Login lub e-mail Hasło   

PEŁNIA

"Księżyc rzucał zwiewne, białe światło, które spowijało wszystko niczym cieniutka pajęczyna...
Wyświetlenia: 1.950 Zamieszczono 17/02/2011

... Ubóstwiam światło księżyca w taką bezchmurną noc. Niemal czuje się je we włosach, jak wiatr"

 

Zwana przez Czarownice Esbatem lub Świętem Lunarnym. Wtedy właśnie łączyły się z energiami lunarnymi odprawiając swoje rytułały, namaszczając ciała olejkami i modląc się do Bogini:

Pani, w tę cichą noc pełni
Zbieramy się w kręgu
By szeptać Twe święte imiona
Luno, Aradio, Diano
Roztocz nad nami swą opiekę
Podczas tej cudownej pełnej magii nocy
Do Ciebie się uciekamy, użycz nam mocy
Niechaj spłynie na nas światło Twej miłości
Niech rozjaśni nam oczy oraz w sercach zagości
Byśmy miłość i radość rozsiewali wokoło
Zgodnie z duszy pragnieniem, zrozumieniem i wolą.       A dziś? Występuje 13 razy w roku bardzo silnie odziaływując na Ziemię i każdy żywy organizm zamieszkujący ją. Podczas pełni zmienia się poziom płynów w organizmie. Wytwarza się więcej serotoniny, która przyspiesza rytm serca i powoduje wzrost ciśnienia krwi. Zaburza się równowaga chemiczna w ciele a w atmosferze powstaje większa ilość dodatnich jonów, co powoduje zmiany w naszym zachowaniu, a nawet zaburzenia w funkcjonowaniu. Wzrasta napięcie elektryczne w ciele sprawiając że stajemy się bardziej nerwowi i intensywniej przeżywamy emocje. Nawet senne marzenia przeżywamy mocniej. Ale również zwiększa się nasza intuicja, inspiracja twórcza i chęć wprowadzania korzystnych zmian w nasze życie. To dobry czas na przewartościowanie i uporządkowanie życia, a właściwie na podjęcie decyzji o takich krokach by później w czasie nowiu realizować je pomyślnie. Osoby głęboko ezoteryczne wykorzystują ten czas na praktyki wzmacniające czary miłosne, przyciąganie domowego szczęścia, wzbudzanie i wzmacnianie intuicji, zwiększenie mądrości, przywołanie natchnienia, osądy, porozumiewanie się, prorocze sny, rytuały płodności, rozwijanie i wzmacnianie sił umysłowych, spełnianie życzeń, pomoc w nauce, przyciąganie szczęścia, transformacje, pobudzenie twórczości artystycznej, magia zdrowia i urody, dywinacja, zaklinanie, zdobywanie, zmiana kształtu, związki.
Coś dla kobiet dbających o urodę. Pełnia nie jest dobrym momentem na zabieg oczyszczający, bo rany gorzej się goją. Pełnia to czas na relaks i farbowanie włosów. Kolor będzie intensywniejszy i dłużej się utrzyma. Podczas tej fazy organizm zatrzymuje więcej wody. Można obudzić się z twarzą przypominającą księżyc w pełni, opuchniętymi dłońmi i kostkami nóg.Przybywający Księżyc i Nów to dobry moment na oczyszczanie i zabiegi kosmetyczne.
W czasie Pełni notuje się większą liczbę samobójstw, morderstw, wypadków samochodowych, zawałów oraz porodów.
Podsumowując to wszystko, ludzie żyjący zgodnie z rytmem narzuconym przez Księżyc w ciągu jednego miesiąca, gdy jest Nów, Księżyc rośnie, Pełnia i Księżyc maleje, wykorzystują jego rosnącą energię synchronizując się z nią a w czasie malejącej energii pozbywają się problemów i złych emocji.
Kolejna pełnia już przed nami- 18 lutego, więc jeśli już dziś coś Cię drażni bądź nie czujesz się do końca sobą zwal winę na Pełnię. A najlepiej - ciesz się nią

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1330
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 989
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 752
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 784
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 433
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 573
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1033
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 975
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 625
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1391
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 863
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 486
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 411
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 557
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Energia lunarna jest intuicyjna, magnetyczna i chłonna. To siła natury, a podłączenie się do niej jest równoznaczne z transformacją - przekaz tej mocy każdy człowiek odczuwa inaczej, a kobieta w szczególności, jako że Luna jest symbolem Bogini w trzech aspektach - Dziewicy, Matki i Wiedźmy(Staruchy). Mistyczny księżyc przepełniony żeńską energią jest związany z intuicją, magią i zjawiskami paranormalnymi. ( Z książki Ellen Dugan "Urodzona czarownica")

A tu z okazji tak pięknego tematu jak Luna, coś ode mnie dla ciebie Strzygo :)

Sonata Księżycowa

Luna… na nieboskłonie - Srebrzysta Bogini
otchłań nocy rozświetlająca
kobiecym dotykiem wewnętrznego Dziecka,
łagodnym uśmiechem Matki,
mądrością i doświadczeniem Staruchy…

Luna… na nieboskłonie – Pani Nocy
zagubionych wędrowców prowadzi

...  wyświetl więcej

  Strzyga  (www),  17/02/2011

Skalny Kwiecie, z całego serca dziękuję Ci za ten piękny wiersz. Dodam go do mojej Księgi Cieni ;-)

Proszę bardzo... będzie mi bardzo miło gościć wierszem w twojej Księdze Cieni... :)

  hussair  (www),  17/02/2011

Skalny Kwiecie, z poświatą księżycową także Ci do twarzy:)

Księżyc jest dla mnie opiekunem... będąc w aspekcie Matki z zaciekawieniem patrzę w dal drogi, jaką mi przyjdzie przebyć by dosłużyć się miana Wiedźmy... ;)

  hussair  (www),  17/02/2011

Śliczny wiersz, Skalny mój, aż mi się niecierpliwie wieczora wypatruje...

  Ivi,  17/02/2011

oo jutro pełnia:DD

  ,  17/02/2011

Podczas pełni, aby złagodzić te negatywne aspekty oddziaływania Księżyca na nasz organizm (nadmierna nerwowość, wręcz wybuchowość oraz bezsenność) dobrze jest mieć przy sobie kamień księżycowy. Można go łatwo i tanio kupić w każdym sklepie z minerałami lub jako pięknie oszlifowany w kaboszon składnik biżuterii. Ma on wzmacniać pozytywne działanie Księżyca na nasz organizm, doładować naszą energię ...  wyświetl więcej

Moje kamienie księżycowe leżą w sypialni ... kryształ górski noszę zawsze przy sobie - umysł oczyszcza i myśli przejrzystszymi się stają...

  Strzyga  (www),  17/02/2011

Również podczas pełni polecamy ładowanie swoich kamieni i amuletów, czerpią wtedy energię.

  fela,  03/03/2011

ksiezyc w pelni jest uroczy :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska