JustPaste.it

AdWords i pozycjonowanie

Pozycjonowanie strony to nie tylko żmudne dodawanie do katalogów, pisanie artykułów i natarczywe komentowanie na konkurencyjnych stronach.

Pozycjonowanie strony to nie tylko żmudne dodawanie do katalogów, pisanie artykułów i natarczywe komentowanie na konkurencyjnych stronach.

 

Możesz dać sobie zastrzyk odwiedzających, niestety potrzeba jednego - pieniędzy.

 

Nie ma się co kryć, że pozycjonowanie jest nudne i żmudne. Będzie jeszcze gorsze, gdy zechcesz to robić bez środków finansowych. Co tu dużo mówić - skuteczne i szybkie pozycjonowanie kosztuje, chyba że chcesz zdobywać miejsce w TOP5 przez kilka lat.

Dla leniwych jednak powstało Google AdWords, dzięki którym w parę minut umieścisz swoją stronę na szczycie listy wyszukiwania i zdobędziesz taki ruch na stronie, jakbyś był na pierwszym miejscu.

Zalety AdWords
Przede wszystkim to łatwość obsługi. Wystarczy kilka minut, by uruchomić pierwszą kampanię i zacząć cieszyć się pierwszą pozycją w Google. Dodatkowo podczas emitowania reklam możesz samodzielnie pozycjonować stronę. Gdy twoja witryna będzie mieć odpowiednio wysoką pozycję, wyłączasz reklamę i masz wtedy ruch całkowicie za darmo.

Dużym plusem Google AdWords jest niski koszt emitowania reklam. W zależności od konkurencyjności słowa kluczowego ceny mogą się wahać od 6 groszy za kliknięcie, aż do 1 zł za kliknięcie. Wielu nie wierzy, że można uzyskać tak niski koszt emisji, ale średnia cena za kliknięcie wynosi u mnie 0,07 zł.

Warto dodać o skuteczności reklamy, która jest nawet wyższa, gdy strona znajduje się na pierwszej pozycji w wyszukiwarce. Np. na pewne słowo kluczowe z AdWords miałem 230 kliknięć w ciągu dnia, a z samej pierwszej pozycji - już tylko 176 kliknięć. Związane jest to z tym, że reklama jest wyświetlana na każdej stronie wyników wyszukiwania.

Jak można jeszcze wykorzystać AdWords?
Google AdWords można wykorzystać do pozycjonowania (sic!). Wyjaśniam dlaczego. Wystarczy uruchomić 2 - 3 dniową kampanię na wszystkie interesujace nas słowa kluczowe. Po kilku dniach zaglądamy do statystyk i sprawadzamy, na które słowa kluczowe była największa klikalność. Wybieramy te najpopularniejsze i właśnie pod te frazy pozycjonujemy witrynę.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Jeżeli natomiast interesuje cię zdobywanie odwiedzających całkowicie darmowymi sposobami - zapisz się na kurs, który pokaże ci jak zwiększyć ruch na stronie < kliknij!

 

Źródło: http://artelis.pl/artykuly/28460/google-adwords-a-pozycjonowanie

Licencja: Creative Commons - bez utworów zależnych