Login lub e-mail Hasło   

Zagadka samozapłonu

Co to jest samozapłon człowieka , czy to możliwe o tym dowiesz się w artykule . . .
Wyświetlenia: 1.454 Zamieszczono 17/03/2011

Znamy wiele doniesień o samoczynnym zapaleniu się ludzkiego ciała , ale jak dotąd nie znaleziono zadawalającego wyjaśniena tego zjawiska.Przeważnie , po takim wypadku, ktoś znajduje częściowo spalone ciało w zamkniętym pomieszczeniu, w którym powietrze jest aż gęste od tłustej sadzy.Zwykle też tylko fragment ciała ulega spaleniu, a znajdujący się tuz obok łatwopalny materiał zostaje nietknięty.Niegdyś sądzono że takie samozapalenie stanowi skrajną reakcję na alkohol lub zbytnią wściekłość!.Największą konsteracją jest to , że nawet w krematorium , gdzie temperatura sięga 1000 stopni C kości nie zwęglają się w popiół , jak ma się to w przypadku samozapłonu ciała.Inną hipotezą zapłonu jest to , że wynika on z działania piorunów klistych , które działają czasem na zasadzie kuchenki mikrofalowej.W samozapłonie zapalają się naturalne gazy wytwarzane przez ludzki organizm np.metan.Do samozapłonu wystarczy drobna zmiana warunków zewnętrznych,aby wywiązała się reakcja z udziałem pierwiastków śladowych w organizmie-zmienia się wtedy natura morfologiczna komórek.W skutek tego powstaje pracujący niezywkle efektywnie płomień tak tłumaczy te zjawisko  amerykański fizyk dr.HuPrzypadki samozapłonów u ludzi :

Mary Reezer Floryda(USA),1951r.,Billy Peterson Detroit(USA)1959r.,Paul Hayes Londyn (Wielka Brytania) 1985r.

W przypadku niejakiej  Jenni Safkin , gdy krzątała się po kuchnii towarzyszył jej ojciec nagle usiadła na krześle i ojciec zauważył , że ona płonie.Siędząc nawet nie wyła z bólu,zachowywała się jak w transie.Przestraszony ojciec zaciągnał córke , którą ogień trawił od wewnatrz pod zlewozmywak i podmywał ją wodą po czym wezwał pomoc.Zabrano ją do szpitala,lecz nie udało sie jej uratować , ponieważ ogień dokonał już zbyt dużych uszkodzeń ciała.Policja i detektywki przeprowadzili śledztwo , ale nie wykazali oni , aby ktoś ją celowo podpalił lub po prostu sama się zajęła przez ogień np. z kuchenkii gazowej co wynika , że była ona kolejnym przypadkiem spontanicznego samozapłonu człowieka.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 550
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1199
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 440
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 459
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 732
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1092
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141849
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 240219
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111378
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122234
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mugol  (www),  18/03/2011

Samozapłon może mieć podłoże psychiczne. Dowodzi równoważności masy i energii o czym jako ludzie często zapominamy. Znam przypadek samospalenia się staruszki we własnym łóżku. Pościel została nie naruszona !

  Rafał,  18/03/2011

nienaruszony stan innych przedmiotów wokół człowieka podczas samozapłonu jest dla mnie nie do zrozumienia

  Strzyga  (www),  19/03/2011

to coś, co ciężko mi ogarnąć...czytałam kiedyś o tym ale...hmmm....lekko mnie przeraziło :)

Nie ma ani jednego udowodnionego i udokumentowanego przypadku samozapłonu człowieka. Wszyscy się na ten temat wypowiadają jak znawcy, bo tak naprawdę każdy ma to samo pojęcie. Czyli żadne. Każdy sobie może powiedzieć, że słyszał o takim czymś, że widział, że wie. Kto mu udowodni, że tak nie było? Póki nie miałem styczności z czymś takim bezpośrednio lub nie usłyszałem żadnego wiarygodnego sprawozdania, nie wierzę w to.

niby takie zjawisko istnieje i nie mówię ,że wierze w nie na 100 % ale ''coś w tym jest''

  Strzyga  (www),  21/03/2011

A czy na wszystko musi dokumencik z napisem "tak, istnieje..." i wielką pieczątką? Potrzeba "dokumentowania świata jest dla "lekko zamkniętych umysłów" :))) Pozdrawiam :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska