Login lub e-mail Hasło   

Czy jesteś niepewny siebie w relacjach z kobietami?

Autor omawia najczęstsze przejawy niepewności siebie w kontaktach z kobietami w kontekście budowania związków.
Wyświetlenia: 2.738 Zamieszczono 19/12/2010

Artykuł pochodzi z bazy wiedzy szkoły uwodzenia RMSU, jednego z największych w Polsce projektów związanych z samorozwojem osobistym z koncentracją na uwodzeniu kobiet. Więcej informacji pod adresem: www.rmsu.pl.

Rozpatrzymy początkujące stadium budowy relacji, kiedy mężczyzna bierze od kobiety numer, może nawet już z nią zdążył się spotkać jeden raz, oraz jako cel stawia nie seks z nią, lecz pierwszą randkę, aby móc zbudować bardziej długoterminowe stosunki. Warto rozważyć kilka problemów, które mogą powstać na tym etapie.

Typowe męskie zachowania, które mogą źle wpłynać na budowanie LTR (związku długoterminowego):

1. Niecierpliwość – częste telefony, brak umiejętności czekania, chęć spotkania się tak szybko, jak się tylko da. W tym przypadku obniża się wartość mężczyzny dla kobiety, a jego inicjatywy odbierane są jako presja na nią. Generalnie ciężko jest być cierpliwym w przypadku, kiedy kobieta bardzo Ci się podoba, lecz istnieje duże prawdopodobieństwo, że kobiecie szybko się znudzi takie zachowanie.

2. Zaburzenie równości tranzakcji – dobrze jest, kiedy na jeden wysłany SMS otrzymuje się dokładnie jeden SMS jako odpowiedź, na jeden telefon – jeden telefon zwrotny, gdy osoba, która nie oderała– oddzwania. Każdy ponowny telefon do kobiety, która nie odebrała telefonu, pokazuje większe zapotrzebowanie strony, która dzwoni co z kolei obniża jej wartość. Kobiece przekonanie „Nigdy nie zadzwonię jako pierwsza” – trzeba eliminować, zanim ono się pojawi.

3. Przewidywalność – jak tylko ona zrozumie/pozna schematy Twoich zachowań, będzie wiedziała jak reagujesz na każde jej zachowanie, czyli kiedy zrozumie, że w Twojej osobowości już nie czeka na nią już nic nowego, to najprawdopodobniej szybko straci zainteresowanie Tobą uznając, iż jesteś obiektem już poznanym. Ludzie przebywają ze sobą do tego momentu, do którego potrafią siebie nawzajem zaskakiwać.
 
4. Częste rozmowy na temat seksu – jest to coś podobnego do niecierpliwości. Jeżeli nie miałeś fasta na pierwszej randce to znaczy, że musisz zmieniać strategie zachowania. Im dłużej będziesz rozmawiać o seksie, tym dłużej kobieta nie będzie Ci go dawać. Zamień rozmowy o seksie na dotyk kobiety. Zaowocuje to o wiele lepszym rezultatem.

5. Zwiększenie jej wartości dla Ciebie – jeżeli po randce zaczynasz do niej dzwonić więcej, być jeszcze bardziej miłym, robić niespodzianki, kobieta, zanim zdąży się przyzwyczaić do Ciebie, otrzymuje “za darmo” dwa razy więcej, niż powinna – bardzo szybko zaczyna to wykorzystywać oraz szybko traci zainteresowanie Tobą. Staraj się sprawiać, aby kobieta nigdy nie była do końca pewna co do Ciebie.

6. Ciągła inicjatywa – pamiętaj, iż inicjatywa w przypadku stosunków z kobietami powinna być podobna do gry w ping-ponga. Czyli inicjatywa powinna wychodzić od Ciebie, natomiast jak tylko kobieta nie przyjmuje Twojej inicjatywy, musisz oddać inicjatywę w ręce kobiety. Jeżeli ona z niej nie skorzysta – zastanów się nad tym. Jeżeli skorzysta – wszystko jest w porządku.
 
7. Uzależnienie – ludzie bardzo szybko przyzwyczajają się do siebie oraz zaczynają być uzależnieni jedna osoba od drugiej. W przypadku braku drugiej osoby – czują dyskomfort. Pamietaj, tylko będąc samowystarczalnym i w pełni świadomym tego co się dzieje w waszej relacji możesz stworzyć zdrowy, udany związek. Nawet jeśli czujesz, że nie możesz bez niej funkcjonować nie okazuj tego i pracuj nad tym, by być niezależnym. W stanie silnego uzależnienia jesteś najbardziej podatny na manipulacje z jej strony i w rezultacie zaczynasz robić rzeczy, których tak naprawdę robić nie chcesz.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1608
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 918
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1190
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 464
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1036
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 773
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 586
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 736
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 724
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1125
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska