Login lub e-mail Hasło   

Największy sektet, czyli jak działa algorytm Google

Na temat działania wyszukiwarki Google istnieje wiele domysłów i mitów co sprawia, że ciężko w sieci znaleźć odpowiedź na to pytania.
Wyświetlenia: 879 Zamieszczono 13/12/2010

Jak działa algorytm wyszukiwarki google jest wiele domysłów i mitów co sprawia, że ciężko w sieci znaleźć odpowiedź na to pytania. Pomysłów na "TOP10" można znaleść setki, ale które z nich są najskuteczniejsze? Sama firma Google prowadzi bloga na którym informuje webmasterów co zrobić aby pojawić się wysoko w wyniakach. Z ich wskazówek wynika jasno, że strony o ciekawej i unikalnej treści pojawią się najwyżej. Nie bez znaczenia jest ilość linków w Internecie które przekierowywują na naszą stronę. Ale co o tym mówią pozycjonerzy, którzy codziennie zmagają się z wyszukiwarką i próbują znaleźć się na czołowych miejscach? Czasem naciągając regulamin wyszukiwarki?

Miesiąc temu szukając informacji na temat czynników wpływających na pozycje w wynikach wyszukiwania trafiłem na ciekawy artykuł. Został on przygotowany przez seoMOZ, która przeprowadziała ankietę wśród 70 pozycjonerów. Zadali im pytanie:

Co ich zdaniem wpływa na czołową pozycję w Google ?

Według respondentów najbardziej na dobre wyniki, czyli te w czółówce wpływa:

  1. Link popularity witryny - popularność witryny w Internecie.
  2. Anchory zewnętrznych linków - czy na innych stronach znajdują się odnośniki do naszej strony oraz co jest anchorem
  3. trust/authority domeny - zaufanie i wiarygodność domeny
  4. Użyte słowa kluczowe - czy użyto słowa kluczowe w tytule strony, w treści (np. w nagłówkach) , ilość występowania, użyta czcionka etc. (ilość występowania danych słów kluczowych, możemy sprawdzić za pomocą chmury tagów)
  5. Dane dotyczące domeny i hostingu - nie jest tajemnicą, że jeżeli strona jest na kiepskim serwerze, który często lubi się psuć to taka strona będzie znacznie niżej w wynikach wyszukiwania. Nie bez znaczenia jest szybkość serwera. Jeżeli chcesz pozycjonować na mocno oblegane frazy ważne aby wybrać dobry hosting. Jeżeli chodzi o domene, to ważne są takie czynniki jak jej wiek, czyli kiedy została zarejestrwoana, czy słowo kluczowe pojawia się w nazwie domeny.
  6. Analiza sieci społecznościowej -chyba jeden z parametrów który z pewnością w przyszłości zyska na znaczeniu. Google sprawdza czy występujemy na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter oraz na różnego rodzaju forach.
  7. Ruch i dane o CTR - ruch i  CTR (Click Throught Ratio) czyli ile osób klika na naszą stronę pojawiającą się w wynikach wyszukiwania.

Jest to tylko kilka najważniejszych parametrów które mają wpływ na naszą pozycję w wyszukiwarce. Jednak należy pamiętać, że sukces witryny czy przedsiębiorstwa nie zależy tylko od pozycjonowania ale od całościowego marketingu internetowego.

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 668
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 958
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 383
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 899
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 963
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 517
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1660
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 735
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 500
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 432
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 480
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 991
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 921
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 782
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska