Login lub e-mail Hasło   

Bardzo zła wiadomość

Prawdopodobnie UE zgodzi się na odliczanie od oficjalnie liczonego długu kwot przekazanych do OFE. Wbrew pozorom jest to fatalna wiadomość dla nas, obywateli, z dwu zasadniczych...
Wyświetlenia: 850 Zamieszczono 11/12/2010

Prawdopodobnie UE zgodzi się na odliczanie od oficjalnie liczonego długu kwot przekazanych do OFE. Wbrew pozorom jest to fatalna wiadomość dla nas, obywateli, z dwu zasadniczych powodów:

1.
Ta wiadomość oznacza, że w księgach rachunkowych dług zmaleje. Ale w rzeczywistości nie zmaleje nawet o 1 zł, tylko część tego długu zostanie zaksięgowana w innej rubryce.

2.
Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że otwiera to dla polityków pole do dalszego zadłużania nas. Dziś czytałem wypowiedź kolejnego ekonomisty, który dług publiczny ocenia na ok. 200% PKB, jakiś czas temu wiceprezes NBP ocenił go na 220% PKB. Będzie znacznie więcej. A o reformach możemy zapomnieć, jaki polityk się na to zdecyduje, skoro zamiast ryzykować może z nową siłą fundować igrzyska ludowi ?

Dla nas, którzy będziemy musieli te długi spłacać, znacznie - ale to znacznie - lepiej byłoby, gdyby UE się na te sztuczki nie zgodziła. Krach i tak nastąpi, tyle, że teraz nastąpi nieco później ale za to będzie straszniejszy, bo politycy zadłużą nas jeszcze bardziej. Jak z nowotworem - wykryty wcześnie daje szanse na wyleczenie, kto zwleka zbyt długo ma pewny wyrok śmierci.
Coraz poważniej myślę o tym, że jak nastąpi krach to nie będzie to kwestia "będziemy mieli większe czy mniejsze emerytury", tylko poleje się krew. Wg mnie rewolucja jest nieunikniona, musi nastąpić reset, bo tego krachu nie da się po prostu wyleczyć, państwo musi zbankrutować. Ale mam świadomość, że większość ludzi woli tego nie widzieć, wydaje im się, że obecny stan fiesty będzie trwał wiecznie. Ostatnio czytałem o Imperium Rzymskim, podobieństw jest nadspodziewanie dużo. I nasz koniec też będzie tragiczny. Historia ponoć lubi się powtarzać, tyle że za pierwszym razem jest komedia a za drugim tragedia.

Przebudzenie będzie bolesne. I krwawe.

Podobne artykuły


17
komentarze: 93 | wyświetlenia: 2225
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1128
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1073
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 802
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 563
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 626
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 685
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 991
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 650
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 496
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 511
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  12/12/2010

Cywilizacja musi rozwiązać dylemat " czy pieniądze maja służyć człowiekowi czy nim rządzić ". Dziś ilość zer powstałych dzięki lichwie na kontach finansistów nie ma pokrycia w gotówce i dobrach. Dlatego inwestuje się w prawo do uprzedmiotowienia człowieka. Pozwoli to na legalną urzędową eutanazję i problem emerytów zniknie !

Jesteśmy świadkami nowego cudu ekonomicznego, tym razem w wymiarze już nie tylko polskim czy europejskim, ale globalnym. Czytałem niedawno trochę o ekonomii,próbując znaleźć odpowiedź na proste pytanie. Na czym współcześnie opiera się pieniądz? Znalazłem odpowiedź odnośnie dolara amerykańskiego. Otóż opiera się on na cyt: "Prognozowanym wzroście gospodarczym". No cóż. Odpowiedź ta mówi wszystko. Niektórzy czasem opierają się o płot...
Pozdrawiam:-)

  mugol  (www),  12/12/2010

Dolar opiera się o flotę wożacą arsenał nuklearny i dzięki temu ma monopol w rozliczeniach z OPECDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska