Login lub e-mail Hasło   

Czym zniechęcamy do siebie kobiety?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://sagio.pl
Powiedzenie, że kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa jest czasem bardzo trafne. Najczęstszym problemem w porozumieniu jest bowiem różny punkt widzenia. Dlatego warto cz...
Wyświetlenia: 938 Zamieszczono 16/02/2011

Powiedzenie, że kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa jest czasem bardzo trafne. Najczęstszym problemem w porozumieniu jest bowiem różny punkt widzenia. Dlatego warto czasem zastanowić się: o co chodzi kobietom?

Brak zrozumienia

1. Kobiety bardzo często skarżą się na brak zrozumienia. Warto zastanowić się z czego on wynika?

Brak zrozumienia drugiej osoby bierze się w pierwszej kolejności z braku koncentracji na jej problemach i z niesłuchania jej argumentów. Przerywanie w trakcie wypowiedzi i przedwczesne ocenianie rozmówcy prowadzi zazwyczaj do zawieszenia dyskusji.

Zanim przerwiesz wypowiedz bądź wygłosisz ocenę zastanów się, czy nie warto przypadkiem wysłuchać do końca. Często wydaje nam się, że wiemy co osoba ma do powiedzenia i wolimy nie tracić czasu na dyskusję. W większości przypadków warto jednak nie przekreślać od razu rozmówcy.

2. Kolejną ważną kwestią w umiejętności porozumienia jest pozbycie się stereotypów. Pamiętaj, że partnerka nie jest Twoim rywalem, ale ukochaną osobą. Dlatego wspólne rozwiązanie jej problemów to inwestycja w wasz obopólny spokój.

Nawet jeśli nie podzielasz punktu widzenia partnerki, wysłuchaj jej a ona z pewnością doceni Twoje uwagi. Po wysłuchaniu ona poczuje, że akceptujesz ją chociaż masz odrębne zdanie. Szczera rozmowa i wysłuchanie racji obu stron to bardzo trudna sztuka, ale zawsze prowadzi do cennych wniosków.

Brak czasu

Fot: www.sxc.hu


1. Kobiety lubią być w centrum uwagi swojego ukochanego. Często skarżą się na brak zainteresowania i przedkładanie innych spraw, nad spotkanie z nimi. Jednak nie trzeba rezygnować że swojego hobby po to by mieć więcej czasu dla niej, są inne rozwiązania.

Przede wszystkim liczy się jakość a nie ilość. Spędzając z nią czas staraj się odłożyć inne sprawy na później. Niech ona poczuje, że wasz wspólny czas jest dla ciebie radością, a nie obowiązkiem.

Wiadomo, że w codziennym natłoku spraw trudno jest znaleźć chwilę, w której przestaniesz myśleć o problemach służbowych i oddasz się beztrosce. Wiedz jednak, że nie tylko ona potrzebuje twojego spokoju. Twój organizm tez potrzebuje relaksu więc czemu nie zrelaksować się razem?

Brak adoracji

1. Ile razy słyszałeś od kobiety, słowa ”ja już ci się nie podobam”, „już cię nie kręcę”, „oglądasz się tylko za innymi”. Nawet jeśli oglądasz się za innymi, to przecież z nią jesteś – myślisz sobie. Kobiety lubią być nieustannie adorowane i podziwiane. Chcą czuć się atrakcyjne dla swoich partnerów i wkładają w to dużo wysiłku. Nowe ubrania, fryzjer czy makijaż, którego nie zauważyłeś to sygnały dla ciebie, że ukochana dba o twoje zainteresowanie.

Jeśli chcesz by starań twojej kobiety nie zauważył wcześniej od ciebie jakiś inny mężczyzna, to przyglądaj się jej uważnie. Drobny komplement i dawka zainteresowania sprawi, że kobieta poczuje się doceniona

Rocznice, wspólne daty, urodziny itd.

1. Kobiety przywiązują spora wagę do różnego rodzaju świąt. Wynika to znowu z chęci bycia w centrum zainteresowania. Z drugiej jednak strony one same w większości pamiętają o składaniu innym życzeń.

Jeśli nie masz pamięci do dat, znajdź sposób na notowanie ich w kalendarzu czy telefonie komórkowym. Zwróć szczególną uwagę na wasze rocznice, gdyż sprawisz jej tym ogromną przyjemność.

Znajomi, rodzina

Mężczyźni często wymigują się od spędzania czasu ze znajomymi partnerki. Preferują raczej swoje towarzystwo. Warto jednak czasem złamać tę zasadę i „przecierpieć” z gronem jej znajomych. Ona pewnie też nie raz patrzy na twoich znajomych mało przychylnie, a jednak zagryza zęby.

To samo dotyczy rodziny. Kobiety dużą wagę przywiązują do tego, by przedstawić je rodzinie i znajomym. Jeśli nie jest to przelotna znajomość pamiętaj o tym, nawet jeśli wyda ci się to zbędne.

* * *

Jest wiele kwestii, w których kobieta i mężczyzna nie dojdą nigdy do porozumienia. Punktów spornych jest tak wiele, jak wiele jest relacji międzyludzkich.

Nie tylko w związku warto zwracać uwagę na problemy w komunikacji. W życiu codziennym też nie słuchamy naszych rozmówców i często nie dbamy o ich problemy, które nam wydają się błahe.

Jeśli czytasz ten artykuł, jesteś na dobrej drodze by zmienić wasze relacje. A niektóre przedstawione tu rady są na tyle uniwersalne, że przydadzą się także Twojej partnerce.

Jeśli chcesz kontynuować swoją drogę poznania kobiecych potrzeb wejdź na http://sagio.pl/ zobacz ponad 200 filmów i skorzystaj z 20% rabatu używając tego kodu: NFDR 

Podobne artykuły


12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 786
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1304
9
komentarze: 154 | wyświetlenia: 1060
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1924
9
komentarze: 618 | wyświetlenia: 1108
8
komentarze: 39 | wyświetlenia: 632
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1985
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1020
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 514
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 497
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 428
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104724
181
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1185278
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 130748
105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114433
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska