Login lub e-mail Hasło   

Czym jest content layering?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://artelis.pl/artykuly/28292/jak-zdo(...)cinnych
Pisanie artykułów gościnnych, czyli wpisów, które tworzysz specjalnie w celu zamieszczenia ich na cudzej stronie jest doskonałym sposobem na promocję bloga lub strony.
Wyświetlenia: 900 Zamieszczono 09/02/2011

Dobra, skłamałem trochę we wstępie do tego artykułu. :) Content layering jest nie tylko coraz częściej stosowaną techniką pozycjonowania - jest rzeczą ABSOLUTNIE obowiązkową. Bez zajęcia się kwestią CL nie masz nawet co zabierać się do pozycjonowania twojej witryny. Nie możesz liczyć na duży ruch na stronie wygenerowany z wyszukiwarek bez zastosowania conent layeringu.

Działania anty-CL
Zacznijmy od tyłu, zobaczmy jak wyglądają działania sprzeczne z ideą conent layeringu. Załóżmy, że prowadzisz stronę z opisem książek znanych pisarzy. Prawdopodobnie opis Sapkowskiego znajdzie się pod adresem:
http://pisarze-znani-bardzo.pl/sapkowski.html

Opis jego książki Oko Yrrhedesa będzie natomiast dostępny pod adresem:
http://pisarze-znani-bardzo.pl/oko-yrrhedesa.html

Działania pro-CL
Widzisz już w czym problem? Brak słówa kluczowego “sapkowski” w adresie. Wg. zasad content layeringu powinieneś wszystko uporządkować tematycznie:
http://pisarze-znani-bardzo.pl/sapkowski/biografia
http://pisarze-znani-bardzo.pl/sapkowski/oko-yrrhedesa

Odrazu lepiej. W obydwu linkach pojawia się słowo kluczowe “sapkowski”, dodatkowo odrazu widać, na której części strony się znajdujemy.

Content layering w praktyce
Dobrze, wiemy już na czym polega content layering. Teraz pozostaje pytanie - jak wprowadzić tą wiedzę w życie. Można to zrobić na dwa sposoby:
- ręcznie tworząc katalogi i rozdzielając do nich poszczególne strony
- skorzystać z mod_rewrite - dobry sposób, kiedy mamy dużo materiałów i robienie wszystkiego ręcznie pochłaniałoby zbyt wiele czasu

Sprawa jest rozwiązana, kiedy korzystamy z popularnych systemów CMS takich jak Wordpress. Systemy te automatycznie zajmują się generowaniem linków przyjaznych dla wyszukiwarek.

Korzyści ze stosowania CL
Przedewszystkim wyższa pozycja w wyszukiwarkach i większa liczba zaindeksowanych stron. To wszystko przełoży się na zwiększony ruch na stronie, a przecież głównie o to chodzi. ;-)

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Jak TYSIĄCKROTNIE zwiększyć ruch na stronie? - zapraszam na mój kurs!

Podobne artykuły


73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17954
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31858
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29893
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19923
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 13778
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34549
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 13454
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 33428
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 7011
16
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7509
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska