Login lub e-mail Hasło   

Amulety – Pięć wymiarów symboliki cz.1

Symbole poprzez wieki zmieniały swoje znaczenie poprzez przypisywanie im własnych ukrytych znaczeń i przesłań zrozumiałych tylko dla nielicznych… Dzięki zapożyczeniom i małym ...
Wyświetlenia: 9.946 Zamieszczono 23/01/2011

W poszukiwaniu Symbolu źródła wszechrzeczy…

Od tysiącleci ludzkość wierzyła i nadal wierzy w siłę amuletów, słów, symboli i znaków mistycznych symbolizujących pomyślność, płodność, siłę, ochronę przed złem i moc nadprzyrodzoną pochodząca z duszy ludzkiej i innych wymiarów ludzkiej egzystencji.

Amulety istniejące już w społeczeństwach pierwotnych przechodziły stopniową metamorfozę - przemianę w wymiarze mentalnym, duchowym i fizycznym. Kultury następujące po sobie zacierały pierwotne znaczenie i „siłę” symboli a także przekształcały je fizycznie tworząc ich nowy zmanipulowany wymiar pozbawiony mocy – poza tą, którą sami tworzymy w kontakcie z amuletem.

Siła amuletów, symboli leży w pokładanych w nich nadziejach…Dodatkowym atutem amuletów jest wspierająca je siła świadomości ogólnej, w której dusze ludzkie łączą się w jeden silny organizm duchowej mocy (początek idei oświeconej).

Starożytni Egipcjanie wierzyli na ten przykład,że amulety złote, brązowe i kamienne umieszczane przy zmarłych zapewniając im nieśmiertelność w innych wymiarach życia poza grobowego i duchowego. Czyż nie uczyniły imion tych ludzi nieśmiertelnymi w naszej ludzkiej pamięci?!

To dzięki Egipcjanom możemy kończyć modlitwę słowem: Amen, które pochodzi od egipskiego słowa Amon, również dzięki Egipcjanom znamy wizerunek Marii i dzieciątka, – czyli Horusa i Izydy, od nich przejęliśmy także symbol ryby i tekst starego testamentu!

Symbolika, słowa i amulety - ewoluują, transformują dając siłę nie tylko nowym kultom i religiom, ale także utrzymując przy życiu pierwotne kulty, które nigdy nie przejdą w mrok ludzkiej niepamięci!

Lekceważenie sił pierwotnych, opartych na naturze ziemi i wszechrzeczy, siły ludzkiego ducha i umysłu służy tylko wzbudzeniu sił zła, które przejawiają się w nowych religiach, krwawych Bóstwach i wyznaniach, które nie dążą do jedności ludzkiej i oświecenia, lecz do władzy wybranych kast w oparciu o hierarchie i nie omylność swoich wypowiedzi i poglądów!

Czyż tak nie działa chrześcijanizm , islam… ?(Religie stworzone przez Judaizm (MS) w celu przejęcia za ich pomocą władzy nad światem – Mojżesz – (wł. Masesa) – Faraon heretyk – nie był hebrajczykiem, był jednym z twórców starego testamentu).

Czyż religie te tak nie tworzyły swoich potęg materialnych i duchowych…Strachem i krwią?!

Religie te dzielą nie tylko innowierców, lecz także własnych wiernych skazując ich na osamotnione, na osadzanie w kastach społecznych będących zależnymi od fałszywych nakazów i zakazów tworzonych przez człowieka a nie Boga.

Na początek krótkie wprowadzenie i 5 różnych amuletów.

Przede wszystkim, dlaczego właśnie pięć? Liczba ta (według antycznej symboliki chińskiej, kultury Majów, Koranu, Judaizmu…) posiada sama w sobie ogromną moc magiczną – liczba ta jest synonimem człowieka – człowieka niedoskonałego jednak gotowego do rozpoczęcia drogi oświecenia.

(Liczba ta została zniszczona - poprzez tworzenie symboli niewolnictwa (min: symbol eunucha) takich jak: czerwona pięcioramienna gwiazda czy białe gwiazdy na fladze Stanów Zjednoczonych oraz pentagram (symbol siły i upadku wielkiej Bogini).

Symbol ten zostały narzucony Państwom w ramach schematu państw podległych nowemu porządkowi świata. Liczba ta została także narzucona hebrajczykom poprzez pięcioksiąg – (niedoskonałość), dzięki któremu manipulanci (wyższa rada ortodoksyjnych kapłanów)  przejęli władzę nad narodem Izraela).

Jeden z amuletów (symbolizujących liczbę: 5) tzw: „ręka Fatimy” , bardzo popularny w północnej Afryce (szczególnie w Libii), ma chronić od złego i przynosić szczęście osobie, która go nosi na własnej piersi.

Ręka odróżnia człowieka od zwierzęcia, poza tym symbol dłoni może oznaczać dobro lub zło (a także zaproszenie do przejścia przez magiczny portal – o tym później), zależnie od ruchu- a więc czy jest ona otwarta czy zamknięta.

Według Buddyzmu ręka zamknięta to sekret. Otwarta dłoń Buddy symbolizuje nieskrywaną prawdę (cechuje to religie prawdziwe oparte na wierze w Boskość człowieka i jego oświecenie)! Religie zmanipulowane odrzucają naczelne - pierwotne symbole i uniwersalne dla wszystkich Religi przykazanie - jakim jest słowo: Prawda!

 

Amulety (symbole):

 

1.Ręka – amulet rozpowszechniony w Libii ( po arabsku „Khamsa”, co oznacza po prostu pięć palców). Dłoń posiada dwie szczególne i silne moce: zapobiega złym wpływom (ludzi, urokom), i daje szczęście w małżeństwie. Niekiedy symbol dłoni przyozdabiany był dodatkowymi symbolami tworząc tak zwany Symbolon – mistyczne zaproszenie do przejścia na wyższy poziom świadomości – „Dłoń Tajemnic” ( o tym w kolejnym artykule).

 

2.Księzyc – amulet ten używany od tysiącleci szczególnie rozpowszechniony był wśród Etrusków, a potem wśród Rzymian. Jest postrzegany jako jeden z najskuteczniejszych amuletów wspierających: miłość i uczucie oraz chroni od złego. Sprzyja dobrym związkom, namiętności – symbol nocy.

 

3.Ryba – ulubiony amulet Chińczyków - szczególnie w Mandżurii. Rozpowszechniony także wśród ludów śródziemnomorskich. Zapewnia powodzenie materialne. Sprzyja ludziom urodzony pod znakiem ryby, raka i wodnika. Symbol ryby został przejęty przez Chrześcijan od zapomnianej już dziś religii, jaką był Mitraizm (zwany kultem Mitry).

 

4.Klucz – ten talizman znany był wśród ludów germańskich. Używany był przede wszystkim do ochrony dzieci przed złymi siłami i chorobami. Pomagał również otwierać wszystkie „drzwi” – a więc rozwiązywać zawiłe problemy, zagadki, tajemnice…oraz konflikty.

Klucz ten różnił się trochę kształtem od klucza współczesnego, klucz zbudowany był z małej podkowy obróconej ku trzonkowi, która łączyła się z dwoma złączonymi z sobą ósemkami (symbol nieskończoności), z których wychodził trzonek zwieńczony małym równoramiennym krzyżykiem.

 

5.DyskAmulet pochodzenia etiopskiego. Zawiera stylizowaną rybę otoczoną oczyma. Ma wielką podwójną moc:daje kobietom piękność i długą młodość, poza tym dysk jako symbol słońca zapewnia zgodę i pogodę ducha.

Co ciekawe symbol ten, w którego Etiopscy szamanie wpisywali 6-ramienną gwiazdę, przejęli żydzi, przypisując rybę chrześcijanom, a oczy symbolice masońskiej ( także Iluminatów –XVIw). Symbol dysku etiopskiego jest typowym przykładem Symbolonu – amuletu, w którym przeplata się wiele znaczeń i symboli tworzących drogę ku wiedzy i odkryciu prawdy.

Symbole poprzez wieki zmieniały swoje znaczenie poprzez przypisywanie im własnych ukrytych znaczeń i przesłań zrozumiałych tylko dla nielicznych… Dzięki zapożyczeniom i małym modyfikacjom mogły uchodzić za symbole innych kultów i wierzeń, pozostając bezpiecznymi i anonimowymi.

Zabawa sekretnymi symbolami, znakami, wierszami… służyła odwiecznej chęci przekazania prawdy następnym pokoleniom… Jednak następne pokolenia muszą uzbroić się w odpowiednią wiedzę i otworzyć własny umysł, aby dotrzeć do początków tworzenia symboli i odkryć prawdę ludzkiego pochodzenia – a to najlepsza droga do olśnienia oświecenia.

Żaden z symboli używanych w czasach współczesnych nie jest właściwie interpretowany. Interpretacja symboliki religijnej, świeckiej, szamańskiej… odbywa się na drodze dopasowań kulturowych i narzuconych odgórnie interpretacji religijnych…

 

c.d.n.

 

dydymus

Podobne artykuły


22
komentarze: 83 | wyświetlenia: 2178
29
komentarze: 29 | wyświetlenia: 13649
29
komentarze: 6 | wyświetlenia: 9951
32
komentarze: 68 | wyświetlenia: 12683
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1307
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 59718
18
komentarze: 15 | wyświetlenia: 10406
25
komentarze: 43 | wyświetlenia: 4497
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 5551
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1875
15
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6589
11
komentarze: 13 | wyświetlenia: 13960
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 2139
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska