Login lub e-mail Hasło   

O miłości trochę inaczej

Miłość przezywa każdy na różnym etapie swego życia
Wyświetlenia: 4.160 Zamieszczono 06/02/2011

          

"Miłość"

 
Co znaczy słowo miłość, która jest na ustach każdego.? Pragnę w skrócie określić jej znaczenie i rangę w naszym życiu, aby mieć  zobrazowanie tego cudnego słowa, które dominuje w naszym codziennym życiu. Miłość manifestuje się na nieskończenie wielu płaszczyznach, i niezliczonymi, różnorodnymi obliczami. Na płaszczyźnie duchowej miłość jest wszechobejmującym  strumieniem, łączącym istotę każdej duszy z Stwórcą. Jest ona dlatego szczególnie słodka i uszczęśliwiająca. Na płaszczyźnie materialnej miłość wyraża się przede wszystkim w opiece, odpowiedzialności i zobowiązaniu. Dlatego jest ona nieodłącznie związana ze służbą bliźniemu. 
 
Zobacz jaka miłość jest piękna
Jak wszystkiemu dodaje uroku
Wtedy czułość staje się namiętna
A seks w ekstazie doznaje "szoku" 
( Piluś )
 
Miłość trzeba raczej traktować jako doświadczenie życiowe, podobnie jak wiedzę.  Doświadczona każda  miłość nie przepada, jest zakodowana w podświadomości, aby mieć porównanie, i ocenę stanów związane z jej przeżywaniem. Zachodzi pytanie dlaczego ją przeżywamy intensywniej lub mniej, na rożnych etapach poznania i doświadczania, oraz doznania bardzo subtelnych wrażeń, które uświadamiają coś szczególnego. Dlaczego sprawia dużo cierpienia i czasami doprowadza do tragedii.? Ale odpowiedz jest jedna - "bo miłość otwiera serce". Uświadamiając sobie, jak mocno czujemy się przyciągani do pewnych ludzi. Jak silna była i jest nasza miłość do niektórych, oraz na jakim etapie rozwoju, jednostka może przeżywać różne stany doznanej miłości. W tym wypadku można podzielić miłość i jej odczucia i przeżywanie, jakie zachodzą w trzech stanach t.j świadomość, podświadomość i nad świadomość. 
 

1) Miłość związana ze świadomością.

 
Człowiek który przeżywa miłość na poziomie świadomości, może odkryć w sobie pewne cechy które określają  tego rodzaju przeżycia nazywając to miłością. Jest to stan pożądliwosci, zafascynowania, i zdobywania. Te cechy są charakterystyczne dla demonicznego usposobienia charakteru. Jest to fascynacja chwilowa i krótkotrwała, napędzana przez pożądliwość, chęć posiadania tego czegoś, co wyjątkowe i różniące się od innych, co daje satysfakcję zdobycia. Ten stan zainteresowania trwa dopóki  nie znudzi się objekt zainteresowania, lub pokaże się na horyzoncie coś nowszego. 
 
Czym jesteś ekstazo doznana
Jaką wibracją kusisz moje serce  
Może hormon lub chemia poznana
A może zwierzęca, taka na prędce
( Piluś )
 
Jest to typowa miłość egoistyczna, która się lubuje w samolubstwie i zaspakajaniu swych żądz i zachcianek. Dotyczy to pewnych sfer ludzi którzy są "napędzani" zmysłowością.  Ludzie którzy uganiają się dzisiaj za przyjemnościami, pozostawiają zniszczone małżeństwa, rozbite rodziny, zranione ser­ca, stracone nadzieje. Zraniona miłość szuka zemsty różnymi sposobami, oraz darzy partnera nienawiścią. Czakra u tych ludzi, jest koloru ciemno brązowego zabarwiając się aż do koloru czarnego.U ludzi którzy są związani z prostytucją i ci którzy korzystają z usług, czakra zabarwia się na intensywny kolor czarny z nalotem ciemno zielonym. Z powodu złej pracy tej czakry powstała ogromna ilość chorób wenerycznych. 
   

2) Miłość związana z podświadomością.

 
 
Miłość manifestująca się na poziomie podświadomości, jest najbardziej ogólną i najbardziej rozpowszechnioną. Jest to miłość zwierzęca, która utrzymuje gatunek w strumieniu życia, zbierając doświadczenia, z poziomu rożnych reinkarnacji i odczuwając przeżycia zgodne z zapisem wewnętrznym. Jest to przeogromna wiedza zgłębiana z różnorodnych żywotów i doświadczeń reinkarnacyjnych. Charakterystyczną cechą tej miłości jest szukanie partnera, aby wspólnie przeżyć, dane życie ciesząc się wzajemnym  poparciem, oraz dzieląc trudy na dwoje i nawzajem sie wspierać. Związana jest z przysięgami, zaufaniem i szczerością, by z wielkim zaufaniem do siebie osiągnąć szczęśliwą starość.
 
Uśmiechem zapalam Ci gwiazdy,bo ciemna jest noc.
Czarodziejskim dotykiem rozpalam namiętności moc 
Szeptem maluję niebo, by Twoje sny kolorowe były
Gorące przeżycia spłynęły, powabnym dotykiem ożyły 
Rozdzieram niebiosa dla Ciebie, bo warta jesteś tego
Tule się do łona spragniony pieszczot i dotyku Twego
( Piluś )
 
Czasami zdarza sie miłość od  pierwszego wejrzenia, oraz namiętne uczucie do partnera, nie patrząc na urodę i status. Jest to miłość karmiczna, czyli dusze które się wcześniej poznały, przeważnie jest to stały partner z którym przezywając wspólnie dole i niedole osiąga się karmiczne wyzwolenie. Również do tego można zaliczyc mariaż, który zostal zawarty już w niebie. W tej sferze miłości, miłość macierzyńska jest zaliczana do miłości Boskiej.  Czakram tych osób jeżeli nie dochodzi do zdrad, ma zabarwienie pomarańczowe, ale ze wzgledu na rozpowszechnioną niemoralność , TV czasopisma, internet, itd. czakra przybiera barwe nawet brazową. Zraniona miłość stara się to wszystko naprawić, szukając wszelkich możliwości do ugody, ale gdy dochodzi do rozłamu, zranione uczucie szuka ekspansji w kreacji, lub zangażowanie się w systemy spoleczne.     
 
 

3) Miłość na poziomie nadświadomości.

 
 
 
Miłość zaczynająca sie na tym poziomie cechuje wysoka moralność. Cnoty takie jak prawda, prawość, niekrzywdzenie, spokój wewnętrzny, muszą brać czynny udział w życiu codziennym. Wtedy życie staje się kwiatem, którego łodygą jest rozróżnianie, płatkami prawość, a zapachem miłość. Cnoty te nadają życiu nie tylko blasku, ale będą też stanowiły najpewniejszą ochronę. Miłość ta, w początkowej swojej fazie, jest skierowana na prawdziwą przyjaźń, i tam żyje ufność, zaufanie, pokora wdzięczność. To są atrybuty które  uskrzydlają dusze dając jej możliwość wzbicia się ponad materializm. 
 
Miłość ma zawsze skrzydła rozpostarte
Leci do celu na każde serca drgnienie 
Promienie uczucia są nigdy nie zatarte
Prawdziwa miłość to inne jest wrażenie
 
Nie można wymazać miłości z serca
Która zapuściła tam swoje korzenie
Naprawdę czułbym sie jak szyderca
Bo porządliwosc, to tylko marzenie
  ( Piluś )
 
Partnerzy którzy dążą do źródła miłości już nie są zainteresowani seksem, bo każde spojrzenie i dotyk im to w zupełności zastępuje. Namacalny stosunek uaktywnia niebiosa aby sprowadzić odpowiednią duszyczkę na łono naszej Ziemi. Powinnismy sobie uświadomić jaki jest czlowiek szczęśliwy, gdy nasza miłość zo­staje odwzajemniona. To szczęście jest jednak tylko ułamkiem nieskończonej miłości tej prawdziwej. Kto nie umie kochać, nie jest wolny - choćby czuł i twierdził coś przeciwnego. Miłość przyciągająca z magiczną siłą do partnera, jest tylko odbiciem miłości Boga, miłość stwarza życie. Miłość pozwala wzra­stać. Miłość pozwala rozkwitać. Miłość odżywia. Miłość utrzy­muje. Po prostu na poziomie Jaźni jest wszystkim. Czakry mają poświatę żółto złocistą, czyli idealną. Każdemu życze takiej milosci. 
 
Gdzie jesteś żarliwa miłości
Gdzie znajdę piękne jej zródło  
Tyś mocą duchowej młodości
Tyś czystością, tyś praźródło 
( Piluś )

Reasumując, życzę wam aby każdy przeżył szczesliwie taką miłość, jaką oczekuje, i pragnie przeżyć, pozdrawiam.
 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1700
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 988
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1259
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 934
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1111
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 504
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 842
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 636
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 943
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1166
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 764
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1045
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 804
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje

Powiązane tematy

  Remter,  06/02/2011

Adasiu.. czytając Twój artykuł odkryłam w nim dojrzałość emocjonalną, która potrafi panować nad własnym życiem, przez co rozpoznaje stany swego własnego wyrażania się.. w miłości.. Uważam, ze te dwa stany pierwsze , jakie wymieniłeś .. każdy z nas przejść w swoim życiu musi .. aby wejść w stan trzeci.. gdzie Miłość staje się radością życia i przyjmuje w swojej poświacie wszystko jako dar od Boga , ...  wyświetl więcej

"Miłość macierzyńska zaliczana do miłości Boskiej..." tak też to odczuwam...

Tak Kwiatku ta prawdziwa miłość macierzyńska, można śmiało porównać do miłości Boga, bo te oddanie, ta radość i wylew uczuć już jest nagroda, za trudy ciąży i porodu. Pozdrawiam

  Elba,  06/02/2011

Piękny tekst Adamie. Świetnie ująłeś istotę miłości. Czytajac go, przyszedł mi na myśl Khalil Gibran i jego rozumienie miłości w "Proroku", które tak pięknie rozwinąłeś (chociaż pewnie nie inspirowałeś się tym tekstem) :
"Miłość nic wam nie daje poza samą sobą i nic nie zabiera prócz siebie.
Miłość nie posiada ani nie chce być w niczyim posiadaniu;
Gdyż miłość wystarcza miłośc ...  wyświetl więcej

Ślicznie to napisałaś Elba, przyznam się szczerze ze nie czytałem myśl Khalil Gibran. Tak, miłość sama w sobie jest potęgą, choć tak lekka się zdaje.

  Noemi*,  06/02/2011

Zdolność przyjmowania miłości łączy się jednocześnie ze zdolnością dawania, ponieważ mając świadomość, że jesteśmy miłością, z większą swobodą i naturalnością przyjmujemy miłość jakkolwiek jest okazywana. Miłość jest przecież stanem naszego istnienia.

Zgadza się śliczna noemi90, miłość w 3 pozycji, tylko daje i daje i daje nie żądając nic w zamian. Natomiast 1 i 2 pozycja, powinna być odwzajemniona, bo to już jest pewien rodzaj miłości intymnej. Pozdrawiam

  nse,  08/02/2011

Droga do Miłości nie może prowadzić przez kłamstwo , obłudę ani nakaz czy też zwyczaj ... w Miłości nie wolno stosować maksymy "cel uświęca środki" ... Cóż po osiągnieciu celu kiedy on na wskutek przebytej drogi stał się nieaktualny ? Droga do Miłości wiedzie przez pokorę umożliwiającą przyjęcie prawdy.
Miłość i pokora kojarzona jest z pełna uległością , ale także z pełną otwartością . W ni ...  wyświetl więcej

  Remter,  08/02/2011

Witam Cię Mariuszku.. to co napisałeś .. to są rady dla miłości zmysłowej .. która dąży do realizacji określonego celu, a ten cel może osiągnąć poprzez pewne zachowania , które mogą drugą osobę wzruszyć , lub przyciągnąć ..
I to będzie skutkowało w dwóch pierwszych przez Adasia opisanych sytuacjach.. natomiast może nie sprawdzić się w tej trzeciej .. gdyż ta trzecia nie stawia wobec Ciebie ...  wyświetl więcej

  nse,  08/02/2011

Miałem napisać :
"Miłość i pokora zamyka się ze strachu daleko gdzieś w kąciku , by jej nie zabito ..."

Teresko celem o którym pisałem jest nasza zdolność do ...
3) Miłość na poziomie nadświadomości.

... , by ją osiągnąć należy przebyć ściśle określoną drogę do oczyszczenia się z brudu intencjonalności który nie dopuszcza do nas Miłości ... , inaczej tej zdolności się

...  wyświetl więcej

  Remter,  08/02/2011

Mariuszku .. zatrzymaj myślenie .. stań obok wszystkich zdarzeń cichutko w kąciku i puszczaj iskry miłości w stronę tych, którzy do Ciebie .. lub Ty do nich się uśmiechasz .. ale czyń to z głębi serca.. tak aby ono poczuło dotyk.. dotyk radości... nie patrz na to jakie w tej chwili masz wady.. gdyż nawet Bóg ich nie widzi .. On w Tobie widzi obraz swego Syna .. to dlaczego miałby to czynić człowie ...  wyświetl więcej

  nse,  08/02/2011

Teresko ... , myślę że piszemy o tym samym patrząc z różnych perspektyw :) Mi obecnie chodzi o dziurę w grubym murze jaki ludzie z poczuciem krzywdy potrafią wokół siebie zbudować byle tylko do głosu nie doszła Miłość w nich zamieszkująca. Gdy Miłość już raz dojdzie do głosu wtedy swoją mądrością i cierpliwością zaczyna prowadzić wystarczy się jej poddać , tylko najpierw musi nastąpić ta szczelina przez którą przedostanie się łagodny głos Miłości ... , czy teraz dobrze zrozumiałem ?

  Remter,  08/02/2011

Bardzo dobrze .. musisz sam tą iskierkę schwycić i na nią z czułością jaką tylko potrafisz dmuchać i chuchać ..a ona sama swój żar dla Ciebie rozpali ... i nigdy nie wolno Ci zawracać ani do świadomego wyrażania uczuć .. ani do zwierzęcego odczuwania pragnień cielesnych .. abyś jej nie przylepił własnych etykiet .. ona sama ma prawo zaskakiwać i wzrastać .. a Ty jedynie radością masz do niej płoną ...  wyświetl więcej

  nse,  08/02/2011

... dotykiem uczuć się nie kłamie , tak mi przyszło teraz do głowy ...

  Remter,  08/02/2011

Wspaniale .. dotyk nigdy Cię nie oszuka .. ani Ty Jego nie oszukasz ..
Wszystko inne to gra .. gra na pozory.. do czasu .. Warto spróbować, posmakować ten trzeci rodzaj i od niego swoje szczęście budować ... poczuć dotyk i jego ciągłe wzmocnienie .. i ujrzeć jego rośnięcie w fascynacji dla serc waszych wspólnych ... to więcej niż cement .. to więź ku wieczności szczęścia budowana ..

  Elba,  08/02/2011

Tak pięknie rozprawiacie tu o miłości na wyższym poziomie. Leczy my żyjemy tu na Ziemi i przeżywamy wszystko na ziemski (bardziej przyziemny) sposób. I tylko oderwanie się od ziemskiego postrzegania pozwala zauważyć, że tak naprawdę nie ma słów na to, co odczuwamy.
Nie ma takich słów, które opisałyby nasze uczucia, które krążą między Ziemią a Niebem.
I jak tu odpowiedzieć na proste, ...  wyświetl więcej

  Remter,  09/02/2011

Elbuniu.. czy wierzysz wypowiadanym słowom ? Ktoś kto mówi, że Cię kocha.. wcale może Cię nie kochać.. a jego mowa może być w określonym celu , którego nie znasz.. Zakłamanie na tej ziemi sięgnęło zenitu i sama mowa nie wystarczy.. dlatego tak bardzo potrzebujemy rozeznania we własnym sercu .. a nie w umyśle.. uspokojenia .. które wyczuje prawdziwość dotyku uczuciem a nie tylko pustymi sloganami.. ...  wyświetl więcej

  nse,  09/02/2011

By zadać pytanie " czy mnie kochasz " najpierw trzeba sobie uświadomić czym jest Miłość ... , a jeśli Miłość to " szczególny rodzaj więzi pozbawiony wszelkiej rachunkowości " ? To kiedy byśmy potrafili szczerze odpowiedzieć tak kocham Cię ... ?

  Remter,  09/02/2011

Mariuszku .. nie tak dawno napisałam wiersz.. który może i tobie coś podpowie:
Nie mów mi, że mnie kochasz...
Bo mnie nie kochasz mówiąc mi to...
Gdybyś kochał.. czułabym to...
Słowa nie muszą być wypowiadane...
Miłość to stan ducha ..
W którym poszukujemy siebie...
Siebie w poznawaniu, w odczuwaniu,
W zachwycie, w smaku i w odpocznieniu... ...  wyświetl więcej

Żeby zrozumieć drugiego człowieka i jego stany, trzeba tylko jednego, mieć otwarte serce.

Wszystko jest miłością, bo cały dramat wszechświata, jest zbudowany na bazie miłości. Słowa " czy mnie kochasz " można różnie interpretować.

  Elba,  10/02/2011

Nasze myśli zazwyczaj nie są naszymi myślami. Są schematami narzucanymi nam przez świat zewnętrzny - ludzi, język, kulturę. Jedyny sposób, aby nie być pod ich kontrolą, to odebrać sobie życia. Aby osiągnąć namiastkę wolności, trzeba uświadomić sobie, w jaki sposób rozmaite mechanizmy przejmują nad nami władzę i dyskretnie zmieniają nas w sposób, którego nie pojmujemy i najczęściej nie zauważamy. I ...  wyświetl więcej

Elba, jeżeli opanujemy rozum i zmysły , będziemy już na bardzo wysokim rozwoju duchowym. Konsekwentnie do rozwoju, nie będziemy podlegali żadnym wpływom zewnętrznym . Pozdrawiam.

  mugol  (www),  11/02/2011

Prawdziwa Miłość to Boski narcyzm , gdy to co Boskie w nas pokocha to co Boskie w niej !

Jestem tylko 13-latką a z tego artykułu moge wywnioskować ,że jego autor dużo w życiu obserwuje i musi kogoś mocno kochać...

Marta Niecka, myślę ze nie masz 13 lat to widać po "literkach", a obserwacja życiowa daje szanse skorygowania własnych błędów i powrót na właściwe tory. Obojętnie jaki to by nie był poziom miłości, to zawsze ktoś kogoś kocha na swój sposób, zgodny z rozwojem. Pozdrawiam.

  Suki,  13/02/2011

Bardzo ciekawy artykuł. Z przyjemnością i głęboką refleksją (mam nadzieję :)) przeczytałam również komentarze. Dziękuję autorowi i "eiobowiczom"Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska