Login lub e-mail Hasło   

Najwięksi Seryjni Mordercy

Są ludzie, którzy zbierają znaczki, kolekcjonują różnego rodzaju trofea albo nagrody sportowe, łowią ryby lub grają w kosza. Są jednak też tacy dla, których słowo „hobby”...
Wyświetlenia: 18.493 Zamieszczono 16/01/2011

Najwięksi Seryjni Mordercy

 

Są ludzie, którzy zbierają znaczki, kolekcjonują różnego rodzaju trofea albo nagrody sportowe, łowią ryby lub grają w kosza. Są jednak też tacy dla, których słowo „hobby” oraz „czas wolny” wiążą się z realizacją własnego planu mordu na ludziach.

 

Oto lista największych i najsłynniejszych morderców jakich udało mi się znaleźć:

 

1. Długo zastanawiałem się czy umieścić ową osobę w tym artykule, ponieważ technicznie rzecz biorąc, nie była ona seryjną morderczynią, a raczej człowiekiem, za którego nakazem zabito około 600 osób. Ta osoba przybrała sobie przydomek „Krwawa Hrabianka” nie bez powodu. Elżbieta Batory, która w rzeczywistości była hrabiną panicznie bała się upływu czasu, a krótko mówiąc starości. Z niewiadomych powodów, uznała ona, że krew (szczególnie młodych dziewczyn) pozwoli zachować jej wieczną młodość. Jak się domyślacie, nie przebierała w środkach. Zabijała niewinne kobiety, po czym spożywała oraz nacierała się ich krwią. Gdy to nie pomagało, zaczęła zażywać kąpieli we wspomnianej wyżej substancji. Żyła w XVII wieku.

 

2. Pedro Alonso Lopez (ur. 8 października - ) - "Andyjski potwór". Zabił ponad 300 ludzi. On także atakował przede wszystkim młode dziewczyny. Grasował w Kolumbii, Peru i Ekwadorze w latach 70. Wpadł w 1980 roku i trafił do kolumbijskiego więzienia. W 1998 roku wyszedł na wolność za dobre sprawowanie i ślad po nim zaginął. A najgorsze jest to, że, gdy wychodził z więzienia, to groził, że świat znów o nim usłyszy.

 

3. Bruno Ludke (ur. 3 kwietnia 1908 w Köpenick - zm. 26 kwietnia 1944 w Wiedniu), czyli morderca z Niemiec. Ma na swym koncie ponad 80 zabójstw. Zaczął mordować w latach 20. ubiegłego wieku. Gwałcił i zabijał kobiety. Pierwszy raz wpadł, kiedy udowodniono mu gwałt. Wysterylizowano go, bo pozwalało na to hitlerowskie prawo. Wyszedł na wolność i dalej mordował. Wpadł znów w 1943 r. Uznano

go za psychicznie chorego, a ponieważ prawo zakazywało więzienia takich osób, Ludke trafił do szpitala w Wiedniu. Tam nazistowscy lekarze

wykorzystali go jako królika doświadczalnego w eksperymentach medycznych. W 1944 r. zmarł podczas jednego z nich.

 

4. Andriej Czikatiłow (ur. 16 października 1936, zm. 14 lutego 1994),  - ten grasował w Związku Radzieckim. I był jednym z najdłużej działających morderców. Pierwszą ofiarę zamordował w 1978 roku. To była dziewięciolatka, którą chciał zgwałcić, a gdy się wyrywała, przebił ją nożem. Zabijał dzieci i kobiety, później do listy ofiar dorzucił także chłopców. Wpadł w listopadzie 1990 r. Przyznał się do 56 morderstw. Sąd skazał go na śmierć przez rozstrzelanie. Wyrok wykonano 14 lutego 1994 r.

 

5. Ilse Koch (ur. 22 września 1906 w Dreźnie, zm. 2 września 1967 w Aichach), Karierę rozpoczęła jako księgowa, a skończyła jako nadzorczymi obozu kobiecego i zbrodniarka wojenna. Była żoną oficera SS, który kierował m.in. obozem w Majdanku. Słynęła z niezwykle brutalnego traktowania więźniów, którzy nazywali ją "Wiedźmą z Buchenwaldu".

 Osoby, które zeznawały przeciwko niej po zakończeniu działań wojennych twierdziły, że Koch zarządziła, aby z ludzkich zwłok wykonywać produkty galanteryjne takie, jak: rękawiczki i torebki. Podobno z ludzkiej skóry kazała też wyrabiać abażury i oprawy książek. Na stole, przy którym spożywała posiłki znajdowały się ludzie czaszki. W 1949 r., po ponownym aresztowaniu postawiono jej zarzut morderstwa w 135 sprawach.

 

6. John Gacy (ur. 1942 – zm. 1994) - Jego ofiarami padali głownie młodzi homoseksualiści pracujący jako męskie prostytutki. Lecz nie tylko, zabił też kilkoro dzieci. Ofiarom zakładał kajdanki pod pretekstem pokazania sztuczek następnie je ogłuszał, gwałcił i mordował. Większość swoich ofiar ukrył pod podłogą domu. Dokonał około 33 zabójstw.

 

7. Ted Bundy (ur. 1946 – zm. 1989) – Przyznał się do trzydziestu zabójstw. Jako ofiary wybierał młode dziewczyny w wieku ok. 20 lat z długimi włosami z przedziałkiem po środku czoła. Swoje ofiary gwałcił i dusił niekiedy bił metalowym prętem.

 

8. Richard Ramirez (ur. 1960 r.) – Dokonał trzynastu zabójstw, pięciu nieudanych prób morderstwa oraz sześciu gwałtów.

Jego ofiarami padały kobiety od małych nawet 6 letnich dziewczynek po 80 letnie staruszki. Ofiary gwałcił, lecz nie zawsze zabijał. Satysfakcje sprawiała mu dominacja nad ofiarami i możliwość zadawania bólu.

Został złapany i skazany na karę śmierci, która jeszcze nie została wykonana.

 

9. Albert Fish (1870-1936) – Szacuję się, że zabił pięć osób, on sam przyznał się do trzech morderstw oraz do około STU udokumentowanych gwałtów (to nie pomyłka) dokonanych na dzieciach.

 

10. Kuba Rozpruwacz (ur. nieznane – zm. nieznane) – Jeśli chodzi o udokumentowaną liczbę ofiar (5 prostytutek), Kuba znacznie odbiega od swoich poprzedników, lecz ten człowiek – legenda nie mógł nie pojawić się w tej liście. Po raz pierwszy pojawił się w listach osoby podającej się za tego zabójcę i opublikowanych w tym czasie. Na temat tożsamości Kuby Rozpruwacza powstało wiele teorii, ale jak dotąd żadna z nich nie jest pewna. Wokół zabójstw przypisywanych Rozpruwaczowi narosła swoista mitologia, wsparta autentycznymi badaniami historycznymi, ale i amatorskimi hipotezami, włączającymi teorię spiskową i ludową inwencję.

 

 

 

 

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1247
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1035
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1120
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 798
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 594
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1054
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 564
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 906
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Gamka  (www),  17/01/2011

Pkt. 7 - Ted Bundy wpadł „na zęby „. W styczniu 1978 roku po zamordowaniu na Florydzie Lisy Levy, na lewym pośladku Lisy pozostawił ślad po ugryzieniu. Po schwytaniu Teda sporządzono odlew zębów (Bundy nie zgodził się na to od razu - trzeba było uzyskać nakaz). Odontolog dr. Richard Souviron zademonstrował na procesie, jak fotografie śladu po ugryzieniu i odlewu zębów idealnie do siebie pasują. I ...  wyświetl więcej

  ...,  17/01/2011

W jakimś tekście natknąłem się na opis zwyrodnialca, który był jednocześnie: seryjnym mordercą, kanibalem, zoofilem, pedofilem i nekrofilem. Nie pamiętam nazwiska. Osądzono go i posadzono na krześle elektrycznym w USA. Nie chcę się wymądrzać ale z tego co piszą znawcy - psychopaci mają nieaktywną jedną z części kory mózgowej, która odpowiada za sumienie.

aż ciarki przechodzą...

Co do Elżbiety , to podobno jakaś wiedźma jej nagadała , że jak będzie jeść młodych to przejmie ich siły witalne ^ ^Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska