Login lub e-mail Hasło   

Zadbaj o siebie na święta

Robiąc świąteczne porządki lub smażąc karpia nie zapomnij o atrakcyjnym wyglądzie.Już teraz warto rozpocząć domowe zabiegi pielęgnacyjne i przy świątecznym stole lśnić jak gwiazda
Wyświetlenia: 744 Zamieszczono 17/12/2010

Piękna skóra

 

Bądź piękna na świętaWładysław Fedejko, zarządzający marką HoMedics w Polsce: - Zimą nasza skóra jest mocno przesuszona i wymaga dodatkowej uwagi. Aby osiągnąć trwałe efekty, musimy systematycznie nad tym pracować. Piękne ciało i zdrowa skóra to podstawa dobrego samopoczucia, poświęćmy więc co najmniej pół godziny dziennie na zabiegi pielęgnacyjne. W czasie zimy warto wykonywać peeling, aby oczyścić skórę i złuszczać martwy naskórek. Po jego zastosowaniu skóra staje się wyraźnie gładsza. – informuje Magdalena Walkiewicz, wykładowca przedmiotów kosmetycznych. Aby dogłębnie zadbać o wygląd naszej skóry warto użyć przyrządów do pielęgnacji np. masażera antycellulitowego. Taki produkt łączy w sobie zarówno relaksacyjne, jak i pielęgnacyjne działanie. Intensywnie masując, wygładza miejsca podatne na cellulit i rozluźnia napięte mięśnie.

 

Dłonie pod ochroną

 Wanienka parafinowa w użyciu, fot. HoMedics

W czasie świątecznych porządków narażamy nasze dłonie na kontakt z detergentami, co mocno wysusza skórę. Dodatkowe podrażnienia powoduje mróz i śnieg. Jest to wyjątkowo niekorzystny czas dla naszych rąk, dlatego należy zadbać o nie ze szczególną uwagą. Codziennym nawykiem powinno być stosowanie kremu ochronnego lub serum do suchej skóry. Bywa, że jest to zbyt mało by uzdrowić skórę dłoni, dlatego warto zafundować im odżywczą kąpiel parafinową. – proponuje Magdalena Walkiewicz. To bezpieczny i skuteczny zabieg, który można wykonywać regularnie w domu przy użyciu wanienki parafinowej. Zanurzając dłonie w odżywczym wosku, przywracamy im zdrowy wygląd już po pierwszym zabiegu.

 

 

Masaż na koniec dnia

 

Wypocznij po całym dnou na macie masującejWładysław Fedejko: - Podstawą promiennego wyglądu i dobrego samopoczucia jest przede wszystkim dobry nastrój. Warto pomyśleć o zabiegach relaksacyjnych, które pozytywnie wpłyną na naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Świąteczne przygotowania warto więc codzienne kończyć kojącym masażem, a na sylwestrowe szaleństwo będziemy przygotowani jak nigdy przedtem. Masaż można wykonywać regularnie w domu za pomocą maty masującej Shiatsu. Taki zabieg regeneruje i orzeźwia, co pozytywnie wpływa na nasz wygląd. Codzienne sesje masażu ma macie skutecznie usuną napięcie i zmęczenie, a my będziemy w doskonałej kondycji by cieszyć się atmosferą świąt, a zaraz potem karnawałem.

 

 

Nawet w mroźne dni możemy promiennie wyglądać, trzeba tylko regularnie stosować zabiegi pielęgnacyjne i relaksacyjne. Pomoże nam to przetrwać najtrudniejszą dla naszego organizmu porę roku i pozytywnie nastroi na świętowanie. A co ważniejsze, na wiosnę nasze ciało nie będzie nosiło śladów zimowego zmęczenia.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1727
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1007
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1277
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 962
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1129
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 517
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 861
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 655
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 979
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1181
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 781
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1062
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 816
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska