Login lub e-mail Hasło   

Kobieta poranna

Mózg kobiety bardzo zniekształca jej własne odbicie w lustrze, tworząc niższą nieraz o jedną trzecią wersję samej siebie... Nawet szczupłe kobiety widzą u siebie nadmiar...
Wyświetlenia: 3.189 Zamieszczono 20/03/2011

Mózg kobiety bardzo zniekształca jej własne odbicie w lustrze, tworząc niższą nieraz o jedną trzecią wersję samej siebie...

Nawet szczupłe kobiety widzą u siebie nadmiar kilogramów, inne dostrzegają prawie niewidoczne zmarszczki, wyolbrzymiając je. Są bardzo wyczulone na punkcie swoich niedoskonałości, bardziej niż męzczyźni, przez co szybciej i mocniej popadają w przesadę.

 

Są dni, kiedy wszystko wydaje Ci się brzydkie, łącznie z Tobą. Stajesz przed lustrem i widzisz siebie...starszą, pomarszczoną, grubszą czy niższą. Załamana. Idziesz ulicą i widzisz przed soba kobietę z nogami do nieba, a Ty taka "niskoskanalizowana". Załamana. Otwierasz gazetę a tam, już na pierwszej stronie kobieta z wachlarzem rzęs, idealną cerą i idealnych wymiarach. Wiesz pewnie, że to photoshop ją taką stworzył, a nie natura. Dobrze o tym wiesz, ale mimo tego...załamana. Nie ufaj mediom - ufaj sobie.

Twój obraz jest zniekształcony przez Ciebie. Widzisz to, co chcesz widzieć, zależnie od nastawienia i nastroju w danym dniu. Co widzą inni? Zapewne piękną kobietę, nie idealną - bo takich nie ma, ale piękną. Spytaj swojego Towarzysza Życia, co on widzi. W każdej z nas, w każdym człowieku - nieważne, czy to mężczyzna, czy kobieta - drzemie urok. Trzeba go tylko za kudły wyciągnąć na świat. Trzeba tego chcieć.

Mówi się, że nie ważne jest to, jak człowiek wygląda, ważne jest jaką ma duszę, charakter i jakim jest człowiekiem. To prawda, ale nie do końca. Ludzie są wzrokowcami i najpierw widzą Twoją fizyczną stronę, więc dlaczego się mówi że jest mniej ważna? Podobno ładni ludzie mają łatwiej w życiu...A nie jest tak, że mają świadomość swojej osoby i to dodaje im pewności? I właśnie ta pewność przeciera im trudne szlaki? Czy może są pewni siebie i ta pewność sprawia, że są "jaśniejsi" niż reszta, a my uznajemy to za objaw bycia ładnym?

Gdy rano stajesz przed lustrem - a dobrze wiemy że kobieta wygląda "lekko inaczej", gdy budzi sie (przyznaję się do tego, że rano wyglądam jak czarownica) -  to jak w pierwszej chwili widzisz siebie, rzutuje na to jaki będzie Twój dzień. Więc...szeroki uśmiech z rana proponuję każdemu człowiekowi!!

W każdej z nas jest coś pięknego. Każda kobieta jest piękna. Niektóre z nas mają piękne oczy, mały śliczny nosek, włosy....można tak bez końca wymieniać części ciała...więc znajdź w sobie to coś pięknego i celebruj to każdego ranka, każdego dnia. Mantruj sobie, że jesteś częścią świata, że jesteś jego piękniejszą częścią, że kochasz siebie taką jaką stworzyła Cię natura, że nic byś w sobie nie zmieniła, gdyby była taka możliwość, że każdy dzień jest Twój. Wydobędziesz tym z siebie to piękno, zyskasz tę "jasność" i pewność siebie. Spraw, byś codziennie czuła się dobrze w swoim ciele. Piękno jest ważne. Stań się nim.

Napisała wstrętna Strzyga :))))

 

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 776
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 834
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 838
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 171
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 593
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 667
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1223
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1392
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1334
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 890
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 634
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 750
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 397
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 515
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 654
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  hussair  (www),  21/03/2011

Cholera, ostatnimi czasy rzadko widzę kobietę rano;-)

No cóż... Moja mama twierdzi, iż kobieta po przebudzeniu powinna pędzić do łazienki i zdjąć z siebie "noc" zanim partner się obudzi ;)

  Gamka  (www),  21/03/2011

Hussair !! ....a mało masz NAS tutaj ! ;-) bywaj częściej , patrz nam w oczy z rana a zobaczysz jak Ciebie oczarujemy ... zawsze na eiobie ... czar pięknych kobiet da Wam ukojenie na cały dzień i nocne szychtę !
:-)))))) >>> ślę ...promyki słoneczka mojego >>>>>>>>

  hussair  (www),  21/03/2011

Hmmmmmm.

;-).

Strzygo, masz rację... to nasza miłość do siebie rozświetla nas... i sprawia, że promieniujemy wewnętrznym pięknem na zewnątrz - i jest to widoczne wówczas dla innych :)

  Hamilton,  21/03/2011

Elizabeth Taylor w jednym z wywiadów indagowana na temat charakteryzacji w filmie, gdzie grała ohydną czarownicę odpowiedziała :
- co tam charakteryzacja, szkoda, że pan mnie nie widział jak rano wstałam.

  Strzyga  (www),  21/03/2011

Marylin Monroe zawsze powtarzała, że rano wygląda jak straszydło :)

Hihi fakt można się siebie rano przestraszyć. Zwłaszcza po hmmm... Stosunkowo udanej nocy :))))

  Strzyga  (www),  21/03/2011

No no no!!! :)))

  hussair  (www),  21/03/2011

Ty, ty, ty!...;-)

  Gamka  (www),  21/03/2011

oj. oj oj ....;-)))
..." W życiu kobiety jest pewna granica;
Przed nią - marzenia, za nią - prawda jej przyświeca;
Przed nią - każda się cofa, za nią - w miejscu stoi,
I jutro tego szuka, czego dziś się boi.."..........< Aleksander Fredro >

  Noemi*,  21/03/2011

Rano po przebudzeniu w zasadzie nie wyglądam źle, ale mam coś dziwnego na głowie, jakby włosy we śnie żyły własnym życiem.:-)))

  Strzyga  (www),  21/03/2011

Może jakieś nocne stworki np. chochliki kornwalijskie robią Ci kołtunki na główce :))))

  Noemi*,  21/03/2011

Strzygo: te "chochliki kornwalijskie"? to brzmi niezwykle intrygująco... :-)))

  Strzyga  (www),  21/03/2011

Chochliki kornwalijskie-irytujące istotki o ostrych ząbkach i zdolności latania.Wydające przenikliwe,wysokie,tylko dla nich zrozumiałe odgłosy.Sprytne,magiczne stworzenia o bardzo złośliwym usposobieniu i tak zwanym "charakterku".Lubość czerpią z wyrządzania szkód i płatania figlów :)

  hussair  (www),  21/03/2011

To Darkwater z Kornwalii jest?;-)

Według legendy, właśnie w Kornwalii, w zamku Tintagel, mieszkała matka Artura, Igerna. Ale za króla Artura się JESZCZE nie uważam. :)

  hussair  (www),  21/03/2011

Przynajmniej, dopóki miecza nie wyciągniesz;-)

"To nie tak jak myślisz, kotku". :))
Z tego co pamiętam, legitymizacją władzy Artura był miecz, otrzymany od Pani Jeziora. Który to miecz nie był tym, który Artur wyciągnął z kamienia. ;)

Lektura uzupełniająca:
-A. Sapkowski "Świat króla Artura"
-R. Graves "Biała bogini".
-M. Zimmer-Bradley "Mgły Avalonu"
nie zaszkodzi również "Le Morte D'Arthur" i coś o Okrągłym Stole (info dla patriotów, nie chodzi O TEN stół, o którym myślicie :P).

  hussair  (www),  21/03/2011

Swoją drogą sporo tych wersji!
A ja z całej tej pięknej tematyki zaliczyłem tylko książkę o królu Arturze jako dziesięciolatek - której nie pamiętam,
i film "Excalibur" - którego nie pamiętam.
Plus "Król Artur" z Gere i Connerym, który znakomicie pamiętam, ale który w ogóle był już jakimś dramatyczno-romansowym (acz pięknym i elektryzującym) oderwaniem.

"Mgły Avalonu" będą ci się podobać, jestem o tym przekonany. Tylko zarezerwuj sobie dość czasu na lekturę, książka ma wymiary pozwalające na zastosowania bojowe, nieco ponad tysiąc stron. :)

  hussair  (www),  21/03/2011

Dzięki, stary. Kiedy skończę z tym, co mam od Ciebie, będę prosił o część kolejną. A z czasem coraz lepiej - mam tylko 1 felieton do nadrobienia dla mego redaktora i już trochę więcej przestrzeni...
A wielkich ksiąg się nie boję - lubię wyzwania;-).

I jeszcze go tu nie ma by na zaczepkę odpowiedzieć???

  Strzyga  (www),  21/03/2011

Do postu dużo, dużo wyżej...Pięknie Gamko! Piękny wiersz :)

  Gamka  (www),  21/03/2011

Kiedy ranne wstają zorze,
Tobie ziemia,
Tobie morze,
Tobie śpiewa żywioł wszelki ....
Boś TY Srzygo ze strzyg - PIĘKNA !

  Strzyga  (www),  21/03/2011

Gameczko, czy każdy Twój dzień jest wierszem pisany? Dziękuję z całego mojego strzygowego serduszka :)

  Gamka  (www),  21/03/2011

Staram się oby był ;-)))

  Gamka  (www),  22/03/2011

@ Strzyga - już wierszy pisać nie będę ...dziś dostałam po łapach i po dupie za me pisanie ... na ten moment milknę .. ;(((

piękne i takie podnoszące na duchu !

  Strzyga  (www),  22/03/2011

Dziękuję :)

Super artykuł :)
taki... "ku pokrzepieniu kobiecych zakompleksionych serc" :D

"Podobno ładni ludzie mają łatwiej w życiu...A nie jest tak, że mają świadomość swojej osoby i to dodaje im pewności? I właśnie ta pewność przeciera im trudne szlaki?"- to coś, co próbuję wytłumaczyć każdej dziewczynie, która narzeka, że ma źle, bo jest niby brzydka...

  Strzyga  (www),  25/03/2011

Myślę, że ta pewność przychodzi również z wiekiem. Jak z larwy rodzi się piękny motyl, tak z zakompleksionych dziewczynek rodzą się piękne pewne swojej wartości kobiety.

  berni*,  29/03/2011

Odnoszę wrażenie że obsesję wyglądu macie wyssaną z mlekiem matki .Staracie się być piękne i cudowne z wiadomych powodów Chciałbym wam uświadomić że nie " tapeta " zdobi kobietę , jest tylko dopełnieniem , malutką cząstką .Jeśli ktoś cię kocha to kocha taką jaką jesteś Statystyki mówią ze kobieta przez całe życie średnio spędza przed lustrem dwa lata Doceniamy to że chcecie być dla nas piękne i ws ...  wyświetl więcej

  Strzyga  (www),  29/03/2011

Myślę, że nie żal życia na obsesje wyglądu. Kobiety już tak mają. Mężczyzn cieszą mecze a kobiety lustro :)

Seksizm! :P
Ja naprawdę nie lubię piłki nożnej. :))

  Strzyga  (www),  29/03/2011

Shame on You!!!! :D Ja też nie lubię piłki nożnej :))

>Shame on You!!!!<
Shame on me. Będę ją nosił z dumą. :))

>Ja też nie lubię piłki nożnej :))<
Nawet jeśli oglądać ją w lustrze? ;)

  Hamilton,  29/03/2011

Strzygo jak tak dalej pójdzie zaczniemy zamiast na mecze chodzić na plotki do PZPN-u. Do Laty, do Laty piechotą będziem iść. Taki wstyd przed damami.

  Strzyga  (www),  29/03/2011

Hmmm...nosić wstyd z dumą, dobre! :))
A co do ploteczek - polecam. Bo to miło spędzony czas:))

  Gamka  (www),  30/03/2011

Nie mogłam się oprzeć ! ....
.."Lubię, kiedy kobieta omdlewa w objęciu,
kiedy w lubieżnym zwisa przez ramię przegięciu,
gdy jej oczy zachodzą mgłą, twarz cała blednie,
i wargi się wilgotnie rozchylą bezwiednie.
Lubię, kiedy ją rozkosz i żądza oniemi,
gdy wpija się w ramiona palcami drżącemi,
gdy krótkim, urywanym oddycha oddechem
i oddaje się ...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  30/03/2011

;-)))) ależ się rozkosznie zrobiło :! mmmm

  Hamilton,  30/03/2011

Koncert Twój Gameczko miał dziwnie nieskładne brzmienie: wpierw zagrały zmysły, a potem sumienie. I za to Cię chyba inni kochają.

  Gamka  (www),  30/03/2011

..."Serce pęcznieje, nabrzmiewa,
Wesele musuje w ciele,
Można oszaleć z radości,
O, moi przyjaciele!
Od stóp do głowy krąży
Potok niepowstrzymany!
Pomyślcie, co się dzieje!
Jaki to pęd opętany!
Jak bardzo jest! jak wiele!
Jak żywo, zupełnie, cało!.... toż wiosna jest !....och wiosna przecież mój Drogi Hamiltonie ;-)))
<Tuwim>

  Strzyga  (www),  30/03/2011

Gameczko...umilasz Nam każdy dzień swoją poertycką duszą :)

  Hamilton,  30/03/2011

Wiem Gameczko, to tylko brawa dla Twej spontaniczności.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska