Login lub e-mail Hasło   

W poszukiwaniu wiary, którą Kościół Katolicki z nas wykorzenia

Był taki czas i to całkiem niedawno, kiedy to Hiszpania dorównywała nam Polakom w określaniu siebie katolikami. Co stało się z wiarą Hiszpanów?
Wyświetlenia: 4.281 Zamieszczono 05/02/2011

Wbrew temu czego spodziewaliście się tu przeczytać, nie będę tu i teraz zajmował się tematem wiary, albo utraty wiary w dalekiej nam Hiszpanii. Pod ostatnim moim artykułem dotyczącym znienawidzonym już przeze mnie i pewnie przez większość Polaków tematem mieszania przyczyn ze skutkami mimo wszystko "tragedii" rodzin osób zamordowanych w Smoleńsku 10.kwietnia ubiegłego roku przeczytałem komentarz jednej z moich stałych czytelniczek prośbę o napisanie czegoś o Bogu.
Cóż koleżanko, na Twoje życzenie zajmę się dziś  tematem mojej wiary. Tematem poziomu wiary Polaków w przeddzień wyniesienia na ołtarze co by tu nie mówić jednak największego Człowieka jakiego wydała nasza Najjaśniejsza.
Żeby dobrze rozpocząć temat wpadłem na moment na stronę gdzie znajdują się wyniki CBOS na temat mnie interesujący i ...? Tak na prawdę, powinienem chyba jednak zająć się wiarą w Hiszpanii. Otóż jak informuje nas owa firma zawodowo zajmująca się badaniem opinii publicznej na różne tematy 93 % Polaków uważa siebie za Katolików.
- 46 % z nas uczęszcza co niedziela na msze św.
- 20 % z nas nie wierzy w sąd ostateczny
- 13 % podważa historyczność Jezusa
- 31 % z nas odrzuca Poczęcie Jezusa z Ducha Świętego.
 Pomyślmy w tej chwili co znaczą te dane? Co trzeci z nas na słowa pozdrowienia Radia Maryja "Zawsze Dziewica" zastanawia się - Dlaczego?
Dlaczego w ogóle zaczynamy zastanawiać się, dlaczego zaczynamy dyskutować nad Dogmatami Wiary?
Żeby było jeszcze ciekawiej przytoczę wynik badań Human Values Studies z roku 2010 , które ujawniają, że:
- 32 % Polaków wierzy w REINKARNACJĘ

W tej chwili zacytuję Wam pewien dowcip, który znalazłem w  artykule - http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/wiara-czy-falszywa-moralnosc,4284, którego oczywiście przeczytanie polecam:

"Grzesznik został ekskomunikowany i zakazano mu wstępu do kościoła. Zanosi więc swój żal do Boga:

- Panie, nie pozwalają mi wchodzić do kościoła - mówi.

Na to Bóg, patrząc na grzesznika, odpowiada ze smutkiem w głosie:

- Nie martw się, mnie też tam nie wpuszczają."

 A teraz przytoczę wam komentarze pod owym artykułem:

      ( 2011-02-03 20:27)
      ~Waldi

      Zakłamanie i hipokryzja katolików są
      powszechnie znane. Katoliccy talibowie różnią
      się od swoich islamskich odpowiedników tylko
      tym, że noszą krzyże a tamci symbol
      półksiężyca.  
    *

A oto jedna z wielu odpowiedzi:

( 2011-02-04 12:39)
~szarak

Waldi ateistyczny talibie, a ty jaki symbol nosisz
na klacie? czyżby kuppę gołębia? a może
gołę babę?   koniec cytatu.

Oto odpowiedź jak mniemam katolika na fakty, o których pisze kolega "Waldi" Takie to właśnie odzywki są na porządku dziennym. W innym miejscu na zarzuty, o których wie przecież każdy Polak, a dotyczące okradania Polaków przez dyrektora pewnej stacji radiowej czytamy odpowiedź:
( 2011-02-02 21:58)
~Mohenryk

O.Rydzyk was w oczy kole?
Napisz co Ci ukradł a ja Katolik Ci to zwrócę.

Czy O.Tadeusz pisze gdzieś publicznie że jesteś mordercą? Czy ktokolwiek pisze?
Może przyczep się do jakiegoś Rabina? Zacznij rozliczać synagogi?
Albo Islamskich kacyków, którzy okradają biednych ludzi nawet z jedzenia, często przy tym
bijąc lub zabijając? Ojciec Rydzyk jest ikoną WIARY, Ostoją patriotyzmu w tym biednym kraju.
Kto daje milionom ludzi nadzieję, że nie będzie u nas meczetów więcej niż kościołów?
Starsi ludzie którzy zostali sami czują więź duchową i emocjonalną z wspólnotą Radia
Maryja. Przynajmniej nie czują się opuszczeni i czują że są potrzebni.
Pamiętaj że kapłan jest przedstawicielem Boga na ziemi, opluwając go, czuj się jakbyś pluł w
twarz Chrystusowi.  koniec cytatu.

Wiecie co Wam odpowiem, moi drodzy słuchacze Radia "Maryja"? Powiem wam pewien dowcip z życia wzięty:

"Pewien chłopak, chciał się wypowiedzieć na forum i zadzwonił do Radia Maryja, bo dowiedział się, że tam wysłuchają jego problemu i na pewno udzielą rady, Jednak gdy przyznał się, że podobają mu się chłopcy, a nie dziewczęta, został został ekskomunikowany i zakazano mu wstępu, tj. złojono go tak żeby odechciało mu się dzwonić do tego świętego i "Bożego" radia.

Zanosi więc ów chłopak  swój żal do Boga:

- Panie, nie pozwalają mi wypowiadać się na forum Radia Maryja - mówi.

Na to Bóg, patrząc na grzesznika, odpowiada ze smutkiem w głosie:

- Nie martw się, mnie też już od dawna tam nie puszczają."

Czy i gdzie mam dziś szukać wiary?

Jestem wiekowym facetem, żaby nie powiedzieć starcem. Przeżyłem jak to mówią starożytni Kaszubi dwie wojny w tym jedną Światową. Dziś pod swoimi artykułami czytam "Weź stary ubierz mohera i do kościółka". Ja jednak uważam,że moja wiara jest  ukształtowana. Moja wiara raczej oprze się takim komentarzom, czy nawet nawoływaniu do nienawiści na forum Radia, które o zgrozo wykorzystuje wizerunek Marii Matki Jezusa,na co niestety dają się nabrać moi bracia i siostry w wierze w Boga Prawdziwego, a nie "Boga MAMONY" jakiemu służy dziś Radio Maryja i właściwie duża część Kościoła Katolickiego, a przynajmniej jego "Etatowi" pracownicy, którzy Boga już dawno odstawili na "boczny tor" jednak co maja powiedzieć ludzie, którzy w swym życiu stawiają dopiero pierwsze kroki?
Myślę, że właśnie w imieniu młodych Polaków tacy jak ja winni "dawać głos" SPRZECIWU. Żyjemy w Państwie, w którym istnieje Szkolnictwo Państwowe - czyli świeckie oraz szkolnictwo Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Młody człowiek wybiera studia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i spodziewa się tam wykładowców ubranych jak przestało na przedstawicieli tej wiary w czarne "sukienki" i wszystko jest jasne i na miejscu. W takim razie spróbujcie odgadnąć jaki to katolicki uniwersytet  w Polsce w którym zasiadają we władzach :

1. Prodziekan ks. dr Adam Podoski ds. studenckich i rozwoju na wydziale wychowania fizycznego.

2. Zastępca dyrektora międzywydziałowego instytutu filozofii ks. dr.hab. Krzysztof Bochenek

3. Kierownik zakładu teorii prawa i doktryn polityczno-prawnych na wydziale prawa i administracji ks. dr. Piotr Steczkowski

4. Kierownik Zakładu historii Państwa i Prawa. ks,dr.hab.Władysław Wlaźlak

5. Zastępca Dyrektora Instytutu Socjologii na wydziale socjologiczno-historycznym ks.dr.hab. Witold Jedynak

6. Zastępca Dyrektora Instytut Historii na wydziale Socjologiczno - historycznym ks.dr.hab. Stanisław Nabywaniec.

Zapewne nikt, kto nie studiował na Uniwersytecie Rzeszowskim nie domyślił by się nigdy, że chodzi tu o Uniwersytet wcale nie katolicki. Ale, ale co ja tu wypisuje, przecież Podkarpacie uznaje się dziś za mający najwięcej do powiedzenia region w naszej Najjaśniejszej. Przecież to właśnie tam" katolicy" atakują wszystko i wszystkich, którzy występują wbrew myśli i wytycznym kościoła. Czy inaczej jest na Akademii Podlaskiej? Co mogą studenci? Nic moi drodzy Polacy, studenci są indoktrynowani przez Kościół, a Władze Uczelni twierdzą, że nie mogą w myśl obowiązującego prawa odmówić zatrudnienia osoby duchownej bo byłaby to dyskryminacja.

Co stało się w pewnej szkole gdzie odkryto, że nauczycielka była "bi"? Co stało się z nauczycielem, gdy okazało się że był "gejem"? W pierwszym rzędzie za ich wydaleniem ze szkoły stawali Katolicy prawda? Bo przecież "taki" ,"taka" nie będzie uczyć moje dzieci.

Ja dziś wołam jako wierzący w Boga, a nie w Kościół do którego już nie wpuszcza się Boga - won duchowni kościoła katolickiego z uniwersytetów. Ja nie życzę sobie aby"tacy" uczyli moje dzieci. Jeżeli rodzice dzieci chcą aby"tacy" uczyli ich dzieci niech je wysyłają za swoje pieniądze do szkół i Uniwersytetów Kościelnych. Ja wysyłam moje dzieci do szkół i Uniwersytetów Świeckich, i nie życzę sobie indoktrynacji przez "takich" moich dzieci.

Powiecie mi teraz że przesadziłem? To powiem Wam moi drodzy coś jeszcze. Od roku 1998 kiedy to Jan Paweł II i Prezydent Kwaśniewski ratyfikowali konkordat z 1993 roku  Kościół Katolicki w Świetle Prawa okrada Nas z naszych ciężko zarobionych miliardów złotych i jakoś nikomu to nie przeszkadza?

Właśnie minął 2010 rok.

W roku 2010 do klasy kościelnej wpłynęło 6.7 miliarda złotych.

Żeby było śmieszniej napiszę Wam teraz co mówi Ustawa:

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAI/konkordat_rp.html

Ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania powiada, że Polska "jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań", zaś państwo i państwowe jednostki organizacyjne nie dotują i nie subwencjonują Kościołów i innych związków wyznaniowych. Taka jest a przynajmniej powinna być żelazna zasada od której przewiduje się ewentualne wyjątki uregulowane odrębnymi ustawami lub wydanymi w ich sprawie przepisami.

Okazuje się, że dla Kościoła Katolickiego wyjątki są normą: Żeby nie wyjść tu jak zwykle zresztą dla słuchaczy Radia, do którego Boga już dawno się nie dopuszcza na "walczącego z Bogiem "właśnie udowodnię tu i teraz czym zajmuje się Kościół - nie mylić z Bogiem i za czyje pieniądze się bawi, bo moim zdaniem Kościół Katolicki i Bóg mają tyle wspólnego co  "zorza polarna i miesiączkowanie pingwinów"

- I. Ministerstwo Obrony Narodowej zatrudnia obecnie 152 kapelanów od mjr. wzwyż, oraz 20 kapelanów pomocniczych. W lutym 2011 biskup polowy Józef Guzdek otrzyma następnych trzech "zawodowców" MON finansuje również warsztaty pracy "oficerów politycznych" w sutannach pokrywając pełne koszty utrzymania 93 parafii garnizonowych choć niektóre z nich już od dawna nie ma żadnych jednostek  wojskowych. Jakieś przykłady? Proszę bardzo :Żary,Piła,Sopot,Gdańsk,Olsztyn,Łódź. Zapytacie dlaczego nie likwiduje się opłacania tych parafii ze skarbu państwa? Odpowiedź jest prosta. Zgodnie z Konkordatem:tylko władze kościelne mogą dokonać likwidacji jednostki administracyjnej jaką jest parafia. - tłumaczy Bogdan Klich

Co to znaczy moi drodzy słuchacze radia "zawsze dziewica"?  Ano znaczy to, ze Minister Bogdan Klich wie o tym gdzie przeciekają nasze podatki, a Premier Tusk podnosi nam WAT ?

Czy są to kwoty wirtualne, jak twierdził Premier Tusk o podwyżce Wat? Nie moi bracia w wierze. To faktyczna suma 6.7 miliarda złotych . Wyobraźcie sobie, że w roku 2010 ze względu na kryzys zmniejszono kwotę dotyczącą wydatków MON z 21.8 ml.zł do  20.5 mln.zł zł z czego ponad 14 mln. wypłaca się co miesiąc po 6.5 tysiąca złotych każdemu kapelanowi zaś pozostałe miliony wydawano na podróże służbowe.

Statystycznie każdy kapelan kosztuje nas podatników około 10 tysięcy złotych - miesięcznie.

- II. Biuro Ochrony Rządu - zatrudnia obecnie 2 kapelanów co daje rocznie   145 tysięcy zł.

Statystycznie każdy kapelan kosztuje nas podatników około 10 tysięcy złotych - miesięcznie.

- III. Straż Graniczna - zatrudnia 16 kapelanów za kwotę  1.3 mln. zł

Statystycznie każdy kapelan kosztuje nas podatników około 10 tysięcy złotych - miesięcznie.

- IV. Państwowa Straż Pożarna - 14 kapelanów za kwotę  550 tysięcy zł.

Statystycznie każdy kapelan kosztuje nas podatników około 10 tysięcy złotych - miesięcznie.

-  V.  Służba więzienna - ponad 150 kapelanów za kwotę ponad 1 milion zł.

Statystycznie każdy kapelan kosztuje nas podatników około 10 tysięcy złotych - miesięcznie.

-  VI. Służba Celna - 5 kapelanów za kwotę  397.500zł

Statystycznie każdy kapelan kosztuje nas podatników około 10 tysięcy złotych - miesięcznie.

- VII. Policja - Komenda Główna Policji nie ma pojęcia ilu zatrudnia kapelanów- ok. 1 milion zł

Statystycznie każdy kapelan kosztuje nas podatników około 10 tysięcy złotych - miesięcznie.

- VIII. Leśnicy, kolejarze, energetycy, służby komunalne,kluby sportowe, koła wędkarskie, myśliwi, kopalnie... -  rocznie to kwota 3.6 mln.zł

Statystycznie każdy kapelan kosztuje nas podatników około 10 tysięcy złotych - miesięcznie.

- IX  Katecheci -  Szkoły publiczne  32 tysiące osób - za kwotę 1 miliard 352 miliony zł.

Statystycznie każdy kapelan kosztuje nas podatników około 10 tysięcy złotych - miesięcznie.

Oczywiście mam przed sobą dane ile Rząd Najjaśniejszej wbrew obowiązującemu prawu wypłaca szkolnictwu wyższemu, zakładom opieki zdrowotnej, ile na tzw. Fundusz kościelny, widzę tu również dochody kościoła z tzw. imprez okolicznościowych - poświęcenia kamienia węgielnego pod wszystko co ktokolwiek i gdziekolwiek ma zamiar wybudować, mam tez wykaz dochodów jakie Kościół zdobywa za poświęcenie dachu, czy potem poszczególnych biur czy sal urzędów czy domów użyteczności publicznej od których oczywiście kościół nie płaci podatków bo po co?

Żeby udowodnić swoją wiarę w Boga a nie w MAFIĘ - nazywającą siebie Kościół Katolicki proponuję rozpocząć zbieranie podpisów pod petycją o rozwiązanie KONKORDATU, na podstawie którego ciężko pracujący Polacy utrzymują WIELOTYSIĘCZNĄ  ZGRAJĘ NIEROBÓW.

Miarka się przebrała, nie wspomniałem jeszcze o komisji, która niby to zwracała zagarnięte przez Komunę dobra, a która okradała i okrada nas nadal, przyznając sobie co chce , kiedy chce i gdzie chce.

Proszę o kontakt na adres marianrumia@interia.eu osoby zainteresowane założeniem strony na której będziemy zbierać podpisy pod petycją.

 

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2823
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1065
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 931
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 959
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 528
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 672
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 826
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1823
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 621
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 967
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 529
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 490
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  06/02/2011

.... Pomyślmy w tej chwili co znaczą te dane? Co trzeci z nas na słowa pozdrowienia Radia Maryja "Zawsze Dziewica" zastanawia się - Dlaczego?...

Dla mnie ten zwrot ( " zawsze dziewica " ) jest niesmaczny, bo jest wchodzeniem z buciorami w czyjąś intymność.
Dlaczego Matka Boska za okazywaną cześć płacić musi utratą własnej prywatności. Równie pozbawiony smaku byłby zwrot : " ojciec dyrektor zawsze prawiczek "

Właśnie widzę - moim trzecim okiem :) - jacyś pobożni ludzie udali się po chrust do lasu... Chcą, aby komuś ciepło, ba! - gorąco w pięty było. Oj, Marianie, chyba o Ciebie tu chodzi?

  jotko49,  06/02/2011

PRAWDZIWEGO KASZUBA ogień się nie ima,nawet ten darowany od Prawdziwego Polaka..ale o tym raczej dobrze wiesz Januszu .Jak i o tym że zapałek im ,ani ja ,ani Ty , w tym celu im nie użyczymy..

Do: jotko49.
Masz rację - w tym celu - aby piętki Marianowe podgrzać - zapałek z pewnością nie użyczymy :)).

  jotko49,  06/02/2011

Oj przebrała się miarka ..i to już dawno.W kraju którym brakuje dla chorych i umierających naszych dzieci,głodujących rodzin i tysiącach innych potrzeb, wrzuca się miliardy do koryta utuczonych nierobów.WETO !!!

Gratuluję ,smakowite myśli,pozdrawiam

  marian R,  06/02/2011

ja z zasady jestem "ciepły" nie nie "gay" ale ogólnie zawsze wszystkich grzeję i to nie tylko żonkę w łóżku. Mam nadzieję, że gdy dojdzie do działania nie odwrócicie się od tematu?

Do: marian R.
Marianie - a co Ty tak bronisz się - że nie "gej"? Zresztą powiedziałeś, że "grzejesz" wszystkich... To wygląda raczej na bi-sex-a :)). Ale spoko - nieważna jest płeć - ważne są uczucia! :))

  jotko49,  06/02/2011

Jedynie od fałszu,arogancji i ludzkiej małości się odwracam..jakaś genetyczna alergia chyba.Proszę tylko o info. ,by nie przeoczyć,gdy pojawi się już petycja.Bo na referendum za żywota, nie ma co liczyć.Choć nadzieja umiera ponoć ostatnia...

Ja też proszę o info o petycji... podpiszę z pełna świadomością słusznej sprawy...

  marian R,  06/02/2011

no właśnie...ważne żeby kochać i być kochanym a przez kogo? To już temat na następny artykuł...

Dodajmy jeszcze coś do wyliczanki Mariana - "-GROM-owładne jednostki :) - "Co zaordynować ordynariatowi polowemu?" http://www.polityka.pl/kraj/an(...)mu.read

Dołączam się - WETO! Czas wreszcie podsumować działalność KK... a już najbardziej pilne jest usunięcie kleru z placówek oświatowych... może doczekam czasów lekcji ETYKI w pełnym tego słowa znaczeniu... bo jak na razie trzymam mego syna z daleka od lekcji "jedynie słusznej religii".

  oculus,  06/02/2011

I tak trzymaj Skalny Kwiatuszku;)

  kev  (www),  06/02/2011

Jak będzie strona / petycja to chętnie się podpiszę wszystkimi kończynami.

  marian R,  07/02/2011

Jest...petycja już jest tylko się zastanawiam jak Wam ją podsunąć. To już tylko kwestia godzin

  jotko49,  07/02/2011

Jest przecież taka stronka z petycjami ,kiedyś kilka już podpisałem.Więc jak ją umieścisz podasz link i temat rusza.

  marian R,  07/02/2011

http://www.petycje.pl/petycja/6289/
oto On. Próbowałem go wkleić do artykułu niestety tu nie ma takiej możliwości

Podpisane :) i poparte w całej rozciągłości. Mam nadzieję, iż ujrzymy rezultat za naszego życia jeszcze... Posłałam dalej tego linka:)

  jotko49,  07/02/2011

Niezłe tempo.dobija już 600 podpisów..Oby Tak dalej .Należy rozpropagować to wszystkim znajomym i bliskim i na innych forach.Aż chciało by się powiedzieć..z Bożą pomocą cel zostanie osiągnięty.

Ja wrzuciłam na facebooka:)

  andrzejs,  07/02/2011

Podpisałem, choć jestem... niesfornym sceptykiem nauk "Syna Bożego".

  yacool,  07/02/2011

"Wyobraźcie sobie, że w roku 2010 ze względu na kryzys zmniejszono kwotę dotyczącą wydatków MON z 20.0ml.zł do 20.5 mln.zł zł"
- Uściślijmy, mówimy o kwocie wydatków w pozycji "Ordynatiat Polowy WP".
- Piszesz "zmniejszono", Twoje liczby mówią co innego.
- W 2009 była to kwota 21.808 mln (a nie jak piszesz - 20 mln) - więc faktycznie zmniejszono (i tu się akurat nie pomyliłeś) ...  wyświetl więcej

Przecież to nie krasnoludki tworzą w tym kraju prawo i kreują naszą rzeczywistość. Są to politycy - parlamentarzyści, których wybieramy. Dokąd społeczeństwo nie zrozumie, że biorąc udział w głosowaniu ma faktyczny wpływ na politykę kraju, nic się nie zmieni. Co do Kościoła, to nie on jest winny, a ludzie, którzy lezą, za przeproszeniem, jak barany tam, gdzie się im każe.

  marian R,  07/02/2011

Manipulacja powiadasz? Ja manipuluję? To odpowiedz mi na pytanie co robi marszałek ?http://www.politycznie.pluru.p(...)-krowy/

  Halina.,  08/02/2011

Ja zaraz podpisuję petycję i też wyśle w e-mailach po znajomych i Facebook....Bravo Panie Marianie....przeczytałam Pański artykuł,rozświetlil Pan mi mój umysł,za co Panu dziękuję....i bardzo pięknie Pan napisał....
Pozdrawiam i życzę napisanie wiele takich klarownych artykułów....Halina.K

http://www.petycje.pl/petycja/6289/ a może i Ty zagłosujesz?

  tanaab,  11/02/2011

Jeżeli chodzenie do kościoła czyni człowieka katolikiem, to stanie w garażu czyni z człowieka samochodem.

  marian R,  11/02/2011

No i mamy dowód na to że czołowy etatowy Kościoła Katolickiego jest złodziejem i oszustem?
Ojciec Rydzyk ukarany
Piątek, 11 lutego (17:19)
Sąd w Toruniu ukarał dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka karą 3, 5 tys. zł grzywny za prowadzenie zbiórki bez zezwolenia.

W ocenie sądu o. Rydzyk dopuścił się wykroczenia wzywając, od maja do listopada 2009 r. w komunikatach

...  wyświetl więcej

Akurat zbiórka pieniędzy (nawet ta bez zezwolenia) nie jest złodziejstwem. Złodziejem Rydzyk by był, gdyby przeznaczył te pieniądze na inny cel, niż zadeklarował.

  marian R,  12/02/2011

Bzrdzo dobry dowcip, dobrze że napisałeś "gdyby" bo przecież nigdy wcześniej tego nie zrobił, to taki czysty, taki przezroczysty, taki dziewiczy, jednym słowem -" Prawiczek" w dziedzinie siódmego przykazania, hihihi

Rozumiem, że to odpowiedź na mój komentarz. Nie chodzi tu o obronę Rydzyka, ponieważ sam jestem muzułmaninem. Po prostu wytykam błąd logiczny - zbiórka pieniędzy (nawet ta bez zezwolenia) nie równa się kradzieży. Kiedyś w szkole zbieraliśmy pieniądze (oczywiście, bez zezwolenia) na rehabilitację sparaliżowanego chłopca, wszystko co tam mieliśmy w puszkach oddaliśmy prosto w ręce jego mamy - czy to czyni mnie złodziejem?

Dla mnie nie jesteś złodziejem, ale fiskus nie zdążył podpieprzyć sparaliżowanemu chłopcu swojej działki zwanej podatkiem.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska