicy,a Polacy  zaschodznie, najbiedniejsze w europie   one wtedy były zachodniej ,ludzie za chlebem wyjeżdżali za granicę. Polonizacja i katolicyzacja była   ważniejsza niż polityka agrarna . W szkołach dzieci prawosławne pisały kredą na tablicy”kto nie katolik,ten nie Polak”

Lagry dla nacjonalistów i komunistów w Berezie Kartuskiej mało różniły się od  stalinowsko-faszystowskich. W innych miejscach  tylko odosobnienia skazańcy dostawali paczki z między narodowego czerwonego krzyża,We wschodnich kresach  wrogow  rozstrzeliwano,uciekali na stronę polską.,ale  ,podejrzewano  o szpiegowstwo i pakowano do mamra

W 1936 roku r   sanacja   zdelegalizowala  dzialające partię socjalistyczne, członkowie ich uciekali  na stronę wschodnią,tam ich za szpiegów polskich uznawano  i rozstrzelano.

W 1939 roku w wiezieniach i lagrach  sowieckich było 18.632 polskich żołnierzy i oficerów,weteranów walk z faszystami niemieckimi w tym wujek Jan skazany na dziesięć lat. W 1940 roku  rozstrzelano ponad 21 tysięcy  Polaków ,a  w 1944  170 tysiecy  podejrzanych o kolaborację wywiezono do łagrow,z ich macek ojciec cudem sie wyrwał Teraz  tymi liczbami kupczą  w  walce o wladzę , jatrzęnią nienawisci...

Więzienie w Grodnie ,zbudowane  cara Mikołaja I i klasztor Bazylianów w Berezwieczu. pamiętają powstańców Kalinowskiego, za sanacji nacjonalistów białoruskich,za bolszewików dziedziców,za Niemców czerwonoarmistów,a teraz Lubaszenko ma tm kryminał tango na cztery fajerki..Zmieniały się reżymy,a więzienia,lagry zastawały.... Rechot historii,smutny fakt ludzkiego okrucieństwa?

Miliony czerwonoarmistów szlo do niewoli niemieckiej  dobrowolnie,Niemcyi nie wiedzieli co z nimi robić,oddawali do pracy zamożniejszym wieśniakom. Bylem naocznym świadkiem tych wydarzeń. Stalin uznał  jeńców za zdrajców ,wydal na nich wyrok śmierci w tym na swojego syna z pierwszej żony. Ponad dwadzieścia sześc milionów Rosjan poległo podczas drugiej wojny światowej ,podczas gdy Niemcy na wszystkich frontach stracili jedenaście milionów.I co sie zmieniło,dalej świat sie morduje!

Pisarz K. Simonow zapytał Rokossowskiego,”jeśliby nie było represji stalinowskich,straty byłyby mniejsze”?Gdyby nie było,to Hitler nie odważyłby się napaść na Rosję,odpowiedział marszałek

Złowieszczy rozkaz Stalina numer227 „nie ma kroku do tyłu”(nie szahu nazad) spowodowała śmierć milionów zwyklych żołnierzy za ich  plecami  z naganami kroczyli enkawudziści, gonili na czołgi niemieckie.Podczas oblężenia Stalingradu Żukow zapytał dowódcę pułku myśliwców,bohatera związku Radzieckiego,czy on rozstrzelał żołnierzy pod czas wielkiego odwrotu z  Kresow?.

Nie umiem zabijać swoich,odpowiedział. ,wtedy obrońca Stalingradu wybrał trzech jego pilotów i kazał zastrzelić... na oczach pozostałych..

Represja,zwana wielką czystka na kresach trwała do 1953 roku. Byłych żołnierzy armii Andersa skazano wtedy na dziesięć lat gułagu,wujek Jan wrócił z niego dopiero w 1956 roku. W gułagach zagłodzono i rozstrzelano ponad 10.000.000 osób z imperium sowieckiego.

Ze strachu i krajery dzieci wyrzekały się rodziców,swoi bali się swoich. Rozmawiano szeptem,oglądając się do tyłu. Wielu -jak opowiadał siostrzenic Konstantyn ,mieszkaniec Białorusi,wierzyło,ze w socjalizmie ucieleśni się przyszłość świata,a mimo to uznano ich za szpiegów polskich i skazywano na śmierć i zesłanie. Bolszewia pożerała swoich dzieci.

Śmierć jednego człowieka,to tragedia,a śmierć wielu,to tylko statystyka. Fanatyków  smierci,więcej  niż mądrych zawsze było. O rodzimych zamilczę,Polacy nie lubią prawdy ,kochają mity   i za nie giną,podcinają gałęzie na których siedzą..

Śmierć Stalina w 1953 roku,to tragedia,a likwidacja  moich ziomków to statystyka. Śmierć prezydenta wątpliwej wartości ,to tragedia na cały kraj i pól Ameryki,wielodniowa żałoba i i medialne ble ble,a śmierć kowalskich na „autostradach' ,zgony bezdomnych i trumny z Afganistanu,to tylko statystyka ku chwale ojczyzny z wartościami chrzescijańskimi

Dane liczbowe  od    bratanka z   Białorusi  otrzymłem ,   na przestrzeni wiekow  okupanci  tak nas   spocyfikowali,ze  nie mamy   tozsamosci,prezydent  Lukaszenko  przemawia   po  rosyjsku,  powiedział,a Polacy   u nas  nie znają swego języka...

Podobne artykuły


17
komentarze: 77 | wyświetlenia: 2206
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1223
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1071
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1126
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 556
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 800
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 646
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 683
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 493
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 986
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 625
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ...,  02/12/2010

Zagłosowałem na tak ponieważ zgadzam się z generalną wykładnia tekstu. Można jednak zarzucić Ci, że niepotrzebnie mieszasz ze sobą rozmaite, nieprzystające do siebie wątki typu "kto nie katolik, ten nie Polak", Staliningrad, NKWD i tak dalej. Jesli już je podejmujesz wypadałoby je rozwinąć.
Co do samej istoty. Każda tyrania jest zbrodnią, zaś tyrania bolszewicka w wydaniu Josifa wissarionow ...  wyświetl więcej

Kiedy jeszcze na gówno mówiłem "papu", pewien starszy człowiek powiedział mi:" Bolszewicy i kler katolicki to najwięksi zbrodniarze świata". Wówczas nie rozumiałem co mówi. Teraz rozumiem, choć dołożyłbym kilku do tego doborowego towarzystwa...
Ukłony ślę:-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska