Login lub e-mail Hasło   

Kobieta & Mężczyzna

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://humor.info.pl/print.php?num=0206&typ=d
…co nas różni a co nas zbliża ? Po pierwsze - mężczyzna nie używa zwrotu – związek !Może nazywać to "romansem", "randką", "chodzeniem" lub .....
Wyświetlenia: 5.940 Zamieszczono 25/02/2011

        

 

 

 

Kobieta & Mężczyzna

…co nas różni  a co nas zbliża ? 

 

 

 

Po pierwsze - mężczyzna nie używa zwrotu – związek !


 Może nazywać to "romansem", "randką", "chodzeniem", lub w skrajnych przypadkach "tym czasem, kiedy robiliśmy to od czasu do czasu".

Kiedy związek się kończy, kobieta płacze, otwiera serce przed przyjaciółką, pisze wiersz zatytułowany "Wszyscy mężczyźni to durnie", a następnie powraca do normalnego życia. Mężczyzna ma z tym trochę więcej problemów. Przez pół roku jego "ex" może o nim nawet nie usłyszeć, lecz później o trzeciej nad ranem w nocy z soboty na niedziele dzwoni on i mówi: "Chciałem tylko, żebyś wiedziała, ze zniszczyłaś mi życie i nigdy ci nie wybaczę i nienawidzę cię i jesteś totalną jędzą. Lecz chce żebyś wiedziała, ze zawsze mamy jeszcze szansę odbudować wszystko".

Jest to znane jako telefon "nienawidzę Cię, lecz kocham" - 99% wszystkich mężczyzn powyżej 21 roku życia wykonało go przynajmniej raz w życiu.

Seks...
Kobiety wolą 30-45 minutową grę wstępna, mężczyźni zaś 30-45 sekundową - im mniej tym lepiej. Dla mężczyzny już sam dojazd na miejsce jest częścią gry wstępnej.

Dojrzewanie...
Kobiety dojrzewają dużo szybciej niż mężczyźni. Większość 17-latek mogłaby bez trudu funkcjonować jako osoba dorosła. Większość 17-latków wciąż wymienia się kartami z podobiznami sportowców, a po WF-ie przepycha się w szatni. To dlatego większość szkolnych miłości kończy się niczym.

Kapelusze...
Kobiety w kapeluszach wyglądają dobrze, mężczyźni idiotycznie.

Zakupy...
Kobiety wiedzą jak kupować w sklepach spożywczych. Robią listę potrzebnych rzeczy, a następnie je kupują. Mężczyźni nie robią zakupów regularnie. Czekają aż w lodówce zostanie tylko otwarta puszka jedzenia dla kota i pół cytryny. Wtedy idą na zakupy. Mężczyzna kupuje wszystko co dobrze wygląda. Zanim dojdzie do kasy, jego rachunek zaczyna przewyższać Mount Everest, co nie przeszkadza mu wcale pójść do dziesięciu innych sklepów.

Kaligrafia...
Mężczyźni nie przywiązują wagi do starannego pisania. Bazgrzą jak kura pazurem. Kobiety używają kolorowych i zapachowych długopisów. Zawsze robią kółeczka nad "i", a ich pętle przy "p" i "g" Są straszliwie duże. To okropne czytać notatkę od kobiety - nawet gdy miesza cię w niej z błotem, to na końcu narysuje uśmieszek, serduszko lub inny kwiatek.

Poczucie humoru...
Powiedzmy, ze mała grupa mężczyzn i kobiet siedzi w jednym pokoju i ogłada w telewizji braci Marks. Mężczyźni są podekscytowani, śmieją się głośno, próbują naśladować aktorów. W tym czasie kobiety przewracają oczami i czekają aż to się skończy.

Łazienki...
Mężczyzna ma w łazience 6 rzeczy: szczoteczkę do zębów, pastę do zębów, krem do golenia, maszynkę do golenia, mydło i szlafrok skradziony w Holiday Inn. Średnia ilość rzeczy w łazience przeciętnej kobiety wynosi 437. Mężczyzna w większości przypadków nie mógłby ich nawet zidentyfikować.

Wyjścia...
Kiedy mężczyzna mówi, ze jest gotów do wyjścia to znaczy, ze naprawdę jest gotów. Kiedy kobieta mówi, ze jest gotowa to znaczy, ze będzie gotowa kiedy tylko znajdzie kolczyk, zadzwoni do przyjaciółki i skończy nakładać makijaż.

Szczeniaki...
Kobiety kochają szczeniaki. Mężczyźni mówią, że kochają szczeniaki, lecz w rzeczywistości ich nienawidzą dlatego ze kobiety je kochają.

Buty...
Gdy kobieta idzie do pracy ubiera się w wełniany kostium od Mondiego i wkłada Reeboki. Wkłada buty pasujące do kostiumu do plastikowej torby od Sacksa. Kiedy wchodzi do pracy, wkłada eleganckie buty, aby pięć minut później zrzucić je gdyż siedzi już za biurkiem i jej nogi są niewidoczne. Mężczyźni noszą jedna parę butów przez cały dzień.

Lustra...
Mężczyźni są próżni - sprawdzają swój wygląd w lustrze. Kobiety są śmieszne - przeglądają się w każdej lśniącej powierzchni i nie ważne czy jest to lustro, łyżka, wystawa sklepowa, toster, czy łysina przygodnego pana.

Menopauza...
Kiedy kobieta osiąga menopauzę przechodzi różne skomplikowane emocjonalne, psychologiczne i biologiczne zmiany. Natura i stopień tych zmian jest u każdej z kobiet inny. U mężczyzny menopauza charakteryzuje się zawsze taką samą reakcją - kupuje on okulary lotnicze z początku wieku, dziwną czapkę i idzie kupić sobie Porsche.

Telefon...
Mężczyźni postrzegają telefon jako narzędzie. Używają oni telefonu do wysyłania krótkich wiadomości innym ludziom. Kobieta może odwiedzić przyjaciółkę raz na dwa tygodnie i zaraz po powrocie do domu zadzwoni do niej, żeby przegadać trzy godziny.

Niemowlaki...
Wszystkie kobiety od zawsze zachwycają się niemowlętami. Przechodząc obok dowolnego wózka ciągną do niego faceta ze słowami: "Och... spójrz jaki słodki bobas...", na co każdy mężczyzna niezmiennie odpowiada: "Acha.. bardzo..." starając się jednocześnie jak najszybciej odejść.

Dzieci...
Kobieta wie wszystko o swoich dzieciach. Wie o wizytach u dentysty, o meczach, o miłostkach i najlepszych przyjaciołach, o ulubionym jedzeniu, o marzeniach i nadziejach. Mężczyźni wiedzą jak ich dzieci maja na imię.

Kierunki...
Jeśli kobieta prowadzi i zgubi się w nieznanej okolicy, to zatrzyma się przy stacji benzynowej i spyta o kierunek. Mężczyzna uważa to za znak słabości. Nigdy się nie zatrzyma, żeby zapytać, będzie jeździł w koło godzinami co chwila powtarzając "Spójrz kochanie. Znalazłem drogę" i "Wiem, ze to gdzieś tutaj".

Przyznawanie się do pomyłek...
Kobieta przyzna się czasem do popełnienia błędu. Ostatnim mężczyzna, który to zrobił był generał George Custer.

Strojenie się...
Kobieta stroi się: na zakupy, do podlania kwiatów, do wyrzucenia śmieci, do odebrania telefonu, do czytania książki, do odebrania poczty. Mężczyzna stroi się w życiu dwa razy: na ślub i na pogrzeb.

Przezwiska...
Za wyjątkiem kulturystek, które używają dziwnych przezwisk, kobiety unikają ich jak ognia. Jeśli Gloria i Michell spotykają się na obiedzie to rozmawia Gloria i Michell. Ale jeśli Mike i Jack spotykają się przy piwie to rozmawia "Bullet-Head" z "Peanut-Brainem".

Zabawki...
Małe dziewczynki uwielbiają bawić się zabawkami. Później kiedy osiągną wiek 12 lat przestają się nimi interesować. Mężczyźni tak naprawdę nigdy nie wyrastają z zabawek. Kiedy się starzeją ich zabawki po prostu stają się droższe, głupsze i mniej praktyczne. Przykładowe męskie zabawki: miniaturowe telewizory, telefony komórkowe, equalizery graficzne, roboty serwujące drinki na zawołanie, gry wideo. Po prostu wszystko co miga, brzęczy i wymaga co najmniej 6 baterii R20.

Rośliny...
Kobiety proszą mężczyzn, aby podlewali rośliny, kiedy one wyjadą. Mężczyźni podlewają je, lecz gdy kobiety wracają po tygodniu nieobecności wszystkie rośliny są uschnięte. Nikt nie wie jak i dlaczego tak się dzieje.

Wąsy...
Niektórzy mężczyźni dobrze wyglądają z wąsami. są nimi Tom Selleck i Burt Reynolds. Niestety żadna kobieta nie wygląda dobrze w wąsach.

Aparaty fotograficzne...
Mężczyźni podchodzą do fotografowania bardzo poważnie. Wydają 4000$ na zakup sprzętu, budują ciemnie i biorą lekcje fotografii. Kobiety kupują idioto odporne aparaty Kodaka i oczywiście zawsze mają lepsze zdjęcia.

Szatnie...
W szatniach mężczyźni rozmawiają o trzech rzeczach: o pieniądzach, piłce nożnej i kobietach. Przesądzają gdy mówią o pieniądzach, nie znają się na piłce nożnej niemal tak jak sadzą, ze się znają i fabrykują opowieści o kobietach. Kobiety w szatniach mówią tylko o jednym - o seksie. I to nie tylko abstrakcyjnie. Opisują wszystko bardzo obrazowo i dokładnie, i nigdy nie kłamią.

Pranie...
Kobiety robią pranie co parę dni. Mężczyzna będzie nosił wszystkie swoje rzeczy, włączywszy w to ubiory, które były modne z dziesięć lat wcześniej, zanim zrobi pranie. Kiedy już definitywnie nie ma czystych rzeczy wkłada brudny sweter na lewa stronę, wynajmuje ciężarówkę i zawozi górę brudnych rzeczy do pralni. Mężczyźni zawsze spodziewają się spotkać tam piękna kobietę, lecz jest to jeden z tych starych mitów przywiezionych z Ameryki.

Politycy...
Mężczyźni kochają mówić o politykach, lecz często zapominają o tak politycznej rzeczy jak głosowanie. Kobiety są szczęśliwe gdy następne pokolenie Kennedych dorasta i zaczyna działalność polityczną, ponieważ dzięki temu mogą brać udział w ich kampaniach wyborczych i płakać w dzień wyborów.

Ślub...
Ślub kobietom kojarzy się z ceremonią, mężczyznom z wieczorem kawalerskim.

Skarpetki...
Mężczyźni noszą jednobarwne. Kobiety noszą dziwne skarpetki - z chmurkami, z dziwnymi piłeczkami po bokach i takie, które kończą się tuż pod kolanem.

Garaże...
Kobieta używa garażu do stawiania w nim samochodu i chowania kosiarki do trawy. Dla mężczyzny garaż ma wiele zastosowań. Tam wiesza swoje dyplomy, ogląda telewizje i buduje zupełnie bezużyteczne urządzenia.

Filmy...
Ulubiona scena kobiet to ta gdy Clark Gable całuje Vivien Leigh w "Przeminęło z wiatrem". Mężczyznom najbardziej podoba się scena gdy Jimmy Cagney rzuca grapefruitem w twarz Clarka w teledysku Public Enemy.

Nagość w filmie...
Każda aktorka w historii filmu miała rozbierana scenę. To dlatego, ze każdy film w historii kina był wyprodukowany przez mężczyznę. Jedyny aktor, który się rozebrał na planie filmowym to Richard Gere. To jeszcze jeden powód, dlaczego jest znienawidzony przez mężczyzn.

Biżuteria…
Kobiety wyglądają ładnie kiedy ubierają biżuterię. Mężczyzna może wyjść ubrawszy zegarek i to wszystko.

Bielizna…
Kobiety mogą ubierać ozdobna bieliznę, nawet wskazane jest aby to robiły. Nie ma powodu, aby mężczyzna kiedykolwiek założył pod spodnie cokolwiek ozdobnego.

 

 

To wszystko wyszperane i zebrane dla Was na poprawienie humoru z internetowych stron naszego  okna 

 i puszeczki poczty    e mail                Gamka ....

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 716
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1078
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1236
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 781
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 878
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 764
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 791
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 632
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1077
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 542
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 608
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1149
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1148
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 552
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 356
 
Autor
Dodał do zasobów: Gamka
Artykuł

Powiązane tematy

Dziękuję za dozę humoru Gamko:) Jak zawsze, odstresiarnia jest potrzebna;)

  Gamka  (www),  26/02/2011

Kwiatuszku , to jak zwykle na poprawienie humoru, kiedy na eiobie wojna na słowa ;-)))
Pozdrawiam serdecznie !

  hussair  (www),  25/02/2011

Bardzo dużo humoru! Połowa mi się tu nie zgadza i całe szczęście! Ufffffff... na przykład protestuję przy punktach: POCZUCIE HUMORU, KALIGRAFIA, SZCZENIAKI, ŚLUB... etc.etc... nie tak źle z chłopami, nie tak źle:)).

  berni*,  25/02/2011

Kocham szczeniaki . lubię bobaski ,kocham długi wstęp , posiadam piękne pismo , gdy się zgubie pytam ,dbam o kwiaty , często daje ciuszki do prania ( bieliznę piorę sam ) nienawidzę polityki , Pytanie nie jestem mężczyzną ? A może przyczyniam się do obalenia mitu ? A może jestem oryginałem ? Pozdrawiam

  hussair  (www),  26/02/2011

Ja myślę, że wszystko gra, Berni;-)

  Gamka  (www),  26/02/2011

Ja też tak myślę Panowie ;-)))

  hussair  (www),  26/02/2011

:))

Kobieta i mężczyzna jak ósemka jednym punkcikiem wspólnym złączeni,a reszta to ich indywidualna wlasnosc i wara od niej...bo rozwody,zgrzyty itp

  Gamka  (www),  27/02/2011

...Jedynie sercem można wszystko jasno poznać.To, co najważniejsze, skrywa się przed wzrokiem...
bo... Szczęście to rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.....<cytat>

Witam Pana, Panie Szymonie :-) i cieszę się, że zawitał Pan właśnie tutaj :-)))
... dawno Pana nie było ;-(....

  greenway,  26/02/2011

nie ze wszystkim się zgadzam, ale ta puszka dla kota i pół cytryny w lodówce to prawda. Ubawiłam się. Świetne poczucie humoru.

  Elba,  27/02/2011

Od męża do żony - wiedzie most zwodzony. To chyba fraszka Sztaudyngera, ale jakże wieloznaczna i trafna.
A zwodzony - to taka gra parami, czasami z udziałem osób trzecich.
Jak w deklinacji rzeczownika
1. Mianownik - kto? co?
2. Dopełniacz - kogo? czego?
3. Celownik - komu? czemu?
4. Biernik - kogo? co?
5. Nadrzędnik - z kim? z czym?
6. Miejsc ...  wyświetl więcej

ale bzdury :)
kobiety to głupiutkie, bezmyślne istoty otaczające się kosmetykami i nie potrafiące sobie poradzić z niczym co wymaga logicznego myślenia, a mężczyźni są nieczuli, bezuczuciowi, upośledzeni emocjonalnie i w ogóle to to są duże dzieci...
groteskowy pogląd na świat
chyba że to miał być jeden duży żart- wtedy zwracam honor i gratuluję poczucia humoru ;)

  Gamka  (www),  27/02/2011

;-))) ....Ociec, prać? - Prać!....
Dariachol ..... ale nie za mocno !!. ;-)))))
..."Wystarczy - żeby ktoś zapytał: "Gdzie pańskie poczucie humoru?", a całe poczucie humoru od razu diabli biorą.->Ludwik Jerzy Kern<...
Ps.
"Ludzie wierzą, że aby odnieść sukces trzeba wstawać wcześnie. Otóż nie - trzeba wstawać w dobrym humorze.....
czego ja życzę Tobie i każdemu tutaj z osobna ;-)))

w każdym żarcie jest ukryte trochę prawdy ;)... lub kłamstwa :)
osobiście wolę te pierwsze żarty :):):)

  Gamka  (www),  27/02/2011

.....Często prawdę wypowiada się żartem....

właśnie o tym mówię :)
można prawdę przekształcić w miły żarcik.
to samo można z robić z naszymi osobistymi poglądami. i choć tekst jest zabawny i bardzo mi się podoba, to mam nadzieję, że nie widzisz kobiet i mężczyzn w taki właśnie sposób :D:D:D
i tylko o to mi chodziło =)

  Gamka  (www),  27/02/2011

;-))) to się cieszę , że tekst wpadł Tobie w < oczko>
Pozdrawiam i dziękuję .... ;-)

fajne do poczytania i kolorowe :)

Fajnie , że te różnice zostały przedstawione w taki właśnie sposób a nie na zasadzie wytykania sobie błędów ,
super artykuł !

Przyjemnie się czytało, dziękuję.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska