Login lub e-mail Hasło   

Gówno TV

Polskie media masowe znalazły nową dziedzinę, w której mogą wzajemnie z sobą konkurować. Ową dziedziną jest staczanie się do niewyobrażalnie niskiego poziomu oraz pociąga...
Wyświetlenia: 15.267 Zamieszczono 08/02/2011

Polskie media masowe znalazły nową dziedzinę, w której mogą wzajemnie z sobą konkurować. Ową dziedziną jest staczanie się do niewyobrażalnie niskiego poziomu oraz pociąganie za sobą swoich odbiorców. Najgorsze jest to, że zjawisko staczania się jest bardzo złożone. Nigdy nie będzie tak, że dana stacja stoczy się do takiego poziomu że przestanie używać słów, jako zbyt trudnych i mało medialnych po czym znudzeni telewidzowie przestaną ją oglądać a stacja zbankrutuje. Niestety wykazuje to postęp asymptotyczny tzn poziom będzie się w nieskończoność zbliżał do bezwzględnego zera ale nigdy go nie osiągnie.

 Gęba goni Gębę

Codziennie mamy do czynienia z kłamliwymi i zmanipulowanymi informacjami mającymi na celu granie znaczeniami danych faktów. „Tragedia smoleńska !!!” - jakby każąc mi się smucić utratą prezydenta, za którego jest mi do dziś wstyd. „Palikot przyniósł wibrator do programu” - przecież nie zachwalał wyższości wibratora nad tradycyjnym penisem ale zwrócił uwagę na bardzo ohydną sprawę molestowania na posterunku policji. Ale źle się stało, że zrobił to skutecznie, doprowadzając przed sąd zwyrodniałych mundurowych - ważne żeby przeciętny polak miał go za zboczeńca.

Dalsze miętoszenie

Dla jednego wydarzenia z chęci łatwego zapełnienia całej gazety, strony internetowej tudzież ramówki programu robi się dwieście wariantów. Zamiast . „Kubica bez ręki” tworzy się szereg tytułów jeden po drugim „Straszny wypadek” (gęba gęba), „Kierowca F1 w szpitalu”, „Kierowca F1 pierdnął podczas operacji” Po jaką cholerę ktoś absorbuje moją uwagę takimi pierdołami i to w tak niesmacznej ilości? Nie można już pisać o gospodarce, kulturze, odkryciach naukowych tudzież recenzować wartościowe książki albo sztuki teatralne? Ach tak zbyt mądre dla bandy debili jaką jest zapewne naród.

Gwałt przez uszy

Każda stacja niestety dopasowuje się do obranej odgórnie opcji politycznej przez co fałszuje przekaz prezentowanych przez siebie marnych jak cholera informacji. Jeżeli telewizja publiczna flirtuje z prawicą nigdy nie zauważy problemów mniejszości seksualnych, etnicznych, zawsze będzie protekcjonalna wobec największych oszołomów z sejmu bo to koledzy pana prezesa.

Natomiast jeśli komercyjna stacja będzie zbyt lewicowa, problemy mniejszości seksualnych i przepychanek pt. „schowaj babci dowód” zajmą zbyt wiele miejsca przesłaniając inne problemy. Zawsze rzeczy wartościowe będą na tym traciły( np. kultura, wspomniana już gospodarka, oraz inne ciekawe treści). Wydaje mi się że dzisiejsze opozycyjne media to tylko inne tuby do głoszenia politycznych ideologii w odpowiednio zamaskowanej i przystępnej treści. Nie ma tu miejsca na własną ocenę – mamy żreć to co nam podadzą, podobnież kury w fermie.

Pobieżność

Telewizja nigdy i zapewne celowo nie dociera do sedna sprawy. Zapewne gdyby problem był rozwiązany i raz naświetlony dogłębnie, nie można by było go wykorzystywać po sto razy na dzień. Dlatego zawsze skrótowo dowiadujemy się że odbędzie się koncert zespołu światowej sławy XYZ. Ale przybliżenie co jak i dlaczego grają jest niewskazane, jeszcze jakiś widz by się czegoś mądrego dowiedział a to kilka kroków w tył za innymi stacjami z zasady ogłupiającymi. Kolejnym przykładem pobieżności są określone święta występujące w naszej kulturze. Co roku 21 marca dziennikarze polują na naukowców-etnologów tylko po to aby zadać im kretyńskie, nic nie wyjaśniające pytanie dlaczego topi się Marzannę. A ludzie co roku z takim samym zdziwieniem się o tym na nowo dowiadują, wykazując zupełnie szczere zdziwienie.

Gówno Gówno Gówno

Tandeta jest największą domeną mediów. Promowanie gównianych seriali dla kobiet specjalnej troski, promowanie gównianej muzyki, promowanie gównianych stereotypów bycia cool. Później okazuje się że świnki morskie mają wyższe IQ od przeciętnego ucznia liceum. W wyniku powyższego, za jakiś czas większość ludzi nie będzie miała pojęcia czym jest książka.

Cenzura ...

… niestety ale tak trzeba to uczciwie nazwać. Przed godziną 23 zero seksu, zero alkoholu, zero papierosów, zero tzw. wulgaryzmów. Nawet jeżeli byłby częścią sztuki teatralnej to nie i już. W efekcie braków wzorów do naśladowania, młodzież nie wie jak pić, jak przeklinać i jak uprawiać seks ze smakiem. Wobec czego kurwa i chuj stały się przerywnikiem nie zaś pewnym szczególnym epitetem mającym określoną funkcję w języku. Seks jest zaś nie aktem mistycznym sztuki ale czymś powszednim …już przerywnikiem w zasadzie.

Posłowie

To w zasadzie większość rzeczy niezwykle mnie irytujących w mediach. Niestety to zaważyło na fakcie, iż unikam ich jak ognia. Najgorsze jest to, że za taką papkę każdy użytkownik radia czy telewizji ma obowiązek płacić abonament. Nie obowiązuje tutaj prawo reklamacji za wadliwy towar po prostu płać albo spier***aj dosadnie mówiąc.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1102
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 955
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 633
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1005
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 843
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 692
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1843
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 636
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 543
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 986
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 635
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  08/02/2011

Przepraszam, a co to jest, ta "miłość"?

  jotko49,  08/02/2011

Dotknąłeś zaledwie wierzchołka góry lodowej. I cokolwiek byś nie powiedział było by za mało,jakkolwiek nie powiedział za mało dosadnie. I masz ku temu absolutne prawo!Tak właśnie traktowany jest polak , który onegdaj dał wciągnąć się w nawyk oglądania tv i czytania innych mediów. Obraz w jaki oni nas przedstawiają , to bezwolne śliniące się indywidua ,psychicznie i intelektualnie sprawne inaczej.T ...  wyświetl więcej

Ooo, jak ja się tu z tobą zgodzę... Ja nie oglądam już od dawna... jestem jedyną osobą w rodzinie, która łapie tylko 5 programów z anteny, a i to uważam za zbyt wiele... TV jest tylko do pary z odtwarzaczem video...

  Noemi*,  08/02/2011

Jest bardzo prosty i jednocześnie skuteczny sposób żeby się pozbyć " Gówna TV", przestań to oglądać. Ja nie oglądam i nie mam takich dylematów.

  kev  (www),  08/02/2011

Gdyby tak jeszcze większość ludzi w naszym kraju mogła głosować wedle własnego rozsądku i namysłu, a nie podług tego co im dyktują w wyjatkowo wiarygodnych sondażach ...

  jotko49,  08/02/2011

Na wyprowadzkę w głuszę dżungli Amazonii, czy choćby ostępy Bieszczad , dla mnie już nieco za póżno i nie ta kasa..Pustelnia też w rachubę nie wchodzi..By jednak żyć w tym świecie , pozostaje maksymalne ograniczenie. Stosuję jeszcze wyłączanie dżwieku..niezła zabawa,polecam. A po zatem, nie porzucam nadziei na normalność..

  ananke50,  08/02/2011

Otóż to, ale naród jest ogłupiały i nie wie, co robi.

  spytaj  (www),  25/10/2011

dokładnie tak, ja też nie oglądam TV, za to dużo czytam w internecie

Telewizja jest tylko wierzchołkiem góry - dzisiaj wszystkie media nastawione są na wynik, czyli - TV na oglądalność, gazety - na sprzedaż, radio na słuchaczy. Proszę mi wierzyć, że w mediach liczy się wyłącznie jedno - trzeba robić wszystko, żeby program miał jak największą oglądalność. Stąd te idiotyczne tytuły, pełne sensacji i nie mające często nic wspólnego z faktyczną treścią publikacji. Dużo ...  wyświetl więcej

  kev  (www),  08/02/2011

Będę czekał z niecierpliwością, i bardzo proszę mnie powiadomić jak już się takowy tekst ukaże.
Pozdrawiam

  ...,  08/02/2011

Są w kraju jednostki nie posiadające telewizora. Cęnie szczególnie takich ludzi. Taki TVN24 - kłamliwe pranie mózgu przez całą dobę. Polsat - film trwajacy 90 minut wydłuża się do 2,5 godziny, przerywanymi idiotyzmami reklamowymi. TVP - tuba propagandowa kolejnych partii u władzy. TVP Kultura - jeden z nielicznych kanałów, gdzie można zobaczyć coś sensownego. Generalnie telewizja to kłamliwy śmieć ...  wyświetl więcej

  ,  08/02/2011

"Oglądam sobie fajne reklamy na Polsacie, a tu nagle... film!"

  w84u6  (www),  08/02/2011

"Poziom trzeba obniżać, gdyż liczba głupich niepowstrzymanie wzrasta, a wzrasta, bo beztrosko mnożą się tylko biedni i tępi, a warstwy oświecone cechuje lenistwo na polu rozrodczości, przez co wciąż zwiększa się dysproporcja...
W. Łysiak

Ty tak poważnie, czy nie dostrzegłem ironii? :)

  w84u6  (www),  08/02/2011

Piotrek, to nie było nic osobistego ;P

No mam nadzieję. Bo widzisz, ja prosty człowiek z LC jestem, i szczerze mówiąc drażnią mnie takie teksty, a już w połączeniu z autorem to ...
Ale no offence. :)

  ananke50,  08/02/2011

Brawo, brawo ,brawo dla autora tekstu!

  Tomasz Het  (www),  08/02/2011

Bardzo dobry artykuł

  ,  08/02/2011

Nie oglądam tv, ale jak słyszę cokolwiek o Kubicy to mnie krew zalewa ;) . Już niech coś gadają bezsensu na jakikolwiek temat, byle nie o Robercie K.
Mam wrażenie, że pobyty papieża w szpitalu były mniej rozdmuchane przez media od pobytu Kubicy.

"Pokolenie Roberta K"? :D

  swistak  (www),  09/02/2011

Mika ! Telewizja jest pożytecznym medium bo pokazuje godzinę i daje się wyłączyć. Najlepsze programy serwuje BBC i Discavery.

Z tą godziną to problem, bo pokazywana jest w tv przez ułamki sekund, by po chwili przewijała się reklama.

Ja z wiadomości to oglądam czasami teleexpres, tam jeszcze w miare pozytywne wiadomości i nie ma tak dużo polityki jak w innych dziennikach.

W miarę fajną stacją jest tvp kultura, lubię też obejrzeć czasami tvn turbo(ale tylko kilka programów).

Dzięki za art.
miłego dnia

  fela,  09/02/2011

Super swietnie to wszystko przedstawiles :)
Zachodnie media podobnie reprezentuja rownie niskie poziomy.

  centus,  09/02/2011

Jeden z akapitów jest zatytułowany „Pobieżność”, brakuje natomiast akapitu „Pobożność”. A przy okazji programy wszystkich telewizji polskich (?), (podobnie, jak różne pomysły na reformowanie oświaty) jest to jeden ze sposobów na to, aby przeciętny Polak równał intelektualnie w dół, do poziomu amerykańskiego wzorca. Ułatwia to zarządzanie ogłupiałym społeczeństwem przez władców kasy i sumień.

  Jerzy2,  11/02/2011

Jaka jest telewizja - widać. To, że pacjent jest chory prawie wszyscy o tym wiedzą. Jak zatem go uzdrowić? Obawiam się, że zabrakłoby recept od wszyskich lekarzy. Proponuję to szambo po prostu wysadzic w powietrze, zaś telewidzom wziąść książkę do ręki.

  kev  (www),  11/02/2011

Popieram. Tylko jak zrobi tak większość osób to reklamodawcy przestaną utrzymywać to szambo co może mieć przykre konsekwencje dla miłośników książek:
- albo poszerzą abonament na posiadaczy książek - aby utrzymać bandę nierobów z publicznej tv.
- albo pojawią sie reklamy w książkach - proszę sobie wyobrazić "Pana Tadeusza" z reklamą pasty do zębów, proszku do prania oraz polecające sie produkty z biedronki co trzecią stronę epopeii.

  bartolinix1  (www),  12/02/2011

Jacy odbiorcy taka telewizja. Tu nie chodzi o to by zmieniać rozwalać telewizje ale by zmieniać odbiorców. Uświadamiać i uczyć. Każdy może to uczynić w pewnym stopniu, chociażby przez wysłanie tego tekstu do znajomych lub umieszczenie linka na fB lub NK

  kev  (www),  11/02/2011

Pragnę wszystkim podziękować za te gratulacje i ciepłe słowa. Jednocześnie apeluję o rozważne korzystanie z mediów niech ogłupiają innych ale nie nas :)

Wojciechu brawo!!!
Jeden z moich przygotowanych felietonów o podobnej nucie schowałem do szuflady.
Twój jest celniejszy .Pewnie skomentował bym go wcześniej, ale piszę od niedawna i dopiero teraz na niego trafiłem. Podobnie uważam, że takie telewizyjne jak dziś talenty programowe, rodzą się pod przykrywką analfabetyzmu...
Prezes Rady programowej powinien sobie Twój artykuł powiesić na ścianie....

Wg mnie każdy z nas powinien oglądać to, co jest dla niego najlepsze(jest duży wybór proramowy). Oczywiście krytyka jest zawsze mile widzina, ale trochę przesadzona(trudno, żeby telewizja stała na wysokim poziomie, skoro większość społeczeństwa ma wykształcenie średnie, techniczne czy zawodowe). Poza tym oglądanie przykładowych Faktów TVN-u zmusza nas do myślenia(przecież eiobowicze to z reguły in ...  wyświetl więcej

  qazqaz,  11/02/2011

Jeszcze słowo na temat programów informacyjnych.
Niepokoi mnie fakt, iż główne media w nieskrępowany sposób promują szeroko pojęty katolicki, a nie obiektywny i logiczny punkt widzenia. Nieco zirytowałem się radością prezentera po uznaniu przez Benedykta XVI cudu za "wstawiennictwem" Jana Pawła II(Wiadomości TVP); poza tym, co mnie obchodzi, jak się czuje jakaś francuska siostra zakonna.

  tired  (www),  11/02/2011

Artykuł czyta się o tyle ciekawie, że kipi z niego Twoja niechęć do głupoty i ogłupiania. To niezmiernie przyjemne, to jak poezja w dziennikarstwie! Problem polega na tym, że takie coś nie nadaje się do publikacji w czasopiśmie, choć to bez znaczenia dla Ciebie :) Podoba mi się odwaga w wyrażaniu myśli, bezkompromisowość (nie może być o kompromisie mowy, jeśli zabija się to, co prowadzi ku najcenn ...  wyświetl więcej

  rob_koc,  11/02/2011

Jeszcze ze 20 lat temu oglądając w telewizji amerykańskie filmy i programy doszedłem do wniosku, że tam to 80% społeczeństwa to debile. Myślałem wtedy jak to dobrze, że u nas akurat odwrotnie. Obecnie uważam przegoniliśmy Amerykę w tej proporcji a to dzięki mediom. Świetny artykuł jakże gorzka prawda.
Teraz powinniśmy myśleć jak można przeciwdziałać temu kretyństwu.

o w zasadzie większość rzeczy niezwykle mnie irytujących w mediach. Niestety to zaważyło na fakcie, iż unikam ich jak ognia. Najgorsze jest to, że za taką papkę każdy użytkownik radia czy telewizji ma obowiązek płacić abonament. Nie obowiązuje tutaj prawo reklamacji za wadliwy towar po prostu płać albo spier***aj dosadnie mówiąc.

Wiecej:

...  wyświetl więcej

  Darwolf  (www),  12/02/2011

Jacy widzowie, taka telewizja. Media utrzymują się z reklam, a reklamodawcy kupują emisję tam, gdzie jest oglądalność. Dlatego "mata, co chceta":)
Nie ma co roztrząsać problemu: włączać odbiornik tylko na te nieliczne programy, które warto obejrzeć: zdarzają się jeszcze takie.

Sprzężenie zwrotne, jakich telewizja ludzi "wychowuje i uczy", takich widzów otrzymuje. A że kontent dla ćwierćinteligentów robi się znacznie prościej niż dla widza wymagającego ... trend jest oczywisty i nieubłagany. :)

Mass media od wielu lat konsekwentnie dążą do ogłupienia społeczeństwa. Nie ważne teraz kto za tym stoi, liczą się fakty. W dzisiejszych czasach telewizja oferuje nam kilka tysięcy kanałów, od sportu poprzez politykę, akcję, kanały porno, gastronomię itd. W skrócie każdy znajdzie coś dla siebie, skakanie po kanałach to fajne zajęcie w długie zimowe wieczory.. tylko gdzie jest tutaj czas na chwilę ...  wyświetl więcej

Poprostu są ludzie, którzy nie korzystają z własnego mózgu (nie obrażam - to jest wynik mojej obserwacji), "Świat według Kiepskich" i siedzenie całymi dniami na NK to dla nich typowa rozrywka nawet nie tyle, że tak uważają, ale dlatego, że się poprostu nie zastanawiają. Nie ma refleksji, nie ma własnego zdania, zabijanie czasu i niesłyszenie własnych myśli jest fajne, nie ma sensu robić niczego wi ...  wyświetl więcej

Alez my sobie widzow wychowujemy od poduszki , po co tv w dzieciecym pokoju, co moze i powinien sam ogladac 5-latek!!!!
Rodzice chca miec troche spokoju , dzieciak chlonie wszystko jak leci , szykujemy sobie przyszlych odbiorcow "Big Brothera" i innych perelek.

ja od dawna nie korzystam z tego typu programów jak już to lece na jakiś porządny film a potem zmykam zająć się innymi sprawami, jakos nigdy nie czułem pociągu do reklam czy programów informacyjnych

http://centrum.manifo.com

Czym jest projekt tabernaculum? - To projekt który zakłada budowę centrum duchowosci w Polsce. To miejsce ma stanowić ostoję dla ludzi którzy postanowili odrzucić współczesne funkcjonowanie społeczeństwa i system prawa materialnego obejmujacego cały świat. Odrzucenie zewnetrznego świata bedzie wiązać się z bólem podobnym do samego przebudzenie z długiego snu.

Zgadzam się z treścią, choć nie do końca... Mężczyzn specjalnej troski też nie brakuje... Przewartościowany seks, kult długonogiej anorektycznej blondyny, szaleńcze odchudzanie i inne głupoty. To mężczyźni produkują durne seriale. Nawet film akcji, bez akcji ale za to z rurą i rżnięciem. Namiętność i miłość - nuda zepchnięta do roli filmu familijnego. Kto za tym stoi? Kobieta? Dawniej były kobiety ...  wyświetl więcej

  Kanon24pl  (www),  23/02/2015

Media posługują się wypróbowanymi metodami socjotechniki . Schemat takich działań jest doskonale znany i wielokrotnie opracowany. Szkoda , ze szeroki ogół odbiorców nie ma pojęcia o stosowanych metodach.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska