Login lub e-mail Hasło   

Dieta amerykańska

Dieta amerykańska "kolacja minus" zyskuje coraz większą popularność: dziś jest uważana za jedną z najbardziej efektywnych strategii odchudzania, nie tylko a Ameryce, ale r&oacut...
Wyświetlenia: 1.940 Zamieszczono 24/01/2011

Dieta amerykańska "kolacja minus" zyskuje coraz większą popularność: dziś jest uważana za jedną z najbardziej efektywnych strategii odchudzania, nie tylko a Ameryce, ale również w Europie. Jaki jest klucz do sukcesu nowej diety?

Dzięki temu, że opisywana dieta nie należy do gatunku drastycznych diet „10 kilo za tydzień”, a raczej jest długotrwałą strategią zdrowszego podejścia do odchudzania -  nie sprzyczynia szkód organizmowi i nie prowadzi do braku składników odżywczych i witamin.  Nawiasem mówiąc, wszelkie skuteczne diety są zazwyczaj długotrwałe albo stałe.

Ci, którzy chcą korzystać z długotrwałych efektów tej diety, będą musieli zapomnieć na długi czas słowo „kolacja”.

W diecie „kolacja minus” sa cztery zasady, których należy zawsze przestrzegać:

- celowy dobór odpowiednich produktów,

- odpowiednie zabezpieczenie organizmu płynami,

- świadome odrzucenie "niezdrowych" tłuszczy, oraz

- dostarczanie organizmowi witamin i innych składników odżywczych w odpowiednich ilościach, niezbędnych dla prawidłowej przemiany materii.

W ogóle, w proponowanej diecie nie ma żadnych zakazów, jeśli chodzi o wybór produktów, możemy sobie pozwolić i trochę slodyczy, i nawet kawałek tłustej kiełbasy, i kieliszek wina. Pamiętajmy tylko o liczeniu kalorii, których nie powinno być więcej niż 2000 – 2200 kcal na dobę, w zależności od obciążenia fizycznego i ćwiczeń, które wykonujemy dodatkowo do diety (wiadomo, że w przypadku aktywności fizycznej należy sobie „dodać” kalorii).

Zwłaszcza fajne w tej diecie jest, że na śniadanie można zjeść wszystko co chcesz.

Ważne tylko Twoje pragnienie, aby schudnąć. Za pomocą diety "kolacja minus" można osiągnąć upragnioną wagę. Trzeba być tylko realistą w stawianiu sobie zadań. "Kolacja minus", nie obiecuje wyników w trzy dni. Pamiętaj, że odchudzanie powinno rozpocząć się swobodnie, wygodnie i łatwo, a pozytywne zmiany będą widoczne po kilku tygodniach.

 Zalecenia dla amerykańskiej diety:

- Jadłospis ma być urozmaicony przez cały tydzień, włączająć mięso, przetwory mleczne, produkty zbożowe – najlepiej z pełnego ziarna, świeże warzywa i owoce,

- Po 17 godz. nie spozywaj nic, z wyjątkiem płynów (niesłodzonych),

- Płynów musi być wiele, nie tylko wieczorem, ale w ciągu dnia, ponieważ duża ilość płynów, pomaga oczyścić organizm z toksyn,

- Pamiętaj o pewnym ograniczeniu tłuszczy. Jeśli zjadłaś extra kawałek kiełbasy, nie zapomnij "zajeść" ją kilkoma plastrami ananasa lub 2-3 plasterkami grejpfruta

Podobne artykuły


110
komentarze: 47 | wyświetlenia: 159736
79
komentarze: 114 | wyświetlenia: 31639
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 13200
22
komentarze: 53 | wyświetlenia: 3327
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 161030
40
komentarze: 10 | wyświetlenia: 49560
38
komentarze: 11 | wyświetlenia: 20995
33
komentarze: 18 | wyświetlenia: 185872
21
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3228
21
komentarze: 3 | wyświetlenia: 4931
19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 10113
18
komentarze: 6 | wyświetlenia: 86634
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska