Login lub e-mail Hasło   

Ekstremalny SuperKsiężyc

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://http://news.yahoo.com/s/space/201(...)sasters
W dniu 19 marca 2011 nasz Księżyc przybliży się do Ziemi bardziej niż w ciągu ostatnich osiemnastu lat
Wyświetlenia: 2.431 Zamieszczono 14/03/2011

 

 

 

Ekstremalny  SuperKsiężyc

 

W dniu 19 marca 2011 nasz Księżyc przybliży się do Ziemi bardziej niż w ciągu ostatnich osiemnastu lat, oświetlając niebo na obszarze aż 221,567 mil /356,577 kilometrów/.

Astrologowie wierzą, że może to spowodować olbrzymie szkody na naszej planecie.

Richard Nolle, znany astrolog, który prowadzi stronę internetową http://www.astropro.com / , nazwał nadchodzącą pełnię Księżyca w jego perygeum, „extreme supermoon” . Kiedy Księżyc wchodzi w fazę „super extrime” , mówi Nolle, to z tego wyniknie chaos: ogromne burze, trzęsienia Ziemi, wybuchy wulkanów i inne klęski żywiołowe będą siać spustoszenia na Ziemi.

 

 

 

Należy tu zwrócić uwagę na to, że astrologia nie juest zaliczana do nauki akademickiej.

Rozważa ona jednak połączenia zachodzące między wydarzeniami astronomicznymi i mistycznym

Przy okazji nowej teorii , zostało też postawione pytanie, czy nadszedł czas podjęcia decyzji o rozpoczęciu budowy schronów dla ludzi z powodu zjawiska „supermoon”?To pytanie nie wydaje się aż tak szalone. Od lat naukowcy badają podobne scenariusze.

 

 

Nawet w normalnych warunkach, Księżyc jest na tyle blisko Ziemi, aby jego obecność dawała się znacząco odczuć.

Powoduje przypływy i odpływy oceanów. Grawitacja Księżyca może spowodować małe, ale mierzalne przypływy i odpływy kontynentów. Zwanymi „przypływami Ziemi” lub „stałymi pływami Ziemi”. Pływy są największe w czasie pełni i nowiu, kiedy Słońce i Księżyc są ustawione w tej samej lub przeciwnej stronie Ziemi.

 

Według Johna Vidale, sejsmologa z University of Washington w Seattle i dyrektora  Pacyfic Northwest Seismic Network, szczególnie dramatyczne będą spustoszenia po trzęsieniach Ziemi. „Kiedy Księżyc i Słońce są spokojne, ich wpływ na Ziemię jest mało zauważalny, a wzrost aktywności tektonicznej niewielki”, powiedział Vidale dla Life’sMysteries, siostrzanej strony  http://www.independent.co.uk/news/uk/this-britain/some-of-lifes-mysteries-explained-ten-questions-you-never-knew-you-wanted-answered-513600.html

Czy kiedy nasz Księżyc znajdzie się 19 marca tak blisko Ziemi ,to możemy spodziewać się większej ilości trzęsień Ziemi i erupcji wulkanów?

 

Naukowcy mówią, że pole grawitacyjne Księżyca w jego perygeum nie odróżnia się specjalnie od pola w innych położeniach.

„Przeprowadzono wiele badań przez naukowców USGS.” John Bellim, geofizyk z US Geological Survey, powiedział Life’s Littre Mysteries: „Nie znalazłem nic ciekawego w ogóle”. Vidale zgodzil się , mówiąc „ Praktycznie rzecz biorąc, nigdy nie zobaczysz żadnego wpływu, kiedy Księżyc jest w perygeum. To jest gdzieś pomiędzy.( …)Najważniejsze jest ten nadchodzący „supermoon”, który mógłby spowodować trzęsienia Ziemi, choć idea jego istnienia nie jest szalona.”

 

 

 

Większość klęsk żywiołowych nie ma nic wspólnego z Księżycem w ogóle. Ziemia ma w sobie wiele stłumionej energii i kiedy nagromadzi się jej zbyt wiele, uwalnia ją. 

Hipoteza mówiąca o „super moon” nie musi się okazać punktem zwrotnym w badaniu Księżyca. Ale o tym dowiemy się 20 marca 2011 r .

Przetłumaczyła i opracowała
Anna Modrzejewska
na podstawie strony:

http://news.yahoo.com/s/space/20110310/sc_space/willmarch19supermoontriggernaturaldisasters

 

 

 

 

Podobne artykuły


30
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4179
27
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2523
25
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1578
23
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1494
22
komentarze: 26 | wyświetlenia: 1397
19
komentarze: 28 | wyświetlenia: 16646
13
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2934
25
komentarze: 7 | wyświetlenia: 152559
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6014
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 19035
24
komentarze: 15 | wyświetlenia: 6774
24
komentarze: 4 | wyświetlenia: 15215
 
Autor
Dodał do zasobów: Ania Nibiru
ArtykułWkrótce się przekonamy! :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska