Login lub e-mail Hasło   

Gross na stos !

O złotych żniwach zbieranych przez analfabetyzm i głupotę polskich pseudo-czytelników.
Wyświetlenia: 2.717 Zamieszczono 28/03/2011

Ostatnimi czasy znowu mieliśmy okazję podziwiać skrajną emfazę polskiego patriotyzmu. Powodem tego całego cyrku było wydanie przez J.T. Grossa wraz z I.Grudzińską-Gross cienkiej przeszło dwustu stronicowej książki.

Czyżby Polacy tak bardzo kochali czytanie opasłych woluminów? Wolne żarty jeśli Polacy cokolwiek czytają to w większości są to programy telewizyjne oraz instrukcje obsługi sokowirówek. Po co zatem ten cyrk i wrzawa zapytacie. A ja Wam odpowiem szanowni czytelnicy, że sam się nad tym długie godziny zastanawiałem i wymyśliłem kilka możliwych przyczyn.

  1. Książka została wydana przez lobby żydowskie trudniące się uniemożliwianiem dobrym Polakom dążenia do poprawy życia w naszym kraju. Owo lobby złośliwie wyczerpuje baterie w naszych pilotach telewizyjnych oraz sika do naszych samochodowych baków zanieczyszczając paliwo celem zniszczenia wszystkich polskich samochodów. Najnowsze dane potwierdzone przez specjalistów ze znanego religijnego serwisu internetowego na „Frrrr” dowiodły że 10 kwietnia pod Smoleńskiem wspomniane lobby dmuchało w prawe skrzydło rządowego Tupoleva co miało doprowadzić do katastrofy lotniczej.

  2. Złote żniwa bo tak się nazywa ten „potworny szmatławiec” nie wnosi niczego nowego do polskiej historii. Jest to niewątpliwy powód do bojkotowania książki na każdym kroku albowiem Polacy lubią nowości a ich brak zanudza nas doszczętnie – upartych miłośników historii, niczym niestrudzonych badaczy prawdy.

  3. W książce pojawiło się wiele przekłamań, właśnie dlatego jej sprzedawanie powinno być surowo zabronione. Przecież Polacy w dobie takich wielkich dzieł jak polska epopeja narodowa Kran lub M jak Msza zajęci dogłębnie śledzeniem losów Rysia i Maćka nie mają czasu na logiczne myślenie. Zatem jak twierdzi grupa nikomu nieznanych historyków mogłoby to wprowadzić nas w błąd, bo nasze ośrodki mózgowe przeciążone oglądaniem telewizji nie są zdolne do oceny czy ktoś nas nabija w butelkę czy też nie.

  4. Gross atakuje polski patriotyzm i kościół! Zapamiętajcie od dzisiaj tak będziemy nazywać przypominanie faktów, które usilnie pomijają dzielni „nauczycielowie histerii”. Ponadto do zapamiętania jest jeszcze jedna zasada – jeżeli ktoś źle pisze o Polakach w historii – to mamy do czynienia z klasycznym kłamstwem. Polacy i kościół katolicki zawsze mieli nienaganną opinię, zawsze zachowywali się bohatersko i dzielnie. Tak wiem … różni byli bohaterowie.

  5. Przecież nie wszyscy Polacy rozkopywali groby żydów, zabijali rabowali i gwałcili. Ci którzy przytaczają to jako argument przeciw Grossom powinni być wyłapywani w siatki przez hycli i kierowani na powtórną edukację od szkoły podstawowej i przedszkola począwszy. Albo nie, chrońmy dzieci!!! Wspomniani ludzie są hipokrytami zabierającymi się za recenzje książki, której nie przeczytali lub analfabetami.

  6. Gross usiłuje zniszczyć wizerunek Polaków” - tak, to zdecydowanie Grossowie psują ten wizerunek a nie tzw. kopacze, szmalcownicy i inna hołota żerująca na bezbronnych ludziach. Bezczelnie wspomniał, ze ci wszyscy dobrzy Polacy co tydzień wstawiali się na msze św. w świeżo zrabowanych żydowskich futrach. (patrz punkt 1 i 4)

Pora skończyć to wymienianie aby nie zanudzić i nie zdenerwować doszczętnie toruńskich czytelników, albowiem nie mogę się doczekać ciepłych słów wsparcia w komentarzach od nich. Ponadto zanim dacie się przekonać najróżniejszym oszołomom bajdurzącym bez końca o szkodliwości wybranych lektur proponuje je przeczytać i osobiście zweryfikować argumenty czczych mówców. Kartezjusz w swoich „regułach kierowania rozumem” osobiście zalecał nieuleganie autorytetom lecz własnej wiedzy i logice choćby niewielkiej. Cena też niewielka więc śmiało można zweryfikować swoją odporność na argumenty inkwizytorów.

Powyższy tekst z całego serca

pragnę zadedykować Świstakowi

mistrzowi chrześcijańskiej riposty

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1251
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1036
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1122
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 799
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 594
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1054
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 565
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 909
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

>Ów lobby<
Chyba jednak "owo lobby". :)

  kev  (www),  28/03/2011

Dziękuję, codziennie uczę się ortografii i gramatyki :)

  swistak  (www),  28/03/2011

Podmiotem stworzenia świadomego życia na Ziemi jest wolny człowiek. Wszelka władza nie pochodzi od Boga tylko ma służyć mądremu i ekologicznemu organizowania życia ludzkiej wspólnoty. To co ludzie robią z wolnością zależy od wiedzy i duchowego rozwoju na skali empatii i altruizmu. Żydom, nie zależy na niczym, po za kasa i władzą obiecaną przez pogańskiego Boga Jahwe. Nie jest on Ojcem Jezusa, czeg ...  wyświetl więcej

Panie Wojciechu, ja a propos dedykacji. Może Świstak jest mistrzem riposty, ale "chrześcijańskiej" to na pewno nie. Świadczy o tym choćby powyższy komentarz.

  swistak  (www),  28/03/2011

Siciński ! Zasługujesz na nerkę od Palestyńczyka ! Od dydsydenta Chińczyka jest za droga !

Dzięki Bogu, obie zdrowe, czego i Panu życzę.

Licho nie śpi w nocy... Wojtku, niezły tekst ;)

  mugol  (www),  28/03/2011

Skalny Kwiatku ! Sensem naszego życia, są zawsze osobiste relacje z Bogiem odniesionej tu na Ziemi do bliżnich.
Bogów jest wielu, a spotkania z Tym prawdziwym nie da się uniknąć, mimo krętej moralnej drogi zahaczającej o piekło .

  kev  (www),  28/03/2011

Dziękuję, a licho nie mogło się przyzwyczaić do kolejnej zmiany czasu :)

Osobiste relacje z Bogiem zachodzą we mnie - jestem cząstką boskości i Żyję!
Piekło stwarzamy sobie sami tu i teraz, ulegając naszemu ego, co jest rzeczą ludzką. Coelho tak napisał w "Jedenaście Minut":
"W każdej chwili życia stoimy jedną nogą w raju, a drugą nad przepaścią".

Miłego dnia Mugolu :)

@ Mugol - A Bóg jest jeden w swej mnogości Odsłon!

"Bóg objawia się we wszystkim, lecz jego ulubionym narzędziem jest słowo. Słowo to myśl wprawiona w ruch. Słowo ma siłę większą niż niejeden rytuał" (Coelho, "Brida")

  mugol  (www),  28/03/2011

Lobby pierwsze zasugerowało w swojej prasie, że katastrofa to zamach. Przecież to kraj w którym rządzi najlepiej poinformowany wywiad na świecie ! Ja im wierzę bez dowodów, bo tu wystarczą motywy, a tym jest nienawiść do Rosjan !

  swistak  (www),  28/03/2011

Antysemitą jest ten kogo nie lubią syjoniści ! Ortodoksyjni Żydzi się nimi brzydzą. Ja współczuje temu narodowi cierpiącemu z powodu kłamstw i manipulacji religijnej od czasów Mojżesza, w wiekszości nie wierzących, w Boską misję Jezusa !

  ulmed,  28/03/2011

"Z Janem Grossem spotkałem się jeszcze w charakteryzatorni...
Zapytałem go czemu się mnie boi. Zamiast odpowiedzi usłyszałem wyzwiska, a następnie Gross krzyczał za mną na korytarzu, że - uwaga! - PÓJDĘ DO PIEKŁA.
Powtórzył to chyba trzy razy." / Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Chyba coś nie zgadza się z tytułem? :)))

Tytuł jest w porządku, tylko niedokończony. Autor nie napisał kogo ten Gross na stos chce wysłać.

  ulmed,  28/03/2011

Aha, teraz rozumiem. :)))

Wojciechu. Z bólem serca się, niestety, pod Twoim tekstem podpisuję. Tylko dlaczego nie jest mi wesoło?

  kev  (www),  28/03/2011

Mi też nie było wesoło po przeczytaniu tej książki. A patriotyzm to niestety także umiejętność przyznania się do złych rzeczy przed historią, a nie tylko wyniosłe uroczystości. NIemniej jest mi miło, że nawet przy tak krańcowo odmiennych wizjach świata potrafimy się zgadzać.

Pozdrawiam

Różnice, same w sobie, nie są niczym złym. Ja bardzo wiele się nauczyłem od ludzi, z którymi się, w jakichś kwestiach, nie zgadzam. Świat, w którym panowałaby jednomyślność, byłby światem upiornym. To, że się tu, czy tam różnimy jest dobre a nie złe.
A tak, z życiowego doświadczenia, powiem Ci, że mam prawdziwego przyjaciela, z którym nie zgadzam się "totalnie" i "absolutnie" od kilkudziesi ...  wyświetl więcej

  oculus,  28/03/2011

Autor artykułu obraża Polaków, mówiąc, że wszyscy Polacy... Odrzucam .

  kev  (www),  28/03/2011

Oculusie chyba CI się kwantyfikatory pomyliły i to bardzo. Nigdzie nie mogę się doszukać stwierdzenia że wszyscy Polacy ... [w domyśle gwałcili rabowali i zabijali]. Ponadto słowa "wszyscy Polacy są dobrzy" mimo że ironiczne nie noszą wcale znamion mordowania Żydów przez Polaków. Spora nadinterpretacja nieprawdaż?

  oculus,  28/03/2011

Ja widzę coś innego w Twoim artykule. To prawda, żydzi przeżyli piekło na ziemi, zresztą nie pierwszy już raz. Od zawsze byli gnębieni i prześladowani, wszędze gdzie się pojawili. Polacy nie byli ani lepsi ani gorsi w ich prześladowaniu. Kościół katolicki od 1000 lat gnębi i trzyma w ciemnocie Polaków a ciemne masy i tak będą go bronić. Żydów spotkało to, co spotkało kler katolicki za czasów Bezpr ...  wyświetl więcej

Gratuluję i chylę głowę przed lepszym przed sobą,pozdrawiam

  Anna M.,  30/03/2011

Poruszyles trudny ale jakze aktualny temat. Ludzie lubią kontrowersje, maja wtedy o czym gadac. Ksiazka Grossa jest o rzeczywistosci, ktora byla, jest i bedzie. Bardzo dobry artykul.

Dziekuje za logike.

A pan Mika to chyba jakiś przedstawiciel pejsowej diaspory. BZDURA!!! Lobbyści Grossa!

Dziwi mnie postawa ludzi, którzy odrzucili artykuł. Czy uważacie, że milczenie w kwestii poruszonego tematu byłoby rzeczą właściwą? Polacy to nie tylko Mickiewicz, Skłodowska i Chopin i warto o tym czasami powiedzieć.
Przeczytałem właśnie "Strach" Grossa. Można się z autorem w pewnych drobnych kwestiach nie zgodzić, ale generalnie temat polskiego antysemityzmu trzeźwo i dogłębnie jest tam p ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska