Login lub e-mail Hasło   

Informacja cenniejsza od złota

Tą informacją jest poniższy tekst dla tych co chcą być najbogatsi na świecie
Wyświetlenia: 2.817 Zamieszczono 01/01/2011

Racja, dziś mija pierwsza dekada XXI wieku. Budzi się w nas refleksja: co dobrego zdziałaliśmy jako ludzkość przez ten czas? A może ciągle lub nawet jeszcze bardziej są aktualne słowa z Ewangelii według Świętego Mateusza (13, 13-15 „Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem” Święty Paweł 2008) ? 
„...Dlatego mówię do nich w przypowieściach, gdyż patrzą, a nie widzą; słuchają, a nie słyszą i niczego nie rozumieją. Tak spełnia się na nich proroctwo Izajasza: Będziecie przysłuchiwać się, ale nic nie zrozumiecie, będziecie się wpatrywać, ale nie zobaczycie. Serce tego ludu stało się bowiem gnuśne, ich uszy dotknęła głuchota, a oczy ślepota, bo nie chcą widzieć ani słyszeć i nie chcą zrozumieć ani się nawrócić, żebym ich uzdrowił...." 
Jaki wybrać język, by trafił do serc ludzi? 
I tu nasuwa się drugi cytat z Listu Św. Pawła Apostoła do Koryntian: 
...choćbym mówił wszystkimi językami świata, a miłosci bym nie miał, brzmiałbym jak cymbał... 
Zatrzymaj się na chwilę i popatrz. Co widzisz? 
Widzisz świat, budynki, ludzi, zieleń, niebo, chmury, słońce, zwierzęta...itd. 
Czym to jest dla ciebie? Czy tylko zwyczajnym codziennym zjawiskiem, czy może czymś więcej? 
Zamknij oczy...Zapomnij o tym, kim i gdzie jesteś. 
Otwórz oczy. Popatrz sercem. Co widzisz? 
Przyjemne ciepło słońca i jego blask oświetlający cały świat, żywe kolory otaczającej cię zieleni, kwiatów; śpiew ptaków, dobywający się z oddali. Jest cicho, spokojnie, bezpiecznie i miło. 
Tak właśnie odbiera świat małe dziecko. Bo patrzy sercem, a nie oczami. 
Zamień się na chwilę, w takie małe dziecko; poczuj wszystko co cię otacza; spróbuj dostrzec w tym dobro i piękno; zachwyć się rzeczywistością. 
W tej jednej sekundzie istniejesz tylko raz.... za chwilę będzie ona przeszłością. 
Lecz tu i teraz trwasz, a wszystko to dla ciebie...bo wszystko to MIŁOŚĆ. 
W doświadczaniu miłości duchowej, dziecko jest najlepszym ekspertem, choć nie zdaje sobie z tego sprawy. Dziecko nie analizuje, nie krytykuje; przyjmuje świat taki jaki jest, uznając go za dobry, bo nie ma powodów odbierać go inaczej. 
Wobec dorosłego spojrzenia na życie, właściwie można by powiedzieć, że na miłość duchową po prostu nie ma czasu. Przecież ważniejsza niż spoglądanie w niebo, jest codzienna gonitwa i coraz głębsze nurzanie się w problemach. 
Większość ludzi uważa, że na takie ceregiele przyjdzie czas dopiero, jak się ustatkują, przejdą na emeryturę itp. Nie wiedzą, iż można normalnie żyć i czerpać z życia prawdziwie, doznając tych wszystkich pięknych zjawisk jednocześnie. To właśnie miłość duchowa nadaje właściwy sens naszemu życiu. Najlepsza recepta na odnalezienie miłości duchowej? To zupełnie tak, jak z odnalezieniem Boga.

A teraz cytat z "Minuty mądrości" Anthony de Mello: 
- Nie szukajcie Boga - rzekł Mistrz. - Po prostu patrzcie, a wszystko wam się objawi. 
- Ale jak mamy patrzeć? 
- Za każdym razem, kiedy patrzycie na cokolwiek, starajcie się widzieć tylko to, co jest i nic innego. 
Uczniowie byli wyraźnie zdezorientowani, więc mistrz wyłożył to prościej: 
- Na przykład, kiedy spoglądacie na księżyc, starajcie się widzieć jedynie księżyc i nic ponadto. 
- A cóż innego oprócz księżyca można widzieć, kiedy się na niego patrzy? 
- Człowiek głodny mógłby zobaczyć krąg sera; zakochany, twarz ukochanej osoby." (albo tylko sam palec wskazujący na Księżyc)

Poszukując miłości duchowej, należy przede wszystkim odnaleźć ją w sobie. To, czy ją spotkamy, zależy w głównej mierze od naszego stosunku do samego siebie. Szczera akceptacja własnej osoby, to punkt wyjścia w tym kierunku. 
Należy przyjąć, iż całokształt naszego charakteru, wygląd, umiejętności i talenty, otrzymaliśmy właśnie takie, a nie inne. Po to, by zrobić z nich właściwy użytek, odpowiedni dla naszej drogi życiowej. W ten sam sposób należy traktować każdego człowieka i całe swoje otoczenie; nie oceniając i nie negując, z uwagi na dzielące nas różnice. 
Miłość duchowa pozwala nie tylko na akceptację własnej sytuacji życiowej; bez względu na stopień jej trudności, ale wręcz życie zacznie nas cieszyć i dawać satysfakcję. 
Mówiąc prościej; uczymy się patrzeć na wszystko z dystansem, dostrzegać tylko dobre chwile, szybko zapominając te złe. Dostrzegając w zjawiskach najbardziej przyziemnych, choć pierwiastek dobra, stopniowo zaczynają one sprawiać nam przyjemność, nawet znienawidzona przez nas praca. 
Miłość duchowa uczy nas wyzbywania się wszelkich negatywnych emocji, na rzecz odczuwania duchowego piękna i dobra tego świata. Wypełnianie miłością sprawia, iż oprócz wewnętrznej siły, zaczynamy przyciągać dobro, sprawy idą po naszej myśli; ogólnie mówiąc, zaczynamy prawdziwie doświadczać życia. 
Z uwagi na to, iż jest ona pierwiastkiem jak najbardziej duchowym, dobrym, czystym, pozytywnym, jej rozbudzenie w sobie, wyzwala w nas swoisty ładunek potężnej duchowej energii, będącej w stanie zmienić prawie wszystko. 
Od tego trzeba zaczynać Dydymusie Drogi! By jak najwięcej ludzi skupić w imię miłości bliźniego. 
Reszta przyjdzie sama...Wiecej: http://www.eioba.pl/a137973/nowe_dziesi_ciolecie_nowa_silna_polska_wizja_ligi_wiata#ixzz19m395yp1

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 915
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 712
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1187
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1320
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1530
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1309
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 717
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1254
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 537
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 515
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 897
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 442
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  01/01/2011

Czy to Ty ..jesteś?

Szukam człowieka,
Co oszomiłby mnie mądrością .
Płeć obojętna, wyznanie - nie.
Szukam umysłu co z wiary juz wyrósł..
I żadna religia nie nęci go.
Gdzieś skrył się człecze?
Nie tylko sobą zajęty..
Dlaczego ciągle mijamy się ?

Nie dostrzegam ludzi...
podobnych perlom, diamentom..
Co, gdzieś w samotniac

...  wyświetl więcej

  Elba,  01/01/2011

Pięknie to ujęłaś Tereniu! Wiersz trafia w sedno sprawy. Przez lata człowiek doświadcza życia i jak skarby zbiera wiele osobistych doświadczeń i błędów, wiele poszukiwań i odkryć, zmagań z samym sobą i z życiowymi trudnościami. Czasami doznaje nawet „objawień” – głównie na swój temat.

  Elba,  01/01/2011

Świetnie to zrobiłeś za mnie Świstaku! Też tak pomyślałam, że ten wpis to odrębny artykuł, ale Sylwester... Nowy Rok za pasem... i jeszcze coś pichciłam w kuchni...czasu było mało, więc poszło jako komentarz.
Dzięki, że to wydobyłeś z przepastenej studni Dydymusa, by nie poszło zbyt szybko w zapomnienie.

  swistak  (www),  01/01/2011

Tereso ! Miłość dziś definiują Walentynki, a nie autorytety moralne. W ustach polityków brzmi jak szyderstwo z głupców, co się dadzą nabrać na chwyt pijarowski. Tą którą definiuje Elba, to podstawa, by cywilizacja rozwijała się harmonijnie i szczęśliwie dla każdego człowieka. Miłość to priorytet i drogowskaz wszelkich mądrych działań.
Tworzymy systemy, które działają ślepo i podporządkowują ...  wyświetl więcej

  Noemi*,  01/01/2011

Zgadzam się z Tobą ! Ująłeś sedno sprawy ,człowiek winien być podmiotem a nie przedmiotem dla klas rządzących dla których słowo Miłość jest jak guma do żucia i ...wyplucia .

  Remter,  01/01/2011

Miłość jest cichutka.. w piękno życia przyodziana i w Słowach prawdziwych ukryta... o niej się nie mówi, jej się nie stwarza ... bo ona istnieje w każdym z nas, tylko nie każdy o tym wie .. wybiera marzenia i pragnienia w urojeniach schowane... pozdrawiam Cię cieplutko..

  swistak  (www),  01/01/2011

Elbo ! Dzięki za uznanie !

  ,  01/01/2011

Absolutnie odrebny artykul. Nie wiem jak to tu jest z tymi punktami i czy moge je przyznawac. Dla Ciebie Elbo, przypuszczam, nie ma to wielkiego znaczenia, ale najchetniej przyznalabym Ci za te slowa 10000000 punktow.
Pieknie to ujelas. Oby przeczytalo te slowa jak najwiecej eiobowiczow i co najwazniejsze: wzielo je sobie do serca i zrozumialo.

Możesz przyznawać punkty za komentarze plusem a odejmować klikając na minusik :) tak naprawdę jednak, te komentarze są najbardziej pokrzepiające i dopingujące do pisania, gdy pozytywne, lub wyzwalają lawinę odzewu, gdy krytyczne lub polemizujące. Czasem same komentarze więcej warte od artykułu ;)

  ,  06/01/2011

Tak daleko juz jestem z tymi plusami i minusami :-) Mialam na mysli te extra punkty, ktore wyswietlaja sie na zielono w komentarzu.

  ykes,  01/01/2011

Wiecznie podskakujący Świstek tym razem pisze o miłości do bliźniego. Brawo, czekamy na najbliższe uszczypliwe komentarze.

Z pełną przyjemnością mogłam zagłosować na twój artykuł Świstaku:) Pozdrawiam.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska