Login lub e-mail Hasło   

Mowa ciała - pożądanie

Nie tylko usta mówią, ale ciało również. Co więcej, czasem ciało mówi coś innego niż usta. A pożądanie? Jak wyczytać je z kobiecych dłoni, mimiki i gestów?
Wyświetlenia: 45.272 Zamieszczono 03/02/2011

Załóżmy, że rozmawiasz z kobietą która Cię bardzo interesuje. Mówić można jedno, a myśleć co innego. Czasem usta nie wypowiedzą tego co pragnie ciało, bądź po prostu "wstyd" zamyka usta a powściągliwość każe czekać. Chciałbyś poznać jej myśli? No tak to nie możliwe, ale możliwe jest za to odczytywanie jej mowy ciała. Chcesz wiedzieć co ono mówi o Tobie?

Czy wiesz, że ciało też może mówić? Czasem usta nie wypowiedzą tego, co ciało ukaże gestami. Dlaczego warto znać mowę ciała? Ponieważ uważne obserwowanie drugiej osoby i umiejętność odgadnięcia prawidłowo jej gestów, może nam powiedzieć prawdę. Chciałbyś wiedzieć, czy ona jest zainteresowana Twoją osoba, czy Cię pożąda? A może rozmowa z Tobą ją nudzi?

 

Kłamstwa i intuicja

 

Oczywiście, nie możemy na sto procent być pewnie odbioru czyichś gestów, jednak mogą nam one powiedzieć wiele. Łącząc odczytywanie gestów z intuicją, oraz korzystając z tego na ile daną osobę znamy, mamy ułatwione zadanie. A więc co czynić, by być bardziej czułym na odczytywanie sygnałów niewerbalnych? Po prostu miejcie oczy szeroko otwarte i uczcie się ludzi. Jednak nie skupiajcie się wyłącznie na tym, ponieważ wtedy zapomnicie o drugim (słuchanie słów).

 

Być kimś bliższym

 

Po za tym, że odczytywanie sygnałów nie werbalnych jest przydatne samo w sobie, możemy jeszcze dzięki temu uczyć się naśladować gestami drugą osobą. Zapytacie, po co to czynić? Jeśli zależy wam na nawiązaniu bliższych relacji z drugą osobą, zjednaniu jej sobie, zdobyciu zaufania, jest to jeden z lepszych sposobów. Gdy staramy się naśladować czyjeś gesty, sposób ukazywanie emocji, nasza więź się zacieśnia. Poza naśladowaniem gestów, można spróbować dopasować ton głosu: mówić bardziej cicho, głośniej, szybciej, wolniej, tonując.

 

Kobiety i mowa ciała

 

Jeśli chodzi o mowę ciała, kobiety są o wiele bardziej złożone. One wysyłają o wiele więcej sygnałów, z reguły więcej gestykulują. Co ciekawe, często ich gesty mówią co innego, niż język. Bądź też ich mowa mówi to czego niechcą powiedzieć słowami, na przykład z powodu nieśmiałości, czy zwykłej gry z Tobą. Obserwuj ją, jej ciało: palce, uśmiech, spojrzenie, mrugnięcie, ułożenie rąk, nóg – to wszystko mówi niewerbalnie. Jej ubiór też jest dla Ciebie sygnałem, mówiącym o jej osobowości, to jaki strój dobrała na spotkanie z Tobą. Mimo tego, bądź ostrożny, by jej nie urazić, czasem zdarza się że mężczyzna odbiera wygląd i gesty w sposób za bardzo seksualny. Dlatego ważne jest łączenie odczytywania gestów z poznaniem danej osoby, ponieważ czasem ktoś nieświadomie wysyła sygnały, które nie koniecznie muszą świadczyć o tym czego jesteśmy pewni.

 

Sygnały niewerbalne

 

A więc łącząc poznanie, obserwację tonu głosu, wypowiadane słowa i zarazem obserwując mowę ciała – dopiero możemy odczytać to jak nastawiona jest do nas dana osoba. Zapewne chcielibyście poznać gesty, które mogą świadczyć o otwartości kobiety do was i wyrażeniu chęci na bliską (bardzo bliską)  znajomość. Postaram się podać wam kilka propozycji:

 

a) Twarz i mimika

Osoba nastawiona do nas pozytywnie i zainteresowana naszą osobą, przede wszystkim będzie chciała poświęcić nam uwagę. Składa się na nią kontakt wzrokowy, dużo mówią brwi np. lekko uniesione, mówią: interesuje mnie to co mówisz, lekko zaniżone, mogą świadczyć o małym zakłopotaniu. O uśmiechu mówić chyba nie trzeba, każdy z nas wie co oznacza delikatny kobiecy uśmiech. Jeśli chodzi o kontakt wzrokowy, kobieta, która darzy Cię zainteresowaniem, będzie starała się skupić na Tobie uwagę, oczywiście jeśli twoja osoba będzie ją onieśmielać, będzie zapewne patrzeć na ciebie, poczym spuszczać wzrok na dół itp. Rozszerzone źrenice stanowczo świadczą o jej zainteresowaniu i zaangażowaniu w znajomość.

 

b) Dotyk

Dotyk, często bezpośrednio kojarzy nam się z strefą erotyczną. Jednak nie tylko jest z tym związany, bo przecież, pojawia się też w wyrażaniu serdeczności, poparcia, wsparciu. Jakie sygnały dotykowe mogą świadczyć o chęci na kontakt bardziej seksualny? Pisząc o dotyku, oczywiście mam na myśli gdy kobieta dotyka Ciebie J. Możesz być pewny że poniższe gesty oznaczają jej bliskie zainteresowanie:

 

- kładzenie dłoni na twoje kolana, nawet lekkie dotknięcia, przerywany dotyk.

- dotykania wnętrza twoich dłoni (wnętrze dłoni, a nawet pokazywanie jej, w czynnościach jak: dotykanie własnych włosów, trzymanie filiżanki) ma wyraz erotyczny.

- dotykanie Twoich włosów (przyjacielski też), twojej twarzy (może oznaczać chęć na czułość, pieszczoty)

- podszczypywanie, zaczepki (najbardziej swobodny sposób by pokazać zainteresowanie i sprowokować drugą osobę do działania).

 

c) Gesty

Kiedy mówimy często poruszamy głową, rękoma i całym ciałem. Tak jak wspomniałam pokazywanie części otwartej dłoni, nadgarstka mogą świadczyć o otwartości i chęci zbliżenia. Częstym gestem u kobiet mówiącym: jestem Tobą zainteresowana i kokietuje Cię, jest dotykanie własnych włosów, bawienie się kosmykami. W ogóle kobieta której wpadłeś w oko, często dotyka swojej twarzy: palcami ust, szyi. Może gładzić dłońmi własne uda, dotykać dekoltu. Jest skupiona na Twojej osobie, czyli z pewnością nie kręci się, tak jakby oczekiwała zakończenia spotkania z Tobą.

 

d) Pozycja Ciała

Składa się na nią: sposób siedzenia, bliskość, ułożenie nóg i rąk. Ustawienie ciała w sposób umożliwiający dobry kontakt wzrokowy, dotykanie, nachylenie się w Twoim kierunku sugerują pozytywne nastawienie. Jeśli kobieta do tego, przybliża się do Ciebie nachyla tak, by być bardzo blisko – ma to zabarwienie erotyczne. Wyróżnia się nawet różne strefy świadczące o nieświadomej interakcji, intymną jest odległość od 0-50 cm.

Kierowanie rąk w Twoim kierunku, czy wysuwane jednej z nóg bliżej Ciebie, dotykanie Twoich stóp – mówi: szukam bliskiego kontaktu. Nie będę już wspominać o lekkim rozchyleniu kolan. Szukanie sposobów by się nachylić w Twoim kierunku; ukazując Ci kobiece wdzięki. Sposób poruszani się kobiety w Twoim towarzystwie, jej krok może Cię uwodzić: kołysanie biodrami, kocie ruchy, niby nie chcące ocieranie się o Ciebie. W końcu postawa świadcząca o całkowitej otwartości: będąc blisko Ciebie, siedząc np. na sofie, ona wygodnie się opiera o oparcie, ręce rozłożone, bądź palce jednej dłoni wplecione we włosy, nogi lekko rozchylone – swobodnie. Ta pozycja może świadczyć o oczekiwaniu iż ty uprzejmiejsze kontrolę i zaczniesz działać bardziej stanowczo!

 

Wszystko o czym napisałam powyżej, to sygnały pozytywne i świadczące o otwartości, warto jednak też znać gesty, które są obronne i mogą mówić: nie jestem Tobą zainteresowana. Jednym z nich są: skrzyżowane ręce na piersi, unikanie kontaktu wzrokowego, zachowywanie odległości i zamknięta postawa (stanie prawie na baczność). Można by pisać dużo na temat mowy ciała, ale tak jak wspomniałam a wstępie: warto obserwować i dążyć do poznania, ponieważ każdy jest inny.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1352
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1605
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 927
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1319
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 402
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 912
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1207
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  03/02/2011

Każda jej pozycja to już propozycja / Jan Sztaudynger /

Dobre:) Pouczające:) Tylko co z tymi, które co innego myślą, co innego robią, a co innego mówią? To syndrom kompletnego braku kompatybilności;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska