Login lub e-mail Hasło   

Kura na Rosół boi się kwadratowych jaj

Bardzo ważną okolicznością dla parającego się piórem jest wybrać sobie odpowiedniego rozmówce.
Wyświetlenia: 727 Zamieszczono 04/02/2011

Taki dziennikarski samograj  przeczytałem niedawno w Nowej Trybunie Opolskiej. Była to  rozmowa redaktora Zbigniewa Górniaka z Kurą na Rosół.Okazuje się, że taka Kura, żyjąca ekologicznie (dziobie trawkę, wybiera z ziemi robaczki) jest bardzo nieszczęśliwa, gdyż cały czas przy znoszeniu jajek musi je kalibrować, by zachować normy U E, żeby też  nie wyszły kwadratowe jaja. Kura na Rosół sądzi, że lepiej od niej mają się zniewolone brojlery, które siedzą bezpiecznie w klatce i nie muszą zdobywać karmy. Ponadto Kura na Rosół, jako smaczna, w każdej chwili może trafić do garnka, gdy zaś jej koledzy -faszerowani świństwami - wywołują ”słynny” konsumencki  absmak.

Nawet  zdobywanie przestrzeni życiowej wzbudza w Kurze na Rosół  historyczny strach, gdyż wie jak to źle się zakończyło dla Niemców w maju 1945 roku.

I pomyśleć, że taka Kura na Rosół wie o tym wszystkim. Nie wiedzą natomiast o tym działacze mniejszości niemieckiej. Oni na Opolszczyźnie przestrzeń życiową zaczęli zdobywać poprzez dopisywanie do polskich nazw miejscowości  niemieckie dziwolągi. I tak miasteczko Dobrodzień  nazwali „Guttentag”, wieś Niwki – „Tempelhoff , Dębie  -   „Dembio”, a Dębską Kuźnie –„Dembiohammer”.

Jak było do przewidzenia na owe nazwy zareagowano  sprayem. Niektóre mniejszościowe gminy
więcej już wydały na zmywanie farby niż na łatanie dziur w jezdni. Nietrudno się domyślić, iż wykrywalność tego typu przestępstw jest na poziomie zamalowywanych fotoradarów.  Policjantom udało się capnąć jednego ze sprawców. Jakież ich było zdziwienie, kiedy poinformował ich, iż jest Ślązakiem i członkiem mniejszości niemieckiej. Tłumaczył się  dość logicznie, że pracuje w Niemczech, właściciel Niemiec wrzeszczy na niego jak głupi, a on gdy wraca do swojej wioski, to od tego niemieckiego szwargotu chce po prostu odpocząć. Nawet go dwujęzyczne tablice denerwują, chociaż swojskie…

W świadomości Opolan pozostał pewien śląski działacz, który  tymi słowy witał na tych ziemiach
w 1945 roku wojsko polskie: - Witom wos, oficery, unteroficery i ten nosz polski Wermacht! Niamiec nie będzie juz pluł nam w gambe i unacył dzieci.

Oj, jakże się mylił!

Powyżej opisane zdobywanie przestrzeni życiowej przez mniejszość  niemiecką odbywa się na poziomie samorządowym, gminnym, sołeckim. Ich szef, niejaki Norbert Rasch, chce zaingerować w historię, by sejmik województwa opolskiego przyjął odpowiednią uchwałę oddającą hołd ofiarom Sowietów, którzy na tych ziemiach zabili wiele tysięcy niewinnych cywilów, zgwałcili kobiety i splądrowali domostwa. Uchwale tej przeciwny jest PIS – bo tchnie duchem pani Steinbach. – To przecież Niemcy rozpętali wojnę, strzelali z wieżyczek w Auschwitz, a teraz chcą być reprezentantami pokrzywdzonych. To bezczelność  - komentują niektórzy opolscy radni.

***

Również w oparach absurdu żyje większość radnych miasta Opola.  Na nieszczęście dla normalnych mieszczuchów w tym mieście oddanie nowego wiaduktu na ulicy Struga zbiegło się z zapowiedzią beatyfikacja Jana Pawła II. Niektórzy radni ową okoliczność uznali za nadzwyczajny cud, zwłaszcza że dotychczas w Opolu raczej więcej się rozpadało niż budowało. Zaproponowali ten nowy wiadukt nazwać imieniem  JPII. Rozpętała się burza medialna. Ponad 90% internautów uważa, że to głupi pomysł, wręcz obrażający naszego wielkiego rodaka.- Nie nazywajcie jego imieniem zwykłej konstrukcji – pisało wielu.

Zadyma trwa, chociaż śnieg wyparował!

P.S. Redaktor Górniak opublikował w NTO  rozmowę ze Spółką Skarbu Państwa. Dużo pornografii.

 

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1248
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1035
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1120
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 799
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 594
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1054
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 564
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 907
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  jotko49,  04/02/2011

::Witom wos, oficery, unteroficery i ten nosz polski Wermacht! Niamiec nie będzie juz pluł nam w gambe i unacył dzieci.""...rarytas!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska