Login lub e-mail Hasło   

15 sposobów jak zostać dobrowolnym niewolnikiem

Szukasz gotowej recepty na dobrowolne niewolnictwo? Nie szukaj dalej! Recepta jest tutaj. Oto 15 100% skutecznych (lub zwrot pieniędzy) sposobów na to jak dobrowolnie się zniewolić.
Wyświetlenia: 34.039 Zamieszczono 14/12/2010

1. Idź utartą ścieżką

Nie próbuj realizować własnego pomysłu na życie. Po co? To, co robią wszyscy inni, na pewno jest najlepszym rozwiązaniem. Nie wyłamuj się ze schematów i rób to, czego wymaga od Ciebie społeczeństwo.
Idź na popularny kierunek studiów, a następnie idź pracować za 1500 zł miesięcznie przez 40 godzin w tygodniu nie robiąc niczego wartościowego. Najważniejsze jest, by odbębnić swoje godziny. Praca zawsze jest zła, nie może być źródłem przyjemności.


2. Nie zapewniaj sobie bezpieczeństwa finansowego

Bezpieczeństwo finansowe jest przereklamowane. Po co oszczędzać pieniądze? Zawsze możesz wziąć kredyt albo pożyczyć kasę od znajomych. Kiedyś się zwróci.
Po co budować fundusz awaryjny? Jakoś to będzie. Wszyscy, którzy oszczędzają, to zwykli skąpcy.


3. Weź największy możliwy kredyt hipoteczny

Weź kredyt hipoteczny na najwyższą możliwą kwotę i najdłuższy możliwy termin spłaty. Nieważne, że zwrócisz dwa lub trzy razy więcej niż pożyczyłeś.
Najważniejsze, żeby mieć na własność swoje cztery kąty. Lepiej spłacać raty kredytu i w końcu zostać właścicielem mieszkania niż płacić za wynajem komuś innemu. Nawet jeżeli na kilkadziesiąt lat zostajesz niewolnikiem banku.


4. Nie dywersyfikuj dochodów

Polegaj na tylko jednym źródle dochodów. Budowanie wielu źródeł dochodów to bzdura i bajka wymyślona przez niecnych autorów książek, którzy utrzymują się z pisania o tym, jak zarabiać.
Szef na pewno nie wyrzuci Cię z pracy. Takie rzeczy po prostu się nie zdarzają, a poza tym stoi po Twojej stronie opiekuńcze państwo. Zawsze możesz zostać bezrobotnym i dostawać bez żadnej pracy więcej pieniędzy niż ci, którzy pracują.
Zarabianie w Internecie to kretyństwo i domena nastolatków. Jeżeli ktoś zarabia w Internecie, to prawdopodobnie jest oszustem. Affiliate marketing i sprzedaż wirtualnych produktów to bzdura. Nie zajmuje się tym żaden porządny człowiek. Pieniądze nie dają szczęścia, lepiej być biednym.


5. Oddaj 5 lat życia za bezwartościowy papier

Idź na studia, bo wszyscy tak robią. Uznaj studia za przedłużenie dzieciństwa. Studia to czas na wyszalenie się – imprezuj każdego dnia. Nie zastanawiaj się, czy uczysz się czegokolwiek przydatnego. Zostań na studiach do końca, nawet jeżeli w ogóle Cię nie pasjonują i nie uczą niczego wartościowego.
Nie poświęcaj żadnego czasu na naukę czegoś praktycznego na własną rękę. Zakuwaj jedynie na kolokwia i egzaminy. Papierek Ci wystarczy, Twoje umiejętności się nie liczą. Dla każdego magistra znajdzie się od razu po studiach świetna praca.
Oceniaj wiedzę ludzi przez literki przed nazwiskiem. Formalne wykształcenie to najlepszy wyznacznik ludzkiej inteligencji.


6. Ciężko pracuj

Żeby osiągnąć sukces, musisz bardzo ciężko pracować. Nieważne czy praca jest efektywna, najważniejsze jest, żebyś pracował jak najdłużej. Ludzie, którzy potrafią w 2 godziny zrobić to, co inni w 8 godzin, to zwykłe lenie.
Nie szukaj skrótów i ułatwień, nie skupiaj się na najważniejszych rzeczach. Nie ucz się jak być efektywnym, ważny jest sam fakt pracy. Zostaniesz wynagrodzony za sam wysiłek. Im bardziej jesteś zmęczony, im więcej zarywasz nocy i im bardziej zaniedbujesz bliskich, tym lepiej.
Ten, kto powiedział, że gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy, był idiotą. Pamiętaj, że sukces polega na tym, by harować 60 lub więcej godzin w tygodniu, by móc sobie pozwolić raz w roku na dwutygodniowy urlop.


7. Definiuj się przez to, co posiadasz

Kupuj sobie każdego tygodnia nowe ubranie, mimo, że masz szafę pełną nieużywanych rzeczy. Kup sobie nowy zestaw TV i trzecią parę butów sportowych, chociaż w ogóle nie uprawiasz sportu. Leć na wakacje do 5-gwiazdkowego kurortu w Egipcie i już podczas pobytu zastanawiaj się, jak go opiszesz znajomym, by jak najbardziej Ci zazdrościli.
Ludzie oceniają Cię przez to, co masz i przez to, ile wydajesz kasy. Im więcej posiadasz i im więcej wydajesz, tym jesteś ważniejszy i lepszy od innych. Nie skupiaj się na „być”, skup się na „mieć”. Życie polega na tym, żeby podczas jego trwania zakumulować jak najwięcej rzeczy, a nie doświadczeń.


8. Nie planuj przyszłości, żyj dniem dzisiejszym

Po co myśleć o przyszłości? Żyj dniem dzisiejszym i nie wyznaczaj sobie żadnych celów. Nie dbaj o to, co będzie za rok, pięć albo dziesięć lat. Jakoś to będzie. Byle przetrwać. Najważniejsze, żeby dzisiaj się upić, jutro może poczekać.
Ci, co planują swoje życie, to nieszczęśliwi i smutni ludzie. Nie umieją cieszyć się życiem. Zamiast cieszyć się, że w ogóle oddychają, planują stworzyć coś wartościowego i osiągać swoje marzenia. Kretyni.


9. Nie ucz się niczego nowego

Już jesteś perfekcyjny. Nie ucz się niczego nowego, wiesz już wszystko. Nie czytaj książek, nie dbaj o swój rozwój. Nie dbaj o swoje zdrowie. Ostatecznie 100 kg przy 175 cm wzrostu to nie taka duża nadwaga. Nie ucz się języków obcych, wystarczy Ci znajomość polskiego i podstaw angielskiego.
Bądź ignorantem, wiedza i umiejętności się nie liczą, najważniejsza jest kasa i kontakty. Nawet jeżeli nic nie umiesz i nie wnosisz niczego wartościowego, i tak należy Ci się praca i szacunek.


10. Odkładaj życie na później

Odsuwaj wszystkie swoje cele życiowe na później, najlepiej na emeryturę. Po co zbierać pieniądze, by w młodym wieku spełnić swoje marzenie objechania Azji motorem? Lepiej poczekać do emerytury, będziesz miał wtedy więcej czasu.
Pamiętaj, żeby zawsze czekać na perfekcyjny moment, kiedy wszystko będzie idealnie zgrane. Lepiej nie osiągnąć celów niż zaryzykować i zmienić swoje życie.

11. Miej ograniczony umysł

Oglądaj telewizję. Słuchaj tego, co mówią w mediach i przyjmuj to od razu za fakt. Informacje zawsze są obiektywne i rzetelne. Nie wyrabiaj sobie własnej opinii na żaden temat. Nigdy nie broń swoich racji, lepiej iść za tłumem.
Bądź rasistą, nacjonalistą, homofobem, fanatykiem religijnym, potępiaj wolny rynek, nowoczesną technologię i indywidualizm. Narzucaj innym swoją wolę. Wierz obietnicom polityków. Zawsze głosuj na tych, którzy mają w mieście najwięcej billboardów.
Nie podróżuj po świecie, bo jest niebezpieczny. Większość ludzi jest zła, bo codziennie w wiadomościach pokazują zamachy, morderstwa i wypadki.

12. Nie kwestionuj statusu quo i akceptuj przeciętność

To, co stare, jest zawsze najlepsze. Nie zmieniaj obecnego porządku. Nie kwestionuj autorytetów. Jeżeli coś się od dawna robi w dany sposób, to znaczy, że lepiej już nie da się tego robić.
Nie zastanawiaj się, czy można coś zrobić lepiej. Nie wprowadzaj żadnych radykalnych zmian w swoim życiu. Są straszne do wprowadzenia i lepiej tkwić ciągle w tej samej sytuacji, nawet jeżeli czujesz się nieszczęśliwy.
Akceptuj przeciętność, bo wszyscy tak robią. Nie staraj się być najlepszy, nikt nie zwraca uwagi na to, czy starasz się o jak najlepsze efekty.


13. Pracuj dla kogoś innego

Pracuj na etacie przez całe życie. Etat to gwarantowana płaca i bezpieczeństwo. Pozwalaj sobą pomiatać – Twój szef jest przecież Twoim panem i ma w rękach Twój los. W końcu jeżeli Cię wyleje, nie będziesz miał się z czego utrzymać, bo nie warto mieć funduszu awaryjnego i wielu źródeł dochodów. Bądź wdzięczny za to, że hojnie daje Ci 1500 zł miesięcznie.
Nie próbuj pracować na własny rachunek – to cholernie niebezpieczne i ryzykowne. Przedsiębiorcami są zwykle pazerni oszuści, a freelancerzy to głodujący ryzykanci oczekujący z trzęsącymi rękoma następnego zlecenia.


14. Staraj się wszystkich zadowolić

Zawsze staraj się wszystkich zadowolić i słuchaj zdania tych, na których Ci w ogóle nie zależy i którzy nie mają o Tobie żadnego pojęcia. Przepraszaj wszystkich za każde swoje działanie. Ulegaj wpływom innych ludzi.
Nie odcinaj się od toksycznych ludzi. Musisz być zawsze dostępny dla wszystkich. Nie przywiązuj wagi do tego, jakimi otaczasz się ludźmi. Otoczenie nie ma na Ciebie żadnego wpływu. Najwyżej będziesz żył tak jak inni – a to przecież najlepszy sposób na życie. Skoro wszyscy skaczą z mostu, to powinieneś skoczyć razem z nimi.


15. Licz na państwo

Wierz w to, że państwo zapewni Ci emeryturę, godną płacę, dobre wykształcenie i bezpieczeństwo. Społeczeństwo bez rządu w końcu nie mogłoby istnieć. Anarchia to synonim totalnego chaosu i zła, a ludzie bez biurokracji byliby bezradni.
Nie ucz się jak przetrwać na własną rękę, nie chroń swoich aktywów, nie zapewniaj sobie zabezpieczeń w innych krajach, nie dbaj o swoją prywatność i niezależność. Opiekuńcze państwo zapewni Ci wszystko. A jeżeli będziesz na co dzień kontrolowany, to tylko dla własnego dobra.


Wprowadź wszystkie powyższe rady w życie, a jestem pewien, że będziesz prowadził (nie)szczęśliwe życie dobrowolnego niewolnika.
Pamiętaj, żebyś nie był panem swojego życia – oddaj tę władzę innym. Inni lepiej wiedzą, co jest dla Ciebie dobre. Lepiej być zniewolonym i nie musieć podejmować żadnych decyzji niż odpowiadać za swoje życie tylko przed samym sobą.


Źródło: http://www.rentier-blog.pl


Podobne artykuły


15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1137
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1090
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 622
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1103
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1341
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 786
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1347
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1220
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 648
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1052
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1234
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 831
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 345
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Polecam przeczytaniu!

  repca,  30/05/2011

Jak można głosować na treści pt. "Oddaj 5 lat życia za bezwartościowy papier" Pewnie, że jest wielu debili z dyplomami, ale świat idzie do przodu dzieki NAUCE, nawet, jeśli od czasu do czasu jakiś geniusz wymyśli Microsofta. takich geniuszy są jeden na miliard, a nauka to badania i wynalazki.. Pewnie w kosmos tez można było polecieć bez "papierka".. Żenada, jak wiele ludzi łapie się na te tanie ch ...  wyświetl więcej

  szpanerr,  18/08/2011

Specjalnie założyłem konto aby odpowiedzieć na te 2 komentarze zatwardziałych idealistów (repca i vonmiesa). Zacznijmy od Pana który twierdzi że studia to absolutna świętość i bez nich nie ma życia ani lądowania na księżycu.

Otóż nie wiem czy zdaje sobie Pan sprawę, ale największe wynalazki ludzkości wcale nie wynikają z tego, że ktoś zakuwał. Począwszy od koła, na pierwszych komputerach s

...  wyświetl więcej

zalamalem sie po niektorych komentarzach

  Elba,  14/12/2010

Aj waj, co za kraj?

Można jeszcze parę punktów dopisać. Np:
16. Naucz się koniecznie palić papierosy
17. Nie zapomnij też codziennie rano wypić kawę, a w ciągu dnia uzupełniaj zawartość kofeiny we krwi popijając np coca-colę.
18. Dobrze będzie jeśli zadbasz od czasu do czasu o coś mocniejszego, - trochę alkoholu, albo jakiegoś narkotyku.
Na zakończenie przedstawiam tekst Biblijny:
W ...  wyświetl więcej

Przepraszam ale co mają do tego takie używki jak kawa czy papierosy? To jest tylko używki, które nie wpływają na to kim jestem i jaki jestem.

  lamorak,  15/12/2010

dobry artykuł

  kruq,  15/12/2010

Artykuł bardzo dobry 99 % ludzi po przeczytaniu i tak nic nie zmieni w swoim życiu (oczywiście bo nie chcą) ale i tak ten 1 % wystarczy by nie był on na marne.

Nawet nie chodzi o to, żeby zmieniać. Jeśli ktoś będzie umiał zauważyć u siebie te symptomy i przestraszyć się, to już będzie coś...

Absolutna racja, nie wystarczy wiedzieć - do tego trzeba jeszcze postanowić, że zmieniam to i owo a potem KONSEKWENTNIE realizować.

Wow, no wow... nie sposób nie głosować na coś takiego;)

  ulmed,  16/12/2010

"Nie znoszę zwierzchności, a juści" - powiedział pan T. i rzucił robotę. Pan szef, co pomiatał, został z rozdziawioną gębą.
/autentyczne/

  zbir,  17/12/2010

Trochę agresywnego sarkazmu, i to mi się podoba, bo ma wydźwięk pozytywny. Świetny artykuł. Mam pewne zastrzeżenia co do dwóch punktów, ale mniejsza z tym. Całość można też odnieść do sformułowanej 200 lat temu "dialektyki pana i niewolnika":

- niewolnik przede wszystkim pragnie samozachowania, czyli uniknięcia śmierci. Dlatego nie ryzykuje.
- pan pragnie uznania, nie obawia się śmi

...  wyświetl więcej

Dawno nie czytałem czegoś tak dobrego.

  ...,  18/12/2010

Sprawny tekst demaskujący tzw. przeciętność. Stabilizacja, która staje się własnym zaprzeczeniem bo rodzi nieustanne lęki aby utrzymać się w schemacie. Szczególnie trafiony argument z dożywotnimi kredytami mieszkaniowymi. Ludzie biorą po kilksaset tysiecy złotych na 30- 40 lat. I uważają że jest cool. Są na "swoim". Są ale na BANKOWEJ smyczy. Potem trzy czwarte życia zajmyją sie zamartwianiem aby ...  wyświetl więcej

  gosssia,  22/12/2010

Niektóre punkty się wykluczają, np.5, 6 i 8...wydaje mi się,że studiowanie wiąże się przecież z planowaniem przyszłości, również ciężka praca to inwestycja w przyszłość..

ównież punkt 9 wyklucza w pewnym sensie treść 1, bo czy uczenie się języków obcych, do czego przecież pkt 9 zachęca nie jest przypadkiem w dzisiejszych czasach pójściem utartą ścieżką...?

Nie całkiem - autor wykpił uczenie się byle czego ("Prawo to kasa, więc też pójdę, choć wolę matematykę...") oraz bezmyślne wpadanie w pracę ("Siedziałem nad tym trzy dni - ale się napracowałem. Szef napewno to doceni, chociaż nie wyszystkie dane mi się zgadzają, żona też powinna, pomimo że przez ostatni tydzień mijamy się w korytarzu"). To trochę skomplikowane, ale przynajmniej sama wiem, o co ch ...  wyświetl więcej

Bardzo spostrzegawczy artykuł, gratuluję:)
Uważam ponadto, że powinny się tu kategorycznie znaleźć jeszcze dwa punkty:
16. Nie interesuj się kulturą. Nie czytaj książek ani filmów z wieloma gwiazdkami - przecież wiadomo, że oceniali je kretyni, którzy za dobre uznają jedynie to, czego nie da się oglądać. Unikaj też cenionej pracy - takie rzeczy jak Wyborcza czy Przekrój to rzeczy tyl ...  wyświetl więcej

Piękny tekst.
Dopisywać można multum, ale sugestia 1.- "Idź utartą ścieżką" i 9.- "Nie ucz się niczego nowego, wystarczy."

Do roboty, a nie na eiobie się siedzi. To tylko teoria.


3. Weź największy możliwy kredyt hipoteczny

"....Najważniejsze, żeby mieć na własność swoje cztery kąty. Lepiej spłacać raty kredytu i w końcu zostać właścicielem mieszkania niż płacić za wynajem komuś innemu. Nawet jeżeli na kilkadziesiąt lat zostajesz niewolnikiem banku...." czy autor uważa że lepiej płacić komuś za wynajem??? toć to jakaś straszna bzdura jest

Wiecej:

...  wyświetl więcej

@Katarzyna Wielkanowska: a co lepiej płacić bankowi?

  repca,  30/05/2011

A pisał to pewnikiem jedne z cudotwórców-twórców kolejnej piramidy MLM :) Czyli: nie koń studiów ale zarabiaj na wiedzy... :( he, he

  repca,  30/05/2011

Jak można głosować na treści pt. "Oddaj 5 lat życia za bezwartościowy papier" Pewnie, że jest wielu debili z dyplomami, ale świat idzie do przodu dzieki NAUCE, nawet, jeśli od czasu do czasu jakiś geniusz wymyśli Microsofta. takich geniuszy są jeden na miliard, a nauka to badania i wynalazki.. Pewnie w kosmos tez można było polecieć bez "papierka".. Żenada, jak wiele ludzi łapie się na te tanie ch ...  wyświetl więcej

Chwileczke -oto atrakcyjny tekst , ktory po glebszym zastanowieniu sie- okazuje sie bezsensem!
Rzeczywiscie niektore punkty znosza sie np: o zyciu dniem dzisiejszym i odkladaniu wszystkiego na przyszlosc!
Badz o ciezkiej pracy i liczeniu na panstwo - nie wszystkie punkty sa przemyslane!!!
Wniosek - badz egoistycznym cwaniaczkiem???????

  Layo  (www),  09/06/2011

Wniosek? Z czego bo chyba nie z treści artykuły. Moim zdaniem wszystkie punkty są OK. Może niektórym potrzeba jeszcze czasu.

  gosia_gw,  08/12/2011

Bardzo dobry artykul. Niektorzy chyba troche go zle zrozumieli. Nie chodzi o to, zeby nie pracowac ciezko, ale pracowac z glowa, i byc kreatywnym. Bycie kreatywnym i robienie czegos, co sie lubi, szybko przyniesie rezultaty, i na pewno lepsze to niz stale, ale nudne zajecie za minimalna krajowa...

"gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, najbogatsi byliby niewolnicy" cytat

  fionek  (www),  03/06/2012

Dobre, powinno się tekstu do tego wracać co najmniej raz na miesiąc

czuję się częściowo niewolnikiem

Naprawdę niezły tekst, choć z niektórymi punktami polemizowałbym. Zwłaszcza z punktem dotyczącym kredytu hipotecznego- jasne, że stajemy się niewolnikami banku na długie lata, ale wiele osób nie ma innej perspektywy- albo będę płacił całe życie za wynajem, albo będę spłacał ratę kredytu. I nie dotyczy to tylko tych przeciętnych, na etacie, po studiach wybranych na zasadzie: po tym kierunku będę mi ...  wyświetl więcej

Świetny artykułDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska