Login lub e-mail Hasło   

Wspaniała sprawa

Mówi się, że najlepsza jest ta prawdziwa , a takich z kolei mało. Wiele powstało wierszy, aforyz mów i złotych o niej myśli . W łaściwie to jest tak , jak z szukan...
Wyświetlenia: 817 Zamieszczono 24/04/2011

     Mówi się, że najlepsza jest ta prawdziwa, a takich z kolei mało.  Wiele powstało wierszy, aforyzmów i złotych o niej myśli. Właściwie to jest tak, jak z szukaniem złotej monety wśród ton piachu… Każdy z nas może być jednak ową przysłowiową ślepą kurą. I ma szanse znaleźć coś, co stanowi jedną z największych wartości w życiu człowieka. Ma szanse znaleźć PRZYJAŹŃ.

Według Arystotelesa, jest cnotą.  Według nas,  „jest, jak gruszka. Wszyscy znamy jej smak, ale spróbuj go zdefiniować”. Przyjaźń to siła. Coś, co daje możliwość przetrwania, co wzmacnia. Jest, jak tlen. Chociaż życie bez tlenu jest niemożliwe, a bez przyjaźni z kolei można funkcjonować, jednak cóż to za życie? To tak, jakby człowiek był wiecznie na diecie, odmawiał sobie przyjemności.

Ideałów ponoć nie ma. Czy istnieje zatem idealny przyjaciel?  Jeżeli tak, kim jest? To ktoś, na kim zawsze można polegać i liczyć gdy wszystko się wali. To opiekun, który w porę  jest obok. Więź między przyjaciółmi, to coś na wzór miłości, tyle tylko, że na innym poziomie”. Tak dzisiaj mówią ludzie. Wiedzą, że Arystoteles ma rację. I choć dyskutuje się o tym, czy każda przyjaźń może przetrwać, wiadomo, że najprawdziwsza, najszlachetniejsza - tak. Także damsko – męska. Bo w przyjaźni nie chodzi o to kto z kim, ale jak tą więzią się  podzielić, aby ona… łączyła. Bo chcieć to móc.  Bo bycie przyjacielem, to wspaniała sprawa.

 

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1284
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 789
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1615
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1012
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2041
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1418
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 818
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 789
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 504
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1523
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2125
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1023
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Przyjaźń to najczystsza forma miłości, to największy dar życia, to uśmiech Boga w człowieku. Szukam przyjaźni. Pozdrawiam. :-)

Prawdziwa przyjaźń ( a o taką dziś jest bardzo trudno ) musi przetrwać nawet najgorsze chwile , tym się cechuje . Doskonale określiłeś typ idealnego przyjaciela , sporo osób oferuje przyjaźń lecz nie robi tego bezinteresownie Przeważnie jest coś za coś , tylko ten prawdziwy zrobi wszystko za ....... nic Zgadzam się całkowicie z Twoimi słowami Życzę wszystkim prawdziwej , szczerej , czystej , głębo ...  wyświetl więcej

Bo bycie przyjacielem to odczuwanie siebie nawzajem.. pozdrawiam

Bardzo mądre słowa pani Tereso , to jest sedno sprawy

  libra  (www),  26/04/2011

cieszy mnie to, że waga przyjaźni dla innych jest tak samo ogromna jak dla mnie. Zyczę wszystkim tego prawdziwego, którybędzie zawsze. Ja nieadwno stracilam swojego, na zawsze i wiem, że zanim ogarne spustoszenie to troche potrwa. Bo jest niezastapiona. Jednak wierze, ze "ludzi dobrej woli jest więcej"pozdrawiam wszystkich;)

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Czytałem fajny tekst o pseudo przyjaźni " Przyjaciel jest jak parasol , nigdy go niema pod ręką gdy jest potrzebny Przyjaźń w moim zrozumieniu to coś wzniosłego , zobowiązującego .Jak braterstwo krwi , nierozerwalne i na zawsze , jeśli przyjaciel znika - to był dupa nie przyjaciel Pozdrawiam życząc przyjaźni przez duże PDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska