Login lub e-mail Hasło   

Jak pozbyć się zmarszczek

Niektóre sposoby na poprawienie wygladu są bardzo proste i nic nie kosztują. Może dlatego ich nie doceniamy. Podzielę się swoim odkryciem.
Wyświetlenia: 5.222 Zamieszczono 03/02/2011

Lifting bez skalpeta i chirurga

Obserwacja ludzi starszych daje dużo ciekawych spostrzeżeń.

Dzisiaj przekażę Ci rewelacyjne odkrycie. Mam na widoku po kilka przykładów osób w wieku ok. 80 lat. Znam ich zwyczaje żywieniowe oraz tryb życia.

To odkrycie jest tak dla mnie tak ekscytujące jakbym odkrył eliksir młodości. Dotyczy rzeczy tak powszechnie znanej i promowanej, że z drugiej strony dziwię się, że tak bardzo niedocenianej.

To, że nasze ciała składają się w większości z wody wie każdy kto czyta i słyszy. Dlaczego zatem niewiele robimy z tą wiedzą?

Odpowiedź jest jak zwykle prozaiczna. Lekceważymy, proste i darmowe rady!

A jakie to rady?

  • Pij dużo wody
  • Pij ją regularnie
  • Dobierz rodzaj wody mineralnej by smakowała ci byś mógł jej wchłonąć bez odruchów wymiotnych

Można by jeszcze parę dodać ale teraz chcę się skupić na swoim odkryciu. Zauważyłem ponad wszelką wątpliwość, że nasz wygląd zależy od tego jak się do tych rad stosujemy czyli czy wystarczająco dużo wody pijemy. Okazuje się w większości przypadków, że za mało. 80-latkowie, którzy piją mało mają twarze pomarszczone i problemy z trawieniem i wydalaniem. Są wśród seniorów jednak tacy, którzy piją filiżankę za filiżanką, nawet niekoniecznie czystej wody, i mają buzie o „20-30 lat gładsze” niż ci pierwsi i nie znają ich niedomagań.

A teraz na poparcie tej tezy, zanim oportuniści wzniosą krzyk, proponuję test.

Wyznacz sobie 4 dni na test. To mają być kolejne dni. Przez pierwsze dwa dni pij mało. Ogranicz się do jakiegoś minimum by nie dyło to zbyt uciążliwe dla ciebie. Nie masz się umatwiać. Możesz zrobić tak: Jeśli ogarnia cię pragnienie i wypiłbyś np. dwie szklanki wody – wypij jedną. Jeśli wystarczałaby tobie  jedna szklanka – wypij pół. I niech to łącznie będzie 1-1,5 litra w ciągu dnia. I tak przez dwa pierwsze dni.

Wieczorem drugiego dnia obejrzyj się w lustrze, poproś by ktoś z bliskich ocenił twój wygląd ale dobrze obserwując. A super by było gdybyś tę drugą osobę namówił do zrobienia takiego testu jednocześnie z tobą.

Następne dwa dni pij bardzo dużo wody i regularnie. I teraz zrób odwrotnie – jeśli będziesz miał ochotę na jedną szklankę wypij dwie. Nastaw sobie nawet zegarek, komórkę by np. co 1 godzinę przypominała ci o wypiciu 1,5 – 2 szklanek wody.

Po tych dwóch kolejnych dniach popatrz na siebie w lustrze, zawołaj tę samą osobę co 2 dni wcześniej by oceniła twój wygląd i porównała z tym sprzed dwóch dni.

Bądź pewny – będziesz zdumiony jak zmienił się twój wygląd w te dwa dni. Zobaczysz dowód na to jak dobrze jest się trzymać tych rad, o których napisałem na początku. Zwróć zwłaszcze uwagę na te miejsca na twej twarzy, które najbardziej wskazują na to, że nie masz już 20 lat… a więc zmarszczki, worki pod oczami.

Jeśli będziesz dobrze obserwował swój organizm może dostrzeżesz jeszcze inne korzyści.

Kiedy pijesz dużo twój organizm lepiej sobie radzi z chłodem, upałem a nawet z wzrasta jego odporność na wirusy. Po dłuższym czasie wprowadzenia dobrych „wodnych nawyków” możesz zacząć lepiej wypróżniać się, twoja przemiana przyśpieszy i zgubisz nawet jakiś zbędny kilogram bez żadnych innych działań.

Moje własne doświadczenia

O wyglądzie i wygładzaniu zmarszczek „metodą wodną” nie wspomnę. Drugie odkrycie – zimne ręce. Kiedy zacząłem pić więcej wody rano ( conajmniej 0,5 litra) przed wyjściem zapomniałem o zimnych dłoniach – czy poprawiło się krążenie? Nie sądzę, to raczej odpowiednia ilość wody wspomaga zachowanie ciepłoty ciała i powoduje lepsze zaopatrzenie w energię „końcówek naszego ciała”.

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 969
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 798
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 970
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1094
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 907
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 927
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 503
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 481
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 562
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 386
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 802
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 696
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 722
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 620
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 626
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ostatnimi czasy bardzo popularna jest komora hiperbaryczna To całkiem niezły sposób na pozbycie się zmarszczek, ujędrnienie skóry - po prostu odmłodzenie. Niektóre kliniki oferują zabiegi w komorze hiperbarycznej - http://vimed.pl/zabiegi/komora(...)ryczna/ - tutaj można sobie o tym zabiegu poczytać. Warto się zdecydować.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska