Login lub e-mail Hasło   

Informacje na skalę globalną

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://strategie-sukcesu.org.pl/2011/03/(...)obalna/
To nie temat o informacjach branżowych - informacje branżowe to zupełnie inna historia [...]Jak pokazują badania amerykańskich naukowców, osoby oglądające telewizję [...]
Wyświetlenia: 798 Zamieszczono 25/03/2011

To nie temat o informacjach branżowych - informacje branżowe to zupełnie inna historia. Dziś skupimy się, dosłownie na chwilę na tym, co serwują nam mass-media.

Jak pokazują badania amerykańskich naukowców, osoby oglądające telewizję, są o około 47% mniej szczęśliwe, niż osoby bez telewizora. Osobiście jestem tym wynikiem o tyle zaskoczony, że spodziewałem się, że różnica będzie jeszcze większa.

Przypomnij sobie dla przykładu ostatnie wiadomości/ fakty/ informacje, które zdarzyło Ci się oglądać. Ile razy pojawiła się tam np. wzmianka o tym, że młodej parze urodziło się zdrowe dziecko? A ile razy pojawiła się informacja o tym, jak ginęły osoby w wypadku? Odpowiedzi są oczywiste. I absolutną normą jest też to, że 90% serwisów informacyjnych to informacje negatywne i wszelkiego rodzaju sensacje oparte na tragediach.

Ktoś może pomyśleć, że powinniśmy tym osobom współczuć - ale czy aby na pewno tak być powinno? Czy Twoim współczuciem jakkolwiek pomagasz ludziom, których życie wygląda mniej atrakcyjnie niż Twoje? Odpowiedź jest prosta i brutalna: NIE, NIE POMAGASZ! Samym współczuciem, a nie działaniem nikt jeszcze nikomu nie pomógł. Jeśli chcesz pomóc przeznacz 10% swoich dochodów na cele charytatywne i oczywiście też sukcesywnie zarabiaj coraz więcej, by móc bardziej pomóc.

Często spotykam się z opiniami "kiedyś tego nie było" - i jedyna odpowiedź, jaka się nazywa to "tak, kiedyś nie było serwisów informacyjnych". Świat był i jest taki sam, jak chodzi o mentalność globalną. Przed erą telewizji też zdarzały się wypadki, czy nawet globalne tragedie jak wybuch wulkanu, czy powódź. Sęk w tym, że w tym samym czasie rodzą się dzieci, ludzie biorą śluby i tworzą się kolejne fortuny oraz kolejne pokolenia ludzi szczęśliwych. Jednak o tym w telewizji zapewniam - nie usłyszysz! W zalednwie 10% przeczytasz tego rodzaju wzmianki na portalach typu onet, interia, czy wp. Skupiając się na kwestiach, które nie działają, albo działają zdecydowanie niekorzystnie dla Ciebie możesz tylko popsuć swoje życie. Złe nawyki są po to, by skutecznie je usuwać.

Na co według Ciebie warto zamienić czas spędzany przed telewizją?

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3023
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1132
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3412
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2176
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2180
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3798
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1724
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 907
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2223
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2729
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 643
9
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2615
9
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2306
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska