JustPaste.it

Jak wygodnie czytać artykuły z Eioba na Amazon Kindle

Cena i dostępność czytnika Amazon Kindle sprawiają, iż jego kupno to dobry wybór dla każdego, kto lubi czytać dużo tekstów (nie koniecznie książek!).

Cena i dostępność czytnika Amazon Kindle sprawiają, iż jego kupno to dobry wybór dla każdego, kto lubi czytać dużo tekstów (nie koniecznie książek!).

 

6cba95fc250d8fa399e56bf577cbccfe.pngAmazon Kindle to najpopularniejszy obecnie czytnik wykorzystujący technologię e-ink (elektroniczny papier). Od niedawna jego cena (możemy mieć go już od 411 zł z wysyłką, patrz: Jak najtaniej kupić Amazon Kindle i którą wersję wybrać?) i dostępność sprawiają, że jego kupno to dobry wybór dla każdego, kto lubi czytać dużo tekstów (nie koniecznie książek!).
 

Plusy czytania na Amazon Kindle

Dlaczego warto czytać teksty używając Kindle? Otóż czytnik, w który jest on wyposażony nie jest zwykłym ekranem LCD. Dzięki wykorzystaniu wspomnianej wyżej technologi e-ink, tekst wyświetlony na nim wygląda niemal jak ten na papierze. Czytanie w pełnym świetle nie sprawia problemów, a co ciekawe,  wyświetlacz pobiera energię tylko, kiedy zmienia się wyświetlany obraz.
 
Ten fakt sprawia, iż urządzenie może pracować bez ładowania około miesiąca.

 

Sam czytnik jest na tyle mały, że można go schować do kieszeni marynarki, jednocześnie jednak umożliwia wygodne czytanie tekstu.
 

Jaki czytnik wybrać

W kwestii zakupu polecam wymieniony wyżej artykuł mojego autorstwa: Jak najtaniej kupić Amazon Kindle i którą wersję wybrać?.
 
Przejdźmy jednak do sedna tego tekstu.
 

Wersja mobilna eioba.pl na Kindle

Najprostszy sposób na czytanie artykułów z eioby, to uruchomienie przeglądarki. W główny menu klikamy przycisk [Menu], a dalej Experimanetal i Lunch browser. Wpisujemy adres http://m.eioba.pl, możemy także od razu dodać go do zakładek.
 
Czytanie wersji mobilnej jest bardzo wygodne. Treść artykułów możemy spokojnie przewijać klawiszami Następna strona / Poprzednia strona umieszczonymi po prawej i lewej stronie czytnika. Gdy chcemy cofnąć się do strony głównej, używamy przycisku [Back].
 

Czytanie artykułów w formacie PDF offline

 
Jeżeli chcemy czytać artykuły z eioba.pl offline (czyli wiedząc, że nie będziemy mieli dostępu do Internetu), polecam wybrane pobrać z serwisu w jako pliki PDF. W tym celu przy artykule używamy przycisku Drukuj / PDF (obok głosowania). Następnie otwieramy swojego mail’a, tworzymy nowy e-mail, w tytule wpisujemy CONVERT, w polu Do: podajemy nasz e-mail w domenie @kindle.com lub @free.kindle.com (darmowy adres). Załączamy nasze pliki PDF i wysyłamy list. Jeżeli wszystko mamy skonfigurowane poprawnie i do wysyłki użyliśmy naszego mail’a z Amazonu, wkrótce nasz Kindle powinien pobrać artykuły poprzez WiFi gotowe do czytania.
 

Send To Kindle i Instapaper

Dwa ostatnie sposoby na wygodne czytanie z Kindle to Send To Kindle i Instapaper.
 

Send To Kindle

To wtyczka dla przeglądarki Google Chrome, dzięki której w łatwy sposób możemy wysłać każdy artykuł jednym kliknięciem na swój czytnik. Wystarczy skonfigurować odpowiednio adresy poczty (adres e-mail którego będziemy używali musi być umieszczony na liście dozwolonych adresów na stronie https://www.amazon.com/gp/digital/fiona/manage/). Po kilku minutach czytnik sam pobierze teksty poprzez WiFi.
 

Instapaper

Jest to coraz popularniejsza na zachodzie strona, dzięki której jednym kliknięciem możemy zapisać strony, które chcemy przeczytać później. Aplikacja odpowiednio wyłuska z zaznaczonych stron sam tekst, obcinając wszystkie reklamy i niepotrzebne grafiki. Tak przetworzone artykuły możemy pobrać bezpośrednio jako pliki .mobi, które obsługuje Kindle. Wygodniejsza jest jednak opcja, dzięki której Instapaper sam wyśle do nas nieprzeczytane artykuły np. raz dziennie (znajdziemy ją w Extras).
 

Czekać, czy nie czekać

Moim zdaniem warto nie czekać i zakupić Amazon Kindle, szczególnie jeżeli godzinami czytamy artykuły z eioba.pl ;)
 
P.S. Niedawno została opublikowana wersja w formacie MOBI (dla Amazon Kindle) oraz ePub darmowej książki "Odważnie o seksie" (wydanej przez eioba.pl).

Licencja: Creative Commons - bez utworów zależnych