Login lub e-mail Hasło   

O czym ogół obywateli naszego kraju nie wie.

Wystarczy, że masz wroga w lokalnym WKU i przez tydzień nie masz samochodu.
Wyświetlenia: 46.976 Zamieszczono 23/04/2011


 

 

Na żądanie wojska każdy właściciel pojazdu powinien zadeklarować, czym dysponuje. Na tej podstawie wojsko informuje go, czego będzie potrzebować w razie wojny. W każdej chwili może sprawdzić gotowość pojazdów i zabrać je: raz w roku - na siedem dni lub trzy razy - na 48 godzin. Chodzi o "świadczenia na rzecz obronności państwa"..

ustawa z 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony RP

Wystarczy mieć wroga w lokalnym WKU i nasz samochód będzie co roku sprawdzany.

 Jeśli posiadasz nieruchomość - płacisz podatek od nieruchomości. To można zrozumieć. Jak zaczniesz działalność gospodarczą wlepią ci drugi za tę samą nieruchomość. Płacisz dwa razy.

 Jeśli w momencie śmierci męża żona była w seperacji renta rodzinna jej ........

No właśnie - tego nie potrafi roztrzygnąć żaden sąd w Polsce.

  Jeśli twój współmałżonek był jedynym właścicielem firmy i umrze możesz wystąpić do sądu o spadek. Nie wolno ci jednak prowadzić firmy, ani podejmować żadnych decyzji do czasu uprawomocnienia wyroku. Nikt nie może, bo wszelkie pełnomocnictwa wygasają w momencie śmierci właściciela. Masz do wyboru :

1 - złamać prawo i prowadzić działalność,

2 - postąpić zgodnie z prawem i ... zbankrutować.

Sprawa spadkowa trwa w sądzie w najlepszym przypadku  dwa, trzy miesiące. Jeśli przejmiesz spadek to z wszystkimi konsekwencjami, zyskiem i długami. Musisz zaplacić załodze pobory za te miesiące, opłacić ich skladki ZUS i nikogo to nie obchodzi, że nie było zysku. 

 Jeśli chcesz na własnej działce postawić garaż blaszany warty ok. 2000 zł i postawić go w kilka godzin zgodnie z prawem musisz spełnić takie same wymagania jak przy budowie domu.

Czyli wykonać mapki geodezyjne, zrobić projekt, zatrudnić geodetę, zatrudnić kierownika budowy, prowadzić dziennik budowy i po zbudowaniu odbiór z nadzoru budowlanego. Oni zażądają kilka razy więcej.

 Jeśli zgubisz lub ukradną ci prawo jazdy musisz czekać na nowe około 2 tygodni. W tym czasie w myśl Prawa o Ruchu Drogowym nie masz prawa prowadzić pojazdu. Policja w razie zatrzymania pojazdu, mimo zaświadczenia może ukarać cię mandatem karnym, a w skrajnym przypadku nawet ....skonfiskować pojazd.

 Jeśli jesteś twórcą utworu literackiego, muzycznego lub plastycznego nie możesz  się zrzec praw autorskich np. na rzecz miejscowego domu kultury. Jesteś właścicielem dzieła, ale jednocześnie niewolnikiem przepisów. Jeśli zgodzisz się na wystawienie swojej sztuki w miejscowym domu kultury i nie chcesz pieniędzy zarówno ty jak i dom kultury możecie popełnić wykroczenie w świetle prawa.

 Jeśli prowadzisz działalność  gospodarczą i produkujesz sweterki, a zachciało ci się jeszcze skarpetek, to jeśli  są one w innej klasyfikacji numerycznej musisz zgłosić to do urzędu statystycznego, inaczej możesz zapłacić grzywnę, nawet kilka tysięcy zł.

 Jeśli jeździsz samochodem, który ma kierownicę po prawej stronie i jest zarejestrowany w Polsce wszystko jest w porządku. Spróbuj kupić samochód w Wielkiej Brytanii i go zarejestrować - gorzko pożałujesz.

 Aby dwumiesięczne niemowlę poruszało się wraz z rodzicami po krajach objętych strefą Schengen musi posiadać tymczasowy dowód osobisty lub paszport dla tego dziecka. Ważność dokumentu wynosi pięć lat. Aby uzyskać dokument wymagane są dwa aktualne zdjęcia dziecka. Oczywiste jest, że zdjęcia te w chwili wydania dokumentu będą już nieaktualne ze względu na szybko zmieniającą się buzię malucha. Ciekawostką jest fakt, że przy odbiorze dokumentu muszą być obecni zarówno rodzice dziecka, jak i dziecko.

 Jeśli jesteś przedsiębiorcą i twój samochód uległ wypadkowi musisz zapłacić ubezpieczenie AC, aby móc wliczyć kwotę remontu w koszty. Nie jeździsz, ale musisz zapłacić. 

 Jeśli mieszkasz w Gdańsku, ale zameldowany jesteś w Lublinie, a potrzebujesz paszportu musisz jechać do Lublina. Gdańsk ci nie pomoże, bo nie jest w stanie potwierdzić twojego obywatelstwa. W każdym zakątku świata gdzie jest polska ambasada lub konsulat wydanie paszportu jest możliwe, ale w Polsce tylko w urzędzie właściwym dla miejsca zameldowania.

 Jak rozliczasz się z Urzędem Skarbowym ( sam nie wiem dlaczego piszę to z dużej litery ) musisz podać PESEL i datę urodzenia, prawdopodobnie ćwok od PIT  nie wiedział, że pierwsze 6 cyfr PESEL znaczy to samo co data urodzenia. Dotyczy to również załączników do PIT.  Musisz urzędowi, który nadał ci numer NIP ciągle go podawać.  Oni go nie mają w swojej bazie danych?

 W dobie internetu wciąż musimy dostarczać mnóstwo zaświadczeń, oświadczeń, jak np. akt urodzenia.  

 Załatwienie formalności związanych z działalnością gospodarczą zajmuje kilka tygodni. Sprawa tzw. jednego okienka to fikcja.  Gmina ma dwa tygodnie na wydanie zaświadczenia. Może wcześniej, ale nie musi!!! W Czechach trwa to dwa dni.  

To kilka zaledwie absurdów z kilku tysięcy w naszym kraju. Zdecydowana większość z nich jest znana tak zwanej klasie politycznej. Ważniejsze dla większości z tych palantów zwanych posłami  jest podpisywanie się na listach obecności i spier..... w siną dal, po to by dostać dietę za uczestnictwo w obradach komisji. Najlepiej w euro.

 To wszystko dzieje się w tzw. państwie prawa jakim jest Polska. Polska łaskawa dla różnej maści urzędników. W 1990 roku było ich 159 tys, dziś w urzędach pracuje 463 tys. Pod koniec 2011 roku liczba ta przekroczy 500 tys. Każdy urzędnik to kolejna szansa na .... kolejny kretyński przepis. Od stycznia do września 2010 przybyło ich 40 tys. W budżecie państwa na rok 2011 to dodatkowe 1,6 mld. złotych. Z kieszeni podatników. Mnożą się jak wirusy komputerowe, a ich przydatność jest dla gospodarki podobna.

  Ministerstwo Gospodarki obliczyło, że w około 215 ustawach i 230 rozporządzeniach znajduje się 4200 powinności wymaganych w stosunku do firm. Kolejnych 700 znaleziono w ustawach dotyczących m.in. środowiska czy zagospodarowania przestrzennego. Według "Rz"  KE wyliczyła, że likwidacja jednej czwartej obowiązków pozwoliłoby zwiększyć PKB w Polsce o 1.9 proc. Z wyliczeń holenderskiego Biura ds. Analiz wynika, że wzrost wynieść mógłby nawet 2,4 proc. Holendrom liczenie obciążeń firmy zajęło 10 lat. "Rz" pisze, że Polska chce skorzystać z tych doświadczeń - przyjrzeć się biurokratycznym ograniczeniom, ocenić ich uciążliwość i koszty oraz zlikwidować wszędzie tam, gdzie to możliwe. Z danych Ministerstwa Gospodarki już w  roku 2007 wynikało, że najbardziej uciążliwe dla przedsiębiorców są przepisy zabezpieczenia społecznego, które nakładają aż 91 obowiązków informacyjnych. Koszt, jaki w związku z nimi poniosły firmy zamknął się w kwocie 21 mld zł!

 

  Istnieją kraje gdzie urzędnicy spełniają służebną rolę. Takim państwem jest Dania. Byłem świadkiem jak nijaki pan Olaf Johanson poszedł do urzędu. Poczęstowano nas ciasteczkami i kawą, przy której przedstawił urzędnikowi sprawę. Urzędnik załatwiał, a Johanson po dwóch dniach poszedł odebrać gotowy urzędniczy produkt. Polscy przedsiębiorcy, którzy chcą otworzyć w Danii  działalność gospodarczą mogą bezpłatnie korzystać z pomocy tamtejszych urzędników. Miejmy nadzieję, że i u nas.. kiedyś petent będzie traktowany jak człowiek.

Nadzieja jest jednak chyba matką głupich. 


 

 

 

 

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1328
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1183
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 615
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 734
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 777
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 840
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 807
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 744
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

I bądź tu przedsiębiorczy!;)

Porażająca lektura... Ufff...
Dodam: jesteś na etacie - pracodawca płaci za Ciebie ZUS - w porządku. Jednak kiedy dodatkowo prowadzisz jednocześnie działalność gospodarczą - abo i kilka firm - za każdą płacisz przymusowo dodatkowe składki zdrowotne - wysokość na dziś 243,39 zł. A zaczynało się od ok. 70 zł.To jeszcze pomysł pana Leszka Balcerowicza...

  barkarz  (www),  24/04/2011

Z garażem blaszanym jest trochę inaczej niż piszesz, z kolei Przy okazji zarządzania nieruchomościami zetknąłem się z tyloma absurdami, że dnia by nie starczyło, żeby je spisać.

  rzeczny,  24/04/2011

Oj, co do garażu chyba mylisz się ty. Sam niedawno tego doświadczyłem. Chciałem pobudować obok domu garaż. Poinformowano mnie w starostwie, że trzeba wszystkie wymogi prawa budowlanego spełnić. Jeżeli wybuduje budynek gospodarczy do 20 m mogę to zrobić na podstawie zgłoszenia w dowolniej technologii. Powiedziałem, ze to trochę mało 20 m. Miła pani poradziła mi żebym zgłosił dwa takie budynki gospo ...  wyświetl więcej

To wszystko moja wina, przecież to ja głosowałem na tych palantów, przecież to dzięki mnie mogli bezkarnie płodzić tak absurdalne przepisy. Zamiast - jak poprzednicy- kiwać głową z ubolewaniem, zastanawiam sie co zrobić, żeby wreszcie żyć jak człowiek, a nie jak niewolnik tępej kasty rządzącej.

  pirx,  24/04/2011

Jeśli jest tępa, to jakim cudem rządzi?

masz rację, chyba tylko cudem można rządzić przy tylu absurdach i bublach prawnych.

  ulmed,  24/04/2011

Ten artykuł to esencja, i tyle. A miało być pięknie.

Rządzi, bo wyborcy, jacyś tacy, i tak wybrali.

Durne przepisy powstałe na komunistycznej mentalności rodem z PRL, gdzie państwo ma głęboko w d…. obywatela, jego wolność i własność. Patologie i utrudnienia powstałe przez biurokratów to jedne z tych rzeczy, jakie naprawdę warto zwalczać. Im mniej państwo ma do powiedzenia odnośnie spraw dotyczących naszego prywatnego życia tym lepiej.

  ...,  24/04/2011

Jest to jeden z najlepszych tekstów eioby na temat patologii krainy absurdu zwanej "III RP". Kraj pleniącej się głupoty, panoszenia się biurokratycznego nowotworu, który im potężniejszy tym kraj bardziej zdechły. I oczywiście kraj socjalistycznego schorzenia zwanego pozwoleniami, koncesjami, licencjami...
Nie tak wiele odbiegliśmy od "państwa Stanisława Barei".
Wstyd.

Do: Szwagier Kolaska.
Szwagrze - rzecz nie w numeracji. Dla mnie nie jest istotne, która jest ta nasza RP - III, IV, V czy też może i dziesiąta. Nasza RP ma być państwem i ojczyzną-matką, a nie macochą. Państwem przyjaznym obywatelom, służącym im i pozwalającym na rozwój. I nie numeracja w tym przeszkadza, tylko bolszewicka mentalność tkwiąca w nas objawiająca się m.in. poprzez podejrzliwoś ...  wyświetl więcej

Panowie posłowie nie widzą niczego złego w wyłudzaniu pieniędzy, ba czują się zniesławieni.
http://tvp.info/informacje/pol(...)4277009
Znam kobiety, które cały miesiąc pracują za równowartość 300 euro. Najwyższy czas, aby wyborcy dali im kopa w dupsko.

  andr27,  24/04/2011

Nie wiem czy was rozczaruje czy powiem banał - polaki to naród prosty, prymitywny wręcz, któremu mozna nasrać na czapkę a on tylko strzepie i pójdzie dalej. Niestety, z tak prymitywnych ludzi bierze sie tałatajstwo na urzedników stad takie zachowanie. W cywilizowanym kraju taki burek dostałby kopa w ryj po 1. dniu urzędowania, no a w polszy... norma. Niestety, macie to w genach i nic tego nie zmie ...  wyświetl więcej

  nexx,  24/04/2011

Wszystko fajnie i pieknie (w artykule, nie w naszym kraju), tylko, że z numerem PESEL akurat nie trafiłes, ponieważ ta metoda jest tylko dobra do rocznika 1999, w roku 2000 weszły jakieś dzikie PESELe i nie ma już daty urodzenia z poczatku.

  Hamilton,  24/04/2011

Mylisz się nex . PESEL jest to 11-cyfrowy, stały symbol numeryczny, identyfikujący jednoznacznie określoną osobę fizyczną. PESEL zbudowany jest z następujących elementów:
data urodzenia , płeć, liczba porządkowa , cyfra kontrolna
Data urodzenia zapisana jest w następującym porządku: dwie ostatnie cyfry roku, miesiąc i dzień. Dla rozróżnienia stuleci przyjęto metodę kodowania:

...  wyświetl więcej

  nexx,  25/04/2011

Ahh dziekuje za wytlumacznie. Po prostu bedac kiedys w podstawowce widzialem te nowe PESEle i nie widzialem w nich takiego sensu jak w tych z XX wieku, teraz juz wiem :)

Trafiony tekst!!

  oculus,  25/04/2011
  Hamilton,  25/04/2011

Hongong i Singapur to też azjaci. Zajmują pierwsze dwa miejsca w rankingach wskaźnika wolności gospodarczej, gdzie jednym z istotnych elementów jest ocena barier biurokratycznych. Ocena Polski to środek na 150 państw. Przed nami Japonia, Gruzja, Tajwan, Korea Południowa, Tajlandia i Turcja jeśli chodzi tylko o azjatów. Organizacja państwa nie zależy od rasy, koloru skóry, religii i od tego czyim się jest potomkiem.

  ...,  25/04/2011

Dodajmy, że w Singapurze za wyrzucenie śmiecia na chodnik można trafić do aresztu! Tamtejsze miasta są czystsze niż polskie ogrody botaniczne. Co my wogóle porownujemy???

  oculus,  25/04/2011

Może z tej częsci Azji:http://pastmist.wordpress.com/

@oculus
Pisałem ci już może, że brzydzę się tobą?
Tacy sami jak ty, na podbudowie popłuczyn po frenologii, klasyfikowali ludzi na lepszych i gorszych. A niektórzy wciąż wierzą, że ludzie uczą się na błędach. :/

  oculus,  25/04/2011

Tobą @darkwater brzydzi się większość na Eioba i w Częstochowie też

>Tobą @darkwater brzydzi się większość na Eioba i w Częstochowie też<
Kłamiesz. :)

  Hamilton,  25/04/2011

Panowie

W nienawiści i kłótni
Wydzieracie coś sobie,
Aż zmęczeni i smutni
Pójdziecie przespać się w grobie.

  oculus,  25/04/2011

Hamilton. Ładnie to napisałeś, a ja zawsze mówię, że prawda w oczy kole. To, że w IV wieku na Europę najechali Hunowie i ją spacyfikowali, narzucili jej swoje rządy i kulturę, to chyba jest prawda. Prawdą jest też, że większość z nich osiadła na terenach od Alp i Łaby i wymieszała się dość skutecznie z autochtonami (Wandalami) i do tej pory żrą się skutecznie ze sobą. Tak było za pierwszych Piasto ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  25/04/2011

Myślę, że ten proces był znacznie bardziej skomplikowany. Wszyscy jesteśmy mieszańcami. Sprowadzanie tego do Hunów, Wanadali, Zydów, czy jakiejkolwiek innej nacji jest bezsensowne i tyle. Skąd wiesz, ile genów w tobie z Huna, a ile z Wandala? To teoria godna kibola. Mieszańcami nie byli faraonowie. Większość z nich umierała jako zdegenerowany genetycznie gatunek ludzki.

>Mieszańcami nie byli faraonowie. Większość z nich umierała jako zdegenerowany genetycznie gatunek ludzki.<
Mit. Panujące dynastie zmieniały się na tyle często, że efekty chowu wsobnego nie mogły być większe, niż u dzisiejszej europejskiej arystokracji.
Parafrazując artystę, "wszyscy jesteśmy mieszańcami". Nawet ci z nas, którzy mieszkają w Norwegii. ;)

  oculus,  25/04/2011

Nie chcę się ciągle powtarzać ale jeśli interesuje cię nasze pochodzenie, to zacznij od mojego pierwszego arta:http://eiba.pl/2 Wiekszość Polaków, to potomkowie starożytnych Ariów, dzisiaj, to około 60% społeczeństwa Polski, skutecznie podzieleni na dwie częsci, autochtonów (haplogrupa R1a1a7) i przybyszy (R1a1a). Pozostała c ...  wyświetl więcej

  oculus,  25/04/2011

Piotrek, nawet tu mieszkam wsród swoich, w Orkdal, patrz na mapki:http://www.eupedia.com/europe/(...)nguages

Zapomniałeś cwaniaczku dołączyć wyniki badań własnej haplogrupy. Ależ byłoby zabawnie, gdybyś okazał się potomkiem Chazarów, co nie? :)

  oculus,  25/04/2011

Przesuń myszką w dół na european Jews:http://www.eupedia.com/europe/(...)s.shtml Którą wybierasz dla mnie?

Znaczy, jesteś Żydem? Nie zrozum mnie źle, mnie to nie przeszkadza, ale w świetle twoich wcześniejszych wypowiedzi nieco mnie dziwi.

  oculus,  25/04/2011

Już ci mówiłem, że Żydzi, to wymyślony naród. Nie badałem swojego DNA, ale w Polsce nie warto, w USA robią na 64 markery za ok.300 baksów.

" Panujące dynastie zmieniały się na tyle często, że efekty chowu wsobnego nie mogły być większe, niż u dzisiejszej europejskiej arystokracji."

Te faraońskie dynastie musiały się kończyć, bo kolejny potomek spłodzony w ścisłym gronie boskich faraonów nie zdążył osiągnąć dojrzałości płciowej, bo umarł, lub był już tak sflaczały, że niczego zapłodnić nie był w stanie. Boskość kończyła się ta

...  wyświetl więcej

Czemu w Polsce nie warto? Zwłaszcza w przypadku gościa, który non-stop pieprzy o haplogrupach i teoriach pochodzenia narodów? Czyżbyś w tej Norwegii tak kiepsko sobie radził? Czy może jednak strach trochę, co by takie badanie mogło pokazać?
A może po prostu nie masz pojęcia o tym, czym jest i jak działa statystyka?

@HS
Ale wiesz, te dynastie się zmieniały, bywali wśród nich i "rdzenni" Egipcjanie (różne rody), jak i Nubijczycy czy Hyksosi albo Grecy. A to bynajmniej nie wyczerpuje listy.
Tak więc jest to mit, nie było żadnego "ścisłego grona".

  oculus,  25/04/2011

W Polsce robią tylko bodajże na trzydzieści parę markerów i z tego nic nie wynika. Twoim konikiem jest ateizm i też masz na tym punkcie bzika do2. Będę w tym roku w Warszawie i złożę tam swoją slinkę i wyślę do Stanów. Każde takie badanie przyczynia się do poznania prawdy o naszym narodzie.

>W Polsce robią tylko bodajże na trzydzieści parę markerów i z tego nic nie wynika.<
A kto każe w Polsce? Z Norwegii nie docierają przesyłki do USA i vice-versa?

>Twoim konikiem jest ateizm i też masz na tym punkcie bzika do2.<
Przecież nie o bzika chodzi, a o niekonsekwencję którą prezentujesz. Nie tylko w tym temacie zresztą. Mój ateizm dotyczy mnie, nie rozstrz

...  wyświetl więcej

Ateista nie może być rasistą, komunistą może być każdy człowiek, o każdym pochodzeniu. Ty pochodzisz od małpy i niepotrzebne ci są te badania, bo i po co?. Ja nie pochodzę od małpy i chciałbym wiedzieć kto był moim praprzodkiem.

>Ateista nie może być rasistą,<
Kłamiesz.

>komunistą może być każdy człowiek, o każdym pochodzeniu.<
Tak samo jak ateistą. Tylko czego to ma dowodzić, i jaki związek ma z tematem tej "dyskusji"?

>Ty pochodzisz od małpy i niepotrzebne ci są te badania, bo i po co?<
Tezę o "pochodzeniu od małpy" obecnie formułują na poważnie wyłącznie ludzie, ma

...  wyświetl więcej

  oculus,  25/04/2011

Y (DNA) dziedziczy się po przodkach, tak samo jak herb. To nie moja wina, że jestem biały o jasnych oczach i włosach, mam to po przodkach, którzy nie pochodzą od małpoludów. Ja nie dzielę Polaków na PO i PiS, dzieli ich czerwona gwiazda i czarny krzyż, bieda i bogactwo, świadomość, głupota , brak patriotyzmu i nieznajomość historii. Tam szukaj pan swoich rasistów, zacznij od siebie, skoro ateiści też mogą być nimi.

>Y (DNA) dziedziczy się po przodkach, tak samo jak herb. To nie moja wina, że jestem biały o jasnych oczach i włosach, mam to po przodkach, którzy nie pochodzą od małpoludów.<
Ale zauważasz różnicę pomiędzy cechami fizycznymi, kodowanymi genetycznie, a cechami psychicznymi i kulturowymi, przekazywanymi innymi drogami? Bo twoje pobredzanie o Chazarach itp pozwala w to wątpić.

&

...  wyświetl więcej

Ty nadajesz się tylko do dyskusji z katolami, o tym, czy On jest, czy go nie ma. Tam nikt nikomu nic nie może udowodnić. Jako socjalista, też nadajesz się tylko do muzeum.

>Ty nadajesz się tylko do dyskusji z katolami, o tym, czy On jest, czy go nie ma.<
Może jest, tylko wyszedł na chwile po zapałki? :))

>Tam nikt nikomu nic nie może udowodnić.<
No chyba że On akurat wróci. To by dopiero był news!

>Jako socjalista, też nadajesz się tylko do muzeum.<
Mauzoleum. Ale obecnie jest zajęte, obecny lokator nie planuje wyprowadzki. :)

:)

Kol.darkwater, mam wrażenie, że próbujesz karmić trolla. Dawanie uwagi jest dawaniem energii. Pomyśl, jeśli nikt by nie pisał i nie mówił np. o niejakim p. Kaczyńskim czy w bardziej zamierzchłych czasach p. Gosiewskim i Lepperze, na ile by zaistnieli? IMO, sczeźliby w swoim własnym sosie, jak dojrzały czernidlak (Coprinus atramentarius).

@alfabit
Wybacz, lecz jestem prostym człowiekiem. A prości ludzie, mają proste, nieskomplikowane rozrywki. :)

Bardzo trafny tekst . :-) Pozdrawiam

Fajnie napisane

Ja z absurdalnym prawem zetknęłam się gdy chciałam zbudować dom: http://eiba.pl/u

Świetny tekst. Zastanawiam się, co by mogło ten kraj zmienić. Może ktoś ma jakiś pomysł (?) - bardziej subtelny niż podłożenie bomby oczywiście... (r+) Pozdrawiam

  Bar_ka  (www),  19/06/2011

A propos paszportu dla malucha.
Zrobiono z wielkim trudem wymaganą fotografię trzytygodniowemu dziecku ( śpiący, ustawienie bez podparcia w pozycji pionowej itd.). Przy którymś z kolei przekraczaniu granicy, kilka miesięcy później służbista stwierdził:
- Ten paszport jest nieważny
Rodzice - Dlaczego?
- Brakuje podpisu właściciela.

Ale niech żywi nadziei nie tracą.

  Gamka  (www),  19/06/2011

:)))

@Gamka: No proszę gama dala wreszcie sygnal...

I niech jak najwięcej osób to przeczyta :-)

"Jeśli jesteś twórcą utworu [...] muzycznego ..."
Poproszę o źródło, bo aż z krzesła spadłem o_O
Zaraz, to mam rozumieć, że umieszczając swoją muzykę w sieci też łamię prawo (no bo przecież jest ona gdzieś tam odtwarzana)?

To małe piwko w porównaniu z tym co dajemy kościołowi,co marnotrawią skurwiele przy żłobach

Po prostu nasi urzędnicy są fanami Monty Pythona, problem polega jednak na tym, że oni "myślą", że to jest film na faktach. http://www.youtube.com/watch?v(...)iBQVNyU

Art wart przypomnienia ... absurdy namnażają się dalej jak pluskwy na sienniku , jest to nieuniknione, część z nich tworzona jest specjalnie, część debilizmów tworzy lobby, sprzedajne ścierwo przyklepuje.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska