Login lub e-mail Hasło   

Rosja nasz przyjaciel, a Kaczyński to nasz wróg?

Rok wyborczy skłania do refleksji. Kto ma rację , a kto nie?
Wyświetlenia: 902 Zamieszczono 27/01/2011

Jakiś czas temu Pan Skalski powiedział, że nasza scena polityczna "nie jest merytoryczna, a stara się być wyrazista". Ciężko się z tym nie zgodzić. Kiedy dwie partie, które w zasadzie nie różnią się zasadniczo, a przedstawiane są jako dwa biegu tego samego mianownika.

Te dwie partie reprezentują medialnie skrajnie różne podziały społeczne w Polsce. Otóż nie, jest wiele rzeczy, pod którymi politycy jednej i drugiej partii mogliby się podpisać  Jednak "gra polityczna" (nie chce tego nazywać wojna, bo wojną w żaden sposób nie jest) czyli zdobycie pełni władzy przez którąś partię, a przynajmniej w część, przesłania realizację planów  programowych. Ponieważ te plany są zbieżne muszą być w mediach przedstawiane"biegunowo".

Np: smoleńsk wątpie , czy Tusk chciałby się wpisać w rolę popyhadła Rosji. Jego posunięcia determinowała polityka wewnętrzna. Sprawa, w której PiS wiadomo, że będzie nieufna stronie Rosyjskiej, premier  przyjął postawę Ugodową( nie chce napisać uległą, np spprawa konwencji chicagowskiej, kiedy została nam "oznajmiona")

Nie wiem czy wyrażam się dostatecznie jasno. Prawie żadnych różnic między Po, a PiS nie ma.  Oczywiście któś powie, że działalność Jarosława Kaczyńskiego jest antypaństwowa. Niestety jest to zabieg retoryczny. I Ciężko jest z nim polemizować ponieważ każda dyskusja stawia oponenta za kurtyną pisowskości. Stwierdzienie, że Kaczyński jest antydemokratyczny przyjmowane jest  a priori.

Żeby jednak trochę usprawiedliwić naszą scenę polityczną. Rosja prowadzi politykę imperialną. Nie zrozumiałe jest dla mnie przekonianie części publicystów nadzieją na demokratyzację(jakby to było warunkiem wolności) Rosji. W programie Janiny Paradowskiej jeden z publicystów przekonywał, że Rosjanie chcieliby, żeby każde śledztwo było przeprowadzane z taką obiektywnością jak smoleńskie. Czyli, Putin na czele komisji ogłasza, że "wina nigdy nie jest po naszej stronie, ale po przeciwnej?" Szczyt obiektywności.

Kilka faktów dla czytelników jakim państwem jest Rosja.

 - W ciągu 20 lat od upadku ZSRR nie zgineli tylko Litwinienko i PolitkowskA, ALE PONAD 200 osób związanych z życie publicznym

 - na podstawie źródeł "the Economics" 70%  establishmentu pochodzi od agentów KGB.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1011
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1079
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 755
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 737
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1888
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 580
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 545
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 546
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 892
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 670
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  andrzejs,  27/01/2011

To, że Rosja prowadzi politykę imperialną jest jasne dla wszystkich. Wkurza nas wszystkich to, w jaki sposób wywinęli numer z raportem MAK i co w nim zamieścili, a właściwie czego nie zamieścili. Jednak taka właśnie "ich obiektywność" jest zrozumiała dla obywateli Rosji. Tak robi większośc państw, Polski nie wyłanczając.
Przykład: ile trzeba było "ciężarówek gorzkich pigułek przełknąć", żeb ...  wyświetl więcej

Dobry polityk to polityk skuteczny. Skuteczność jest miernikiem polityki, biznesu, ale nie tylko. Skuteczny musi być lekarz i nauczyciel, policjant i strażak. Można się obrażać na Rosję, Chiny i na niemieckiego brukowca za kartofla. Zrywać stosunki dyplomatyczne, lub wzorem pani minister na wygnaniu Fotygi chełpić się tym, że za jej kadencji nie było żadnych kontaktów z Rosją, nawet na szczeblu dy ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  28/01/2011

Każdy kraj można zamienić w obóz koncentracyjny. Wszystko zgodnie z prawem międzynarodowym. Wystarczy by na zewnątrz ludzie myśleli tak ja Andrzejs i Hamilton. Widocznie nie bezinteresownie. Co nas obchodzi mordowanie Palestyńczyków.Gross i Kwaśniewski powinni tam pojechać i bronić Palestyńczyków swoich Semickich braci, którzy przeszli na islam i za to są wykluczeni i eksterminowani przez Semitów wyznających syjonizm.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska