Login lub e-mail Hasło   

Harun al Raszid po rosyjsku.

Premier Władimir Putin, ma piękny obyczaj doroczny. Co grudzień, choćby gromy biły, były (i być może przyszły) prezydent idzie wirtualnie w lud i bierze udział w telemoście. Do...
Wyświetlenia: 971 Zamieszczono 18/12/2010

Premier Władimir Putin, ma piękny obyczaj doroczny. Co grudzień, choćby gromy biły, były (i być może przyszły) prezydent idzie wirtualnie w lud i bierze udział w telemoście. Do telewizji dzwonią obywatele Federacji Rosyjskiej, zadają pytania, a Putin odpowiada. I tak się złożyło, że tym razem zadzwonił także kardiochirurg Iwan Chrienow ze szpitala w mieście Iwanowo. I po tym, co powiedział wszystkim zrobiło się bardzo wstyd.

 

- Władimirze Władimirowiczu – zaczął kardiochirurg, elegancko zwracając się do premiera z imienia i otczestwa. – W zeszłym miesiącu odwiedził pan nasz szpital z roboczą wizytą. I większej “pokazuchy” w naszym mieście nie było.

Po czym pan doktor opisał, jaką to też wieś potiomkinowską odstawiło kierownictwo szpitala, które o planowanej wizycie wiedziało zawczasu i się do niej porządnie przygotowało.

Nowoczesny sprzęt medyczny, który pokazywano Władimirowi Władimirowiczowi, był wypożyczony a po wizycie natychmiast został zdemontowany i oddany właścicielom. Lekarzom przykazano przysięgać premierowi, że zarabiają o wiele więcej, niż zarabiają. A żeby te przysięgi brzmiały wiarygodnie – rozdano im fałszywe druki rozliczeniowe, na których czarno na białym było cyrylicą wypisane, że lekarze zarabiają równowartość prawie trzech tysięcy polskich złotych, a pielęgniarki – około tysiąca dwustu.

- Moje wynagrodzenie to 3650 rubli (około 350 PLN), czyli poniżej minimum egzystencji, ale ponieważ wypracowuję dwie i pół pensji, dostaję maksymalnie 14 tysięcy rubli (niecałe 1400 PLN). Pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem zarabiają maksymalnie 5000 (niecałe 500 PLN) – mówił Chrienow, a premier Putin wyglądał bardzo niewyraźnie, i żeby sprawiać profesjonalne wrażenie, notował coś z poważną miną na kartce, którą położył sobie na biurku.

 

Prowadząca telemost dziennikarka wyglądała, jakby miała dostać zawału serca. Zapytany przez Chrienowa “co też on na to”, Władimir Władimirowicz roześmiał się i rozłożył ręce. Widownia zaczęła klaskać.

- Nie bardzo rozumiem, czemu klaszczecie – zwrócił się premier do publiczności z miłym uśmiechem, i klaskanie natychmiast ustało.

Przez chwilę narzekał zafrasowany premier, że nie dosłyszał imienia pana kardiologa, zaklinał się, że nikogo nie uprzedzał, że się do szpitala z wizytą wybiera, przez jakiś czas opowiadał z przejęciem coś o “dwóch częściach tego szpitala – jednej wyremontowanej, a drugiej nie”, głośno zastanawiał się, jaki miałby być niby cel takiej maskarady, w końcu jednak skapitulował i przyznał, że wypadałoby przeprowadzić dochodzenie, na co też w rzeczy samej poszły pieniądze, które dostał szpital jako dofinansowanie.

 

Co średnio zaskakuje, młody, bo dopiero 25-letni doktor Chrienow wpadł w kłopoty. Gubernator iwanowskiej obłasti Michaił Mien – jak donosi portal “5-tv.ru” – stwierdził, że po pierwsze Chrienow jest podstawiony i pewnie nie istnieje, a po drugie jest z niego wariat i tyle. Olga Chasbułatowa, przedstawicielka lokalnych władz, ogłosiła kategorycznie, że z Chrienowa “żaden kardiolog i żaden lekarz”. Szpitalna wierchuszka twierdzi, że Chrienow ich zniesławił. Chrienow postanowił się bronić i wybrał się do prokuratury. Szefowa iwanowskiego departamentu ochrony zdrowia Irina Atroszenko twierdzi, jak podaje “Interfax”, że Chrienow nie ma co obawiać się o pracę, nikt jednak nie ma specjalnych złudzeń co do jego widoków na błyskotliwą karierę w iwanowskim szpitalu. Oby tylko tam. Sam Chrienow, jak twierdzi, boi się, że ktoś zechce rzeczowo porozmawiać z nim w którymś z ciemnych zaułków.

I tak to się toczy, jak było na początku, teraz i kto wie, czy nie zawsze na wieki wieków…

 

link:

http://swiatowidz.pl/?p=750#more-750

 

TKW: to co mnie się najbardziej spodobało, to „po pierwsze Chrienow jest podstawiony i pewnie nie istnieje, a po drugie jest z niego wariat i tyle”.

Polecam filmik na wskazanym linku.

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2440
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 779
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 864
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 551
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 771
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 703
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1568
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 680
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 446
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 540
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 518
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska