Login lub e-mail Hasło   

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne szansą dla najuboższych

Zmiany w systemie ochrony zdrowia są konieczne, dlatego rząd zajmował się obmyślaniem ustaw, gdzie obywatele będą mogli odczuć działanie wprowadzanych reform na własnej skórze.
Wyświetlenia: 1.200 Zamieszczono 16/03/2011

prywatne ubezpieczenia zdrowotneReforma, do której wejścia w życie jest naprawdę blisko ma wprowadzić prywatne ubezpieczenie zdrowotne. W chwili obecnej mamy już działające prywatne ubezpieczenie zdrowotne jednakże Ministerstwu Zdrowia zależy by część dochodów za prywatne ubezpieczenie zdrowotne trafiała do budżetu systemu ochrony zdrowia. Zapowiadane prywatne ubezpieczenie zdrowotne będzie dodatkowym wydatkiem, oprócz obowiązkowych już składek na Narodowy Fundusz Zdrowia, nie wszystkich polaków będzie na niego stać, jednak Ministerstwo zapowiada, że publiczna służba zdrowia dzięki wprowadzeniu polisy będzie w stanie zapewnić wyższy poziom świadczeń medycznych niż do tej pory. Tak, więc zapowiadane prywatne ubezpieczenie zdrowotne będzie dobre zarówno dla biednych jak i bogatych obywateli kraju na Wisłą. Obecnie rząd debatuje jeszcze nad ogólną definicją prywatnej polisy zdrowotnej, próbuje umożliwić przyszły jej zakup w zakresie medycyny pracy oraz Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Nie do końca jest  również jasna sprawa, jakie warunki powinna spełniać umowa na prywatne ubezpieczenie zdrowotne i jakie powinny być stosunki między Narodowym Funduszem Zdrowia a towarzystwami oferującymi polisy. No i na koniec  najważniejsza sprawa mogąca mieć znaczny wpływ na chęć zakupy prywatnej polisy zdrowotnej a mianowicie możliwość odliczenia podatku, a konkretnie zmniejszenie podstawy opodatkowania. Dzięki wprowadzeniu definicji prywatnego ubezpieczenia, jego oferta u każdego ubezpieczyciela będzie taka sama, tak, więc każdy pacjent będzie mógł kupić polisę w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym i mieć pewność, że korzysta ze wszystkiego, co mu w ramach takiej polisy przysługuje.

Na dzień dzisiejszy wielu polaków korzysta z obecnie dostępnych prywatnych świadczeń zdrowotnych, ogółem wydając na to około trzydziestu miliardów złotych rocznie. Rząd ma, więc nadzieję, że dzięki nowemu rodzajowi polisy medycznej pieniądze, które i tak wydawane są na dodatkową ochronę zdrowia zasilą budżet publicznych placówek medycznych i odciążą budżet państwa. Wprowadzenie prywatnej polisy zdrowotnej,  dzięki, której naprawdę ubodzy ludzie, którym w tej chwili nie pozostawało nic poza czekaniem w długich kolejkach, otrzymają należytą pomoc jest dobre i powinno być zrobione jak najszybciej. Jednak powinna być także pozostawiona możliwość wyboru tym, których stać na prywatne ubezpieczenie. Choć do wprowadzenia ustawy jest już naprawdę blisko, wciąż pozostaje wiele niewiadomych, oby więc zapowiadane zmiany wyszły wszystkim na dobre, dzięki mądrym decyzjom rządu.

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 644
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 72837
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648008
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15034
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21510
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40451
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17388
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13091
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53228
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22570
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18076
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23143
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18643
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Piramidalna bzdura, która ma tylko jeden cel: wydrenować jeszcze bardziej kieszenie obywateli. A co sie zmieni w słuzbie zdrowia, jezeli wszyscy, jak jeden mąż wykupią tę "prywatną polisę"? Czy coś sie zmieni w kolejakach? Ulegnie cudownemu rozmnożeniu liczba specjalistów i specjalistycznych gabinetów? Kolejne usankcjonowane prawem złodziejstwo.

No zajebiście, zawsze im mało! Tiaa, cukier i paliwo pewnie też mają teraz prywatne ubezpieczenia i dzięki temu będą lepszej jakości niż kiedyś.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska