Login lub e-mail Hasło   

Najładniejszy bałagan

Jak pokazuje historia rock&rolla najważniejszy nie jest wygląd ani talent ale charyzma która porywa tłum i uwodzi, a kto ma uwodzić lepiej niż kobiety?
Wyświetlenia: 1.357 Zamieszczono 09/01/2011

Wydawałoby się, że to takie proste, a jednak panie zawsze miały pod górkę w tym gatunku. Z tym większą przyjemnością przedstawiam panie, które są nie tylko piękne i diabelnie utalentowane ale też mają charaktery, których może im pozazdrościć nie jeden facet! Te kobiety warto znać żeby wiedzieć gdzie kończy się drapieżny seksowny rock, a zaczyna podszywająca się pod niego tandeta. Na dziś panie, niemal równolatki, które wybrały różne tory kariery i stylistykę, ale żadnej z nich nie można odmówić talentu i statusu ikony rocka. 

 

Jezus umarł za czyjeś grzechy, ale nie moje

Patti, dziewczyna z New Jersey, córka wokalistki jazzowej i gorliwej członkini ruchu Świadków Jehowach była obdarzona niskim, głębokim głosem który z biegiem lat nabrał subtelnej chrypki. Nie należała do najpiękniejszych kobiet w historii muzyki ale uwodziła zmysłową artystyczną twarzą wychudłej kotki. Jej pierwszą pracą była posada w fabryce samochodów, później przewinęła się jeszcze między innymi przez uliczną trupę teatralną by w końcu wylądować na początku lat 70-tych w Nowym Jorku gdzie zaczęła od pisania wierszy. Było to wówczas wyjątkowo przyjazne artystom miejsce i jej kariera niespiesznie się rozwijała. W końcu panna Smith porzuciła literacko-performerskie zajęcie i przerzuciła się na karierę wokalną nagrywając wraz z towarzyszącym jej zespołem Patti Smith Group w 1975 roku debiutancką płytę Horses, która była połączeniem pre punk rocka z lirycznymi, poetyckimi tekstami. Największy przebojem Patti była nagrana w 1978 roku piosenka Because the night. Oficjalna wersja brzmi, że piosenkarka napisała utwór do spółki z Brucem Spriengsteanem- nieoficjalna, że był to odrzut z płyty "Bossa". Warto byłoby zobaczyć jego minę zwłaszcza, że piosenka do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawanych utworów na świecie.

Patti Smith na zawsze pozostanie jedną z ikon kultury punk rockowej lat 70-tych chociażby za swój intelektualno-feministyczny sposób patrzenia na świat.

 

Byłam raz zakochana i to było wspaniałe
ale wkrótce zamieniło się w ból w tyłku.

Kobieta która na lata ukształtowała obraz seksownej, ostrej blondynki o twarzy niewiniątka i czerwonej szmince jak przystało jak na miano ikony rockowego seksu karierę zaczynała jako króliczek playboya. Na szczęście nie tylko wdzięki ponętnej Debbie zostały zauważone, bo wraz z zespołem Blondie wniosła do muzycznej historii niezwykłe połączenie punk rocka i disco, nie wspominając o takiej porcji energii scenicznej, że mogłaby nią obdzielić wszystkich Stonesów.. Obdarzona silny zadziornym głosem i takim samym charakterem wokalista rzuciła wyzwanie zdominowanej przez mężczyzn scenie rockowej. O ile Patti Smith swoimi tekstami walczyła o równouprawnienie dla kobie o tyle Debbie Harry drwiła z mężczyzn i dominowała świadoma siły swojej seksualności i charakteru czego najlepszym dowodem są takie piosenki jak sztandarowa One way or another albo późna Maria.

Zespół największe sukcesy odnosił na przełomie lat 70tych i 80tych kiedy to powstał zaliczany do 500 utworów które ukształtowały rock - Heart of the glass. Niedługo potem zespół się rozpadł z powodu starć pomiędzy członkami. Został reaktywowany 1998 roku, a rok później powstała płyta kolejna płyta, która odniosła sukces.

Debbie Harry przez cały czas nagrywa solowe płyty i gra w filmach. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon rockowej kultury w USA i jest inspiracją dla niezliczonych wokalistek.

Podobne artykuły


32
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6761
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 9953
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11121
27
komentarze: 19 | wyświetlenia: 3066
28
komentarze: 6 | wyświetlenia: 29958
26
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2949
26
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5341
25
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3708
24
komentarze: 7 | wyświetlenia: 9099
22
komentarze: 16 | wyświetlenia: 7687
21
komentarze: 4 | wyświetlenia: 31281
18
komentarze: 6 | wyświetlenia: 16615
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 30915
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 22978
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 20173
 
Autor
Artykuł  memnik  (www),  09/01/2011

Blondie była niezła. Pod każdym względem :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska