Login lub e-mail Hasło   

Raport Rosjan – Tusk „niezadowolony”

Media donoszą, że Tusk ocenił raport Rosjan o katastrofie smoleńskiej jako „nie do przyjęcia” i że Tusk jest „wk..ony”. Nie wiem, czy kiedykolwiek pozn...
Wyświetlenia: 790 Zamieszczono 17/12/2010

Media donoszą, że Tusk ocenił raport Rosjan o katastrofie smoleńskiej jako „nie do przyjęcia” i że Tusk jest „wk..ony”.

 

Nie wiem, czy kiedykolwiek poznamy prawdę o katastrofie, pewnie nie. Zresztą w dużym stopniu to kwestia poglądów a nie faktów, wystarczy przypomnieć, że w Rosji są nadal całe partie polityczne obciążających Niemców za Katyń i nie przekona ich nawet ich własny prezydent ani żadne dokumenty, pewnie nawet jak odnajdzie się film z akcji mordowania, to też nie uwierzą.

 

Na razie można powiedzieć ostrożnie, że z tą katastrofą nie było to tak jak z początku nam wmawiano, że za wszystko winien był sam Lech. No ale po drodze były wybory prezydenckie, gdyby Tusk ujawnił choć trochę, Komorowski by poległ.

 

Ja jednak o czym innym. Media donoszą, że Tusk "się wk...wił". A ja tak sobie myślę, czemu się "wk..." ? Czy raport ujawnił coś czego nie wiedział ? Przecież raport nie twierdzi, że katastrofy nie było i nadal prezydentem jest Lech Kaczyński, więc o co się tak wk...ać ?

 

Jedyna sensowna dla mnie odpowiedź to taka, że wk...ił się bo uświadomił sobie, że został koncertowo "wydymany". Buzi z Putinem, zaufanie do Rosjan, stosunki się poprawiają - i to ostatnie jest prawdą, ale chyba zbyt dosłownie z tymi "stosunkami" się okazało, nikt nie lubi być dy... od tyłu (no, prawie nikt).

 

W polityce nie ma przyjaźni i chyba Tusk się o tym boleśnie przekonał. A ja zawsze mówiłem - im bardziej obcy poklepują polskiego premiera czy prezydenta po plecach i chwalą, tym jestem sceptyczniejszy. Obcy mają ich szanować i liczyć się z ich zdaniem a nie kochać, polityka to nie konkurs Miss Uniwersum.

Ostatnie rzeczy ujawnione przez WikiLeaks pokazują, jak to jest z tą przyjaźnią pomiędzy politykami.

 

Ja mam takie powiedzenie - nie przechodź zbyt pochopnie na "ty", bo dużo łatwiej powiedzieć "ty idioto" niż "panie idioto". Zapomniałem Tuskowi to powiedzieć.

Podobne artykuły


17
komentarze: 93 | wyświetlenia: 2225
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1128
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1073
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 802
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 563
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 626
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 685
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 991
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 650
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 496
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 511
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ...,  17/12/2010

Wielkie rzeczy! Donald Tusk jest niezadowolony. A czego się spodziewał? Jego drużyna właśnie zbiera plony własnej głupoty. Krokodyle łzy! Niestety, polscy politycy poza klepaniem po plecach a to USA, a to Brukselę, a to kagiebistę Putina niewiele wiecej potrafią. Z mentalności wasala trudno się wyrasta.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska