Login lub e-mail Hasło   

Japonia - skażenie radioaktywne - niepokojące wieści

Nowe wieści i opinie w sprawie katastrofy w Japonii. Co jest przed nami ukrywane, jakie dyrektywy dostały media i "eksperci", czyje interesy realizują? Jak się chronić?
Wyświetlenia: 12.681 Zamieszczono 16/03/2011

Alarmujące wieści nadchodzą z Japonii. Media, politycy, agencje prasowe i tzw "eksperci" nie tyle nie mówią nam całej prawdy, ale całkowicie fałszują obraz sytuacji. Są na to twarde dowody, które umieszczę w tym tekście. Powtarza się schemat znany z Czarnobyla - całkowita blokada informacji i zaprzeczanie aż do ostatniej chwili.

Uaktualnione informacje, 16 marzec godzina 15.30:
-trzeci reaktor w tej elektrowni, jest napędzany paliwem MOX, które jest dwa tysiące razy bardziej toksyczne niż paliwo w reaktorze czarnobylskim, który wyleciał w powietrze. Zakładając że jeśli dojdzie akurat do eksplozji 3 reaktora, i radioaktywność wydostanie się do atmosfery, będzie to największa katastrofa w historii świata. W polskim internecie praktycznie nie ma informacji o paliwie nuklearnym MOX, ale po angielsku jest wiele, m.in. tu. Paliwo to zawiera pluton, który jest dużo bardziej niebezpieczny niż paliwo wykorzystywane w Czarnobylu. Reaguje ono dużo wolniej, może promieniować przez długi okres czasu. Poza tym reaktory atomowe z Japonii są potężniejsze i jest ich więcej niż w Czarnobylu. Wczoraj, 15 marca pojawiły się fałszywe informacje o tym, że paliwo to jest dwa miliony razy bardziej toksyczne. W rzeczywistości jest "tylko" dwa tysiące razy gorsze. Proszę niezależnych publicystów o sprawdzanie informacji w wiarygodnych źródłach! W szczególności chodzi o te sensacyjnie brzmiące informacje.
-"Prognozy postępu chmury radioaktywnego jodu i cezu - link. Od początku katastrofy siłowni w Japonii, austriacki ZAMG (Zentralanstalt für Meteorologie und Geodynamik, Centralny Instytut Meteorologii i Geodynamiki) w Wiedniu oblicza rozchodzenie się możliwej chmury radioaktywnej. Od 15.3.2011, ZAMG wspiera swą ekspertyzą Międzynarodową Agencję Energii Atomowej w tym temacie, z ramienia Swiatowej Organizaci Meteorologicznej. Co do postępu chmury na Europę, ZAMG podaje: Ein Eintreffen unverdünnter Luftmassen aus Japan in Europa und Österreich ist aufgrund der Meteorologie weiterhin auszuschließen. Tj. wyklucza możliwość dotarcia nierozcieńczonej chmury na gruncie meteorologii.
Piotr Bein: Czyli lokaj lobby atomowego nie mówi nic konkretnego, a w prognozie dla Ameryki, zatrzymuje symulację (i to tylko dla cezu - 137!) przed jej zach. wybrzeżem. Wiadomo, że chmura będzie 'rozcieńczona', tak jak była z Czarnobyla. Pytanie tylko co w niej jest (info zatajone od początku (skrajnie toksyczny pluton? Przyp Jarek_kefir) ), czy i jak się można chronić,  i jakie będą konsekwencje ekspozycji na tę 'rozcieńczoną' radioaktywność. Nie wierzcie im, są od przykrywania zbrodni, nie będą się inkryminować, jak podczas i po 'pandemii' H1N1 z 2009". Źródło
-dziś w nocy (16 marzec) zapadły decyzje o przygotowaniu w trybie natychmiastowym sprzętu oraz ludzi do usuwania po ewentualnym wybuchu rozrzuconego paliwa nuklearnego - paliwa w rejonie strefy zero, t.j. Reaktory oraz najbliższy teren do 500 metrów. Gromadzony jest sprzęt ręczny -  dosłownie łopaty i taczki , oraz formowanie ochotników - oddziałów obrony cywilnej w liczbie 10.000. Ochotnicy werbowani są ze straży pożarnej, wojska, policji. Planowane jest, w razie wybuchu i rozrzucenia radioaktywnych materiałów w okolicach reaktora - ręczne ich usuwanie, dosłownie łopatami.
Co zresztą było praktykowane w Czarnobylu, i pochłonęło 15.000 istnień ludzkich. Nazywani byli "żywymi robotami", okres pracy w strefie zero to 5 do 7 minut, co skutkowało śmiercią w ciągu tygodnia". Źródło
Mój komentarz: Ci ludzie wiedzą, że czeka ich pewna śmierć. Są oni ostatnią nadzieją dla świata. Warto zwrócić uwagę na to, iż w ciągu sześciu godzin od momentu mobilizacji zgłosiło się na ochotnika 100% potrzebnego naboru. To prawdziwy heroizm i bohaterstwo, wzór dla innych w nadchodzących czasach. Cześć ich pamięci.
-Szwedzi szturmują apteki. Brakuje jodku potasu - link
-ewakuowano już we wtorek, 15 marca ponad 500.000 ludzi z terenów zagrożonych radiacją; rozszerzono strefę zero do 30 kilometrów wokół elektrowni; chmura radioaktywna wędruje nad Tokio i nad ocean spokojny, w kierunku Ameryki Północnej. Zwiększono liczbę ratowników do 100.000, władze rozdają suplementy z jodem. Trwa exodus mieszkańców z Tokio do innych części kraju. Władze Francji ewakuują swoich obywateli wojskowymi samolotami. Ambasady części krajów zostaną przeniesione z Tokio do Osaki.
-"Jak podał rzecznik rządu japońskiego Yukio Edano, na skutek nagłego wzrostu promieniotwórczości zdecydowano wycofać całą załogę elektrowni Fukushima. Źródłem radiacji jest prawdopodobnie jasny dym, który wydobywa się z reaktora nr. 3. Potwierdził, że  dokonywany jest zrzut wody na reaktory. Jak podaje Associated Press, w reaktorze nr 1 w czasie trzęsienia uległo uszkodzeniu 70 procent prętów paliwowych. W reaktorze nr 2 uszkodzonych jest 33 procent paliwa. Sądzi się również, że są one częściowo stopione. Scenariusz rozwoju sytuacji nie wygląda dobrze. Woda chłodząca niemal w całości wyparowała - nie ma już możliwości chłodzenia reaktorów poza próbami zrzutów wody z helikopterów, co również nie jest bezpieczne. Lepszym rozwiązaniem byłoby chłodzenie z ziemi.
CNN podało, że w Tokio zaczęły wyć syreny. Zanotowano wzrost poziomu promieniowania, na razie niewielki. (źródło: Twitter). W telewizji japońskiej właśnie podano, że poziom promieniowania w elektrowni przekroczył 10.000 razy normę - jest to groźne jeśli się jest narażonym na dłuższą ekspozycję - dlatego wycofano załogę elektrowni". Źródło
-Licznik Geigera w Tokio - LIVE - link tutaj
Normalna wartość powinna wynosić 50 do 122 nGy / h w 10 minut, obecnie wartości promieniowania dochodzą do kilku tysięcy. Czy ktoś o zdrowych zmysłach wątpi w to, że skażenie naprawdę jest poważne?
-nowością jest to, iż kilka razy w ciągu dnia liczniki geigera w Tokio i innych miastach świata miały dziwne awarie. Po awariach notowano lekkie zmniejszenie radiacji - fałszowanie danych?
-tuż po trzęsieniach ziemi w Japonii wybuchło kilka wulkanów, np w Indonezji, Japonii, Azerbejdżanie. Link do video przedstawiającego wybuch wulkanu w Japonii tutaj. O wybuchu wulkanu w tym kraju informował też Onet - link
-Kanada i USA są zagrożone chmurą radioaktywną. Link do medialnej wizualizacji przedstawiającej rozprzestrzenianie się skażenia - tutaj

cyt. "Czy skala skażenia po katastrofie nuklearnej jest ukrywana?
Bardzo niepokojąco brzmią zapewnienia rozmaitych 'ekspertów' w naszej rodzimej telewizji zaklinających się na wszystkie świętości, że nie grozi nam żadne skażenie radioaktywne w Polsce. Sytuacja jest tak nieprzewidywalna, że między bajki można włożyć wszystkie uspokajające zapewnienia. Przypominam, że według pierwszych doniesień i ekspertów w TV wszystko po trzęsieniu było pod kontrolą, japońska technologia jest super zaawansowana a reaktory wyłączają się automatycznie. Dokładnie wtedy gdy z telewizorów sączyły się zapewnienia o pełnej kontroli nad awariami w Japonii trwało gaszenie pożaru w elektrowni Onagawa.
Zaraz potem w super bezpiecznej elektrowni Fukushima zaczęły wybuchać reaktory. Nawet wtedy eksperci bajdużyli o upuszczaniu pary wodnej oraz opowiadali inne głupoty. Geneza tej dezinformacji jest prosta, w Polsce ma powstać elektrownia jądrowa dlatego w przypadku takiego kryzysu wszystkie ręce na pokład i grupowe zaklinanie rzeczywiśtosci poprzez stosowanie sztuczek socjotechnicznych i tak charakterystyczne dla naszych mediów tworzenie wrażenia przynależności do oświeconej , pro atomistycznej większości i ciemnej krytycznej mniejszości. Źródło

Mój komentarz: Media zastosowały tutaj klasyczny schemat manipulacyjny, na który część Polaków nabiera się od lat. Jest to tzw "reakcja psa Pawłowa". Polega na przeciwstawieniu sobie dwóch różnych grup społecznych, a właściwie - sztucznym wykreowaniu tych grup. Ciągle stosowany jest schemat "złych" tradycjonalistów / konserwatystów / katolików i "dobrych" lewicowców / liberałów. Tak samo było podczas katastrofy smoleńskiej i wojny informacyjnej, jaka potem rozgorzała w mediach i internecie. Wtedy na początku mass - media próbowały tuszować wszelkie przesłanki, że z tą katastrofą smoleńską jednak jest "coś nie tak" iże jesteśmy robieni w jajo. Jednak opór zjednoczonego i odrodzonego duchowo Narodu był zbyt silny. Wtedy nasi politycy wpadli na pomysł, aby sprawę smoleńską puścić na znany tor konfliktu PO kontra PiS.
Dziś jest podobnie. Mamy tłum tzw. "ekspertów", który krzykliwie i na wszelkie sposoby tłumaczy nam, że atom jest bezpieczny, tani i w ogóle fajny (co jest kłamstwem). Zwolennicy atomu są przedstawiani jako rzeczowi i spokojni racjonaliści, występujący przeciwko ciemnocie i zabobonowi przeciwników atomu. Oczywiście, działa magiczna zasłona teorii spiskowych: każdy, kto nie zgadza się z "ekspertami" pracującymi dla lobby atomowego, jest nazywany, pośrednio, oszołomem wyznającym "teorie spiskowe".
Tajemnicą poliszynela jest to, iż Ci "eksperci" są bezpośrednio powiązani z bardzo wpływowym lobby atomowym i przez to lobby są sponsorowani. Tak, to się nazywa korupcja - Ci "eksperci" mają gdzieś nasze zdrowie i życie, dla nich liczy się pełna kabza.
Poza tym jest jeszcze pewien powód, dla którego nasi "eksperci" nigdy nie zrezygnują z pro atomowego bełkotu. Otóż w Polsce, według planów politruków, ma powstać elektrownia atomowa. Związane są z tym projekty akademickie, naukowe, dotacje, kręcenie lodów, machloje, łapówy, koperty, a także zwiększenie cen energii elektrycznej i podatków. Obawiam się wręcz, że oni wybudują tą elektrownię z piasku i błota, jak to było już w Żarnowcu! Nasi "eksperci" i inne fachury dostały "prikaz" z politycznej centrali, by nie dopuścić do powstania złej opinii na temat atomu w społeczeństwie.

JAK SIĘ CHRONIĆ przed promieniowaniem (uaktualniłem 16 marca):
-udaj się do apteki bądź sklepu z suplementami, drogerii, i kup suplement diety z jodem, np "chrom plus", "kelp" bądź jodek potasu na receptę, tylko według wskazań lekarza. Tych preparatów NIE WOLNO przedawkowywać, nawet w dobrej wierze! Zbyt wysokie dawki jodu mogą być toksyczne, jednak w dawkach zalecanych przez producenta bądź lekarza nie ma obaw.
a.) Preparat "chrom plus" zawiera chrom i 150 mikrogramów jodu. Bez recepty, dawkowanie jedna tabletka dziennie. Nie przekraczać zalecanych dawek.
b.) Preparat "kelp" zawiera naturalny wyciąg z wodorostów. Jedna tabletka "kelp" ma 200 mikrogramów jodu, bez recepty. Brać jedną tabletkę dziennie. Nie przekraczać zalecanych dawek.
c.) Preparaty syntetyczne zawierające jodek potasu (150 i 250 mikrogramów) dostępne tylko na receptę lekarską, stosować ściśle według wskazań lekarza bądź służb ratowniczych / sanitarnych. W żadnym wypadku nie przekraczać zalecanych dawek. Gdy władze zarządzą podawanie nam jodku potasu, odstaw powyższe preparaty (czyli chrom plus, kelp).
d.) dobrym dodatkiem do jednego z powyższych trzech preparatów może być spirulina, czyli naturalny wyciąg z alg morskich. Zawiera niewielkie ilości jodu, bierz jedną kapsułkę dziennie. 
Przed zastosowaniem powyższych preparatów poszukaj wiarygodnych informacji w internecie na ten temat. Przeczytaj ulotki, gdzie załączone są ważne informacje, których nie podałem tutaj ze względu na ograniczenie miejsca. W przypadku wątpliwości, np podawania w/w preparatów: dzieciom, osobom starszym, przewlekle chorym, alergikom, kobietom w ciąży i karmiącym, zgłoś się do lekarza lub odpowiednich służb po poradę. Bardzo ważne jest, aby zacząć przyjmować w/w preparaty z jodem jeszcze PRZED skażeniem, czyli przed dotarciem radioaktywnej chmury w miejsce Twojego zamieszkania.
-Jednocześnie trzeba uważać, aby władze, służby nie zechciały nas przypadkiem naszprycować jakimś świństwem, pod przykrywką walki z radiacją. Dlatego śledź niezależne fora, blogi i witryny, poszukuj informacji na własną rękę ? miej oczy szeroko otwarte. Wiedza ochrania, ignorancja naraża - to motto naszych trudnych czasów.
-Radioaktywność powietrza w Niemczech - śledź te dane na bieżąco, są bardziej wiarygodne niż informacje polskojęzycznych "ekspertów" i polskiej bezpieki atomowej. Jeśli radioaktywność w Niemczech będzie powyżej normy, to może to oznaczać, że ten sam problem mamy my.
a.) Monachium - link tutaj
b.) Inne stacje w Bawarii - link tutaj
c.) Inne stacje w Niemczech - link tutaj
-śledź informacje na stronie organizacji Low Level Radiation Compaign - link tutaj (po angielsku). Organizacja ta skupia fizyków, atomistów i innych naukowców, którzy sprzeciwiają się energetyce atomowej i informują o zagrożeniach z nią związanych.
-pić wodę butelkowaną przed opadami radioaktywnymi, czyli wodę mineralną. Wody tej używać do przyrządzania gorącej: kawy, herbaty, zup itp.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1230
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1591
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1014
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 845
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 954
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 886
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 930
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 766
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 764
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 883
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 550
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 521
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Elba,  16/03/2011

"Wiedza ochrania, ignorancja naraża - to motto naszych trudnych czasów" - święte słowa. Zdobywajmy jak najwięcej infromacji o tym, co się może przydać w trudnych czasach, bo takowe niechybnie nadchodzą... rozsądek przede wszystkim i zasada ograniczonego zaufania do mediów i rządu - mogą dezinformaować.
Zwycięstwo dezinformacji nie polega na przekonaniu przeciwnika do fałszywych racji, lecz ...  wyświetl więcej

  migmig,  16/03/2011

Witam wszystkich eiobowiczów ;)
Po pierwsze dzięki Ci Jarku za to co robisz.
Po drugie zarejestrowałem się specjalnie z powodu twoich artykułów :) i żeby wstawić linka
http://bigthink.com/blogs/dr-k(...)niverse
Przewińcie sporo na dół.

Dr. Michio Kaku wypowiada się chyba raczej uczciwie a jest to dość zna

...  wyświetl więcej

  Elba,  16/03/2011

Niepokojące wieści! I jakoś nikt się na Eiobie nie niepokoi... Cały świat się niepokoi az huczy, a w Polsce nic się nie dzieje, absolutnie żadnego promieniowania, o jakim kolwiek zagrożeniu nie wspominając....
No może trochę niektórzy fascynują się pożarem reaktorów w Japoni. A czy przyszlo wam do głowy ,CO SIĘ DZIEJE POD REAKTORAMI!!!!! , MAM NA MYŚLI TEREN POD REAKTORAMI U WYBRZEŻY JAPONI ...  wyświetl więcej

  Elba,  16/03/2011

I jeszcze dorzucam garść informacji, może sie przyda?
DAWKI PROMIENIOWANIA:
0,01 mSv dawka przy rentgenie zęba
0,1 mSv dawka przy rentgenie klatki piersiowej
0,4 mSv dawka przy mammografii
2-4 mSv naturalna radiacja absorbowana cały czas
100 mSv rekomendowany 5-letni limit radiacji
350 mSv ekspozycja na którą narażeni byli ludzi podczas ewakuacji ok ...  wyświetl więcej

  migmig,  16/03/2011

Dziwne w tej liście jest:
2-4 mSv naturalna radiacja absorbowana cały czas
0,1 mSv dawka przy rentgenie klatki piersiowej
hmm co to znaczy "naturalna radiacja absorbowana cały czas"?

>hmm co to znaczy "naturalna radiacja absorbowana cały czas"?<
To dawka, jaką człowiek otrzymuje stale, dzień po dniu, ze źródeł naturalnych (promieniowanie kosmiczne, naturalne izotopy promieniotwórcze).
Jeśli się tego obawiasz, zamieszkaj w bunkrze z ołowiu (bardzo stabilny pierwiastek, niestety trujący) i unikaj bananów [ http://goo.gl/sxeF ] ...  wyświetl więcej

  migmig,  18/03/2011

Mogłeś źle zrozumieć, bo nie właściwie zadałem pytanie (zbyt skrótowo). Zdaje sobie sprawę, że istnieje naturalna radiacja. Nawet zdaje sobie sprawę, że wszyscy promieniujemy.
Nie wiedziałem czy to jest dawka miesięczna czy może roczna czy jeszcze inaczej.
Przy rentgenie zakładam, że jest to jasne.

Aha, ... i wcale nie pomogłeś bo też tego nie podałeś.

  Elba,  16/03/2011

Statystyczny Polak ze źródeł naturalnych (tzw. promieniowanie tła) otrzymuje w ciągu roku dawkę 2,5 mSv, dodatkowo ze źródeł sztucznych otrzymać może kolejne 0,8 mSv. Promieniowanie najbardziej niebezpieczne jest, gdy organizam jest bezpośrednio na nie wystawiony. Oznacza to, że jeśli ktoś przebywałby w strefie promieniowania wynoszącego ok. 500 mSv, to przez okres 8 godzin, jego orgaznizm przyjął ...  wyświetl więcej

  fela,  19/03/2011

Czasem naprawde zglupiec mozna bo uspokajaja ze nie ma zadnego zagrozenia ,wszystko pod kontrola.
Niewiadomo komu wierzyc i kiedy wierzyc ,moze najlepiej wlasnej intuicji.
Mam doswiadczenie po Czernobylu ,pare miesiecy po wybuchu zaczely mi wypadac wlosy i nawalila tarczyca rozlegulowujac caly organizm.
Fajnie ze zajmujesz sie uswiadamianiem i otwieraniem oczu .

  Elba,  22/03/2011

PREPARATY NA PROMIENIOWANIE ŹRÓDŁO
a) Preparat “chrom plus” zawiera chrom i 150 mikrogramów jodu. Bez recepty, dawkowanie jedna tabletka dziennie. Nie przekraczać zalecanych dawek.
b) Preparat “kelp” zawiera naturalny wyciąg z wodorostów. Jedna tabletka “kelp” ma 200 mikrogramów jodu, bez recepty. Brać jedną tabletkę dziennie. Nie przekraczać zalecanych dawek.
c) Preparaty syn ...  wyświetl więcej

  Elba,  25/03/2011

Czernobyl kontra Fukushima I - porównanie awaryjnych sytuacji obu elektrowni atomowych.

Czernobyl - 2 tony jądrowych prętów paliwowych, w tym 2,4 % rozszczepialnego materiału.

Fukushima:
Reaktor 1: 50 t – 292 jądrowych prętów paliwowych
Reaktor 2: 81 t – 471 jądrowych prętów paliwowych
Reaktor 3: 88 t – 514 jądrowych prętów paliwowych
Reaktor 4: 135 t –

...  wyświetl więcej

Zapomniałaś o "drobnostce" - reaktor nr. 4 w Czarnobylu, nie posiadał obudowy bezpieczeństwa. Gratuluję rzetelnego pojęcia, zwłaszcza epatowania czytelników tymi "niewyobrażalnymi" tonami. :))

http://wiadomosci.onet.pl/cnn/(...)sc.html
Jak widac Elba wie co pisze, a zagrożenie jest niestety realne. W podanym linku jak wół stoi, że ta obudowa MOGŁA zostac uszkodzona! Tym samym Twoje poczucie bezpieczeństwa jes niestety iluzoryczne. A jeśli taka informacja została podana w serwisach info, to na 99,9% osłona nie spełnia już swojej roli.

  migmig,  26/03/2011

A ty zapomniałeś, że wszystko może ulec awarii. Widać jak brak wyobraźni powoduje, że ludzie nie potrafią sobie zdać sprawy z zagrożenia. Nie pisz więc może znowu uspokajających bzdur.

Poza tym czy naprawdę ktoś wierzy, że otrzymujemy wszystkie najgorsze informacje?

  N1KT,  24/10/2016

http://www.corium.cba.pl zdjęcia Fukushimy i filmy i co jest w jedzeniu i wodzie po Fukushimie u nas w Europie - masakra : (Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska