Login lub e-mail Hasło   

Polska obłuda - czyli najbardziej popaprany kraj w Europie.

Prawie każdy z nas wie, że Kościół Katolicki to największy wrzód na ... żywym organiźmie, jakim jest Polska, jednak brak umiejętności samodzielnego myślenia nie pozwala nam -
Wyświetlenia: 15.093 Zamieszczono 10/02/2011
fot. Jean Froidevaux/Stock.Xchng

fot. Jean Froidevaux/Stock.Xchng

- na wypowiedzenie się po właściwej stronie, a co dopiero mówić o działaniu w kierunku naprawienia tego co się spieprzyło.

Dlaczego w naszym kraju wszystko postawione jest na głowie?

Niedoręczone pismo urzędowe, niedostarczone trzy razy uznaje się za doręczone? Pracowałem za granicą i oczywiście pism poleconych w moim imieniu nikt odebrać nie mógł. To chyba logiczne. Wobec powyższego sąd pozbawił mnie spadku, który jak przypuszczałem w Państwie Prawa w XXI wieku pozbawić mnie nie powinien.

Okazało się, że Polska to taki kraj, w którym wszystko postawione jest na głowie. Przecież to tak samo jak dziesięć razy powielone kłamstwo staje się prawdą. Dlaczego? Polacy, dlaczego w naszym kraju dopuszcza się do tak karygodnego łamania praw obywatelskich? Dlaczego? Skoro takie prawo się uchwala - przecież mogę się odwołać powie teraz prawnik. Niestety wyrok po pewnym czasie się uprawomocnia i potem mogę już tylko sobie pogwizdać.

Mandat za dobre serce

Właśnie oglądam program "CELOWNIK" - wyobraźcie sobie Polacy, co zrobił Strażnik Miejski w jednym z Polskich Miast w lutym 2010 roku. Ukarał mandatem w wysokości 200 zł. panią, której żal się zrobiło głodnego psa na ulicy i podała mu jedzenie. Czy to było najgorsze w tym całym incydencie? Wyobraźcie sobie, że przełożeni owego funkcjonariusza Państwowego usprawiedliwiali czyn owego strażnika tym, że "Owa" pani była wcześniej już ostrzegana, że nie wolno dokarmiać umierających z głodu psów. Moi drodzy Polacy, czy ja może jestem nienormalny? Ukarać człowieka za to, że nie dopuścił do śmierci zwierzęcia, że nie dopuścił do śmierci głodowej zwierzęcia w Europie Centralnej w XXI wieku.

Ja zadaję pytanie, czy ów strażnik jeszcze wykonuje swoją pracę? Czy owi zwierzchnicy tego strażnika jeszcze pozostają na swoich stanowiskach? Co na to Prezydent miasta? Co na to Policja? Co na to Prokuratura? Czy ów pracownik Straży Miejskiej nie powinien być aresztowany, za wystawienie mandatu komuś, kto ratuje życie zwierzęciu? Przecież owa kobieta powinna moim zdaniem wystawić rachunek Urzędowi Miasta, przy którym istnieje komórka mająca w swoim statucie ochronę zwierząt - OCHRONĘ ZWIERZĄT - mój drogi bezmózgowcu - Pracowniku opłacany z moich podatków, który wpadłeś na tak oryginalny sposób czuwania nad respektowaniem prawa na terenie swojego miasta.

Może zaczniemy je dobijać?

Oczywiście o jego zwierzchnikach nie wspomnę. Cała Polska, znaczy milion, może dwa miliony Polaków widzi skandaliczne zachowania strażnika miejskiego, że nie wspomnę o jego zwierzchnikach i co sobie myślą? Myślą, że tak można, a nawet trzeba i co będą teraz robić? Oczywiście, będą wnioskować w swoich miastach o nie dokarmianie zwierząt. Co ja mówię o nie dokarmianie? A może zaczną wnioskować o zabijanie tych zwierząt?

Zdaje się, że Radni pewnej miejscowości już nawet taki wniosek o zabicie kilkuset piesków i kotów przegłosowali i wykonali ową karę śmierci w świetle "prawa", oczywiście przy aprobacie całej Polski, bo poza petycją kierowana do właściwych organów innego potępiającego ów incydent oddźwięku nie zauważono.

Dlaczego? Polacy, dlaczego, najpierw robimy coś tak podłego, a potem, trzeba zaangażować dziesiątki, setki czy nawet tysiące ludzi, aby udowodnić, że to, co zrobiono było ohydnym przekrętem, kłamstwem czy wręcz zbrodnią, na którą wszyscy przymknęli oko.

WSZYSCY  widzimy, co dziś dzieje się w Egipcie

W tym kraju urlop spędzało dotychczas parę tysięcy Polaków w ciągu każdego miesiąca. Niestety jak wszyscy widzimy w ostatnich dniach w owym państwie dochodzi do starć mieszkańców z władzami na miarę naszych "rozruchów grudniowych 70" w Gdańsku. Ludzie giną, żołnierze strzelają, a nasi bezmózgowi obywatele nadal wyjeżdżają na wakacje właśnie w rejon tych walk.

Czy to jest nieporozumienie?

Czy to jest może przeoczenie? Czy to jest pomyłka kilku osób? Nie moi drodzy Polacy, nasi bracia w ilości kilku dziesięciu na każdy odlot samolotu bezmyślnie naraża swoje życie, życie swoich dzieci i bliskich i wyjeżdża tam w samo oko cyklonu rewolucji w Egipcie. Codziennie setki Polaków lecą i wcale nie mają ochoty wracać. Chciałbym dodać, iż jesteśmy oczywiście jedynym Państwem, które wysyła tam swoich obywateli.

Bezmózgowie 

Następnym dowodem na Polską bezmózgowość jest zachowanie Polaków w temacie wyjazdu naszych chłopaków na wojnę do Afganistanu. O czym myślą Polki trzymające na ręku dziecko, może dwoje czy troje na ręku i żegnają na lotnisku swojego męża czy ojca, który właśnie wylatuje po... no właśnie, po co? O czym myśli owa "Matka Polka" żegnająca swojego jedynego żywiciela na wojnę, którą dla zabicia swojego sumienia nazywa się "misją pokojową"?

Myśli, że oczywiście, giną tam ludzie, ale czy to koniecznie muszą być Polacy? Giną tam żołnierze, ale czy to akurat trafi na Polaka? Oczywiście zginęło już 24 Polaków, ale czy to akurat musi być mój mąż? A co będzie "Matko Polko" jak to właśnie Twój mąż i ojciec zginie? Co wtedy? Nie, to nie może być mój mąż, bo przecież modlę się za niego, przecież nas Polaków chroni Matka Boska, a i teraz nasz Błogosławiony Jan Paweł.

Co jednak, gdy się stanie? Wtedy będziesz rozpaczać? Wtedy będziesz wołać o pomoc do polskiego rządu, bo to On go tam wysłał? Dlaczego dopiero wtedy będziesz sobie "pluła w brodę", że pozwoliłaś mu na tak ryzykowny i bezmyślny krok.

Pomyślmy, co robią z Polakami operatorzy telefonii komórkowej

Co z nękaniem Polaków smsami, gdzie pierwszy nasz sms jest wysłany przez nas za darmo, a za następne nie informując nas o tym kasują już po około 5 zł. Są takie osoby, które przez dwa miesiące otrzymały około 170 smsów namawiających nas do wysłania sms, a potem mamy rachunki w wysokości 3 tysięcy zł, bo okazuje się, że płacimy za te sms, które nie tylko wysyłamy, ale i za te, które otrzymujemy. Oczywiście wszystko to jest zgodne z prawem, bo co mi po ukaraniu owego operatora skoro on się odwoła, a my, biedni Polacy rachunek zapłacić musimy?

Napisałem przed tygodniem artykuł - APEL o oddanie głosu na petycję do Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie Konkordatu ratyfikowanego w niezgodny z konstytucją sposób, co w rezultacie otwiera furtkę Kościołowi Katolickiemu do okradania Polaków z miliardów naszych ciężko zarobionych złotówek.

Co na to Polacy? Artykuł przeczytało kilkaset osób. Artykuł popiera prawie 70% z nich, 100 osób skomentowało, z czego jakieś 70 osób jest przeciw okradaniu Polaków przez Kościół Katolicki w świetle prawa, jednak swój głos za rozwiązaniem tego problemu oddało 30 osób, z czego ważnych, czyli zweryfikowanych jest może osiem?

Co dzieje się w naszej Najjaśniejszej? Jak się okazuje Konkordat został ratyfikowany nie zgodnie z Konstytucją, jednak żeby odwołać coś, co nie zgodnie z prawem zostało wprowadzone, wyprowadzić nie może już nikt i tak niestety zostać musi. Dlaczego?

Polacy D L A C Z E G O? 

Rzecznik Praw Obywatelskich nie może sam, niejako z urzędu zająć się rozwiązaniem tego ohydnego przekrętu, jaki przygotowali nam Posłowie, a potem dołączył sam Prezydent Kwaśniewski. Dlaczego uchwalono takie prawo skoro cofnąć nie zgodnie z Konstytucją Ratyfikowanego Konkordatu nie może już nikt, bo jak niby w naszym OBŁUDNYM Państwie uzbierać 500 tysięcy podpisów w temacie, który nie popiera Najjaśniejszy i zawsze prawdomówny Kościół Katolicki, w którym teoretycznie większość jest "za", jednak jak dochodzi do głosowania, to jest jak zwykle.

Jak mam nazwać WAS Polacy, którzy piszecie w komentarzach, że oczywiście nie zgadzacie się z okradaniem nas przez Kościół Katolicki, a jednak nie podpisujecie petycji, którą Wam pod "nos" podaję? Mam Was nazwać "obłudnikami". To jest właśnie nasza Polska, dlatego właśnie jesteśmy takim popapranym krajem.

Były takie trzy... pamiętacie? Trzy rozbiory Polski. Co czeka nas teraz? Czwarty - popaprańcy. Może się jednak opamiętacie i dacie swój głos w petycji o powrocie do normalności?

Możecie oddać swój głos poparcia tutaj

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1225
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1025
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1103
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 779
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 750
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1901
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 587
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 550
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje

Powiązane tematy

  jotko49,  10/02/2011

Czy ja czegoś nie łapię?..Kiedy ten tekst pisałeś? Codziennie zaglądam na tę petycję i widzę że marnie to idzie.Więc po części się zgadzam , ale aktualnie jest oddanych 644 głosy,zweryfikowanych 500. Nie wiem jak się sprawdza głosy ważne,gdyż one tu są najważniejsze a nie komentarze.Te 144 niezaliczone - w czym ich błąd? . Wyjaśnij proszę jak do tego dojść. A po zatem raczej nie przysporzy się zwo ...  wyświetl więcej

  jotko49,  10/02/2011

Odnoszę wrażenie że 144 głosy niezweryfikowane to głosy osób które nie odebrały maila z prośbą o potwierdzenie.A wystarczy zajrzeć do poczty i kliknąć na link potwierdzający by dotychczasowy wysiłek i zamiary nie poszły na marne. Zajrzyjmy więc i dopełnijmy formalności ,dla siebie i przyszłości naszych dzieci.....

Marianie... jeszcze raz sprawdziłam petycję i o zgrozo, nie zobaczyłam siebie na liście zweryfikowanych! Wiem już dlaczego, nie wysłali mi na podany adres linka do weryfikacji, a ja czekałam. Dziś podałam mój drugi e-mail i dostałam już wszystko tak jak trzeba, więc zweryfikowałam :) Wiecie, ze na niektóre poczty nie wysyłają powiadomień??? Miałam wczoraj taka sytuację, że jeden z portali nie wspó ...  wyświetl więcej

@jotko49: Z mailami potwierdzającymi jest też i ten kłopot, że często (na skutek ustawień systemu poczty) automatycznie trafiają do spamu, a tam już nie każdy zagląda.

  marian R,  10/02/2011

Powiem Ci tak. Poprzedni artykuł napisałem i zamieściłem na innym niż Eioba portalu
AKTUALNA OCENA owego artykułu wynosi 75,53 % Artykuł przeczytało 1138 osób, co z tego wynikać powinno? Ano to że ponad 850 Polaków którzy przeczytali tylko tam, na tym portalu są zdanie że Konkordat jest "be" Ten sam artykuł wkleiłem na eiobie , feceboku, no i przecież i inni reklamowali aby zagłosować. Co z ...  wyświetl więcej

  jotko49,  11/02/2011

Rozumiem w pełni Twą.irytację. Popieram tę inicjatywę , zgadzając się z Twymi spostrzeżeniami.I mnie ponosi często gdy widzę obłudę i niekonsekwencję w opiniach i poglądach.Krew mnie zalewa, gdy słyszy się w rozmowach narzekania i oskarżenia "onych".Gdyż na tym koniec.Palcem nie kiwną by coś zmienić.Zdawałoby się ,że żaden to trud skorzystać z takiej możliwości jaką daje internet.A jednak nie klik ...  wyświetl więcej

Ja też popieram i zgadzam się,ale to za mało i tak bedzi e dupa blada...pozdrawiam

Podaruję ci mój wiersz, Marianie... czuję, że potrzebujesz odrobiny poezji...

" Burza"

Gniewnym pomrukiem niebo zaciągnięte
Szamocząc się w porywach wyje wiatr…
Rozbłyskiem grozy chmury przecinane
Echem wielokrotnym powraca grzmotu głos…

Z nagła…
Krople deszczu łzami bruk spryskują
Ciężkie, coraz większe… łaskę okazując
Kroplistą ku

...  wyświetl więcej

Skoro wiesz " Skalny kwiatku" na jaka pocztę nie wysyłają to dlaczego nam nie powiesz? Może ostrzeżemy innych, by podawali e-mail tylko z odpowiednich poczt?

Nie wiem na pewno, ale e-maila potwierdzającego weryfikację nie dostałam na onet.pl natomiast dostałam na g-mail; Pozdrawiam i uśmiechy podsyłam :):):)

  swistak  (www),  10/02/2011

Marianie ! Osieroć popaprańców i debili, Białoruś czeka i tęskni za takim patriotą jak TY !

  marian R,  10/02/2011

Dziękuję za wierszyk. Wiesz tak normalnie, to bym pewnie dał jakiś komentarz, ale w tej chwili jestem nieco wkur,,,rzony na całkowity brak zasad Polaków. Wiesz w telewizji właśnie leci taka reklama - pani w kuchni kroi marchewkę, selera i powtarza kakaka, coś tam jeszcze a pan z drugiej strony pan klepie mięsko i śpiewając papapa luszek walnął sobie w paluszek, który momentalnie zaczerwieniał. Tak ...  wyświetl więcej

Widzisz , nawet świstak ma rację

No, uśmiechnij się już :) Przeleciałam wzrokiem podpisy w petycji i zauważyłam dwójkę moich znajomych... Mój podpis już zweryfikowany i ciągle informuję innych... Walnij sobie szklaneczkę whisky (właśnie sączę swoją) i od razu ci lepiej się koło serducha zrobi ;)

ja mam na interii i dostałem potwierdzenie

Poczta o2.pl również...

Oj Marian!
Świetna inicjatywa, którą sam sabotujesz niewyparzonym językiem.
Więc protestujęi odrzucam, jeśli nazywasz nas a więc i mnie popaprańcem i debilem!
A za samą inicjatywę. Biję brawo.

  marian R,  12/02/2011

No i niech tak pozostanie.... myślisz że ja umrę z głodu z tego powodu? Poradzę sobie nawet jak Vat durnie podniosą do 50 % i nie ruszą tych cwaniaczków - darmozjadów w czarnych sukienkach. Wiesz przestało mnie to już interesować. Człowiek sobie za przeproszeniem flaki z organizmu wyrywa i walczy w imieniu milionów a tu Ci taki jeden z drugim wyśle e-maila i nie sprawdzi, żeby go zweryfikować, bo ...  wyświetl więcej

  jqaaa,  16/02/2011

kazdy ma swoje zdanie, nie przesadzaj

Panie Marianie,gratuluję odwagi i prawdy,,to za mało,piszę tez na ten temat i dupa blada...Polacy to cacy,nie lubią j nazwy po imieniu,Mają swietych papieża,mądry kościół,a rząd na super od cholery szkoda zdrowie,lepiej psioczyć na Rośków, Łukaszenko, szykować się do pielgrzymki do Rzymu i całować tyłki tym pasibrzuchom za oceanem,pozdrawiam

Proponowałbym Szymonie, abyśmy wszyscy przy okazji naszych artykułów wkleili jakąś informację i link do owej petycji , proponuję żeby nie zakładać nowej petycji bo się rozdrobnimy, Zdaję sobie sprawę nie jest ona idealna, ale chodzi nam przecież o zebranie odpowiedniej ilości podpisów, aby petycja stała się dokumentem, na który Sejm będzie musiał zareagować.

@marian R: Do dzieła!

Ja podpisałem

  andrzejs,  16/02/2011

Marianie
Wszyscy widzimy co się dzieje, i wszyscy wiemy, ze dzieje się źle. Własnie dlatego i Ty i ja i inni autorzy tacy jak my, powinniśmy robić to, co robimy: PISAĆ, POKAZYWAĆ, WYTYKAĆ, KRYTYKOWAĆ, WZYWAĆ. To jest nasz wkład w budowę tego kraju. Ja nic innego zrobić nie mogę. Nie potrafię, nie mam środków, umiejętności...

Oczywiście artykuł nie wymaga komentarza. To oczywiste. A petycję podpisałem pierwszego (chyba) dnia. Zaraz po przeczytaniu tamtego artykułu..

Yup... ja też i już zweryfikowanam ;)
Więc pisać panowie i wytykać i huczeć... jak z ambony można i z platformy sejmowej, to i tu... w ciszy własnego mieszkania, czytając bez nadzoru i ingerencji patrzących wokół, może bardziej zastanowią się ludziska nad przekazem i pomyślą samodzielnie.

  jotko49,  16/02/2011

Nie wierzyłem w szybkie osiągnięcie wystarczającej ilości podpisów.Zakładałem, że jak to w życiu ,będzie szło jak po grudzie.Lecz nie uważam by cel nie został osiągnięty. Potrwa zapewne nawet i kilka lat.Nie ma co załamywać rąk i psioczyć w koło,toć to nasi rodacy i nasz słomiany zapał i osobista niechęć do niepewnych poczynań ,utrąca nam skrzydła.Jak by nie patrzeć , EIOBA nie jest aż tak popular ...  wyświetl więcej

  andrzejs,  16/02/2011

Wiecie co? Sprawdziłem listę podpisów na petycji i... okazało się, ze mnie tam nie ma. Pamiętam, ze się wpisywałem. Może to być wina poczty, jak już ktoś napisał, poczta może to po prostu traktowac jako spam i odrzucać. Oczywiście wpisałem się znów. I tym razem przypilnuję weryfikacji.
Można by nagłościć sprawę na FacebBooku, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać, FB jest dla mnie trochę "zaciemniony".

  dzepson,  16/02/2011

ruscy usunęli Twój wpis a moralną odpowiedzialność za ten fakt ponosi Tusk
Osobiście się nie podpiszę, ale życzę powodzenia

Proponowałbym Andrzeju, abyśmy wszyscy przy okazji naszych artykułów wkleili jakąś informację i link do owej petycji , proponuję żeby nie zakładać nowej petycji bo się rozdrobnimy, Zdaję sobie sprawę nie jest ona idealna, ale chodzi nam przecież o zebranie odpowiedniej ilości podpisów, aby petycja stała się dokumentem, na który Sejm będzie musiał zareagować.

  andrzejs,  16/02/2011

Marianie, nie chodzi o zakładanie nowej petycji, tylko o rozgłośnienie tej. Wiem, ze na FB robi się takie rzeczy, ale nie wiem jak to ugryźć.

Ja wkleiłam link Mariana do petycji na swoim profilu FB:)

Czy zdajecie sobie sprawę z banalnego faktu, że szacowny pan marszałek sejmowy posiada takie uprawnienia, które pozwalają mu podobne petycje zwyczajnie wyrzucić do kosza? Nazywa się to wprawdzie bardziej elegancko "odłożeniem ad acta" lub też "pod sukno".
Wcale nie jest tak, że "Sejm będzie musiał zareagować.

  andrzejs,  16/02/2011

Zbysławie, to jest petycja do Rzecznika Praw Obywatelskich. Gdyby to zadziałało, byćmoże (ale na pewno tego nie wiem) on (chyba ona, bo to zdaje się kobieta teraz) musiałby się tym zająć. A RPO zając się "po łebkach" nie może. Nie może przecież stwierdzić, ze coś jest zgodne z konstytucją, skoro ewidentnie nie jest.

  marian R,  16/02/2011

* 0 KONKORDATOWI - NIE taką grupę utworzyłem na FB powinna się znajdować z lewej strony w zakładce z grypami nad grupą Fani Okudżawy, proszę wpisujcie się i tam będziemy mogli pogadać i reklamować tę grupę wśród swoich znajomych. Andrzeju Ciebie wpisałem jako pierwszego członka grupy, sory że nie zapytałem o zgodę, ale taki był wymóg, że jednego musiałem wpisać aby grupę założyć. Pozdrawiam i zapraszam na FB

  marian R,  16/02/2011

http://www.facebook.com/profil(...)408180#!/home.php?sk=group_102713266476172

  marian R,  16/02/2011

http://www.facebook.com/profil(...)408180#!/home.php?sk=group_102713266476172&ap=1

  marian R,  17/02/2011

KONKORDATOWI - NIE-http://www.petycje.pl/petycja/6289/ Zapraszam na FB

http://pl-pl.facebook.com/#!/home.php?sk=group_102713266476172&ap=1

Marianie, gratuluje odwaznego tekstu. Chyba niebiosa nam Ciebie zeslaly.. Proponuje oglosic Cie Swietym Patronem ... Eioby ;-)
Teraz troche powazniej... Ty piszesz o strazy miejskiej , Egiptach, konkordatach a tymczasem w naszym "katolickim rezerwacie" w srodku laicyzujacej sie Europy polskie miasta (a wlasciwie ich wladze) W XXI WIEKU przescigaja sie w promowaniu nowej mody: obieraniu swie ...  wyświetl więcej

Piłsudski powiedzial: Polska to wspanialy kraj.....ale ludzie .....kurwy !


Piłsudski....powiedział, szanuję tego faceta za to, że należy do tej mniejszości która mówi to co myśli...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska