Login lub e-mail Hasło   

Ameryka Południowa: Ziemia się rozstąpiła i ukazało się piekło

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://http://niewiarygodne.pl/
Mieszkańcy kilku państw Ameryki Południowej zostali skonfrontowani z serią niezwykłych zjawisk o charakterze geologicznym. W różnych obszarach kontynentu odnotowano przyp...
Wyświetlenia: 1.718 Zamieszczono 09/03/2011

 

 

Mieszkańcy kilku państw Ameryki Południowej zostali skonfrontowani z serią niezwykłych zjawisk o charakterze geologicznym. W różnych obszarach kontynentu odnotowano przypadki pękania skorupy ziemskiej. W niektórych miejscach powstały gigantyczne wyłomy o długości nawet kilku kilometrów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że nie są one spowodowane aktywnością sejsmiczną w regionie. Prawdopodobnie są już pierwsze ofiary, które zostały pochłonięte przez diabelską przepaść.

http://www.youtube.com/watch?v=hr8jYWRZoWY 

Ostatni przypadek pojawienia się monstrualnego rowu odnotowano w Peru, w miejscowości Puno. Z relacji świadków wynika, że pęknięcie, które tam zauważono ma 3 kilometry długości oraz 100 metrów szerokości. Powstało ono w ubiegłą środę. Niestety, wiele wskazuje na to, że do gigantycznej wyrwy wpadł 5-letni chłopiec - poinformował serwis "Living in Peru". Malec mieszkał w rejonie katastrofy wraz ze swoją rodziną. Jego bliskim udało się uciec, kiedy ich dom zaczął zapadać się pod ziemię. Po dziecku natomiast nie ma śladu. Zarządzone poszukiwania nie przyniosły dotąd żadnych rezultatów.

W okolicach wielkiej szczeliny, która pojawiała się w Puno położonym pomiędzy brzegiem jeziora Titicaca a Andami, przebywają już eksperci.

"Geolodzy z regionalnego centrum obrony cywilnej są już na miejscu, by zbadać fenomen i ustalić przyczyny katastrofy" - powiedział Javier Pampamallco, szef sztabu kryzysowego.

Na razie nie wiadomo, co mogło spowodować zapadnięcie się ziemi. Ustalono jedynie, że czynnikiem odpowiedzialnym za powstałe szkody nie było trzęsienie ziemi.

Do podobnych sytuacji, jak ta w Peru dochodziło wcześniej także w Boliwii - państwie graniczącym z Peru. W listopadzie ub.r. agencja AFP informowała o olbrzymich pęknięciach, jakie zarejestrowano w środkowej części kraju. To jednak nie wszystko. Wewnątrz szczelin odkryto wówczas buchający ogień. Zdaniem naukowców, jedną z potencjalnych przyczyn zjawiska mogły być w tamtym przypadku gazy, które nagromadziły się pod powierzchnią ziemi

Do podobnych wypadków dochodzi jednak ostatnio nie tylko w Ameryce Południowej. Niedawno zdarzenia o podobnym charakterze miały miejsce też w Gwatemali, Niemczech i RPA.

W połowie ub.r., w północnej części miasta Gwatemala, wiatr i gwałtowne deszcze utworzyły gigantyczną dziurę w ziemi, która pochłonęła obszar całego skrzyżowania. Świadkowie i mieszkańcy tamtejszej dzielnicy stwierdzili wtedy, że trzykondygnacyjny budynek nagle dosłownie się zapadł.
Na przełomie października i listopada katastrofalny incydent odnotowano też w Niemczech, w niewielkiej miejscowości Schmalkalden. Na terenie jednego z osiedli - ni stąd, ni zowąd - pojawił się gigantyczny krater. Potężna wyrwa miała promień 30 metrów i 25 metrów głębokości. Do powstałej dziury wpadł jeden samochód. Niektóre auta, które znajdowały się w okolicznych garażach, pojawiły się nagle na skraju potężnego krateru. Niewiele brakowało, by doszło do prawdziwego dramatu - wielki otwór "zatrzymał się" bowiem centymetry od domów.

Natomiast w grudnia 2010 r., gigantyczne wyrwy w ziemi zaczęły pojawiać się w niektórych zakątkach Republiki Południowej Afryki. Wraz z ich wystąpieniem, pod ziemią zaczęły niknąć całe ludzkie siedliska. Grunt po prostu je zasysa! Rząd obiecał przesiedlić 50 rodzin zamieszkujących slumsy w Bapsfontein nieopodal Preotrii, gdzie zagrożenie jest największe. 3 tysiące rodzin miały zostać ewakuowane w późniejszym czasie. 

Opracowała:
Ania-Nibiru
marzec - 2011

Podobne artykuły


20
komentarze: 3 | wyświetlenia: 8304
19
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1821
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2956
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 436
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 3583
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1456
66
komentarze: 28 | wyświetlenia: 56705
29
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4105
29
komentarze: 37 | wyświetlenia: 4252
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3246
21
komentarze: 5 | wyświetlenia: 7029
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 9860
 
Autor
Artykuł  Freeman,  09/03/2011

Jak to powiedział Lec? A to się będę śmiał jeżeli nie zdążą ze zniszczeniem świata przed jego końcem.

Ciekawa ta Ameryka Pd, pęknięcia skorupy ziemi, chupacaba. Nic tylko się tam wybrać.

Pozdrawiam

Tam jeszcze lata jak szalone UFO.
Pozdrawiam.

  hussair  (www),  09/03/2011

Aczkolwiek do spotkania z chupacabrą nie spieszyłbym się aż tak bardzo;-).

Ja też.
Pozdrawiam

  hussair  (www),  13/03/2011

:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska